Applied mathematics studia - kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

Chyba nie ma na świecie człowieka, który choć raz w życiu nie usłyszałby sformułowania "Matematyka – królowa nauk". Nic w tym dziwnego – matematyka w rzeczywistości jest nauką, na fundamentach których powstało mnóstwo innych. Gdyby nie "królowa nauk", dziedziny takie jak fizyka, chemia, informatyka, a nawet psychologia nie miałyby prawa istnieć. Najlepsi matematycy potrafią nie tylko interpretować równania i logarytmy powstałe na przestrzeni wieków pod ręką najwybitniejszych naukowców, ale także tworzą własne zapisy mające sprowadzić rzeczywistość do postaci liczb. Statystyki mówią, że matematyka jest najbardziej znienawidzonym przedmiotem w szkole i przyczyną konieczności przystąpienia do wrześniowych poprawek poległych na egzaminie maturzystów. Studia na applied mathematics prowadzone są po angielsku, co dodatkowo potęguje atmosferę grozy wyczuwalną podczas wymawiania nazwy kierunku. Jeśli należysz do grona najodważniejszych i chcesz zmierzyć się z matematycznymi zagwozdkami, a później wiązać z nimi przyszłość – aplikuj.

 

Program studiów i przedmioty

Czego nauczysz się na kierunku applied mathematics? Mówiąc w skrócie - stosowania i korzystania z narzędzi matematycznych nie tylko w życiu codziennym, ale także w technice, przemyśle, biznesie i wielu innych dziedzinach naukowych. Studia przygotowują do pracy z liczbami, wykresami, tabelami – a więc uczą analizy i opisu przedstawionych za ich pomocą danych. Jako, że studia prowadzone są w języku angielskim, posiądziesz znajomość fachowej terminologii matematycznej właśnie w tym języku, a tym samym osiągniesz pewną uniwersalność w matematycznym świecie. W toku nauki udoskonalisz zdolność logicznego myślenia. Rozwiązywanie skomplikowanych problemów logicznych przestanie sprawiać ci trudność. Opanujesz wiele narzędzi matematycznych ułatwiających obliczenia, a co za tym idzie, późniejszą pracę w zawodzie. Wykształcisz w sobie analityczny sposób myślenia i postrzegania świata, co dla przyszłego pracodawcy, chcącego zatrudnić dobrego pracownika zajmującego się zagadnieniami technicznymi, będzie nieocenione.

 

Praca po studiach

Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent kierunku applied mathematics? Applied mathematics stanowi kontynuacje studiów na kierunku matematyka stosowana – jest więc swego rodzaju rozszerzeniem i wzbogaceniem posiadanych już umiejętności. Będziesz mógł związać swoją przyszłość z szerokim wachlarzem branż technicznych. Wiele zależy od specjalności, jaką wybierzesz spośród dostępnych czterech – możesz zająć się finansami pod kątem obliczeniowym, matematyką komercyjną, inżynierią baz danych oraz modelowaniem i optymalizowaniem systemów matematycznych. Jak już wcześniej zostało ustalone, matematyka otworzy ci furtkę do zagłębiania pokrewnych nauk ścisłych. Matematycy po dodatkowym przeszkoleniu zatrudniani są jako nauczyciele, informatycy, analitycy danych, czy pracownicy ośrodków obliczeniowych.

WAŻNE TEMATY

Jakie są wymagania rekrutacyjne?

Przy rekrutacji na applied mathematics na Politechnice Wrocławskiej wymagane jest ukończenie studiów I stopnia na kierunku matematyka stosowana.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK APPLIED MATHEMATICS

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Wrocławska

Politechnika Wrocławska

Jednostka prowadząca / profil kierunku

Applied mathematics  stopień: (II)

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU APPLIED MATHEMATICS

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Matematyczne i statystyczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując applied mathematics

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • analizy danych przedstawionych na wykresach i diagramach
 • interpretacji matematycznych zapisów
 • wykonywanie złożonych obliczeń
 • zastosowania narzędzi matematycznych w rozwiązywaniu problemów logicznych
 • logicznego, analitycznego myślenia
 • sprawnego wykonywania operacji na liczbach

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

APPLIED MATHEMATICS STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

APPLIED MATHEMATICS STUDIA II STOPNIA

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku applied mathematics?

Absolwent kierunku applied mathematics znajdzie zatrudnienie w/jako:

 • nauczyciel
 • analityk danych
 • informatyk
 • pracownik instytucji finansowych
 • pracownik przedsiębiorstw w charakterze konsultantów
 • ośrodkach ekonomii
 • ośrodkach obliczeniowo – badawczych

W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU APPLIED MATHEMATICS

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU APPLIED MATHEMATICS

Komentarze (0)