Psychologia w biznesie - Warszawa

Psychologia w biznesie - Warszawa

Studia na kierunku psychologia w biznesie w Warszawie możesz podjąć na 2 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie

Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie

Psychologia w biznesie stopień: (I), czas trwania: 3 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku psychologia w biznesie

Uczelnie, gdzie psychologia w biznesie jako specjalność / ścieżka kształcenia

Uczelnia Techniczno - Handlowa im. H. Chodkowskiej w Warszawie

Uczelnia Techniczno - Handlowa im. H. Chodkowskiej w Warszawie

Zarządzanie stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku zarządzanie

Akademia Medyczna Nauk Stosowanych Humanum z siedzibą w Warszawie

Akademia Medyczna Nauk Stosowanych Humanum z siedzibą w Warszawie

Psychologia stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku psychologia

23.06.2024

Psychologia w biznesie studia Warszawa 2024| woj. mazowieckie

Psychologia w biznesie w Warszawie to 3-letnie studia I stopnia (licencjackie), których program oferuje 11 różnych specjalności. Studia przygotowują do wykonywania zawodu doradcy zawodowego. Studenci zdobywają wiedzę z zakresu psychologii społecznej czy poznawczej.

Psychologia w biznesie - Warszawa
Studia na kierunku psychologia w biznesie w Warszawie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia)

Opis kierunku

Jak skutecznie nakłonić kogoś do zakupu? Co zrobić, by negocjacje pomiędzy dwiema firmami były satysfakcjonujące dla obu stron? Jak skutecznie motywować swoich pracowników? Kiedy perswazja przeradza się w manipulację? Między innymi na te pytania odpowiadać będą studenci kierunku takiego jak psychologia w biznesie. Program kształcenia przewiduje naukę zagadnień z obszaru optymalizacji procesów biznesowych i komunikacyjnych czy psychologicznych procesów używanych w przekazach reklamowych. W planie zajęciowym studenci mogą spodziewać się takich przedmiotów jak np. psychologiczne mechanizmy zaangażowania i motywacji, podejmowanie decyzji i ryzyko, a także psychologia budowania wizerunku.

Ukończenie studiów na tym kierunku daje możliwość zatrudnienia w przedsiębiorstwach i korporacjach z różnych branż. Psychologowie biznesu mogą zajmować np. stanowiska kierownicze albo odpowiadać za dział HR. Absolwenci posiadają wykształcenie, które daje im możliwość podjęcia pracy w mediach czy agencjach reklamowych na stanowiskach analityków danych, product managerów, a także specjalistów ds. komunikacji i promocji. Wiedza i umiejętności zgromadzone podczas studiów umożliwiają absolwentom rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. 

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku psychologia w biznesie w Warszawie rozpocznie się 2 stycznia 2024 r. i potrwa do 31 grudnia 2024 r. | Psychologia w biznesie Warszawa - terminy rekrutacji >

Studia na kierunku psychologia w biznesie w Warszawie można podjąć na 1 uczelni w formie stacjonarnej (dziennej) lub niestacjonarnej (zaocznej). 

Gdzie studiować kierunek psychologia w biznesie w Warszawie

Studia w Warszawie 2024/2025 na kierunku psychologia w biznesie możesz podjąć w ramach kierunku lub specjalności na 3 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższychUczelni Łukaszewski w WarszawieUczelni WSB Merito w Warszawie oraz Uczelni Techniczno-Handlowej im. H. Chodkowskiej w Warszawie.

 

Kierunek psychologia w biznesie - uczelnie w Warszawie

Sprawdź

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek psychologia w biznesie w Warszawie

Osoby, które zastanawiają się nad wyborem kierunku psychologia w biznesie w Warszawie, muszą mieć świadomość, że są to studia cieszące się niemalejącą popularnością, stąd konkurencja podczas rekrutacji jest wyjątkowo wysoka. Na studia zostają przyjęci tylko najlepsi kandydaci, których wyniki egzaminów maturalnych nie będą budzić żadnych wątpliwości.

Przedmioty dodatkowe, które najczęściej brane są pod uwagę podczas procesu rekrutacji, to przykładowo biologia, chemia, geografia, historia, czy fizyka. Warunkiem jest, by przynajmniej jeden z tych dodatkowych przedmiotów zdawany był na poziomie rozszerzonym. W ramach rekrutacji na kierunek psychologia uczelnie organizują konkursy świadectw, więc uwzględniane są tylko te najlepsze świadectwa maturalne.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia na kierunku psychologia w biznesie w Warszawie

Studia na kierunku psychologia w biznesie w Warszawie realizowane są w ramach pierwszego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają trzy lata. 

Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Poziom i tryb studiów

Uczelnie w Warszawie - kierunek psychologia w biznesie:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie stacjonarne, niestacjonarne I stopnia więcej
Uniwersytet WSB Merito Warszawa stacjonarne, niestacjonarne I stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Program studiów i przedmioty

Kierunki studiów w Warszawie takie jak psychologia znajdują się w ofercie niemal każdego ośrodka akademickiego w Polsce. Nowe odmiany tego kierunku dopiero wkraczają na rynek akademicki w naszym kraju. Warto pamiętać, że studia na kierunku psychologia w biznesie mają innowacyjny charakter dydaktyczny, ale też odzwierciedlają zapotrzebowanie na tego typu specjalistów. Jeżeli planujesz rozpocząć studia w Warszawie, to swoją intelektualną przygodę zaczniesz na Wyższej Szkole Bankowej. To uczelnia, dzięki której zdobędziesz unikalne i doceniane na rynku pracy zatrudnienie.

Jeżeli wybierzesz studia w Warszawie na kierunku psychologia w biznesie, możesz mieć pewność, że czeka cię intensywny i zarazem fascynujący czas nauki. W programie kształcenia muszą się znaleźć bowiem interdyscyplinarne przedmioty z zakresu różnorodnych dziedzin. Czekają cię zatem ćwiczenia praktyczne i wykłady z psychologii ogólnej, poznawczej, czy społecznej. Oprócz tego uczestniczyć będziesz w szeregu zajęć, które odkryją przed tobą tajniki psychologii w biznesie. To jeszcze nie wszystko, ponieważ w siatkę dydaktyczną wpisane są również przedmioty, które bezpośrednio związane są z marketingiem i zarządzaniem.

Programy kształcenia na kierunkach studiów takich jak psychologia w biznesie muszą mieć interdyscyplinarny i dwutorowy charakter. Co to oznacza w praktyce? Studenci poznawać będą treści, które ściśle przylegają zarówno do psychologii, jak i biznesu. Wśród podstawowych przedmiotów psychologicznych znajdą się przykładowo:

  • psychologia emocji i motywacji;
  • psychologia społeczna;
  • psychologia różnic indywidualnych i osobowości;
  • psychologia poznawcza itd.

 

Wszelkie podstawowe treści związane z psychologią niezbędne są w przypadku tego kierunku studiów. Bardzo ważną część kształcenia kierunkowego zajmować będą także te przedmioty, które ściśle związane są z modelami biznesowymi. To dzięki nim przyszli absolwenci psychologii w biznesie będą wiedzieć jak zarządzać ludźmi, motywować ich do pracy, podejmować świadome decyzje biznesowe.

 

Jakie są specjalności na psychologii w biznesie w Warszawie

Współczesne studia z psychologii w biznesie charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

Popularne specjalności na kierunku psychologia w biznesie w Warszawie: psychologia negocjacji i mediacjipsychologia reklamy i sprzedażypsychologia innowacji w organizacji, psychologia marketingu i nowych mediówprojektowanie doświadczeń pracownika (exd).

Sprawdź specjalności na psychologii w biznesie w Warszawie

Ile trwają studia na kierunku psychologia w biznesie w Warszawie?

Studia na kierunku Psychologia w biznesie w Warszawie trwają 3 lata (studia I stopnia).

Sprawdź

Psychologia w biznesie w Warszawie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat

Jaka praca po psychologii w biznesie

Studia psychologiczne dają bardzo dużo możliwości zawodowego rozwoju. Dlatego też każdego roku widzimy, że cieszą się one ogromną popularnością. Młodzi ludzie wybierają je nie tylko ze względu na zainteresowania, lecz przede wszystkim przez dbałość o przyszłą pracę. Warto tylko odpowiednio wcześnie zastanowić się, jaka branża pozwoli nam na jak najlepszy rozwój. Współcześnie psychologia odgrywa niemałą rolę w życiu każdego człowieka. Dostrzegamy także jej potencjał poza relacjami indywidualnymi. Psychologia wkracza do biznesu i to jest ten obszar, w którym potrzebni są nowi profesjonaliści.

Studia na kierunku psychologia w biznesie gwarantują ci taki zestaw cech i umiejętności, które będą mogły być wykorzystane w pracy wszechstronnie związanej z biznesem. Twoje przykładowe miejsca pracy to:

  • przedsiębiorstwa w sektorze prywatnym i publicznym;
  • agencje reklamowe;
  • agencje marketingowe;
  • działy HR;
  • firmy PR-owe;
  • różnego rodzaju instytucje i organizacje.

 

To od ciebie zależy, gdzie znajdziesz pracę jako psycholog w biznesie. Do twoich zawodowych obowiązków należeć będzie takie poprowadzenie przedsiębiorstwa i ludzi w nim pracujących, które przynosić będzie najwięcej korzyści. W swojej pracy będziesz wykorzystywać różnego rodzaju techniki (m.in. perswazji), dzięki którym działalności przedsiębiorstw zostaną docenione na rynku gospodarczym.

 

Ile zarabiają absolwenci kierunku studiów psychologia w biznesie

Po ukończeniu studiów na kierunku Psychologia w biznesie jako na absolwenta czeka na ciebie wiele możliwości zawodowych. Absolwenci w zależności od ukończonej specjalności w trakcie studiów mogą podjąć zatrudnienie m.in. w agencjach reklamowych, agencjach marketingowych, działach HR, firmach PR, a także w przedsiębiorstwach w sektorze prywatnym i publicznym. Niektórzy z absolwentów decydują się również na pozostanie na uczelni i pracę naukową. Do najczęściej wybieranych zawodów przez absolwentów Psychologii w biznesie możemy zaliczyć m.in. doradca zawodowy, specjalista do spraw PR, a także specjalista do spraw reklamy. Czym zajmują się na co dzień oraz ile wynoszą ich średnie miesięczne zarobki?

 

Doradca zawodowy

Absolwenci Psychologii w biznesie często podejmują zatrudnienie jako doradcy zawodowi. Czym się zajmują? Doradca zawodowy zajmuje się konsultacjami z klientami, w których czasie rozmawia z nimi o ich kompetencjach zawodowych, zainteresowaniach, a także odbytych szkoleniach. Mogą również zajmować się prowadzeniem szkoleń zawodowych. Mediana zarobków doradcy zawodowego wynosi 4290 zł brutto miesięcznie.

 

Specjalista do spraw PR

Po ukończeniu Psychologii w biznesie absolwenci decydują się również bardzo często na podjęcie zatrudnienia jako specjaliści do spraw PR. Specjaliści do spraw PR odpowiadają za prowadzenie wszystkich działań związanych z wizerunkiem firmy, a także kampanii reklamowych. Mogą również zajmować się wizerunkiem przedsiębiorstwa lub firmy w mediach społecznościowych, a także reprezentowaniem firmy w mediach. Mediana zarobków specjalisty do spraw PR wynosi około 5880 zł brutto miesięcznie.

 

Specjalista do spraw reklamy

Niektórzy z absolwentów decydują się również na pracę jako specjalista do spraw reklamy, który zajmuje się prowadzeniem m.in. prowadzeniem kampanii reklamowych. Specjaliści do spraw reklamy dbają o wygląd reklam, a także zabiegi w nich wykorzystywane, które mają na celu zwiększenie jej efektywności, a także na skłonienie konsumentów do zakupu danego produktu. Mediana zarobków specjalisty do spraw reklamy wynosi około 4820 zł brutto miesięcznie.

 

*Pamiętaj, że są to tylko orientacyjne zarobki i w rzeczywistości mogą się one różnić pomiędzy sobą. Wpływ na to ma wiele czynników. Wahania pomiędzy stawkami uzależnione są m.in. od wykształcenia, stażu pracy, doświadczenia, znajomości języków lub nawet miejsca pracy. Wynagrodzenia mogą różnić się między poszczególnymi województwami, a nawet miastami. 

Jak wygląda rekrutacja na psychologię w biznesie w Warszawie

Psychologia w biznesie - rekrutacja na uczelniach w Warszawie:

sprawdź rekrutacja na studia w Warszawie

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Psychologia w biznesie Warszawa studia i stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Psychologia w biznesie Warszawa studia stacjonarne

Psychologia w biznesie Warszawa studia niestacjonarne

Psychologia w biznesie w Warszawie

Jakie opinie mają studia na kierunku psychologia w biznesie w Warszawie?

Studia na kierunku psychologia w biznesie wybierane są na ogół przez osoby z pasją, dla których kształcenie nie było w żaden sposób przypadkowe.

Martyna, studentka drugiego roku, mówi:

Już w liceum wiedziałam, że chcę wybrać taki kierunek studiów, który ściśle związany będzie z psychologią. Cieszę się, że mam możliwość studiowania psychologii w biznesie, bo wierzę, że ten obszar daje wiele bardzo różnorodnych możliwości zawodowego rozwoju!

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie

 #MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

kalkulator maturalny

matura 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2024

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia