Filologia szwedzka - Warszawa

Filologia szwedzka - Warszawa

Studia na kierunku filologia szwedzka w Warszawie możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym).

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
  Forma studiów
   Więcej filtrów
   Czas trwania

    Nie znaleziono uczelni spełniających kryteria wyszukiwania

    15.01.2024

    Filologia szwedzka studia Warszawa 2024 | woj. mazowieckie

    Studia na kierunku filologia szwedzka to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem tytułu licencjata. Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym.

    Filologia szwedzka - Warszawa
    Studia na kierunku filologia szwedzka w Warszawie
    Rok akademicki 2024/2025
    Forma studiów stacjonarne
    Poziom studiów studia I stopnia
    Czas trwania

    Uczelnie

    Studia w Warszawie 2024/2025 na kierunku filologia szwedzka możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej: Wszechnicy Polskiej Akademii Nauk Stosowanych w Warszawie.
     

    Opis kierunku

    Filologia szwedzka to kierunek zadedykowany tym studentom, którzy chcieliby w szczególności zadbać o rozwój kompetencji lingwistycznych. Uczelnie w Warszawie przygotowały starannie opracowane programy kształcenia, dzięki którym można nauczyć się biegłego posługiwania językiem szwedzkim! Co jeszcze czeka studentów oprócz zajęć poświęconych gramatyce czy słownictwu? Oczywiście blok zajęć zaznajamiających z literaturą, historią czy sztuką Szwecji i krajów skandynawskich. Studia na tym kierunku mają charakter praktyczny, dzięki czemu absolwenci są w pełni przygotowani do wkroczenia na wymagający rynek pracy. 

     

    Praca po studiach

    Po zakończeniu nauki absolwenci mogą realizować się zawodowo jako nauczyciele, pracując w różnorodnych instytucjach edukacyjnych np. w szkołach ponadpodstawowych, prywatnych lektoratach języków. Najbardziej atrakcyjną ofertą zatrudnienia jest posada tłumacza języka szwedzkiego, bowiem filologów z tą specjalizacją językową nadal brakuje. Ponadto, absolwenci zajmują posady wydawców oraz pracowników instytucji dyplomatycznych. Czekać na nich będzie również zatrudnienie między innymi w sektorze związanym z turystyką.

     

    Specjalności

    Współczesne studia z filologii szwedzkiej charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.
    Popularne specjalności na kierunku Filologia szwedzka w Warszawie: komunikacja językowa w biznesie i administracji, studia dwujęzyczne, tłumaczenia.

     

    Jak wygląda rekrutacja na kierunek filologia szwedzka w Warszawie?

    Maturzyści, którzy chcieliby rozpocząć kształcenie na kierunku takim jak filologia szwedzka, powinni zadbać o odpowiednie przygotowanie do rekrutacji. Warto postawić na naukę języków obcych oraz zadbać o przygotowanie z innych dziedzin humanistycznych. Maturzyści mogą również sprawdzić, jakie przedmioty najlepiej zdawać na poziomie rozszerzonym – może to ułatwić znalezienie się na listach osób przyjętych.

    Jak wyglądają studia na kierunku filologia szwedzka w Warszawie?

    Filologia szwedzka to jedna z ciekawszych propozycji kształcenia, która pojawiła się wśród kierunków filologicznych. Uczelnie w Warszawie dostrzegają potencjał płynący z doskonałego opanowania języka szwedzkiego. Dlatego też kierunek taki jak filologia szwedzka znalazł się wśród propozycji kształcenia stołecznych ośrodków akademickich.

    Studenci otrzymają przede wszystkim praktyczne wykształcenie, które umożliwi płynną i poprawną komunikację w języku szwedzkim. Kwalifikacje te będą jednak osadzone na stabilnych podstawach teoretycznych. Na wykładach i ćwiczeniach studenci poznają literaturę, kulturę czy historię Szwecji.

    Na studentów filologii szwedzkiej czekać będą różnorodne zajęcia prowadzone przez doskonale przygotowanych lingwistów czy native speakerów. Warto podkreślić również, że studia w Warszawie skierowane są także do osób, które wcześniej nie miały kontaktu z językiem szwedzkim.

     

    Typ i tryb studiów

    Studia na kierunku filologia szwedzka możemy podzielić na:

    1. Typ:

    • studia I stopnia (licencjackie).

    2. Tryb:

    • studia stacjonarne;
    • studia niestacjonarne.

    Studia na kierunku filologia szwedzka można rozpocząć w ramach kształcenia I stopnia. Jest to czas zdobywania podstawowej wiedzy oraz kwalifikacji. Studenci przygotowują się również do obrony pracy dyplomowej, która wiąże się z otrzymaniem tytułu licencjata. Swoje kształcenie wyższe można kontynuować na studiach II stopnia, ale z pokrewnej dziedziny.

    Uczelnie w Warszawie przygotowały propozycję nauki na kierunku filologia szwedzka trybie stacjonarnym lub zaocznym. Studia niestacjonarne najczęściej odbywają się podczas weekendowych zjazdów, kiedy to studenci uczestniczą w wykładach i ćwiczeniach praktycznych. Należy pamiętać jednak, że kształcenie w trybie zaocznym wiąże się z uiszczaniem opłat za czesne.

     

    Zdobywana wiedza i umiejętności

    Studia w Warszawie na kierunku filologia szwedzka przygotowane są przede wszystkim dla osób, które chciałyby otrzymać praktyczne wykształcenie. Dotyczy to także tych studentów zaczynających dopiero swoją przygodę z tym językiem.

    W siatce programowej znalazło się wiele ćwiczeń praktycznych, które kładą nacisk na rozwój umiejętności komunikacyjnych. Studenci uczą się gramatyki, słownictwa, poznają różnorodne zagadnienia językoznawcze czy stylistyczne. Na zajęciach pojawiają się ćwiczenia związane z czytaniem ze zrozumieniem, pisaniem, słuchaniem oraz wypowiadaniem się w języku szwedzkim.

    Ważną kwestię stanowi również zaplecze teoretyczne. Studenci podczas wszystkich semestrów kształcenia mają okazję, by poznać literaturę, sztukę i kulturę Szwecji. W programie kształcenia znalazły się również zajęcia kształtujące kompetencje z zakresu komunikacji interpersonalnej i współpracy zespołowej, umiejętności uczenia się i własnego rozwoju, kreatywności, kierowania zespołem i zarządzania zasobami ludzkimi.

    Uczelnie w Warszawie - kierunek filologia szwedzka:

    Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  

    Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

    Ile trwają studia na kierunku filologia szwedzka w Warszawie?

    Studia na kierunku filologia szwedzka trwają 3 lata.

    Jaka praca po studiach na kierunku filologia szwedzka w Warszawie?

    Dziś studia filologiczne mogą być początkiem drogi wielu różnorodnych dróg zawodowego rozwoju. Obecnie też coraz częściej poszukiwani są pracownicy, którzy władają mniej popularnymi językami. Jednym z nich jest chociażby język szwedzki! Po zakończeniu kształcenia na studiach filologicznych w Warszawie można różnorodnie rozwijać karierę zawodową.

    Możliwe miejsca pracy po studiach na kierunku filologia szwedzka:

    • biura tłumaczeń;
    • przedsiębiorstwa o międzynarodowym zasięgu;
    • jednostki administracyjne;
    • instytucje kulturalne;
    • sektor turystyczny itd.

    Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Filologia szwedzka w Warszawie?

    Poziom i tryb studiów


    Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

    Filologia szwedzka Warszawa studia stacjonarne

    Popularne kierunki filologiczne w Warszawie

    Pokaż wszystkie

    Pozostałe uczelnie w Warszawie na których jest kierunek FILOLOGIA SZWEDZKA

    komentarze (0)

    Teraz najważniejsze

    kalkulator maturalny

    matura 2024

    arkusze maturalne

    wyniki matur 2024

    rekrutacja na studia

    studia

    kierunki studiów

    studia podyplomowe

     

    Ciekawe

     


    gdzie studiować

     

     

    Filologia szwedzka w miastach

    Nadchodzące wydarzenia