Filologia iberyjska - Warszawa

Filologia iberyjska - Warszawa

Studia na kierunku filologia iberyjska w Warszawie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym).

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Uniwersytet Warszawski

Uniwersytet Warszawski

Filologia iberyjska stopień: (II), czas trwania: 2 lata
forma: stacjonarne

16.01.2024

Filologia iberyjska studia Warszawa 2024 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku Filologia iberyjska to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym. Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności.
 

Filologia iberyjska - Warszawa
Studia na kierunku filologia iberyjska w Warszawie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia II stopnia
Czas trwania 2 lata (studia II stopnia)

Uczelnie

Studia w Warszawie 2024/2025 na kierunku filologia iberyjska możesz podjąć na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie Warszawskim (Wydział Neofilologii UW).
 

Opis kierunku

Studia na kierunku Filologia iberyjska dają studentom możliwość zdobycia kompetencji językowych z wybranego języka. Studenci będą zgłębiać zagadnienia związane z gramatyką i stylistyką języka specjalistycznego. Wezmą udział w różnorodnych zajęciach praktycznych, które pomogą w rozwoju kompetencji lingwistycznych. Program nauczania w obszarze iberystyki uwzględnia również przedmioty dotyczące literatury, historii i kultury. Studenci rozwiną również swoje umiejętności tłumaczeniowe, co z pewnością pomoże im odnaleźć się na wymagającym rynku pracy.

 

Praca po studiach

Studia w Warszawie na kierunku Filologia iberyjska dają absolwentom możliwość rozwoju zawodowego w sektorze turystycznym, w biurach tłumaczeń lub w dziale wydawniczym, wykorzystując zdobyte umiejętności językowe. Zdecydowana większość absolwentów wybiera karierę jako nauczyciele języków obcych, znaleźć pracę zarówno w publicznych szkołach, jak i w prywatnych lektoratach. Ostateczna decyzja o ścieżce zawodowej zależy od umiejętności i zainteresowań nabytych podczas nauki. Ponadto, niektórzy absolwenci wybierają rozwijanie swojej kariery w międzynarodowych firmach jako copywriterzy, wykorzystując swoje umiejętności językowe zdobyte podczas nauki na studiach.

WYMAGANIA REKRUTACYJNE

Rekrutacja na studia w Warszawie na kierunek Filologia iberyjska, w przypadku absolwentów kierunków takich jak hispanistyka, portugalistyka, filologia hiszpańska, filologia portugalska i pokrewnych, bierze pod uwagę średnią ocen ze studiów i ocenę na dyplomie. W przypadku absolwentów innych kierunków studiów rekrutacja na studia bierze pod uwagę wynik egzaminu z języka hiszpańskiego lub portugalskiego oraz wynik rozmowy kwalifikacyjnej, Przed przystąpieniem do procesu rekrutacyjnego warto sprawdzić, jakie dokładnie wymagania stawia przed kandydatem rekrutacja na studia.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU FILOLOGIA IBERYJSKA?

Filologia iberyjska to kierunek studiów oferowany przez szkoły wyższe w Warszawie. Studenci tego kierunku mają możliwość zdobycia kompetencji językowych z wybranego przez siebie języka kierunkowego, a także wiedzy i umiejętności z zakresu m.in. literatury, kultury czy historii Hiszpanii, Ameryki Łacińskiej, Brazylii lub Portugalii.

Kierunki studiów w Warszawie takie jak Filologia iberyjska dają studentom możliwość wyboru specjalności, przez co mogą oni uczestniczyć w zajęciach zgodnych z ich zainteresowaniami i przyszłymi planami zawodowymi.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku Filologia iberyjska możemy podzielić na:

1. Typ

 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

   

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Kierunki studiów takie jak Filologia iberyjska umożliwiają studentom m.in. zapoznanie się z zagadnieniami dotyczącymi problemów społeczno-politycznych wybranego obszaru, a także zdobycia wiedzy i umiejętności z zakresu językoznawstwa, literaturoznawstwa czy translatoryki. Studenci mogą też uczyć się drugiego języka i zdobyć kompetencje językowe w jego zakresie na wysokim poziomie.

W zależności od wybranej specjalności, studenci kierunku Filologia iberyjska mogą też np. zdobyć wiedzę o literaturze hiszpańskiej, hispanoamerykańskiej lub portugalskiej oraz zapoznać się z najnowszymi badaniami nad historią, religią i kulturą Portugalii, Ameryki Łacińskiej czy Hiszpanii. Studenci tego kierunku mogą również brać udział w zajęciach przygotowujących do zawodu nauczyciela języka hiszpańskiego, dotyczących np. dydaktyki i pedagogiki.

Przykładowe przedmioty oferowane przez uczelnie w Warszawie na kierunku Filologia iberyjska: wkład myśli iberyjskiej w rozwój badań nad przekładem, problemy społeczno-polityczne Portugalii, badania nad literaturą brazylijską.

 

Uczelnie w Warszawie - kierunek filologia iberyjska:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet Warszawski (Wydział Neofilologii UW) stacjonarne II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU FILOLOGIA IBERYJSKA?

Studia na kierunku Filologia iberyjska trwają 2 lata (studia II stopnia).

 

Filologia iberyjska w Warszawie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia II stopnia 2 lata magister

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU FILOLOGIA IBERYJSKA

Studia na kierunku Filologia iberyjska dają ich absolwentom możliwość znalezienia pracy m.in. w placówkach dyplomatycznych, jednostkach administracji samorządowej i państwowej, biurach tłumaczeń czy mediach. Mogą też znaleźć zatrudnienie w placówkach kulturalnych, wydawnictwach, a także – po uzyskaniu kwalifikacji pedagogicznych – jako nauczyciele.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku Filologia iberyjska:

 • placówki dyplomatyczne,
 • jednostki administracji samorządowej i państwowej,
 • tłumacz,
 • tłumacz przysięgły,
 • media,
 • wydawnictwa,
 • placówki kulturalne,
 • nauczyciel.

 

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Filologia iberyjska Warszawa studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Filologia iberyjska Warszawa studia stacjonarne

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku filologia iberyjska w Warszawie

Filologia iberyjska w Warszawie

Popularne kierunki filologiczne w Warszawie

Pokaż wszystkie

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

kalkulator maturalny

matura 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2024

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia