Rachunkowość i controlling - Kraków

Rachunkowość i controlling - Kraków

Advertisement

Rachunkowość i controlling - Kraków

Studia w Krakowie

rachunkowość i controlling

Odkryj rachunkowość i controlling w Krakowie i sprawdź, gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

15.02.2023

Rachunkowość i controlling studia Kraków 2023 | woj. małopolskie

Studia na kierunku rachunkowość i controlling to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

Studia na kierunku rachunkowość i controlling w Krakowie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku rachunkowość i controlling w Krakowie rozpocznie się 1 maja 2023 r. i potrwa do 17 września 2023 r. | Rachunkowość i controlling Kraków - terminy rekrutacji >

Uczelnie

W Krakowie rachunkowość i controlling możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznejUniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie (Kolegium Nauk o Zarządzaniu i Jakości UEK).
 

Opis kierunku

Praca związana z finansami danej firmy, czy instytucji, niesie za sobą ogromną odpowiedzialność. W wielu przedsiębiorstwach zatrudnia się specjalistów, którzy mają kontrolować realizację budżetu. Studia pozwalają na zdobycie wiedzy w zakresie m.in. prawa podatkowego, rachunkowości, czy zarządzania finansami. Podczas zajęć można również zapoznać się z programami komputerowymi, z jakich na co dzień korzystają pracownicy działów finansowych.

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Praca po studiach

Osoby, które ukończyły ten kierunek, mogą realizować się w zawodach controllerów, analityków finansowych, księgowych, czy doradców finansowych. Zdobyte kompetencje, absolwenci mogą wykorzystać, pracując m.in. w bankach, czy firmach konsultingowych.

czytaj dalej wszystko o Rachunkowość i controlling - Kraków

Zobacz, na jakich uczelniach w Krakowie jest kierunek RACHUNKOWOŚĆ I CONTROLLING

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Rachunkowość i controlling stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek rachunkowość i controlling w Krakowie?

Popularność studiów na kierunku rachunkowość i controlling w Krakowie wynika między innymi z atrakcyjnych możliwości zawodowych, czekających na absolwentów oraz perspektyw na dalszy rozwój intelektualny w wybranej dziedzinie.

Aby zwiększyć szanse na ujrzenie swojego nazwiska na liście przyjętych na ten przyszłościowy kierunek, zadbaj o możliwie wysokie wyniki maturalne, jeśli starasz się o przyjęcie na pierwszy stopień studiów lub uzyskaj dobre oceny na dyplomie, jeżeli chciałbyś realizować studia magisterskie.

Przed aplikacją na ten kierunek odwiedź stronę internetową uczelni celem poznania szczegółów i aktualnych ustaleń rekrutacyjnych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Rachunkowość i controlling w Krakowie

Jak wyglądają studia na kierunku rachunkowość i controlling w Krakowie?

Kierunek rachunkowość i controlling z powodzeniem można nazwać interdyscyplinarnym, ponieważ poza kompetencjami z obszaru ekonomii, studenci poznają również podstawy statystyki, administracji oraz prawa.

Jeżeli zdecydujesz się na realizowanie tego kierunku, nauczysz się analizowania i sporządzania sprawozdań finansowych, posiądziesz elementarną wiedzę z zakresu controllingu finansowego w obszarze przedsiębiorstw, a ponadto nauczysz się wykorzystywania specjalistycznego oprogramowania komputerowego oraz narzędzi statystycznych w przyszłej pracy zawodowej.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku rachunkowość i controlling możemy podzielić na:

 

1. Typ

 • Studia I stopnia (licencjackie)

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 • studia niestacjonarne

 

Jeżeli wybierzesz kształcenie pierwszego stopnia na kierunku rachunkowość i controlling w Krakowie, twoja nauka potrwa trzy lata. Po pozytywnym ukończeniu każdego z sześciu semestrów, absolwenci uzyskają dyplom z tytułem licencjata. Studia magisterskie drugiego stopnia, trwające dwa lata, pozwolą ci istotnie poszerzyć cenne kompetencje.

Rachunkowość i controlling możesz realizować w trybie stacjonarnym oraz niestacjonarnym. W praktyce oznacza to, że będziesz miał realny wpływ na organizację charakteru swojej nauki. 

Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Popularność kierunku rachunkowość i controlling może wynikać z wielu czynników. Jednym z nich jest możliwość uzyskania kompetencji, które okażą się nieocenione przez pracodawców nie tylko w kraju, ale również za granicą.

Osoby wybierające kształcenie w tym obszarze zyskują wiedzę na temat rachunkowości zarządczej w przedsiębiorstwach i instytucjach finansowych, zgłębiają podstawy statystyki i administrowania aparatem finansowym, potrafią swobodnie się poruszać po płaszczyźnie prawa podatkowego oraz wdrażają działania konsultingowe w umiejętny i dostosowany do potrzeb klienta sposób.

Ile trwają studia na kierunku rachunkowość i controlling w Krakowie?

Studia na kierunku rachunkowość i controlling trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Rachunkowość i controlling w Krakowie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

Jaka praca po studiach na kierunku rachunkowość i controlling w Krakowie?

Nie od dziś wiadomo, że osoby posiadające wiedzę i umiejętności z zakresu nauk ekonomicznych, administracyjnych i prawnych, odnoszących się do finansów, są cenionymi pracownikami w oczach wielu pracodawców. Dlatego absolwenci rachunkowości i controllingu w Krakowie mogą liczyć na dobrze płatne zatrudnienie tuż po ukończeniu studiów.

Jako jeden z nich będziesz mógł pracować w roli ekonomisty w biurach rachunkowych lub bankowości lub komórkach kredytowych różnych instytucji kredytowych.

Jeśli cenisz sobie kontakt z drugim człowiekiem i niestraszny ci nawet najbardziej wymagający klient, poszukasz zatrudnienia w placówkach doradczych związanych z finansami i bankowością. Dzięki posiadaniu szerokiej wiedzy ekonomicznej i umiejętności zarządczych możesz pomyśleć o założeniu własnej działalności gospodarczej. Niezależnie od ostatecznego wyboru, twoja zawodowa przyszłość cię nie zawiedzie.

 

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku rachunkowość i controlling:

 • Biura rachunkowe

 • Banki

 • Urzędy skarbowe

 • Księgowość

 • Komórki kredytowe instytucji finansowych

 • Własna działalność gospodarcza

 • Placówki konsultingowe

Gdzie studiować na kierunku rachunkowość i controlling w Krakowie?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

Uczelnia, na której można studiować rachunkowość i controlling:

czytaj dalej uczelnie w Krakowie

Uczelnie w Krakowie - kierunek rachunkowość i controlling:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie (Kolegium Nauk o Zarządzaniu i Jakości UE w Krakowie) stacjonarne, niestacjonarne studia I i II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed procesem rekrutacji na studia na kierunku Rachunkowość i controlling w Krakowie?

Poziom i tryb studiów


Kierunki ekonomiczne w Krakowie

Rozwiń

19 Uczelni w Krakowie

Może zadajesz sobie pytanie, czy Kraków jest miastem studenckim? Odpowiedź brzmi: tak! Co roku, tysiące maturzystów przybywa do naszego miasta, wybierając wśród dziesięciu publicznych i dziewięciu niepublicznych uczelni wyższych, tym samym dokonując jednej z kluczowych decyzji w swoim życiu. Co na to wpływa? Atmosfera, jaka tu panuje oraz bogata i różnorodna oferta edukacyjna, turystyczna i kulturalna. Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują krakowskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Krakowie


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

  

Komentarze (0)

wsaib

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia