Lingwistyka stosowana - Warszawa

Lingwistyka stosowana - Warszawa

Lingwistyka stosowana - Warszawa

Studia w Warszawie

lingwistyka stosowana

Odkryj kierunek lingwistyka stosowana w Warszawie i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Lingwistyka stosowana studia Warszawa 2021 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku Lingwistyka stosowana w Warszawie to studia licencjackie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym).

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

Od zawsze interesują cię niuanse językowe? Nauka gramatyki nigdy nie była dla ciebie wyzwaniem nie do przeskoczenia? Jeśli odpowiadasz na te pytania twierdząco, wybierz studia w Warszawie na kierunku lingwistyka stosowana! W ich programie kształcenia znajdziesz zajęcia, które pozwolą na doskonalenie znajomości dwóch języków obcych. Studenci rozwijać będą swoje kompetencje komunikacyjne. Poznają również tajniki fonetyki czy gramatyki opisowej.

Lingwistyka stosowana to studia, na których nie może zabraknąć zajęć poświęconych literaturze czy kulturze. A co czeka absolwentów po zakończeniu kształcenia? Praca w agencjach marketingowych, wydawnictwach, redakcjach czy biurach tłumaczeń! Część z osób realizować się będzie także w działach PR.

 

czytaj dalej wszystko o Lingwistyka stosowana - Warszawa

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest kierunek lingwistyka stosowana

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Warszawski

Uniwersytet Warszawski

Jednostka prowadząca

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek lingwistyka stosowana w Warszawie?

Studia na kierunku lingwistyka stosowana mają profil humanistyczny. W procesie rekrutacji uwzględniane będą zatem przedmioty głównie z tego obszaru.

Jeśli chciałbyś w przyszłości kształcić się właśnie na tym kierunku, to już dziś musisz rozpocząć wzmożoną naukę języka polskiego, dowolnie wybranego języka obcego nowożytnego, historii, WOS-u, czy nawet historii sztuki lub filozofii. Weź pod uwagę, że większość zdawanych przez ciebie przedmiotów powinna mieć charakter rozszerzony – dzięki temu twoje szanse na rozpoczęcie wymarzonych studiów znacznie wzrosną.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Lingwistyka stosowana w Warszawie - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

LINGWISTYKA STOSOWANA WARSZAWA STUDIA I STOPNIA

LINGWISTYKA STOSOWANA WARSZAWA STUDIA II STOPNIA


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

LINGWISTYKA STOSOWANA WARSZAWA STUDIA STACJONARNE

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku lingwistyka stosowana w Warszawie

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU LINGWISTYKA STOSOWANA?

Współcześnie zwiększa się nasza wrażliwość na tkankę językową. Media wytykają bardzo często politykom posługiwanie się językiem nienawiści, czy manipulacją językową. My – w komunikacji z innymi ludźmi – staramy się jak najbardziej precyzyjnie formułować wypowiedzi, ponieważ to od nich w dużej mierze zależy nasze powodzenie w życiu prywatnym i zawodowym. Lingwistyka stosowana jest więc taką dyscypliną naukową, która zajmuje się obserwacją zagadnień językowych i ich analizą podczas praktycznego użycia.

Studia na kierunku lingwistyka stosowana mają charakter dyscypliny humanistycznej, warto podkreślić jednak, że gramatyka ma na ogół wręcz matematycznie usystematyzowaną formułę. Dziedzina ta czerpie także wiedzę z nauk takich jak psychologia, ponieważ zajmuje się motywacjami, które towarzyszą naszym słowom. Jeżeli fascynuje cię zatem praktyczne użycie języka, zwracasz uwagę na sposób w jaki ludzie się wypowiadają i jesteś humanistą o otwartym umyśle, to kierunki studiów takie jak lingwistyka stosowana czekają właśnie na ciebie.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku lingwistyka stosowana możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
 • studia stacjonarne

 

Studia na kierunku lingwistyka stosowana w Warszawie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają trzy lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające dwa lata.
Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku. Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
 

2. Program studiów i przedmioty

Studia w Warszawie na kierunku lingwistyka stosowana będziesz mógł rozpocząć na uczelniach, które znajdziesz w dziale poniżej. Przeanalizuj dobrze ofertę dydaktyczną przygotowaną przez te uczelnie, by utwierdzić się w przekonaniu, że spełnia ona twoje wszystkie intelektualne oczekiwania.

Studia na kierunku lingwistyka stosowana obfitują w wiele ciekawych wykładów i ćwiczeń praktycznych, których naczelnym celem jest uwrażliwienie cię na tkankę językową. Zapoznanie się z różnorodnymi teoriami językoznawczymi stanowić będzie dla ciebie punkt wyjścia do nauki treści kierunkowych. Wśród przedmiotów, które znajdziesz na studiach na kierunku lingwistyka stosowana, znajdziesz:

 • gramatykę opisową
 • kształcenie kompetencji komunikacyjnych
 • kulturę obszaru językowego

Ile trwają studia na kierunku lingwistyka stosowana w Warszawie?

Studia na kierunku Lingwistyka stosowana w Warszawie, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Gdzie studiować na kierunku lingwistyka stosowana w Warszawie?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek lingwistyka stosowana w Warszawie

 • Uniwersytet Warszawski

 

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU LINGWISTYKA STOSOWANA?

Studia na kierunku lingwistyka stosowana odnoszą się do wielu interdyscyplinarnych dziedzin – można zaliczyć do nich na pewno językoznawstwo i psychologię. W praktyce oznacza to, że osoby, które stają się specjalistami do spraw lingwistyki stosowanej, mogą znaleźć zatrudnienie w wielu różnorodnych branżach. Dziś bowiem prawie każda firma – niezależnie od sektora – zatrudnia osoby, które wiedzą, jak dbać o relacje interpersonalne, także na poziomie językowym, a co za tym idzie – komunikacyjnym. Praca czeka na ciebie w działach HR, lub sektorze Public Relations.

Uczelnie w Warszawie starają się zagwarantować swoim studentom taki poziom wykształcenia, który pozwoli na zbilansowany rozwój zawodowy. Kierunki studiów takie jak lingwistyka stosowana mogą się do tego dodatkowo przyczynić. Pracę znajdziesz również w:

 • biurach tłumaczeń
 • wydawnictwach
 • agencjach reklamowych
 • agencjach marketingowych

 

Kompetencje z zakresu lingwistyki stosowanej przydadzą ci się także w pracy mediatora lub rzecznika prasowego instytucji w sektorze prywatnym, jak i publicznym.

Kierunki filologiczne w Warszawie

fennistyka
germanistyka
hungarystyka
Rozwiń

Popularne kierunki filologiczne niestacjonarne w Warszawie

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie# MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia humanistyczne wybrać

Co zdawać na maturze

 

Komentarze (0)