Filologia niemiecka - Warszawa

Filologia niemiecka - Warszawa

Studia na kierunku filologia niemiecka w Warszawie możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Więcej filtrów
Wszechnica Polska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie

Wszechnica Polska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie

Filologia niemiecka stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

15.01.2024

Filologia niemiecka studia Warszawa 2024 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku filologia niemiecka to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra. Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym.

Filologia niemiecka - Warszawa
Studia na kierunku filologia niemiecka w Warszawie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Uczelnie

Studia w Warszawie 2024/2025 na kierunku filologia niemiecka możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej: Wszechnicy Polskiej Akademii Nauk Stosowanych w Warszawie.
 

Opis kierunku

Filologia niemiecka to studia w Warszawie dla osób, które chciałyby otrzymać wszechstronne wykształcenie zbieżne z lingwistycznymi i kulturowymi pasjami! Kierunek taki jak ten pozwoli przede wszystkim na intensywną naukę języka niemieckiego. W programie kształcenia nie może zabraknąć więc zajęć poświęconych gramatyce, stylistyce czy innym językoznawczym niuansom. Kolejny blok stanowią przedmioty poświęcone literaturze, sztuce czy historii Niemiec! Wszechstronna wiedza uczyni z absolwentów tego kierunku erudytów i filologów na najwyższym poziomie.

 

Praca po studiach

Absolwenci filologii germańskiej znajdą pracę między innymi w sektorze edukacji, wydawnictwach czy biurach tłumaczeń. Dobrze odnajdują się również w jednostkach administracji, odpowiedzialnych za komunikację. Część osób z kolei może liczyć na rozwój zawodowy w świecie szeroko pojętego biznesu. Znajomość języka niemieckiego stała się niezwykle cennym atutem w firmach o międzynarodowym zasięgu, które wymagają biegłego posługiwania się kilkoma językami obcymi. Ponadto germaniści znajdują zatrudnienie również turystyce. 

 

Specjalności

Współczesne studia z filologii niemieckiej charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.
Popularne specjalności na kierunku Filologia niemiecka w Warszawie: język dyplomacji i instytucji międzynarodowychkomunikacja językowa w biznesie i administracji

Jak wygląda rekrutacja na kierunek filologia niemiecka w Warszawie?

Filologia niemiecka to jeden z tych kierunków, który wymaga dobrego przygotowania do egzaminów maturalnych. Warto sprawdzić odpowiednio wcześnie, na naukę jakich przedmiotów trzeba poświęcić najwięcej czasu. Maturzyści powinni zorientować się także, jakie przedmioty zdawać na poziomie rozszerzonym, by zapewnić sobie większe szanse na znalezienie się na listach osób przyjętych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia na kierunku filologia niemiecka w Warszawie?

Dziś coraz większe znaczenie odgrywają kompetencje językowe. Dostrzegają to również uczelnie w Warszawie i przygotowują bogatą ofertę studiów filologicznych. Jednym z kierunków, z którym można związać swoją intelektualną przyszłość, jest filologia niemiecka.

Studenci filologii niemieckiej otrzymają wszechstronne wykształcenie. Czekać na nich będą zajęcia poświęcone praktycznej nauce języka, ale nie tylko. W siatce programowej odnaleźć można także wykłady i ćwiczenia poświęcone językoznawstwu, literaturze czy kulturze i historii tego kręgu kulturowego.

Filologia niemiecka to również jeden z tych kierunków, w ramach którego dostępne są różnorodne specjalności. Pozwalają one na wykształcenie wąskich kompetencji zawodowych. Zajęcia w ramach studiów prowadzone są przez lingwistów i native speakerów.

 

Typ i tryb studiów

Studia na kierunku filologia niemiecka możemy podzielić na:

1. Typ:

 • studia I stopnia (licencjackie);
 • studia II stopnia (magisterskie).

2. Tryb:

 • studia stacjonarne;
 • studia niestacjonarne.

Na studentów, którzy wybierają filologię niemiecką, czekać będzie kształcenie dwustopniowe. Najczęściej swoją przygodę akademicką rozpoczyna się od nauki na I stopniu. To czas intensywnego poszerzania wiedzy oraz nauki języka. Studenci przygotowują się również do obrony pracy dyplomowej. Osoby, które otrzymały tytuł licencjata, mogą rozpocząć dwuletnie studia II stopnia.

Studia w Warszawie na kierunku filologia niemiecka wiążą się również z możliwością kształcenia w dwóch trybach – stacjonarnym lub niestacjonarnym. W przypadku tego pierwszego trybu studenci uczestniczą regularnie w zajęciach, które odbywają się najczęściej od poniedziałku do piątku. Studia niestacjonarne odbywają się podczas weekendowych zjazdów. Studenci uczestniczą wtedy w wykładach i ćwiczeniach praktycznych. Nie należy zapominać, że kształcenie w trybie zaocznym wiąże się z uiszczaniem opłat za czesne – nawet w przypadku uczelni publicznej

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

Studenci, którzy wybiorą kierunek taki jak filologia niemiecka w Warszawie, otrzymają konkretne wykształcenie. Największe znaczenie będzie mieć rozwój kompetencji językowych, musi on być jednak osadzony na stabilnych podstawach teoretycznych. W programie kształcenia znalazły się więc przedmioty, które rozwijają wiedzę z zakresu języka, literatury, gramatyki opisowej, historycznej czy stylistyki.

Każdy student filologii niemieckiej zostanie wyposażony jednak w pakiet najważniejszych kwalifikacji. Do tych umiejętności można zaliczyć przede wszystkim płynne i poprawne posługiwanie się językiem niemieckim. Umiejętności studentów uzależnione będą także od wybranej specjalności.

Uczelnie w Warszawie - kierunek filologia niemiecka:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Wszechnica Polska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Ile trwają studia na kierunku filologia niemiecka w Warszawie?

Studia na kierunku filologia niemiecka trwają 3 lata w przypadku kształcenia I stopnia. Studia magisterskie trwają z kolei 2 lata.

Filologia niemiecka w Warszawie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

Jaka praca po studiach na kierunku filologia niemiecka w Warszawie?

Dziś znaczna część pracodawców szczególną uwagę przywiązuje do kompetencji językowych swoich potencjalnych pracowników. Oznacza to, że kierunki takie jak filologia niemiecka, mogą otwierać wiele różnorodnych dróg zawodowego rozwoju. Swoją karierę można związać z zawodami charakterystycznymi dla filologii, ale nie koniecznie! Na absolwentów filologii niemieckiej czekać będą różnorodne przedsiębiorstwa działające na arenie międzynarodowej. Warto pamiętać, że ścieżka rozwoju zależeć będzie także od wybranej specjalizacji.

Możliwe miejsca zatrudnienia:

 • sektor edukacji;
 • niepubliczne szkoły językowe;
 • biura tłumaczeń;
 • wydawnictwa;
 • przedsiębiorstwa międzynarodowe;
 • jednostki administracji lokalnej i instytucje Unii Europejskiej;
 • sektor turystyczny itd.

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Filologia niemiecka w Warszawie?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Filologia niemiecka Warszawa studia i stopnia

Filologia niemiecka Warszawa studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Filologia niemiecka Warszawa studia stacjonarne

Filologia niemiecka Warszawa studia niestacjonarne

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku filologia niemiecka w Warszawie

Filologia niemiecka w Warszawie

Popularne kierunki filologiczne w Warszawie

Pokaż wszystkie

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

kalkulator maturalny

matura 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2024

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia