Rachunkowość i controlling - Kraków

Rachunkowość i controlling - Kraków

Studia na kierunku rachunkowość i controlling w Krakowie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Rachunkowość i controlling stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku rachunkowość i controlling

18.01.2024

Rachunkowość i controlling studia Kraków 2024 | woj. małopolskie

Studia na kierunku rachunkowość i controlling to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

Rachunkowość i controlling - Kraków
Studia na kierunku rachunkowość i controlling w Krakowie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku rachunkowość i controlling w Krakowie rozpocznie się 3 czerwca 2024 r. i potrwa do 15 września 2024 r. | Rachunkowość i controlling Kraków - terminy rekrutacji >

Opis kierunku

Praca związana z finansami danej firmy, czy instytucji, niesie za sobą ogromną odpowiedzialność. W wielu przedsiębiorstwach zatrudnia się specjalistów, którzy mają kontrolować realizację budżetu. Studia pozwalają na zdobycie wiedzy w zakresie m.in. prawa podatkowego, rachunkowości, czy zarządzania finansami. Podczas zajęć można również zapoznać się z programami komputerowymi, z jakich na co dzień korzystają pracownicy działów finansowych.

Osoby, które ukończyły ten kierunek, mogą realizować się w zawodach controllerów, analityków finansowych, księgowych, czy doradców finansowych. Zdobyte kompetencje, absolwenci mogą wykorzystać, pracując m.in. w bankach, urzędach skarbowych, czy biurach rachunkowych.

 

Uczelnie

Studia w Krakowie 2024/2025 na kierunku rachunkowość i controlling możesz podjąć na 1 uczelni publicznejUniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie (Kolegium Nauk o Zarządzaniu i Jakości UEK).

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek rachunkowość i controlling w Krakowie?

Popularność studiów na kierunku rachunkowość i controlling w Krakowie wynika między innymi z atrakcyjnych możliwości zawodowych, czekających na absolwentów oraz perspektyw na dalszy rozwój intelektualny w wybranej dziedzinie.

Aby zwiększyć szanse na ujrzenie swojego nazwiska na liście przyjętych na ten przyszłościowy kierunek, zadbaj o możliwie wysokie wyniki maturalne, jeśli starasz się o przyjęcie na pierwszy stopień studiów lub uzyskaj dobre oceny na dyplomie, jeżeli chciałbyś realizować studia magisterskie.

Przed aplikacją na ten kierunek odwiedź stronę internetową uczelni celem poznania szczegółów i aktualnych ustaleń rekrutacyjnych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia na kierunku rachunkowość i controlling w Krakowie?

Kierunek rachunkowość i controlling z powodzeniem można nazwać interdyscyplinarnym, ponieważ poza kompetencjami z obszaru ekonomii, studenci poznają również podstawy statystyki, administracji oraz prawa.

Jeżeli zdecydujesz się na realizowanie tego kierunku, nauczysz się analizowania i sporządzania sprawozdań finansowych, posiądziesz elementarną wiedzę z zakresu controllingu finansowego w obszarze przedsiębiorstw, a ponadto nauczysz się wykorzystywania specjalistycznego oprogramowania komputerowego oraz narzędzi statystycznych w przyszłej pracy zawodowej.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku rachunkowość i controlling możemy podzielić na:

 

1. Typ

 • Studia I stopnia (licencjackie)

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 • studia niestacjonarne

 

Jeżeli wybierzesz kształcenie pierwszego stopnia na kierunku rachunkowość i controlling w Krakowie, twoja nauka potrwa trzy lata. Po pozytywnym ukończeniu każdego z sześciu semestrów, absolwenci uzyskają dyplom z tytułem licencjata. Studia magisterskie drugiego stopnia, trwające dwa lata, pozwolą ci istotnie poszerzyć cenne kompetencje.

Rachunkowość i controlling możesz realizować w trybie stacjonarnym oraz niestacjonarnym. W praktyce oznacza to, że będziesz miał realny wpływ na organizację charakteru swojej nauki. 

Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Popularność kierunku rachunkowość i controlling może wynikać z wielu czynników. Jednym z nich jest możliwość uzyskania kompetencji, które okażą się nieocenione przez pracodawców nie tylko w kraju, ale również za granicą.

Osoby wybierające kształcenie w tym obszarze zyskują wiedzę na temat rachunkowości zarządczej w przedsiębiorstwach i instytucjach finansowych, zgłębiają podstawy statystyki i administrowania aparatem finansowym, potrafią swobodnie się poruszać po płaszczyźnie prawa podatkowego oraz wdrażają działania konsultingowe w umiejętny i dostosowany do potrzeb klienta sposób.

Uczelnie w Krakowie - kierunek rachunkowość i controlling:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie (Kolegium Nauk o Zarządzaniu i Jakości UE w Krakowie) stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Ile trwają studia na kierunku rachunkowość i controlling w Krakowie?

Studia na kierunku rachunkowość i controlling trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Rachunkowość i controlling w Krakowie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

Jaka praca po studiach na kierunku rachunkowość i controlling w Krakowie?

Nie od dziś wiadomo, że osoby posiadające wiedzę i umiejętności z zakresu nauk ekonomicznych, administracyjnych i prawnych, odnoszących się do finansów, są cenionymi pracownikami w oczach wielu pracodawców. Dlatego absolwenci rachunkowości i controllingu w Krakowie mogą liczyć na dobrze płatne zatrudnienie tuż po ukończeniu studiów.

Jako jeden z nich będziesz mógł pracować w roli ekonomisty w biurach rachunkowych lub bankowości lub komórkach kredytowych różnych instytucji kredytowych.

Jeśli cenisz sobie kontakt z drugim człowiekiem i niestraszny ci nawet najbardziej wymagający klient, poszukasz zatrudnienia w placówkach doradczych związanych z finansami i bankowością. Dzięki posiadaniu szerokiej wiedzy ekonomicznej i umiejętności zarządczych możesz pomyśleć o założeniu własnej działalności gospodarczej. Niezależnie od ostatecznego wyboru, twoja zawodowa przyszłość cię nie zawiedzie.

 

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku rachunkowość i controlling:

 • Biura rachunkowe

 • Banki

 • Urzędy skarbowe

 • Księgowość

 • Komórki kredytowe instytucji finansowych

 • Własna działalność gospodarcza

 • Placówki konsultingowe

Gdzie studiować na kierunku rachunkowość i controlling w Krakowie?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

Uczelnia, na której można studiować rachunkowość i controlling:

czytaj dalej uczelnie w Krakowie

Co warto sprawdzić przed procesem rekrutacji na studia na kierunku Rachunkowość i controlling w Krakowie?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Rachunkowość i controlling Kraków studia i stopnia

Rachunkowość i controlling Kraków studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Rachunkowość i controlling Kraków studia stacjonarne

Rachunkowość i controlling Kraków studia niestacjonarne

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku rachunkowość i controlling w Krakowie

Studia I stopnia

Studia II stopnia

Rachunkowość i controlling w Krakowie

19 Uczelni w Krakowie

Może zadajesz sobie pytanie, czy Kraków jest miastem studenckim? Odpowiedź brzmi: tak! Co roku, tysiące maturzystów przybywa do naszego miasta, wybierając wśród dziesięciu publicznych i dziewięciu niepublicznych uczelni wyższych, tym samym dokonując jednej z kluczowych decyzji w swoim życiu. Co na to wpływa? Atmosfera, jaka tu panuje oraz bogata i różnorodna oferta edukacyjna, turystyczna i kulturalna. Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują krakowskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Krakowie


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

  

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

kalkulator maturalny

matura 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2024

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Rachunkowość i controlling w miastach

Nadchodzące wydarzenia