Chemia medyczna - Kraków

Chemia medyczna - Kraków

Chemia medyczna - Kraków

Studia w Krakowie

chemia medyczna

Odkryj kierunek chemia medyczna w Krakowie i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Chemia medyczna - studia Kraków 2021 | woj. małopolskie

Studia na kierunku Chemia medyczna w Krakowie to studia licencjackie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym)Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Chemia medyczna - Kraków

Zobacz, na jakich uczelniach w Krakowie jest kierunek chemia medyczna

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Jednostka prowadząca

Chemia medyczna stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek chemia medyczna w Krakowie?

Jeśli wybierasz studia w Krakowie na kierunku Chemia medyczna, powinieneś liczyć się z obowiązkiem uzyskania wystarczająco dobrego wyniku maturalnego. Przedmiotami najczęściej branymi pod uwagę są: matematyka, język angielski, chemia oraz biologia.

Jako że procedury rekrutacyjne mogą się zmieniać, zapoznaj się z regulaminem wybranej przez ciebie uczelni, który znajdziesz na jej stronie internetowej. W ten sposób unikniesz ewentualnych nieprzyjemności związanych z niewiedzą.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Chemia medyczna w Krakowie - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

CHEMIA MEDYCZNA KRAKÓW STUDIA I STOPNIA

CHEMIA MEDYCZNA KRAKÓW STUDIA II STOPNIA


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

CHEMIA MEDYCZNA KRAKÓW STUDIA STACJONARNE

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU CHEMIA MEDYCZNA?

 

Podjęcie wszechstronnego kierunku studiów, korzystającego z interdyscyplinarnych dokonań naukowych kilku dziedzin, to marzenie wielu kandydatów. Studia przyrodnicze na kierunku Chemia medyczna znajdują wspólny mianownik dla farmacji, chemii, biotechnologii, biochemii, medycyny oraz nauk pokrewnych. Chemia medyczna jest kierunkiem innowacyjnym, opisującym jeden z działów chemii, który jest bezpośrednio związany z ochroną zdrowia, profilaktyką oraz diagnostyką laboratoryjną.

Perspektywy zawodowe to nie jedyny czynnik odnoszący się do opisywanego kierunku, który stanowi podstawę do jego podjęcia przez świeżo upieczonych maturzystów. Wielu młodych ludzi marzy o ciągłym rozwoju osobistym w najodpowiedniejszej dla nich dziedzinie – Chemia medyczna zapewnia im ciągłe wyzwania.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku chemia medyczna możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 

Studia na kierunku chemia medyczna w Krakowie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.

Uczelnie w Krakowie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku. Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

Wszystkie uczelnie w Krakowie adresują oferowane przez siebie kierunki do odbiorców o konkretnych predyspozycjach, zainteresowaniach oraz planach na przyszłość. Nie istnieje jeden uniwersalny kierunek studiów, który odpowie na potrzeby każdego człowieka. Dlatego zanim ostatecznie zdecydujesz się na podjęcie Chemii medycznej, zastanów się czy:

 • W spektrum twojego zainteresowania znajdują się przedmioty przyrodnicze, a zwłaszcza chemia?
 • Fascynuje cię świat nowoczesnych odkryć naukowych biotechnologów, biochemików i badaczy nauk pokrewnych?
 • Związanie swojej przyszłości z karierą naukową w jednym z laboratoriów jest twoim marzeniem?

 

Twierdząca odpowiedź na większość powyższych pytań może stanowić doskonały pretekst do podjęcia Chemii medycznej w Krakowie.

Chemia medyczna jest kierunkiem wszechstronnym, co oznacza, że podczas edukacji uzyskasz zarówno wiedzę teoretyczną, jak i praktyczną, która odnosi się do:

 • izolacji, projektowania wyodrębniania i oczyszczania związków aktywnych biologicznie
 • dokonywania właściwej analizy fizyko-chemicznych właściwości substancji farmakologicznych

 

Poznasz konkretne techniki badań substancji na poziomie molekularnym, dowiesz się o przemianach metabolicznych organizmów biologicznych, a ponadto poznasz zależności, które występują pomiędzy ich strukturą oraz aktywnością.

Ile trwają studia na kierunku chemia medyczna w Krakowie?

Studia na kierunku Chemia medyczna w Krakowie, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU CHEMIA MEDYCZNA?

Takie kierunki studiów w Krakowie, które w procesie dydaktycznym korzystają z dorobku naukowego takich dziedzin, jak biologia, chemia oraz medycyna, zwykle generują bardzo szerokie spektrum możliwości zawodowych na arenie międzynarodowej. Jeżeli ukończysz Chemię medyczną w Krakowie, będziesz mógł liczyć na zatrudnienie w branży:

 • kosmetycznej
 • farmaceutycznej
 • biochemicznej
 • biotechnologicznej
 • spożywczej

 

Dla marzących o karierze naukowej, otworzy się możliwość podjęcia zatrudnienia w laboratoriach kontrolnych, badawczych oraz diagnostycznych w branżach związanych z przemysłem chemicznym, medycznym oraz pokrewnym.

Gdzie studiować na kierunku chemia medyczna w Krakowie?

Uczelnie na których można studiować kierunek chemia medyczna w Krakowie

 • Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

 

Co warto sprawdzić przed procesem rekrutacji na studia na kierunku Chemia medyczna w Krakowie?

 

STUDIA W KRAKOWIE - ważne informacje

kierunki studiów w Krakowie

studia w Krakowie

 

CHEMIA MEDYCZNA - ważne informacje

chemia medyczna studia

studia chemiczne w Krakowie

studia chemiczne w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Kierunki chemiczne w Krakowie

chemia

19 Uczelni w Krakowie

Może zadajesz sobie pytanie, czy Kraków jest miastem studenckim? Odpowiedź brzmi: tak! Co roku, tysiące maturzystów przybywa do naszego miasta, wybierając wśród dziesięciu publicznych i dziewięciu niepublicznych uczelni wyższych, tym samym dokonując jednej z kluczowych decyzji w swoim życiu. Co na to wpływa? Atmosfera, jaka tu panuje oraz bogata i różnorodna oferta edukacyjna, turystyczna i kulturalna. Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują krakowskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Krakowie


  

Komentarze (0)