Filologia francuska - Warszawa

Filologia francuska - Warszawa

Filologia francuska - Warszawa

Studia w Warszawie

filologia francuska

Odkryj filologię francuską w Warszawie i sprawdź, gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Filologia francuska studia Warszawa 2021 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku Filologia francuska w Warszawie to studia licencjackiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

Francuskie piosenki budzą w Tobie nostalgię? Kochasz paryski szyk? A może perspektywa ucztowania przy stole suto zastawionym serami wywołuje dreszcz emocji? Jeśli odpowiadasz na te pytania twierdząco, najprawdopodobniej musisz być miłośnikiem kultury krajów frankofońskich. Wtedy też studia na kierunku filologia francuska w Warszawie spełnią twoje wszystkie oczekiwania!

W trakcie kształcenia nauczysz się biegłego posługiwania językiem francuskim. Poznasz jego gramatykę, słownictwo czy stylistykę. W programie nie może zabraknąć też zajęć poświęconych historii, literaturze czy kulturze Francji! Po zakończeniu nauki czekać będzie na Ciebie praca w wydawnictwach, redakcjach, ośrodkach kultury czy w sektorze edukacji.

 

czytaj dalej wszystko o Filologia francuska - Warszawa

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest kierunek filologia francuska

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Wszechnica Polska Szkoła Wyższa w Warszawie

Wszechnica Polska Szkoła Wyższa w Warszawie

Jednostka prowadząca

Filologia francuska stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek filologia francuska w Warszawie?

Studia na kierunku filologia francuska mogą być fascynującą przygodą dla osób, które posiadają szczególne predyspozycje do intensywnej nauki języków obcych.

Swoimi zdolnościami powinieneś się wykazać już podczas rekrutacji, ponieważ wyniki, jakie uzyskasz z dowolnego języka obcego nowożytnego będą miały decydujące znaczenie. Ponadto to warto byś poświęcił uwagę także na intensywną naukę języka polskiego, czy nawet WOS-u lub historii.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Filologia francuska w Warszawie - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

FILOLOGIA FRANCUSKA WARSZAWA STUDIA I STOPNIA


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

FILOLOGIA FRANCUSKA WARSZAWA STUDIA STACJONARNE

FILOLOGIA FRANCUSKA WARSZAWA STUDIA NIESTACJONARNE

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku filologia francuska w Warszawie

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU FILOLOGIA FRANCUSKA?

Kto z nas nie kojarzy klasyków francuskiej literatury i sztuki? Wiktor Hugo, Honoriusz Balzac, czy Gustaw Flaubert wpisali się jako pisarze w kanon światowej literatury. Dziś także zaczytujemy się francuską poezją, a współczesny powieściopisarz Michel Houellebecq ma na całym świecie rzeszę fanów. Być może i ty jesteś zafascynowany sztuką i kulturą Francji, a klimat przeniesiony niemal z kadru filmu o Amelii towarzyszy ci każdego dnia.

Filologia francuska to zatem kierunek studiów, który mógłby zagwarantować ci dużo satysfakcję. Zajmuje się ona bowiem badaniem analizowaniem języka oraz literatury francuskiej w oparciu o różnorodne czynniki kulturowe. Jeśli lubisz zatem intensywną naukę języków obcych, a kultura i sztuka francuska znajdują się w kręgu twoich zainteresowań, to wybierz właśnie kształcenie o tym profilu. To również jeden z tych kierunków, który sprawi najwięcej radości pasjonatom literatury.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku filologia francuska możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
2. Tryb:
 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku filologia francuska w Warszawie realizowane są w ramach pierwszego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają trzy lata.
Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 
Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
 

2. Program studiów i przedmioty

Studia filologiczne znajdują się w ofercie wielu polskich ośrodków akademickich, ponieważ każdego roku są one chętnie wybierane przez wielu absolwentów szkół średnich. Jeśli marzy ci się kształcenie w Warszawie, to również możesz być spokojny. W stolicy również odnajdziesz ofertę poświęconą kierunkom studiów takich jak filologia francuska. Przeanalizuj ofertę przygotowaną przez uczelnie, które znajdziesz w dziale poniżej. To właśnie ona ma w swojej ofercie studia filologiczne poświęcone kulturze Francji.

Studia na kierunku filologia francuska kształcić cię będą w różnych obszarach. Co to oznacza w praktyce? Z jednej strony doskonalić będziesz swoje umiejętności lingwistyczne, które zagwarantują ci biegłe władanie językiem francuskim. Szczegółowo zapoznasz się z:

 • gramatyką współczesną
 • gramatyką historyczną 
 • stylistyką języka francuskiego

 

Równocześnie zgłębiać będziesz literaturę francuską – poznasz jej historię oraz towarzyszące jej trendy w kulturze, filozofii i sztuce. Pamiętaj także, że studia w Warszawie gwarantują ci wybór poziomu zaawansowania – swoją przygodę z językiem francuskim będziesz mógł także rozpocząć od podstaw!

Ile trwają studia na kierunku Filologia francuska w Warszawie?

Studia na kierunku Filologia frnacuska w Warszawie trwają 3 lata (studia I stopnia).

 

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU FILOLOGIA FRANCUSKA?

Kierunki filologiczne dają swoim absolwentom duże pole do popisu, ponieważ kompetencje lingwistyczne są jedną z szerzej docenianych umiejętności na aktualnym rynku zatrudnienia. W praktyce oznacza to, że będziesz mógł rozpocząć wiele różnorodnych aktywności zawodowych, podczas których będziesz mieć okazję do nieustannego posługiwania się językiem francuskim. Czekają na ciebie zatem wszelkie korporacje, gdzie potrzebni są specjaliści o zaawansowanych kompetencjach lingwistycznych.

Jako filolog francuski znajdziesz także stabilną pracę we wszelkiego rodzaju:

 • biurach tłumaczeń
 • wydawnictwach
 • ośrodkach, które zajmują się promowaniem kultury i sztuki francuskiej

 

Możesz także rozpocząć karierę w sektorze edukacji – czekają na ciebie zarówno prywatne szkoły lingwistyczne, jak i państwowe placówki, gdzie zajmować się będziesz nauczaniem języka francuskiego. Jak widzisz – możliwości zawodowego rozwoju dla filologów są naprawdę potężne.

Gdzie studiować na kierunku filologia francuska w Warszawie?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek filologia francuska w Warszawie

 • Wszechnica Polska Szkoła Wyższa w Warszawie

 

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Filologia francuska w Warszawie?

 

STUDIA W WARSZAWIE - ważne informacje

kierunki studiów w Warszawie

studia w Warszawie

 

FILOLOGIA FRANCUSKA - ważne informacje

filologia francuska studia

studia filologiczne w Warszawie

studia filologiczne w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Kierunki filologiczne w Warszawie

fennistyka
germanistyka
hungarystyka
Rozwiń

Popularne kierunki filologiczne niestacjonarne w Warszawie

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (0)