Matematyka uznawana jest za kierunek uniwersalny, który staje się podłożem dla wielu branż. Interdyscyplinarna propozycja studiów z pewnością umożliwi Ci zdobycie rzetelnego kształcenia matematycznego oraz wiedzy w zakresie najnowszych osiągnięć technologicznych, co przełoży się na pracę w instytucjach różnego typu, które przede wszystkim wykorzystują metody matematyczne.
Studenci mają niepowtarzalną okazję, by rozwinąć umiejętności ścisłego, krytycznego myślenia, a także kreatywność oraz zdolność analizowania złożonych problemów matematycznych.
Czekają na Ciebie zajęcia, obejmujące matematykę, ekonomię, rachunkowość, a także pedagogikę. Bloki tematyczne mają charakter ogólny, kierunkowy, a nawet fakultatywny.
Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku Matematyka możemy podzielić na:
1. Typ
-
Studia I stopnia (licencjackie)
-
Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
-
studia stacjonarne
-
studia niestacjonarne
Kierunek matematyka w Bydgoszczy możesz realizować w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Studia licencjackie trwają trzy lata, czyli sześć semestrów. Kształcenie na studiach magisterskich trwa dwa lata (cztery semestry). Studia drugiego stopnia uzupełniają wiedzę zdobywaną na etapie licencjatu.
Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.
Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.
Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź, w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.
Zdobywana wiedza i umiejętności
W kompleksowo opracowanym programie kształcenia dla kierunku matematyka w Bydgoszczy znajdziesz, chociażby takie przedmioty jak: algebra liniowa z geometrią, rachunek prawdopodobieństwa, statystyka matematyczna, matematyczne modele rynku, bezpieczeństwo systemów operacyjnych i sieci komputerowych, heurystyczne metody rozwiązywania zadań matematycznych, kryptologia i ochrona danych.
Różne bloki tematyczne (ogólne, kierunkowe, fakultatywne) umożliwiają zdobycie wszechstronnego wykształcenia, które pozwoli odnaleźć się w różnych branżach, w przemyśle, w firmach technologicznie rozwiniętych, ale także w dydaktyce i szkolnictwie.
Studenci rozwijają umiejętności sprowadzające się do analitycznego, krytycznego myślenia, a także uczą się, w jaki sposób rozwiązywać złożone problemy matematyczne.