Applied mathematics

Applied mathematics

Dodaj do ulubionych

Applied mathematics studia - kierunek studiów

Studia na kierunku applied mathematics to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra inżyniera).

Studia na kierunku applied mathematics
Rok akademicki 2022/2023
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia II stopnia
Czas trwania 1,5 roku (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku applied mathematics rozpocznie się 16 maja 2022 r. i potrwa do 13 września 2022 r. | applied mathematics - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności applied mathematics możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) | applied mathematics - uczelnie >

Opis kierunku

Nauka przedmiotów ścisłych nigdy nie była dla ciebie problemem? Lubisz rozwiązywać matematyczne łamigłówki? Chcesz rozwinąć swoje umiejętności lingwistyczne? Jeśli odpowiadasz na te pytania twierdząco, to studia na kierunku applied mathematics spełnią twoje intelektualne oczekiwania. W trakcie kształcenia wyższego posiądziesz umiejętności, dzięki którym będziesz wiedział, jak stosować i korzystać z różnorodnych narzędzi matematycznych.

 

Specjalności

Współczesne studia applied mathematics charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

Popularne specjalności na kierunku applied mathematics: data engineering, financial and actuarial mathematics, mathematics for industry and commerce, modelling, simulation and optimization.

 

Praca po studiach

Applied mathematics to studia, których ukończenie, pozwoli zadbać o rozwój kariery zawodowej na arenie miedzynarodowej. Absolwenci tego kierunku zatrudnienia mogą szukać w różnorodnych sektorach – biznesowym, przemysłowym czy technicznym. Część osób po zakończeniu studiów rozpoczyna także pracę w sektorze finansowym, który rozwija się niezwykle prężenie.

Jakie są wymagania rekrutacyjne?

Przy rekrutacji na applied mathematics na Politechnice Wrocławskiej wymagane jest ukończenie studiów I stopnia na kierunku matematyka stosowana.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK APPLIED MATHEMATICS

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Wrocławska

Applied mathematics stopień: (II), czas trwania: 1,5 roku
tryb: stacjonarne

Applied mathematics - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i tryb studiów

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

APPLIED MATHEMATICS STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

APPLIED MATHEMATICS STUDIA II STOPNIA

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku applied mathematics

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując applied mathematics

Program studiów i przedmioty

Czego nauczysz się na kierunku applied mathematics? Mówiąc w skrócie - stosowania i korzystania z narzędzi matematycznych nie tylko w życiu codziennym, ale także w technice, przemyśle, biznesie i wielu innych dziedzinach naukowych. Studia przygotowują do pracy z liczbami, wykresami, tabelami – a więc uczą analizy i opisu przedstawionych za ich pomocą danych.

Jako, że studia prowadzone są w języku angielskim, posiądziesz znajomość fachowej terminologii matematycznej właśnie w tym języku, a tym samym osiągniesz pewną uniwersalność w matematycznym świecie. W toku nauki udoskonalisz zdolność logicznego myślenia. Rozwiązywanie skomplikowanych problemów logicznych przestanie sprawiać ci trudność.

Opanujesz wiele narzędzi matematycznych ułatwiających obliczenia, a co za tym idzie, późniejszą pracę w zawodzie. Wykształcisz w sobie analityczny sposób myślenia i postrzegania świata, co dla przyszłego pracodawcy, chcącego zatrudnić dobrego pracownika zajmującego się zagadnieniami technicznymi, będzie nieocenione.

 

W programie studiów na kierunku applied mathematics znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • Ethics of new technologies
 • Analysis of unstructured
 • Data mining
 • Agent-based modelling of compl
 • Machine learning
 • Optimization theory
 • Insurance Models for Industry
 • Computational Finance

 

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • analizy danych przedstawionych na wykresach i diagramach
 • interpretacji matematycznych zapisów
 • wykonywanie złożonych obliczeń
 • posługiwania się zaawansowanymi narzędziami informatycznymi przy rozwiązywaniu problemów z szeroko pojętej gospodarki
 • matematyki stosowanej, w tym matematyki przemysłowej, finansowej i ubezpieczeniowej
 • zastosowania narzędzi matematycznych w rozwiązywaniu problemów logicznych
 • logicznego, analitycznego myślenia
 • sprawnego wykonywania operacji na liczbach

Jak wyglądają studia na kierunku applied mathematics?

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek applied mathematics jest dostępny jedynie w trybie stacjonarnym, co w praktyce oznacza, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku w godzinach ustalonych przez władze wybranej uczelni.

 

Studia na kierunku applied mathematics możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 

Powyższe studia będą realizować program z obszaru nauk matematycznych i statystycznych, dzięki czemu zdobędziesz wszechstronne wykształcenie z zakresu tej tematyki.

 

2. Program studiów i przedmioty

Studenci, którzy aplikują na kierunek applied mathematics będą mieli okazję ugruntować i rozwinąć swoją wiedzę z zakresu nauk matematycznych. W siatce zajęć znajdzie się wiele ciekawych i rozwijających przedmiotów właśnie z tego obszaru tematycznego, takich jak:

 

 • statistical packages
 • life insurance models
 • principles of economics

 

Program kształcenia zaklada także realizacje obieralnych modułów specjalizacyjnych, których pełną ofertę znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych.

 

3. Nabywane umiejętności

W czasie studiów na kierunku applied mathematics zdobędziesz wiele cennych umiejętności praktycznych, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej

Przede wszystkim będziesz miał okazję rozwinąć swoje zdolności językowe, ponieważ wszystkie zajęcia będą realizowane w języku angielskim.

Ponadto, nauczysz się korzytsać z zaawansowanych technologii i narzędzi informatycznych oraz zdobędziesz umiejętność przeprowadzania analizy matematycznej i statystycznej.

 

4. Dla kogo ten kierunek

Chyba nie ma na świecie człowieka, który choć raz w życiu nie usłyszałby sformułowania "Matematyka – królowa nauk". Nic w tym dziwnego – matematyka w rzeczywistości jest nauką, na fundamentach których powstało mnóstwo innych. Gdyby nie "królowa nauk", dziedziny takie jak fizyka, chemia, informatyka, a nawet psychologia nie miałyby prawa istnieć.

Najlepsi matematycy potrafią nie tylko interpretować równania i logarytmy powstałe na przestrzeni wieków pod ręką najwybitniejszych naukowców, ale także tworzą własne zapisy mające sprowadzić rzeczywistość do postaci liczb. Statystyki mówią, że matematyka jest najbardziej znienawidzonym przedmiotem w szkole i przyczyną konieczności przystąpienia do wrześniowych poprawek poległych na egzaminie maturzystów.

Studia na applied mathematics prowadzone są po angielsku, co dodatkowo potęguje atmosferę grozy wyczuwalną podczas wymawiania nazwy kierunku. Jeśli należysz do grona najodważniejszych i chcesz zmierzyć się z matematycznymi zagwozdkami, a później wiązać z nimi przyszłość – aplikuj.

 

5. Gdzie studiować applied mathematics

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek applied mathematics:

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku applied mathematics trwają 1,5 roku (studia II stopnia).

Kierunek applied mathematics można realizować jedynie na drugim stopniu. W tym przypadku na naukę będziesz musiał poświęcić półtora roku, czyli trzy semestry. Po tym czasie zdobędziesz tytuł magistra, który otworzy przed tobą wiele zawodowych drzwi.

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku applied mathematics?

Praca po studiach

Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent kierunku applied mathematics? Applied mathematics stanowi kontynuacje studiów na kierunku matematyka stosowana – jest więc swego rodzaju rozszerzeniem i wzbogaceniem posiadanych już umiejętności.

Będziesz mógł związać swoją przyszłość z szerokim wachlarzem branż technicznych. Wiele zależy od specjalności, jaką wybierzesz spośród dostępnych czterech – możesz zająć się finansami pod kątem obliczeniowym, matematyką komercyjną, inżynierią baz danych oraz modelowaniem i optymalizowaniem systemów matematycznych.

Jak już wcześniej zostało ustalone, matematyka otworzy ci furtkę do zagłębiania pokrewnych nauk ścisłych. Matematycy po dodatkowym przeszkoleniu zatrudniani są jako nauczyciele, informatycy, analitycy danych, czy pracownicy ośrodków obliczeniowych.

 

Absolwent kierunku applied mathematics znajdzie zatrudnienie w/jako:

 • nauczyciel
 • analityk danych
 • informatyk
 • pracownik instytucji finansowych
 • pracownik przedsiębiorstw w charakterze konsultantów
 • ośrodkach ekonomii
 • ośrodkach obliczeniowo – badawczych
 • firmach badawczych, przemysłowych, ubezpieczeniowych i finansowych
 • bankach

Zobacz inne kierunki Matematyczne i statystyczne - podyplomowe

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU APPLIED MATHEMATICS

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU APPLIED MATHEMATICS

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2022

 

Teraz najważniejsze

wyniki matur 2022

matura poprawkowa 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia