Matematyka z elementami informatyki

Matematyka z elementami informatyki

Dodaj do ulubionych

Matematyka z elementami informatyki studia - kierunek studiów

Z pewnością wielu się z tym nie zgadza ze względu na rozległy zakres zagadnień i ich ścisły charakter, który spędza sen z powiek, niemniej matematyka już dawno temu została okrzyknięta królową nauk i tytuł ten do dziś jest aktualny. Aby formułować ścisłe wnioski z przyjętych założeń, nie sposób nie korzystać z narzędzi, jakie dostarcza matematyka.

Wiedział o tym Euklides, wiedzą też o tym współcześni naukowcy. Od najmłodszych lat uczniowie zmagają się z różnorodnymi działaniami, ułamkami, niewiadomymi, równaniami, bryłami czy funkcjami, wypierając fakt, iż matematyka jest de facto obszarem, który przenika do wielu dyscyplin i jest niezbędny w wielu sferach życia. Co więcej, niezwykle istotnym wsparciem dla matematyki są możliwości, jakie daje informatyka – nowoczesne systemy, programy oraz aplikacje, dzięki którym te dwie dziedziny wzajemnie się uzupełniają.

 

Dla kogo ten kierunek

Jeśli tak jak Benjamin Pierce uważasz, że matematyka wyciąga właściwe wnioski, fascynuje Cię geometria przestrzenna i to, jak zbudowane są bryły, pragniesz zdobyć szeroką wiedzę w zakresie zagadnień matematycznych oraz informatycznych i mieć szansę stać się wybitnym naukowcem w konkretnej specjalizacji, Java Script nie ma przed Tobą żadnych tajemnic, a wirusy komputerowe zwalczasz z prędkością światła, studia na kierunku matematyka z elementami informatyki to zdecydowanie najlepszy wybór dla Ciebie.

 

Program studiów i przedmioty

Jaką wiedzę zdobędziesz w toku studiów i jakimi umiejętnościami będziesz mógł pochwalić się jako absolwent tego kierunku? Przekonasz się, na czym polega specyfika metodologii nauczania matematyki i informatyki na poziomie szkoły średniej i podstawowej oraz poznasz rozszerzone zagadnienia matematyczne i informatyczne.

Będziesz mógł skonfrontować swoją dotychczasową wiedzę z interdyscyplinarnymi powiązaniami między matematyką, informatyką a innymi dziedzinami nauki, np. ekonomią czy fizyką. Nauczysz się, jak odpowiednio stosować zagadnienia matematyczne w naukach technicznych lub ekonomicznych. Zdobędziesz szeroką wiedzę z zakresu matematyki finansowej oraz ubezpieczeniowej.

Będziesz mieć szansę wykroczyć poza elementarne schematy nauczania z wykorzystaniem zaawansowanej matematyki, tj. teorii mnogości i logiki matematycznej, elementów rachunku prawdopodobieństwa i teorii miary. Ponadto dowiesz się, w jaki sposób i na jakim polu zachodzi naukowa korelacja na polu matematyczno-informatycznym.

Co więcej, nauczysz się programowania oraz języków programowania. Dowiesz się, jak najlepiej wykorzystać komputery w nauczaniu, poznasz struktury baz danych, a także opanujesz współczesne problemy pedagogiki i metodyki nauczania, co pozwoli Ci w pełni realizować się w Twojej pracy zawodowej.

 

Praca po studiach

Jakie perspektywy zawodowe otworzą się przed Tobą kiedy ukończysz studia na kierunku matematyka z elementami informatyki? Jako wykształcony w zakresie metodyki nauczania matematyki i informatyki nauczyciel znajdziesz zatrudnienie nie tylko w placówkach edukacyjnych, ale także w środowisku akademickim.

Doskonałą alternatywą dla specjalisty, którego zakres wiedzy obejmuje rozszerzone zagadnienia matematyczne i informatyczne, znajomość możliwości stosowania matematyki w naukach technicznych oraz ekonomicznych czy zaawansowaną analizę matematyczną będzie praca na stanowisku analityka w ośrodku badawczym lub laboratorium naukowym.

Odnajdziesz się zarówno w roli eksperta w zakresie matematyki, jak i doradcy w dziedzinach pokrewnych w instytucjach państwowych, agencjach doradczych, organizacjach pozarządowych.

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Przy rekrutacji na kierunek matematyka z elementami informatyki dla nauczycieli na większości uczelni brane są pod uwagę następujące dokumenty: dyplom ukończenia uczelni wyższej, kwestionariusz osobowy, świadectwo uzyskania uprawnień do nauczania.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK MATEMATYKA Z ELEMENTAMI INFORMATYKI

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  poziom studiów
  forma studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Wiedza, którą zdobędziesz, studiując matematykę z elementami informatyki?

   Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

   • nauczania matematyki i elementów informatyki na poziomie szkoły średniej i podstawowej
   • rozszerzonych zagadnień matematycznych i informatycznych
   • interdyscyplinarnych powiązań między matematyką a informatyką
   • metodyki nauczania matematyki oraz informatyki
   • możliwości stosowania matematyki w naukach technicznych oraz ekonomicznych
   • matematyki finansowej i ubezpieczeniowej
   • teorii mnogości i logiki matematycznej
   • analizy matematycznej
   • elementów rachunku prawdopodobieństwa i teorii miary
   • programowania i języków programowania
   • wykorzystania komputerów w nauczaniu
   • struktur i baz danych
   • współczesnych problemów pedagogiki i metodyki nauczania

   Gdzie będziesz pracował po kierunku matematyka z elementami informatyki?

   Absolwent kierunku matematyka z elementami informatyki znajdzie zatrudnienie w/jako:

   • nauczyciel w placówkach edukacyjnych
   • analityk w ośrodkach badawczych
   • pracownik naukowy/akademicki
   • ekspert w zakresie matematyki
   • pracownik instytucji administracji państwowej, samorządowej, lokalnej
   • pracownik agencji reklamowych i marketingowych jako informatyk
   • pracownik organizacji pozarządowych lub fundacji

   Zobacz inne kierunki Informatyczne - podyplomowe

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Zobacz inne kierunki Informatyczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU MATEMATYKA Z ELEMENTAMI INFORMATYKI

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU MATEMATYKA Z ELEMENTAMI INFORMATYKI

   Komentarze (0)

   Popularne

   studia

   matura 2023

    

    

   Teraz najważniejsze

   matura 2023

   zmiany na maturze 2023

   arkusze maturalne

   wyniki matur 2022

   rekrutacja na studia

   studia

   kierunki studiów

   studia podyplomowe

    

   Ciekawe

    


   gdzie studiować

    

    

   Nadchodzące wydarzenia

   • ul. Marcinkowskiego 2-6, Wrocław Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
   • Dni Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJiYIsI9x0_UYRxah2a6T5Asc https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/cb81d-wsb-w-gdańsku.jpg Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku
   • ul. Komandorska 118/120  53-345 Wrocław  https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJA9Y2DELCD0cRMbXaXGADe8E Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
   • ul. Leśna 1, 75-582 Koszalin https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/6d087-pwsz-koszalin.jpg Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie
   • ul. Pigonia 1, Rzeszów https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJM5haPPj6PEcRAXpvuNl9L0M https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/d0984-uniwersytet-rzeszowski.jpg Uniwersytet Rzeszowski
   • Budynek Główny AWF w Krakowie Akademia Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie