Analityka gospodarcza - Kraków

Analityka gospodarcza - Kraków

Analityka gospodarcza - Kraków

Studia w Krakowie

analityka gospodarcza

Odkryj kierunek analityka gospodarcza w Krakowie i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

15.02.2023

Analityka gospodarcza - studia Kraków 2023 | woj. małopolskie

Studia na kierunku Analityka gospodarcza w Krakowie to studia licencjackie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistraStudia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym.

Studia na kierunku analityka gospodarcza w Krakowie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku analityka gospodarcza w Krakowie rozpocznie się 1 maja 2023 r. i potrwa do 17 września 2023 r. | Analityka gospodarcza Kraków - terminy rekrutacji >

Uczelnie

W Krakowie analitykę gospodarczą możesz studiować w ramach kierunku 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie (Kolegium Ekonomii, Finansów i Prawa UEK).
 

Opis kierunku

Z czego wynikają i jakie konsekwencje mogą za sobą nieść różne procesy gospodarcze? Analityka gospodarcza to kierunek, dzięki któremu łatwiej zrozumieć przyczyny i skutki tego, co dzieje się na rynku. Studenci przygotowywani są do przeprowadzania analiz i prognozowania procesów ekonomicznych, poprzez naukę metod statystycznych, matematycznych i ekonometrycznych oraz obsługę nowoczesnych narzędzi informatycznych.

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Praca po studiach

Specjaliści w dziedzinie analityki gospodarczej mogą pracować w korporacjach, bankach i innych instytucjach finansowych. Zdobyte kwalifikacje mogą również wykorzystać, pracując w administracji publicznej na szczeblu samorządowym lub państwowym.

czytaj dalej wszystko o Analityka gospodarcza - Kraków

Zobacz, na jakich uczelniach w Krakowie jest kierunek ANALITYKA GOSPODARCZA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Analityka gospodarcza stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek analityka gospodarcza w Krakowie?

Wszystkie kierunki studiów w Krakowie generują pewne obowiązki rekrutacyjne, którym muszą spełnić kandydaci, aby mieć szansę na zakwalifikowanie się na wybraną uczelnię. W praktyce oznacza to, że studenci przygotowują się do rozszerzonego egzaminu maturalnego z wiodących dla kierunku przedmiotów i w ten sposób zwiększają swoje szansę na kwalifikację.

Jeśli myślisz o rozpoczęciu analityki gospodarczej, powinieneś zdawać matematykę, język angielski, geografię oraz fizykę. Wymagania mogą się zmieniać, dlatego odwiedź stronę internetową uczelni, aby upewnić się o aktualnie obowiązujących postanowieniach.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Analityka gospodarcza w Krakowie

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ANALITYKA GOSPODARCZA?

 

Sytuacja ekonomiczna, polityczna oraz gospodarcza kraju i świata stanowi przedmiot zainteresowania wielu badaczy oraz ludzi, którzy dopiero wkraczają na ścieżkę kształcenia wyższego. Właśnie do nich adresowany jest program studiów na kierunku Analityka gospodarcza. Jest to przyszłościowy kierunek, który cieszy się dość dużym zainteresowaniem przyszłych kandydatów na studia wyższe. Studia ekonomiczne, do których można zaliczyć Analitykę gospodarczą, gwarantują zyskanie wszechstronnych kompetencji kierunkowych oraz przyszłościowych szans zawodowe na arenie międzynarodowej.

Niektóre uczelnie w Krakowie oferują poszczególne kierunki w trybie stacjonarnym oraz zaocznym. Tak właśnie jest z Analityką gospodarczą. Pomimo faktu, że studia dzienne są wybierane przez większość kandydatów, to coraz więcej z nich decyduje się na podjęcie kształcenia weekendowego, odbywającego się co kilka tygodni. Jeżeli jesteś jednym z nich, to studia niestacjonarne prawdopodobnie odpowiedzą na twoje potrzeby. Pamiętaj, że o przyjęciach decyduje konkurs świadectw maturalnych, dlatego odpowiednio wcześnie przygotuj się do zdawania matematyki, języka angielskiego, wiedzy o społeczeństwie oraz geografii, najlepiej na poziomie rozszerzonym.

Zdolność do logicznego myślenia, umiejętność sprawnego rozwiązywania złożonych problemów matematycznych, wrodzony talent do nauki przedmiotów ścisłych, a także zainteresowanie otaczającym światem gospodarczym to podstawowe kryteria, które powinien spełnić każdy kandydat na studia w Krakowie, które w głównej mierze bazują na naukach ścisłych z matematyką na czele. Zatem jeżeli masz pewność, że twoje predyspozycje, zainteresowania oraz plany na przyszłość pokrywają się w znacznym stopniu ze specyfiką kształcenia na Analityce gospodarczej, nie musisz się już dłużej wahać – aplikuj w najbliższym możliwym terminie!

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku analityka gospodarcza możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku analityka gospodarcza w Krakowie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.

Uczelnie w Krakowie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

Siatka studiów na kierunku Analityka gospodarcza w Krakowie została zaprojektowana w taki sposób, aby wszyscy studenci zyskali możliwość nabycia wszechstronnych i dobrze ugruntowanych kompetencji z zakresu:

 • prawa
 • mikro i makroekonomii
 • metod ilościowych
 • podstaw statystyki

 

Oraz przyswojenia konkretnych umiejętności, odnoszących się do prowadzenia analiz rynkowych, podejmowania efektywnej pracy w grupach, prognozowania procesów społeczno-ekonomicznych, a także wykonywania specjalistycznych badań operacyjnych.

Ile trwają studia na kierunku analityka gospodarcza w Krakowie?

Studia na kierunku Analityka gospodarcza w Krakowie, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Analityka gospodarcza w Krakowie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ANALITYKA GOSPODARCZA?

Jako absolwent Analityki gospodarczej, będziesz mógł zatrudnić się w:

 • przedsiębiorstwach produkcyjnych i związanych z handlem
 • firmach konsultingowych
 • ośrodkach przetwarzania i analizy danych
 • firmach ubezpieczeniowych
 • bankach
 • urzędach skarbowych oraz innych instytucjach związanych z finansami
 • instytucjach administracji państwowej oraz samorządowej

 

A także własnej działalności gospodarczej, do prowadzenia której każdy ze studentów będzie posiadał adekwatne zaplecze merytoryczne.

Gdzie studiować na kierunku analityka gospodarcza w Krakowie?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

Uczelnie na których można studiować kierunek analityka gospodarcza w Krakowie

czytaj dalej uczelnie w Krakowie

Uczelnie w Krakowie - kierunek analityka gospodarcza:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie (Kolegium Ekonomii, Finansów i Prawa UE w Krakowie) stacjonarne, niestacjonarne studia I i II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed procesem rekrutacji na studia na kierunku Analityka gospodarcza w Krakowie?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Analityka gospodarcza Kraków studia i stopnia

Analityka gospodarcza Kraków studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Analityka gospodarcza Kraków studia stacjonarne

Analityka gospodarcza Kraków studia niestacjonarne

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku analityka gospodarcza w Krakowie

Kierunki ekonomiczne w Krakowie

Rozwiń

19 Uczelni w Krakowie

Może zadajesz sobie pytanie, czy Kraków jest miastem studenckim? Odpowiedź brzmi: tak! Co roku, tysiące maturzystów przybywa do naszego miasta, wybierając wśród dziesięciu publicznych i dziewięciu niepublicznych uczelni wyższych, tym samym dokonując jednej z kluczowych decyzji w swoim życiu. Co na to wpływa? Atmosfera, jaka tu panuje oraz bogata i różnorodna oferta edukacyjna, turystyczna i kulturalna. Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują krakowskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Krakowie

 

 

Komentarze (0)

wsaib

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia