Filologia włoska - Warszawa

Studia w Warszawie

filologia włoska

Odkryj filologię włoską w Warszawie i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

14.02.2023

Studia na kierunku filologia włoska Warszawa 2023 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku Filologia włoska w Warszawie to studia licencjackie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistraStudia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

Studia na kierunku filologia włoska w Warszawie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Uczelnie

W Warszawie filologię włoską możesz studiować w ramach kierunku na 2 uczelniach publicznych: Uniwersytecie Warszawskim (Wydział Neofilologii UW), Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie (Wydział Nauk Humanistycznych UKSW) oraz 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej: Wszechnicy Polskiej Akademii Nauk Stoowanych w Warszawie.
 

Opis kierunku

Marzysz o biegłym posługiwaniu się językiem włoskim? Czujesz, że Twoje serce znajduje się na południu Europy? Kochasz kulturę i sztukę starożytnego Rzymu i też nie rozumiesz, jak można jeść pizzę z ananasem? Jeśli odpowiadasz na te pytania twierdząco, to studia na kierunku filologia włoska w Warszawie spełnią twoje oczekiwania! W programie kształcenia tego kierunku znajdziesz przedmioty poświęcone gramatyce, literaturze czy sztuce.

 

Specjalności

Współczesne studia z filologii włoskiej charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.
Popularne specjalności na kierunku filologia włoska w Warszawie: komunikacja językowa w biznesie i administracji, studia dwujęzyczne, tłumaczenia.
 

Praca po studiach

Przyszli filologowie opanują także umiejętność biegłego posługiwania się językiem włoskim. Po zakończeniu swojej edukacyjnej przygody każdy absolwent będzie mógł realizować się w roli nauczyciela, tłumacza czy pracownika sektora turystycznego. Na absolwentów czekać będą również firmy o międzynarodowych zasięgach.

 

 

 

czytaj dalej wszystko o Filologia włoska - Warszawa

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest kierunek FILOLOGIA WŁOSKA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

Filologia włoska stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne
Uniwersytet Warszawski

Uniwersytet Warszawski

Filologia włoska stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek filologia włoska w Warszawie?

Nie powinno być dla ciebie zaskoczeniem, że przedmioty, które powinieneś zdawać na maturze, muszą oscylować wokół zagadnień lingwistycznych i humanistycznych.

Najwyżej punktowane będą wyniki, jakie uzyskasz z dowolnie wybranego języka obcego nowożytnego. Oprócz tego znaczenie będzie mieć także: język polski, WOS, historia, historia sztuki czy nawet język łaciński z elementami kultury antycznej.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Filologia włoska w Warszawie

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU FILOLOGIA WŁOSKA?

Kochasz południe Europy? Zachwyca cię kultura i sztuka włoska? Mógłbyś godzinami spacerować wąskimi uliczkami Rzymu i Wenecji? Uwielbiasz włoską kuchnię, a do tego język, którym władają mieszkańcy południa Europy wydaje ci się fascynujący? Jeśli odpowiadasz na te pytania twierdząco, może okazać się, że to wystarczające powody, które zachęcą cię do rozpoczęcia fantastycznej przygody jaką są studia na kierunku filologia włoska.

To jedna z tych dziedzin humanistycznych, która zajmuje się badaniem języka, literatury oraz sztuki włoskiej. Warto mieć świadomość, że to właśnie z terenów dzisiejszych Włoch wywodzi się koleba kultury łacińskiej, która ukształtowała współczesną cywilizację zachodu Europy. Jeśli i ciebie fascynuje piękno tego dynamicznego, głośnego języka i chciałbyś jednocześnie zapoznać się z literaturą oraz kulturą włoską, to dostaniesz na to niepowtarzalną szansę, jeśli wybierzesz studia na kierunku filologia włoska.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku filologia włoska możemy podzielić na:

1. Typ:

  • Studia I stopnia (licencjackie)
  • Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
  • studia stacjonarne
  • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku filologia włoska w Warszawie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają trzy lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające dwa lata.
Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 
Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
 

2. Program studiów i przedmioty

Uczelnie w Warszawie przygotowały dość bogatą ofertę kształcenia filologicznego. Swoją przygodę z językiem i literaturą włoską będziesz mógł bowiem rozpocząć aż na uczelniach, które znajdziesz w dziale poniżej. Skrupulatnie przeanalizuj każdą z tych ofert, ponieważ dzięki temu wybierzesz tę, która najpełniej odzwierciedlać będzie twoje oczekiwania oraz aspiracje.

Studia filologiczne kształcą wieloaspektowo. Ich zadaniem jest nieustanne doskonalenie kompetencji lingwistycznych. Poznawać będziesz w trakcie ich trwania:

  • tajniki gramatyki
  • historyczne uwarunkowania gramatyki

 

W program studiów na filologii włoskiej wpisana jest także intensywna nauka języka łacińskiego, ponieważ to on stanowi bazę dla współczesnych języków romańskich. Oprócz tego zgłębiać będziesz literaturę włoską, co jednocześnie poszerzy twoją wiedzę o sztuce, kulturze i filozofii na południu Europy.

 

Ile trwają studia na kierunku filologia włoska w Warszawie?

Studia na kierunku Filologia włoska w Warszawie, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Filologia włoska w Warszawie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU FILOLOGIA WŁOSKA?

 

Kierunki studiów takie jak filologia włoska przygotują cię do rozpoczęcia wielu interesujących aktywności zawodowych. Dziś bowiem kompetencje lingwistyczne stanowią jedną z najbardziej pożądanych cech na aktualnym rynku zatrudnienia. To właśnie dzięki nim będziesz mógł podejmować różne aktywności zawodowe w przedsiębiorstwach i korporacjach o międzynarodowym zasięgu. Uczelnie w Warszawie zapewnią ci także unikatowe specjalizacje, dzięki którym twoja wiedza i umiejętności nabiorą jeszcze bardziej prestiżowego znaczenia.

Studia na kierunku filologia włoska przygotują cię także do pracy w:

  • biurach tłumaczeń
  • sektorze wydawniczym

 

Praca na stanowisku translatora wymagać będzie jednak od ciebie bardzo wysokich umiejętności lingwistycznych oraz wrażliwości na tkankę języka. Jako abiturient studiów filologicznych odnajdziesz się także w sektorze edukacji. Odpowiednia specjalizacja pozwoli ci na rozpoczęcie pracy w prywatnych ośrodkach dydaktycznych, jak i szkołach państwowych.

Gdzie studiować na kierunku filologia włoska w Warszawie?

Studia możesz podjąć na uczelniach publicznych: Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej: Wszechnicy Polskiej Szkole Wyższej w Warszawie.

Uczelnie na których można studiować kierunek filologia włoska w Warszawie

czytaj dalej uczelnie w Warszawie

Uczelnie w Warszawie - kierunek filologia włoska:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie (Wydział Nauk Humanistycznych) stacjonarne studia I i II stopnia więcej
Uniwersytet Warszawski (Wydział Neofilologii UW) stacjonarne, niestacjonarne studia I i II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Filologia włoska w Warszawie?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Filologia włoska Warszawa studia i stopnia

Filologia włoska Warszawa studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Filologia włoska Warszawa studia stacjonarne

Filologia włoska Warszawa studia niestacjonarne

Popularne kierunki filologiczne w Warszawie

Pokaż wszystkie

Kierunki filologiczne w Warszawie

filologia
germanistyka
hungarystyka
Rozwiń

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia