Iberystyka - Warszawa

Iberystyka - Warszawa

Studia na kierunku iberystyka w Warszawie możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
  Forma studiów
   Więcej filtrów
   Czas trwania

    Nie znaleziono uczelni spełniających kryteria wyszukiwania

    15.01.2024

    Iberystyka studia Warszawa 2024 | woj. mazowieckie

    Studia na kierunku Iberystyka w Warszawie to studia licencjackiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata.

    Iberystyka - Warszawa
    Studia na kierunku iberystyka w Warszawie
    Rok akademicki 2024/2025
    Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
    Poziom studiów studia I stopnia
    Czas trwania

    Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym).

    Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

    Opis kierunku

    Iberystyka to studia stworzone z myślą o osobach, które szczególnie interesują się kulturą oraz językiem Półwyspu Iberyjskiego i Ameryki Łacińskiej. Przyniesie więc wiele satysfakcji poliglotom. Poznają oni bowiem tajniki gramatyki i stylistyki języka kierunkowego. Studenci staną przed wyborem specjalizacji językowej — hiszpańskiej bądź portugalskiej. Uczestniczyć będą w szeregu zajęć praktycznych rozwijających kompetencje lingwistyczne. W siatce programowej iberystyki nie może zabraknąć także przedmiotów poświęconych literaturze, historii czy kulturze. Uczestnicy zajęć z hispanistyki mogą spodziewać się przedmiotów, takich jak np. literatura Hiszpanii, redakcja tekstów naukowych, czy gramatyka opisowa języka hiszpańskiego, z kolei studenci portugalistyki np. językoznawstwo w badaniach portugalistycznych, historia Portugalii, a także literatura portugalska.

     

    Praca po studiach

    Absolwenci po zakończeniu nauki mogą rozwijać się zawodowo w sektorze turystycznym, biurach tłumaczeń, czy w wydawnictwach. Zdecydowana większość decyduje się jednak na pracę nauczyciela języków obcych, znajdując zatrudnienie w publicznych szkołach, a także w prywatnych lektoratach. Wszystko zależeć będzie od umiejętności zdobytych w trakcie kształcenia wyższego! Niektórzy absolwenci decydują się na rozwój zawodowy w zagranicznych firmach w roli copywritera, wykorzystując umiejętności językowe zdobyte podczas kształcenia.

    Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek iberystyka w Warszawie?

    Marzysz o rozpoczęciu studiów iberystycznych? Zatem już dziś powinieneś rozpocząć wzmożone przygotowania do procedury rekrutacyjnej.

    Wśród przedmiotów, które otworzą ci drzwi do znalezienia się na listach osób przyjętych odnajdziesz: język obcy nowożytny, język polski, historię, WOS, filozofię, czy nawet język antyczny z elementami kultury łacińskiej oraz historię sztuki. Wybierz te przedmioty, w których czujesz się najlepiej i zdawaj je na poziomie rozszerzonym.

    *Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

    JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU IBERYSTYKA?

    Iberystyka – w przeciwieństwie do filologii hiszpańskiej – jest jedną z dyscyplin, która sięga znacznie głębiej, ponieważ zajmuje się badaniem nie tylko języka i literatury. Obejmuje ona cały Półwysep Iberyjski oraz kraje wchodzące w skład Ameryki Łacińskiej, Południowej, czy Afryki. Bada kulturę, sztukę, historię, przemiany społeczne oraz aktualne tendencje polityczne. Osoby, które zajmują się iberystyką są bacznymi obserwatorami różnych form życia społecznego.

    Studia na kierunku iberystyka przeznaczone są zatem dla osób, które pałają szczególnym uczuciem to tego kręgu kulturowego. Jeśli kochasz płomienność języka hiszpańskiego, uwielbiasz muzykę latynoamerykańską, tango i zaczytujesz się autorami takimi jak chociażby noblista Gabriel Garzia Marquez, to kierunki studiów takie jak iberystyka czekają właśnie na ciebie. Pamiętaj, że jednak takie kulturowe fascynacje to jeszcze zbyt mało – musisz wykazywać także znaczne kompetencje lingwistyczne.

     

    1. Typ i tryb studiów:

    Studia na kierunku iberystyka możemy podzielić na:

    1. Typ:

    • Studia I stopnia (licencjackie)
    2. Tryb:
    • studia stacjonarne

     

    Studia na kierunku iberystyka w Warszawie realizowane są w ramach pierwszego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają trzy lata. 
    .Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku. Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

     

    2. Program studiów i przedmioty

    Studia iberystyczne znalazły się w ofercie uczelni, które znajdziesz w dziale poniżej. To nie lada gratka dla studentów, którzy swoją naukę wyższą chcieliby rozpocząć właśnie w stolicy. Każdego roku przybywa tutaj mnóstwo absolwentów szkół średnich, którzy wierzą, że Warszawa stanowi jeden z najbardziej prestiżowych obszarów akademickich. Jest w tym dużo racji, ponieważ warszawskie uczelnie spełniają najwyższe standardy dydaktyczne, które znajdą odzwierciedlenie w twoim wykształceniu.

    Studia iberystyczne mają interdyscyplinarny charakter, dzięki któremu zapoznasz się z wieloma różnorodnymi aspektami tej dziedziny. Uczyć się będziesz o historii krajów iberyjskich, o ich kulturze, sztuce, przemianach kulturowych. Wśród przedmiotów, które są wpisane w siatką programową, odnajdziesz chociażby:

    • wstęp do językoznawstwa
    • historię Ameryki Łacińskiej
    • redakcję tekstów naukowych

     

    Będziesz także mógł wybrać, czy swoją wiedzę rozwijać chcesz na hispanistyce czy portugalistyce.

    Uczelnie w Warszawie - kierunek iberystyka:

    Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  

    Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

    Ile trwają studia na kierunku Iberystyka w Warszawie?

    Studia na kierunku Iberystyka w Warszawie trwają 3 lata (studia I stopnia).

    JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU IBERYSTYKA?

    Kierunki studiów takie jak iberystyka mogą dać dużo satysfakcji osobom, które w przyszłości chciałby wiązać z językiem hiszpańskim lub portugalskim plany zawodowe. Dziś kompetencje lingwistyczne stanowią jedną z cech, która jest najbardziej pożądana przez pracodawców. To właśnie dzięki nim będziesz mógł rozpocząć dynamiczną karierę korporacyjną w przedsiębiorstwach o międzynarodowym zasięgu. W praktyce oznacza to, że praca czeka na ciebie w Polsce, lecz także poza granicami kraju.

    Studia iberystyczne wyposażą cię także w unikatowe umiejętności, dzięki których będziesz mógł rozwijać się w:

    • biurach tłumaczeń na stanowisku chociażby tłumacza przysięgłego
    • tworzeniu przekładów literackich

     

    Czeka na ciebie także praca w sektorze związanym z edukacją – choć ta praca również wymaga powołania do wykonywania tego odpowiedzialnego zawodu nauczyciela. Jedno jest pewne – iberystyka skutecznie pozbawi twoje aktywności zawodowe nudy.

    Gdzie studiować na kierunku iberystyka w Warszawie?

    Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Uniwersytecie Warszawskim oraz niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej: Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS w Warszawie.

    Uczelnie na których można studiować kierunek iberystyka w Warszawie

    czytaj dalej uczelnie w Warszawie

    Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Iberystyka w Warszawie?

    Poziom i tryb studiów


    Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

    Iberystyka Warszawa studia stacjonarne

    Iberystyka Warszawa studia niestacjonarne

    Popularne kierunki filologiczne w Warszawie

    Pokaż wszystkie

    59 Uczelni w Warszawie

    Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

    Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

    Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

    Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie    #MUSISZ TO WIEDZIEĆ

     

     

    Pozostałe uczelnie w Warszawie na których jest kierunek IBERYSTYKA

    komentarze (0)

    Teraz najważniejsze

    kalkulator maturalny

    matura 2024

    arkusze maturalne

    wyniki matur 2024

    rekrutacja na studia

    studia

    kierunki studiów

    studia podyplomowe

     

    Ciekawe

     


    gdzie studiować

     

     

    Nadchodzące wydarzenia