Psychologia w biznesie - Warszawa

Psychologia w biznesie - Warszawa

Psychologia w biznesie - Warszawa

Studia w Warszawie

psychologia w biznesie

Odkryj psychologię w biznesie w Warszawie i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Psychologia w biznesie studia Warszawa 2021| woj. mazowieckie

Studia na kierunku Psychologia w biznesie w Warszawie to studia licencjackiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym.

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

Jak skutecznie nakłonić kogoś do zakupu? Co zrobić, by negocjacje pomiędzy dwiema firmami były satysfakcjonujące dla obu stron? Jak skutecznie motywować swoich pracowników? Kiedy perswazja przeradza się w manipulację? Między innymi na te pytania odpowiadać będą studenci kierunku takiego jak psychologia w biznesie.

Jego studenci posiądą wiele umiejętności praktycznych – efektywnego zarządzania ludźmi, rozwiązywania konfliktów czy skutecznego prowadzania negocjacji. Rozwinięte kompetencje będą oprócz tego oparte na stabilnych podstawach teoretycznych. Po zakończeniu kształcenia na absolwentów czekać będą działy HR firm, biura doradcze, instytucje zajmujące się coachingiem czy mentoringiem.

czytaj dalej wszystko o Psychologia w biznesie - Warszawa

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest kierunek psychologia w biznesie

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Wyższa Szkoła Bankowa w Warszawie

Wyższa Szkoła Bankowa w Warszawie

Jednostka prowadząca

Uczelnie, gdzie psychologia w biznesie jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uczelnia Techniczno - Handlowa im. H. Chodkowskiej w Warszawie

Uczelnia Techniczno - Handlowa im. H. Chodkowskiej w Warszawie

Jednostka prowadząca

Zarządzanie stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku zarządzanie

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek psychologia w biznesie w Warszawie?

Osoby, które zastanawiają się nad wyborem kierunku psychologia w biznesie w Warszawie, muszą mieć świadomość, że są to studia cieszące się niemalejącą popularnością, stąd konkurencja podczas rekrutacji jest wyjątkowo wysoka. Na studia zostają przyjęci tylko najlepsi kandydaci, których wyniki egzaminów maturalnych nie będą budzić żadnych wątpliwości.

Przedmioty dodatkowe, które najczęściej brane są pod uwagę podczas procesu rekrutacji, to przykładowo biologia, chemia, geografia, historia, czy fizyka. Warunkiem jest, by przynajmniej jeden z tych dodatkowych przedmiotów zdawany był na poziomie rozszerzonym. W ramach rekrutacji na kierunek psychologia uczelnie organizują konkursy świadectw, więc uwzględniane są tylko te najlepsze świadectwa maturalne.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Psychologia w biznesie w Warszawie - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

PSYCHOLOGIA W BIZNESIE WARSZAWA STUDIA I STOPNIA

PSYCHOLOGIA W BIZNESIE WARSZAWA STUDIA II STOPNIA


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

PSYCHOLOGIA W BIZNESIE WARSZAWA STUDIA STACJONARNE

PSYCHOLOGIA W BIZNESIE WARSZAWA STUDIA NIESTACJONARNE

Jak wyglądają studia na kierunku psychologia w biznesie w Warszawie?

1. Dla kogo ten kierunek

Psychologia jako nauka od wielu lat cieszy się ogromną popularnością. Ludzi od zarania fascynuje potęga umysłu, staramy się odkrywać i tłumaczyć mechanizmy, które rządzą naszymi zachowaniami. Dziś także coraz częściej dostrzegamy, jak wykorzystywać narzędzia psychologiczne w różnych dziedzinach życia. Jedną z nich jest obszar biznesowy. Przecież każdy, kto prowadzi swoją działalność nie raz zastanawiał się, jak zwiększyć potencjał firmy, motywować pracowników i poprawić relacje między nimi. Jeżeli tylko pojawiają się takie pytanie, to wtedy zawsze otwierają się drzwi dla psychologów biznesu.

W praktyce oznacza to, że studia na kierunku psychologia w biznesie będą idealne dla osób, które od zawsze interesują się motywacjami ludzkich zachowań, uwielbiają się im przyglądać i analizować. Dodatkowo ten profil kształcenia daje bardzo konkretne umiejętności pozwalające na świadomy zawodowy rozwój. Jeżeli jesteś osobą, która marzy, by rozpocząć prestiżowe studia psychologiczne, nie boisz się pracować z ludźmi i cechuje cię otwartość i empatia, to możesz śmiało rozważyć właśnie tę ścieżkę edukacyjną.

 

2. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku psychologia w biznesie możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
2. Tryb:
 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku psychologia w biznesie w Warszawie realizowane są w ramach pierwszego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają trzy lata.
Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 
Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

3. Praca po studiach

Uczelnie w Warszawie starają zapewnić swoim studentom wykształcenie, gwarantujące dobrą i stabilną pracę w przyszłości. Dziś większość ośrodków akademickich śledzi tendencje, które dominują na rynku pracy. Okazuje się, że psychologia i jej pokrewne dziedziny wciąż doceniane są przez pracodawców. W praktyce oznacza to, że kierunki studiów takie jak psychologia w biznesie mogą zagwarantować nam pracę zgodną z naszym wykształceniem.

Psychologowie biznesu mogą przede wszystkim podejmować aktywną współpracę z różnego rodzaju przedsiębiorstwami i korporacjami, gdzie będą pracować na stanowiskach nie tylko psychologów, lecz także menedżerów. Zatrudnienie dla abiturientów tego kierunku czeka w działach HR, mediach, agencjach reklamowych PR. Psychologowie biznesu mogą występować także w roli coachów, czy zawodowych mentorów. To, jak będzie wyglądać twoja kariera, zależeć będzie przede wszystkim od twoich własnych ambicji i zainteresowań zawodowych.

 

4. Program kształcenia i gdzie studiować

Kierunki studiów w Warszawie takie jak psychologia znajdują się w ofercie niemal każdego ośrodka akademickiego w Polsce. Nowe odmiany tego kierunku dopiero wkraczają na rynek akademicki w naszym kraju. Warto pamiętać, że studia na kierunku psychologia w biznesie mają innowacyjny charakter dydaktyczny, ale też odzwierciedlają zapotrzebowanie na tego typu specjalistów. Jeżeli planujesz rozpocząć studia w Warszawie, to swoją intelektualną przygodę zaczniesz na Wyższej Szkole Bankowej. To uczelnia, dzięki której zdobędziesz unikalne i doceniane na rynku pracy zatrudnienie.

Jeżeli wybierzesz studia w Warszawie na kierunku psychologia w biznesie, możesz mieć pewność, że czeka cię intensywny i zarazem fascynujący czas nauki. W programie kształcenia muszą się znaleźć bowiem interdyscyplinarne przedmioty z zakresu różnorodnych dziedzin. Czekają cię zatem ćwiczenia praktyczne i wykłady z psychologii ogólnej, poznawczej, czy społecznej. Oprócz tego uczestniczyć będziesz w szeregu zajęć, które odkryją przed tobą tajniki psychologii w biznesie. To jeszcze nie wszystko, ponieważ w siatkę dydaktyczną wpisane są również przedmioty, które bezpośrednio związane są z marketingiem i zarządzaniem.

Programy kształcenia na kierunkach studiów takich jak psychologia w biznesie muszą mieć interdyscyplinarny i dwutorowy charakter. Co to oznacza w praktyce? Studenci poznawać będą treści, które ściśle przylegają zarówno do psychologii, jak i biznesu. Wśród podstawowych przedmiotów psychologicznych znajdą się przykładowo:

 • psychologia emocji i motywacji;
 • psychologia społeczna;
 • psychologia różnic indywidualnych i osobowości;
 • psychologia poznawcza itd.

 

Wszelkie podstawowe treści związane z psychologią niezbędne są w przypadku tego kierunku studiów. Bardzo ważną część kształcenia kierunkowego zajmować będą także te przedmioty, które ściśle związane są z modelami biznesowymi. To dzięki nim przyszli absolwenci psychologii w biznesie będą wiedzieć jak zarządzać ludźmi, motywować ich do pracy, podejmować świadome decyzje biznesowe.

W przypadku studiów na kierunku psychologia w biznesie bardzo ważny jest także wybór specjalizacji, która rozwinie Twoją wiedzę i umiejętności w bardzo wąskim i indywidualnym zakresie. Uczelnie w Warszawie przygotowały dla swoich studentów takie oto specjalizacje:

 • psychologia reklamy i sprzedaży;
 • psychologia reklamy i sprzedaży;
 • czy psychologia menedżera i mediacji.

 

Jeżeli wybierzesz studia na kierunku psychologia w biznesie, możesz mieć pewność, że czekają cię fascynujące lata kształcenia.

Ile trwają studia na kierunku psychologia w biznesie w Warszawie?

Studia na kierunku Psychologia w biznesie w Warszawie trwają 3 lata (studia I stopnia).

Studia w Warszawie na kierunku psychologia w biznesie różnią się odrobinę od klasycznych studiów psychologicznych, które trwają nieprzerwanie przez pięć lat. Ten kierunek studiów rządzi się trochę innymi prawami i dzieli się na dwa cykle kształcenia. Pierwszy nich trwa trzy lata i obejmuje naukę na studiach pierwszego stopnia. Studenci zdobywają wtedy podstawową wiedzę i umiejętności, które po otrzymaniu tytułu licencjata pozwalają na pierwsze kroki w zawodowym rozwoju.

Swoją naukę warto kontynuować na studiach drugiego stopnia, które trwają dwa lata. To także czas uzupełniania swojej wiedzy o dodatkowe informacje i umiejętności. Wpłyną one na pełnię otrzymanego przez ciebie wykształcenia. Pamiętaj, że to również okres przygotowań do obrony najważniejszej pracy dyplomowej w życiu czyli pracy magisterskiej. Jeżeli wszystko powiedzie się pomyślnie, to drzwi do zawodowego rozwoju będą dla ciebie w pełni otwarte.

Jaka praca po studiach na kierunku psychologia w biznesie w Warszawie?

Studia psychologiczne dają bardzo dużo możliwości zawodowego rozwoju. Dlatego też każdego roku widzimy, że cieszą się one ogromną popularnością. Młodzi ludzie wybierają je nie tylko ze względu na zainteresowania, lecz przede wszystkim przez dbałość o przyszłą pracę. Warto tylko odpowiednio wcześnie zastanowić się, jaka branża pozwoli nam na jak najlepszy rozwój. Współcześnie psychologia odgrywa niemałą rolę w życiu każdego człowieka. Dostrzegamy także jej potencjał poza relacjami indywidualnymi. Psychologia wkracza do biznesu i to jest ten obszar, w którym potrzebni są nowi profesjonaliści.

Studia na kierunku psychologia w biznesie gwarantują ci taki zestaw cech i umiejętności, które będą mogły być wykorzystane w pracy wszechstronnie związanej z biznesem. Twoje przykładowe miejsca pracy to:

 • przedsiębiorstwa w sektorze prywatnym i publicznym;
 • agencje reklamowe;
 • agencje marketingowe;
 • działy HR;
 • firmy PR-owe;
 • różnego rodzaju instytucje i organizacje.

 

To od ciebie zależy, gdzie znajdziesz pracę jako psycholog w biznesie. Do twoich zawodowych obowiązków należeć będzie takie poprowadzenie przedsiębiorstwa i ludzi w nim pracujących, które przynosić będzie najwięcej korzyści. W swojej pracy będziesz wykorzystywać różnego rodzaju techniki (m.in. perswazji), dzięki którym działalności przedsiębiorstw zostaną docenione na rynku gospodarczym.

Gdzie studiować na kierunku psychologia w biznesie w Warszawie?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek psychologia w biznesie w Warszawie

 • Wyższa Szkoła Bankowa w Warszawie

 

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek psychologia w biznesie w Warszawie?

Studia psychologiczne to jeden z tych kierunków, który od wielu lat cieszy się wyjątkową popularnością. Jednak warto podkreślić, że nie są to studia odpowiednie dla wszystkich absolwentów szkół średnich. Przed przystąpieniem do procesu rekrutacji warto, abyś odpowiedział sobie na kilka dodatkowych pytań:

 • Czy nauka przedmiotów ścisłych – takich jak matematyka i biologia – nigdy nie stanowiła dla ciebie problemu?
 • Czy interesują cię aspekty związane z funkcjonowaniem ludzkiej psychiki?
 • Czy cechuje cię duża uważność i jesteś wrażliwy na problemy innych ludzi?
 • Czy interesują cię różne aspekty zarządzania i biznesowego funkcjonowania?

 

Jeżeli odpowiadasz na te pytania twierdząco, to znaczy, że być może studia na kierunku psychologia w biznesie są stworzone właśnie dla ciebie.

Jednak podstawą twojego działania powinna być świetna orientacja w wymogach rekrutacyjnych, które obowiązują na uczelniach w Warszawie. Bowiem tylko jak najlepsze wyniki z egzaminu maturalnego mogą sprawić, że zostaniesz przyjęty na wymarzone studia. Przedmioty rekrutacyjne można podzielić na ogół na kilka grup, które są różnie punktowane. W puli przedmiotów dodatkowych znajdują się: biologia, chemia lub historia, czy nawet filozofia i historia sztuki. Oczywiście, im więcej przedmiotów zdasz na poziomie rozszerzonym, tym większa szansa, że z powodzeniem dostaniesz się na studia na kierunku psychologia w biznesie.

Jeżeli lubisz się uczyć i osiąganie dobrych wyników w nauce nie stanowi dla ciebie problemu, to warto, abyś rozważył wzięcie udziału w olimpiadzie przedmiotowej. Bycie jej laureatem lub finalistą znacznie zwiększy twoje szanse na dostanie się na studia. W przypadku studiów psychologicznych warto rozważyć olimpiady takie jak:

 • Olimpiada Wiedzy Biologicznej;
 • Olimpiada Matematyczna;
 • Olimpiada Języka Angielskiego;
 • Ogólnopolski Turniej Wiedzy Psychologicznej.

 

Ostatnim etapem rekrutacji jest na ogół terminowe dostarczenie wszystkich dokumentów. Także, jeżeli twoje nazwisko zasili już listy osób przyjętych, to nie możesz spocząć na laurach. Zorientuj się, jakie dokumenty musisz dostarczyć w pierwszej kolejności, tak by zachować swoje miejsce. Na ogół w pierwszej kolejności należy przynieść zdjęcia do legitymacji, świadectwo maturalne oraz skany dowodu osobistego. To pakiet podstawowych dokumentów, które pozwolą przygotować twój profil studenta.

 

STUDIA W WARSZAWIE - ważne informacje

kierunki studiów w Warszawie

studia w Warszawie

 

PSYCHOLOGIA W BIZNESIE - ważne informacje

psychologia w biznesie studia

studia psychologiczne i społeczne w Warszawie

studia psychologiczne i społeczne w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Jakie opinie mają studia na kierunku psychologia w biznesie w Warszawie?

Studia na kierunku psychologia w biznesie wybierane są na ogół przez osoby z pasją, dla których kształcenie nie było w żaden sposób przypadkowe.

Martyna, studentka drugiego roku, mówi:

Już w liceum wiedziałam, że chcę wybrać taki kierunek studiów, który ściśle związany będzie z psychologią. Cieszę się, że mam możliwość studiowania psychologii w biznesie, bo wierzę, że ten obszar daje wiele bardzo różnorodnych możliwości zawodowego rozwoju!

Kierunki psychologiczne i społeczne w Warszawie

slawistyka
Rozwiń

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie

 #MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (0)