Rachunkowość i zarządzanie finansami - Kraków

Rachunkowość i zarządzanie finansami - Kraków

Rachunkowość i zarządzanie finansami - Kraków

Studia w Krakowie

rachunkowość i zarządzanie finansami

Odkryj kierunek rachunkowość i zarządzanie finansami w Krakowie i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

15.02.2023

Rachunkowość i zarządzanie finansami - studia Kraków 2023 | woj. małopolskie

Studia na kierunku Rachunkowość i zarządzanie finansami w Krakowie to studia magisterskiektórych program kształcenia trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu magistra. Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym)

Studia na kierunku rachunkowość i zarządzanie finansami w Krakowie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia II stopnia
Czas trwania 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku rachunkowość i zarządzanie finansami w Krakowie rozpocznie się 1 czerwca 2023 r. i potrwa do 14 lipca 2023 r. | Rachunkowość i zarządzanie finansami Kraków - terminy rekrutacji >

Uczelnie

W Krakowie rachunkowość i zarządzanie finansami możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznejUniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie (Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ).

 

Opis kierunku

Chyba każdy, kto prowadzi własną działalność, może zgodzić się z tym, że aktualna sytuacja gospodarcza ma wpływ na funkcjonowanie przedsiębiorstw (również pod względem finansowym). Zapotrzebowanie na ekspertów w dziedzinie rachunkowości jest wysokie, a kierunek pozwala na zdobycie odpowiedniej wiedzy na temat finansów. Studenci mogą zgłębić takie dziedziny jak m.in. rachunkowość, zarządzanie finansami, prawo, sprawozdawczość, czy analizę finansową.

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Praca po studiach

Działy finansowe różnych przedsiębiorstw i instytucji stoją otworem na absolwentów kierunku. Osoby, które ukończyły te studia, mogą również podjąć pracę w firmach związanych z księgowością, audytem i doradztwem podatkowym.

czytaj dalej wszystko o Rachunkowość i zarządzanie finansami - Kraków

Zobacz, na jakich uczelniach w Krakowie jest kierunek RACHUNKOWOŚĆ I ZARZĄDZANIE FINANSAMI

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Rachunkowość i zarządzanie finansami stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek rachunkowość i zarządzanie finansami w Krakowie?

Studia ekonomiczne na kierunku Rachunkowość i zarządzanie finansami są propozycją, która przyciąga każdego roku wielu kandydatów. Co to oznacza w praktyce? Każdy kandydat powinien zapoznać się z regulaminem uczelni, aby wiedzieć, jakie przedmioty odgrywają główną rolę podczas rekrutacji.

W przypadku rachunkowości i zarządzania finansami są to najczęściej: matematyka, język angielski, fizyka oraz wiedza o społeczeństwie.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Rachunkowość i zarządzanie finansami w Krakowie

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU RACHUNKOWOŚĆ I ZARZĄDZANIE FINANSAMI?

 

Pieniądze są bez wątpienia bardzo istotnym elementem życia każdego człowieka. Choć być może wielu z nich zarzekałoby się, że to nie one są najważniejsze, to nie ulega wątpliwości, że stanowią swego rodzaju przepustkę do realizacji wielu celów i marzeń. Finanse odgrywają istotną rolę w życiu gospodarczym każdego z krajów, świadcząc o poziomie jego rozwoju. Dlatego współczesny rynek pracy wciąż potrzebuje wszechstronnie wykwalifikowanych finansistów, którzy podołaliby wyzwaniom, związanym z mądrym zarządzaniem zasobami finansowymi w sposób przynoszący jak największe korzyści. Studia w Krakowie na kierunku Rachunkowość i zarządzanie finansami są adresowane głównie do tych kandydatów, którzy wyrażają zainteresowanie tematyką finansów i ich rolą w codziennym życiu jednostek oraz całego społeczeństwa.

Aby podnieść komfort zdobywania wiedzy kierunkowej, niektóre uczelnie w Krakowie zdecydowały się na zaoferowanie możliwości rozpoczęcia studiów zarówno w trybie stacjonarnym, jak i zaocznym. Chcąc kształcić się weekendowo, powinieneś zainteresować się Rachunkowością i zarządzaniem finansami w trybie zaocznym.

Ekonomiczny charakter, jakim wyróżniają się takie kierunki studiów w Krakowie, jak między innymi Rachunkowość i zarządzanie finansami, przyciąga wielu głodnych wiedzy przyszłych studentów. Jednak nie każdy z nich posiada szereg wrodzonych predyspozycji, które odpowiadałyby specyfice kształcenia. Zazwyczaj posiadany talent pomaga w bezproblemowym przejściu przez proces edukacji – czasami ciężka praca to za mało. Zatem jeżeli coraz poważniej rozważasz podjęcie Rachunkowości i zarządzania finansami w Krakowie, upewnij się, że twoja wiedza matematyczna pozwoli ci na uzyskanie wysokiego wyniku maturalnego – w końcu ten przedmiot jest wiodącym w procesie rekrutacji. Ponadto przydać się może zdolność do organizacji swojego czasu oraz umiejętność oszczędzania.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku rachunkowość i zarządzanie finansami możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku rachunkoośc i zarzadzanie finansami w Krakowie realizowane są w ramach drugiego stopnia. Drugi stopień to studia magisterskie, trwające 2 lata.

Uczelnie w Krakowie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

Kierunki ekonomiczne, takie jak Rachunkowość i zarządzanie finansami, nastawione są na uposażenie przyszłych absolwentów w taki komplet wiedzy i umiejętności, dzięki którym będą oni mogli wywiązywać się ze wszystkich obowiązków, czekających ich podczas wykonywania pracy w zawodzie. Zatem jako student tego przyszłościowego kierunku:

 • nauczysz się nieco o funkcjonowaniu ekonomicznym międzynarodowego rynku gospodarczego
 • dowiesz się w jaki sposób inflacja rzeczywiście wpływa na codzienne życie ludzi
 • nabędziesz umiejętności niezbędne do przeprowadzania analiz statystycznych, dotyczących finansów oraz gospodarowania nimi w sposób jak najbardziej korzystny

Ile trwają studia na kierunku rachunkowość i zarządzanie finansami w Krakowie?

Studia na kierunku Rachunkowość i zarządzanie finansami w Krakowie trwają 2 lata (studia II stopnia).

Rachunkowość i zarządzanie finansami w Krakowie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia II stopnia 2 lata magister

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU RACHUNKOWOŚĆ I ZARZĄDZANIE FINANSAMI?

Absolwenci opisywanego kierunku studiów będą mogli liczyć na dobrze płatne i stabilne zatrudnienie. Znajdą oni pracę między innymi w instytucjach związanych z finansami, takich jak:

 • banki
 • urzędy skarbowe
 • firmy leasingowe
 • zakłady ubezpieczeniowe
 • firmy zajmujące się oceną ryzyka podejmowania konkretnych inwestycji

 

Dzięki posiadaniu kompetencji z dziedziny zarządzania, z powodzeniem otworzysz własną działalność gospodarczą.

Gdzie studiować na kierunku rachunkowość i zarządzanie finansami w Krakowie?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

Uczelnie na których można studiować kierunek rachunkowość i zarządzanie finansami w Krakowie

czytaj dalej uczelnie w Krakowie

Uczelnie w Krakowie - kierunek rachunkowość i zarządzanie finansami:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet Jagielloński w Krakowie (Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ) stacjonarne, niestacjonarne studia II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed procesem rekrutacji na studia na kierunku Rachunkowość i zarządzanie finansami w Krakowie?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Rachunkowość i zarządzanie finansami Kraków studia ii stopnia


Kierunki ekonomiczne w Krakowie

Rozwiń

19 Uczelni w Krakowie

Może zadajesz sobie pytanie, czy Kraków jest miastem studenckim? Odpowiedź brzmi: tak! Co roku, tysiące maturzystów przybywa do naszego miasta, wybierając wśród dziesięciu publicznych i dziewięciu niepublicznych uczelni wyższych, tym samym dokonując jednej z kluczowych decyzji w swoim życiu. Co na to wpływa? Atmosfera, jaka tu panuje oraz bogata i różnorodna oferta edukacyjna, turystyczna i kulturalna. Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują krakowskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Krakowie 

Komentarze (0)

wsaib

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Rachunkowość i zarządzanie finansami w miastach

Nadchodzące wydarzenia