Inżynieria i zarządzanie procesami przemysłowymi - Kraków

Inżynieria i zarządzanie procesami przemysłowymi - Kraków

Advertisement

Inżynieria i zarządzanie procesami przemysłowymi - Kraków

Studia w Krakowie

inżynieria i zarządzanie procesami przemysłowymi

Odkryj kierunek inżynieria i zarządzanie procesami przemysłowymi w Krakowie i sprawdź, gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

15.02.2023

Iynieria i zarządzanie procesami przemysłowymi - studia Kraków 2023 | woj. małopolskie

Studia na kierunku Inżynieria i zarządzanie procesami przemysłowymi w Krakowie to studia inżynierskie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu inżyniera lub magistraStudia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym). 

Studia na kierunku inżynieria i zarządzanie procesami przemysłowymi w Krakowie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania od 3,5 do 4 lat (studia I stopnia), od 1,5 do 2 lat (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku inżynieria i zarządzanie procesami przemysłowymi w Krakowie rozpocznie się 5 czerwca 2023 r. i potrwa do 26 lipca 2023 r. | Inżynieria i zarządzanie procesami przemysłowymi Kraków - terminy rekrutacji >

Uczelnie

W Krakowie inżynierię i zarządzanie procesami przemysłowymi możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznejAkademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie (Wydział Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami AGH).
 

Opis kierunku

Rozwój technologiczny ma wpływ na działanie wielu przedsiębiorstw. Studia pozwalają na poznanie różnych metod zarządzania procesami przemysłowymi. Podczas kształcenia można nauczyć się m.in. projektowania systemów produkcyjnych, czy tworzenia systemów bezpieczeństwa. Absolwenci potrafią optymalizować decyzje produkcyjne oraz zarządzać zasobami i kosztami.

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Praca po studiach

Perspektywy zawodowe, jakie mają absolwenci kierunku inżynieria i zarządzanie procesami przemysłowymi, są naprawdę ciekawe. Mogą m.in. podjąć pracę specjalisty w dziedzinie zarządzania jakością, czy inżyniera produktu, Sprawdzą się również na stanowiskach kierowniczych w firmach z różnych gałęzi przemysłu.

czytaj dalej wszystko o Inżynieria i zarządzanie procesami przemysłowymi - Kraków

Zobacz, na jakich uczelniach w Krakowie jest kierunek INŻYNIERIA I ZARZĄDZANIE PROCESAMI PRZEMYSŁOWYMI

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

Inżynieria i zarządzanie procesami przemysłowymi stopień: (I)  (II), czas trwania: 4 lata • 2 lata • 3,5 roku • 1,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek inżynieria i zarządzanie procesami przemysłowymi w Krakowie?

Wielu świeżo upieczonych absolwentów szkół średnich marzy o rozpoczęciu Inżynierii i zarządzania procesami przemysłowymi w Krakowie, o czym świadczy liczba chętnych, która najczęściej przewyższa liczbę dostępnych miejsc.

Jeżeli jesteś jednym z kandydatów, który rozważa studia inżynierskie, powinieneś przygotować się do zdawania informatyki, biologii, chemii, fizyki, matematyki, geografii na egzaminie maturalnym, najlepiej na poziomie rozszerzonym. Przed aplikacją na jakikolwiek kierunek, zapoznaj się z regulaminem uczelni, który znajdziesz na jej stronie internetowej.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Inżynieria i zarządzanie procesami przemysłowymi w Krakowie

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU INŻYNIERIA I ZARZĄDZANIE PROCESAMI PRZEMYSŁOWYMI?

 

Inżynieria i zarządzanie procesami przemysłowymi to odpowiedź na ciągle rosnące zapotrzebowanie współczesnego rynku pracy, na którym rola fachowców, uposażonych w wszechstronne kompetencje techniczne oraz dobrze rozwinięte zdolności interpersonalne są na wagę złota.

Studia w Krakowie na opisywanym kierunku zagwarantują ci niezwykle szerokie możliwości zawodowe, dzięki którym spełnisz swoje ambicje, jeżeli tylko wiążesz je z dynamicznym rozwijaniem kariery połączonej z inżynierią. Inżynierię i zarządzanie procesami przemysłowymi w Krakowie możesz podjąć na studiach stacjonarnych oraz zaocznych.

Czy wyobrażasz sobie kandydata na jakiekolwiek uczelnie w Krakowie, które proponują podjęcie technicznych kierunków studiów, bez zdolności do nauki przedmiotów ścisłych, takich jak matematyka, fizyka oraz informatyka? Najpewniej nie. Dlatego też zanim rozważysz ostateczną aplikację na Inżynierię i zarządzanie procesami przemysłowymi, upewnij się, że zdołasz pozytywnie przejść przez proces rekrutacji oraz poradzić sobie z dość wymagającymi przedmiotami, wykładanymi w trakcie studiów. Jeśli lubisz matematykę, interesujesz się szeroko rozumianym przemysłem krajowym oraz międzynarodowym, a także chciałbyś połączyć swoją przyszłość z dobrze płatną i stabilną pracą zawodową, to bez wątpienia powinieneś aplikować na Inżynierię i zarządzanie procesami przemysłowymi w Krakowie!

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku inżynieria i zarządzanie procesami przemysłowymi możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku inżynieria i zarządzanie procesami przemysłowymi w Krakowie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają od 3,5 do 4 lat. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające od 1,5 roku do 2 lat.

Uczelnie w Krakowie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

Studenci Inżynierii i zarządzania procesami przemysłowymi uczą się:

 • analizowania procesów produkcyjnych z wykorzystaniem metod i technik inżynierskich
 • posługiwania nowoczesnymi programami komputerowymi i innymi rozwiązaniami, usprawniającymi pracę zawodową
 • dowiadują się w jaki sposób przebiega całokształt różnych procesów przemysłowych
 • wykorzystują współczesne narzędzia do zarządzania projektami

 

A także wzbogacają posiadane kompetencje interpersonalne, aby wywiązywać się z obowiązków menedżerskich w jak najlepszym stopniu.

Ile trwają studia na kierunku inżynieria i zarządzanie procesami przemysłowymi w Krakowie?

Studia na kierunku Inżynieria i zarządzanie procesami przemysłowymi w Krakowie, w zależności od typu studiów trwają od 3,5 do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia).

Inżynieria i zarządzanie procesami przemysłowymi w Krakowie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia od 3,5 do 4 lat inżynier
studia II stopnia od 1,5 do 2 lat magister inżynier

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU INŻYNIERIA I ZARZĄDZANIE PROCESAMI PRZEMYSŁOWYMI?

Nie ulega wątpliwości fakt, że przyszłość zawodowa, jaką umożliwiają konkretne kierunki studiów w Krakowiesą istotną kwestią, którą biorą pod uwagę potencjalni zainteresowani wybraniem kształcenia o danej specyfice. Jednak większość studentów Inżynierii i zarządzania procesami przemysłowymi nie ma powodów do zmartwień – możliwości zawodowe są bowiem niezwykle korzystne. Absolwenci opisywanego kierunku mogą podjąć pracę na stanowisku:

 • specjalisty do spraw zarządzania jakością
 • inżyniera produktu
 • inspektora do spraw bezpieczeństwa i higieny pracy
 • kierownika projektów
 • doradcy finansowego
 • menedżera

 

Szerokie spektrum możliwości z pewnością pozwoli na dopasowanie perspektyw zawodowych do planów i aspiracji.

Gdzie studiować na kierunku inżynieria i zarządzanie procesami przemysłowymi w Krakowie?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie.

Uczelnie na których można studiować kierunek inżynieria i zarządzanie procesami przemysłowymi w Krakowie

czytaj dalej uczelnie w Krakowie

Uczelnie w Krakowie - kierunek inżynieria i zarządzanie procesami przemysłowymi:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie (Wydział Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami AGH) stacjonarne, niestacjonarne studia I i II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed procesem rekrutacji na studia na kierunku Inżynieria i zarządzanie procesami przemysłowymi w Krakowie?

Poziom i tryb studiów


Kierunki ekonomiczne w Krakowie

Rozwiń

19 Uczelni w Krakowie

Może zadajesz sobie pytanie, czy Kraków jest miastem studenckim? Odpowiedź brzmi: tak! Co roku, tysiące maturzystów przybywa do naszego miasta, wybierając wśród dziesięciu publicznych i dziewięciu niepublicznych uczelni wyższych, tym samym dokonując jednej z kluczowych decyzji w swoim życiu. Co na to wpływa? Atmosfera, jaka tu panuje oraz bogata i różnorodna oferta edukacyjna, turystyczna i kulturalna. Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują krakowskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Krakowie

 

 

 

Komentarze (0)

wsaib

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia