Psychologia w biznesie - Warszawa

Psychologia w biznesie - Warszawa

Psychologia w biznesie - Warszawa

Studia w Warszawie

psychologia w biznesie

Odkryj psychologię w biznesie w Warszawie i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

16.08.2023

Psychologia w biznesie studia Warszawa 2023| woj. mazowieckie

Psychologia w biznesie w Warszawie to 3-letnie studia I stopnia (licencjackie), których program oferuje 9 różnych specjalności. Studia można podjąć na 1 uczelni w formie stacjonarnej (dziennej) lub niestacjonarnej (zaocznej). 

Studia na kierunku psychologia w biznesie w Warszawie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku psychologia w biznesie w Warszawie rozpocznie się 1 stycznia 2023 r. i potrwa do 31 grudnia 2023 r. | Psychologia w biznesie Warszawa - terminy rekrutacji >

Opis kierunku

Jak skutecznie nakłonić kogoś do zakupu? Co zrobić, by negocjacje pomiędzy dwiema firmami były satysfakcjonujące dla obu stron? Jak skutecznie motywować swoich pracowników? Kiedy perswazja przeradza się w manipulację? Między innymi na te pytania odpowiadać będą studenci kierunku takiego jak psychologia w biznesie.

Ukończenie studiów na tym kierunku daje możliwość zatrudnienia w przedsiębiorstwach i korporacjach z różnych branż. Psychologowie biznesu mogą zajmować np. stanowiska kierownicze albo odpowiadać za dział HR. Absolwenci posiadają wykształcenie, które daje im możliwość podjęcia pracy w mediach czy agencjach reklamowych.
 

Uczelnie

W Warszawie psychologię w biznesie możesz studiować w ramach kierunku lub specjalności na 2 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych: Uczelni Techniczno-Handlowej im. H. Chodkowskiej w Warszawie oraz Uczelni WSB Merito w Warszawie.
 

Specjalności

Współczesne studia z psychologii w biznesie charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

Popularne specjalności na kierunku psychologia w biznesie w Warszawie: projektowanie doświadczeń pracownika (exd)psychologia innowacji w organizacjipsychologia marketingu i nowych mediówpsychologia negocjacji i mediacjipsychologia reklamy i sprzedaży.

 

czytaj dalej wszystko o Psychologia w biznesie - Warszawa

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest kierunek PSYCHOLOGIA W BIZNESIE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uczelnie, gdzie psychologia w biznesie jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uczelnia Łukaszewski w Warszawie

Uczelnia Łukaszewski w Warszawie

Zarządzanie - studia online stopień: (I)
tryb: online

Specjalności na kierunku zarządzanie - studia online

Pokaż więcej
Uczelnia Techniczno - Handlowa im. H. Chodkowskiej w Warszawie

Uczelnia Techniczno - Handlowa im. H. Chodkowskiej w Warszawie

Zarządzanie stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku zarządzanie

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek psychologia w biznesie w Warszawie?

Osoby, które zastanawiają się nad wyborem kierunku psychologia w biznesie w Warszawie, muszą mieć świadomość, że są to studia cieszące się niemalejącą popularnością, stąd konkurencja podczas rekrutacji jest wyjątkowo wysoka. Na studia zostają przyjęci tylko najlepsi kandydaci, których wyniki egzaminów maturalnych nie będą budzić żadnych wątpliwości.

Przedmioty dodatkowe, które najczęściej brane są pod uwagę podczas procesu rekrutacji, to przykładowo biologia, chemia, geografia, historia, czy fizyka. Warunkiem jest, by przynajmniej jeden z tych dodatkowych przedmiotów zdawany był na poziomie rozszerzonym. W ramach rekrutacji na kierunek psychologia uczelnie organizują konkursy świadectw, więc uwzględniane są tylko te najlepsze świadectwa maturalne.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Psychologia w biznesie w Warszawie

Jak wyglądają studia na kierunku psychologia w biznesie w Warszawie?

1. Dla kogo ten kierunek

Psychologia jako nauka od wielu lat cieszy się ogromną popularnością. Ludzi od zarania fascynuje potęga umysłu, staramy się odkrywać i tłumaczyć mechanizmy, które rządzą naszymi zachowaniami. Dziś także coraz częściej dostrzegamy, jak wykorzystywać narzędzia psychologiczne w różnych dziedzinach życia. Jedną z nich jest obszar biznesowy. Przecież każdy, kto prowadzi swoją działalność nie raz zastanawiał się, jak zwiększyć potencjał firmy, motywować pracowników i poprawić relacje między nimi. Jeżeli tylko pojawiają się takie pytanie, to wtedy zawsze otwierają się drzwi dla psychologów biznesu.

W praktyce oznacza to, że studia na kierunku psychologia w biznesie będą idealne dla osób, które od zawsze interesują się motywacjami ludzkich zachowań, uwielbiają się im przyglądać i analizować. Dodatkowo ten profil kształcenia daje bardzo konkretne umiejętności pozwalające na świadomy zawodowy rozwój. Jeżeli jesteś osobą, która marzy, by rozpocząć prestiżowe studia psychologiczne, nie boisz się pracować z ludźmi i cechuje cię otwartość i empatia, to możesz śmiało rozważyć właśnie tę ścieżkę edukacyjną.

 

2. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku psychologia w biznesie możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
2. Tryb:
 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku psychologia w biznesie w Warszawie realizowane są w ramach pierwszego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają trzy lata.
Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 
Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

3. Praca po studiach

Uczelnie w Warszawie starają zapewnić swoim studentom wykształcenie, gwarantujące dobrą i stabilną pracę w przyszłości. Dziś większość ośrodków akademickich śledzi tendencje, które dominują na rynku pracy. Okazuje się, że psychologia i jej pokrewne dziedziny wciąż doceniane są przez pracodawców. W praktyce oznacza to, że kierunki studiów takie jak psychologia w biznesie mogą zagwarantować nam pracę zgodną z naszym wykształceniem.

Psychologowie biznesu mogą przede wszystkim podejmować aktywną współpracę z różnego rodzaju przedsiębiorstwami i korporacjami, gdzie będą pracować na stanowiskach nie tylko psychologów, lecz także menedżerów. Zatrudnienie dla abiturientów tego kierunku czeka w działach HR, mediach, agencjach reklamowych PR. Psychologowie biznesu mogą występować także w roli coachów, czy zawodowych mentorów. To, jak będzie wyglądać twoja kariera, zależeć będzie przede wszystkim od twoich własnych ambicji i zainteresowań zawodowych.

 

4. Program kształcenia i gdzie studiować

Kierunki studiów w Warszawie takie jak psychologia znajdują się w ofercie niemal każdego ośrodka akademickiego w Polsce. Nowe odmiany tego kierunku dopiero wkraczają na rynek akademicki w naszym kraju. Warto pamiętać, że studia na kierunku psychologia w biznesie mają innowacyjny charakter dydaktyczny, ale też odzwierciedlają zapotrzebowanie na tego typu specjalistów. Jeżeli planujesz rozpocząć studia w Warszawie, to swoją intelektualną przygodę zaczniesz na Wyższej Szkole Bankowej. To uczelnia, dzięki której zdobędziesz unikalne i doceniane na rynku pracy zatrudnienie.

Jeżeli wybierzesz studia w Warszawie na kierunku psychologia w biznesie, możesz mieć pewność, że czeka cię intensywny i zarazem fascynujący czas nauki. W programie kształcenia muszą się znaleźć bowiem interdyscyplinarne przedmioty z zakresu różnorodnych dziedzin. Czekają cię zatem ćwiczenia praktyczne i wykłady z psychologii ogólnej, poznawczej, czy społecznej. Oprócz tego uczestniczyć będziesz w szeregu zajęć, które odkryją przed tobą tajniki psychologii w biznesie. To jeszcze nie wszystko, ponieważ w siatkę dydaktyczną wpisane są również przedmioty, które bezpośrednio związane są z marketingiem i zarządzaniem.

Programy kształcenia na kierunkach studiów takich jak psychologia w biznesie muszą mieć interdyscyplinarny i dwutorowy charakter. Co to oznacza w praktyce? Studenci poznawać będą treści, które ściśle przylegają zarówno do psychologii, jak i biznesu. Wśród podstawowych przedmiotów psychologicznych znajdą się przykładowo:

 • psychologia emocji i motywacji;
 • psychologia społeczna;
 • psychologia różnic indywidualnych i osobowości;
 • psychologia poznawcza itd.

 

Wszelkie podstawowe treści związane z psychologią niezbędne są w przypadku tego kierunku studiów. Bardzo ważną część kształcenia kierunkowego zajmować będą także te przedmioty, które ściśle związane są z modelami biznesowymi. To dzięki nim przyszli absolwenci psychologii w biznesie będą wiedzieć jak zarządzać ludźmi, motywować ich do pracy, podejmować świadome decyzje biznesowe.

W przypadku studiów na kierunku psychologia w biznesie bardzo ważny jest także wybór specjalizacji, która rozwinie Twoją wiedzę i umiejętności w bardzo wąskim i indywidualnym zakresie. Uczelnie w Warszawie przygotowały dla swoich studentów takie oto specjalizacje:

 • psychologia reklamy i sprzedaży;
 • psychologia reklamy i sprzedaży;
 • czy psychologia menedżera i mediacji.

 

Jeżeli wybierzesz studia na kierunku psychologia w biznesie, możesz mieć pewność, że czekają cię fascynujące lata kształcenia.

Ile trwają studia na kierunku psychologia w biznesie w Warszawie?

Studia na kierunku Psychologia w biznesie w Warszawie trwają 3 lata (studia I stopnia).

Studia w Warszawie na kierunku psychologia w biznesie różnią się odrobinę od klasycznych studiów psychologicznych, które trwają nieprzerwanie przez pięć lat. Ten kierunek studiów rządzi się trochę innymi prawami i dzieli się na dwa cykle kształcenia. Pierwszy nich trwa trzy lata i obejmuje naukę na studiach pierwszego stopnia. Studenci zdobywają wtedy podstawową wiedzę i umiejętności, które po otrzymaniu tytułu licencjata pozwalają na pierwsze kroki w zawodowym rozwoju.

Swoją naukę warto kontynuować na studiach drugiego stopnia, które trwają dwa lata. To także czas uzupełniania swojej wiedzy o dodatkowe informacje i umiejętności. Wpłyną one na pełnię otrzymanego przez ciebie wykształcenia. Pamiętaj, że to również okres przygotowań do obrony najważniejszej pracy dyplomowej w życiu czyli pracy magisterskiej. Jeżeli wszystko powiedzie się pomyślnie, to drzwi do zawodowego rozwoju będą dla ciebie w pełni otwarte.

Psychologia w biznesie w Warszawie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat

Jaka praca po studiach na kierunku psychologia w biznesie w Warszawie?

Studia psychologiczne dają bardzo dużo możliwości zawodowego rozwoju. Dlatego też każdego roku widzimy, że cieszą się one ogromną popularnością. Młodzi ludzie wybierają je nie tylko ze względu na zainteresowania, lecz przede wszystkim przez dbałość o przyszłą pracę. Warto tylko odpowiednio wcześnie zastanowić się, jaka branża pozwoli nam na jak najlepszy rozwój. Współcześnie psychologia odgrywa niemałą rolę w życiu każdego człowieka. Dostrzegamy także jej potencjał poza relacjami indywidualnymi. Psychologia wkracza do biznesu i to jest ten obszar, w którym potrzebni są nowi profesjonaliści.

Studia na kierunku psychologia w biznesie gwarantują ci taki zestaw cech i umiejętności, które będą mogły być wykorzystane w pracy wszechstronnie związanej z biznesem. Twoje przykładowe miejsca pracy to:

 • przedsiębiorstwa w sektorze prywatnym i publicznym;
 • agencje reklamowe;
 • agencje marketingowe;
 • działy HR;
 • firmy PR-owe;
 • różnego rodzaju instytucje i organizacje.

 

To od ciebie zależy, gdzie znajdziesz pracę jako psycholog w biznesie. Do twoich zawodowych obowiązków należeć będzie takie poprowadzenie przedsiębiorstwa i ludzi w nim pracujących, które przynosić będzie najwięcej korzyści. W swojej pracy będziesz wykorzystywać różnego rodzaju techniki (m.in. perswazji), dzięki którym działalności przedsiębiorstw zostaną docenione na rynku gospodarczym.

 

Ile zarabiają absolwenci kierunku studiów Psychologia w biznesie? 

Po ukończeniu studiów na kierunku Psychologia w biznesie jako na absolwenta czeka na ciebie wiele możliwości zawodowych. Absolwenci w zależności od ukończonej specjalności w trakcie studiów mogą podjąć zatrudnienie m.in. w agencjach reklamowych, agencjach marketingowych, działach HR, firmach PR, a także w przedsiębiorstwach w sektorze prywatnym i publicznym. Niektórzy z absolwentów decydują się również na pozostanie na uczelni i pracę naukową. Do najczęściej wybieranych zawodów przez absolwentów Psychologii w biznesie możemy zaliczyć m.in. doradca zawodowy, specjalista do spraw PR, a także specjalista do spraw reklamy. Czym zajmują się na co dzień oraz ile wynoszą ich średnie miesięczne zarobki?

 

Doradca zawodowy

Absolwenci Psychologii w biznesie często podejmują zatrudnienie jako doradcy zawodowi. Czym się zajmują? Doradca zawodowy zajmuje się konsultacjami z klientami, w których czasie rozmawia z nimi o ich kompetencjach zawodowych, zainteresowaniach, a także odbytych szkoleniach. Mogą również zajmować się prowadzeniem szkoleń zawodowych. Mediana zarobków doradcy zawodowego wynosi 3590 zł brutto miesięcznie.

 

Specjalista do spraw PR

Po ukończeniu Psychologii w biznesie absolwenci decydują się również bardzo często na podjęcie zatrudnienia jako specjaliści do spraw PR. Specjaliści do spraw PR odpowiadają za prowadzenie wszystkich działań związanych z wizerunkiem firmy, a także kampanii reklamowych. Mogą również zajmować się wizerunkiem przedsiębiorstwa lub firmy w mediach społecznościowych, a także reprezentowaniem firmy w mediach. Mediana zarobków specjalisty do spraw PR wynosi około 5580 zł brutto miesięcznie.

 

Specjalista do spraw reklamy

Niektórzy z absolwentów decydują się również na pracę jako specjalista do spraw reklamy, który zajmuje się prowadzeniem m.in. prowadzeniem kampanii reklamowych. Specjaliści do spraw reklamy dbają o wygląd reklam, a także zabiegi w nich wykorzystywane, które mają na celu zwiększenie jej efektywności, a także na skłonienie konsumentów do zakupu danego produktu. Mediana zarobków specjalisty do spraw reklamy wynosi około 4520 zł brutto miesięcznie.

Źródło: wynagrodzenia.pl (listopad 2021)   

 

*Pamiętaj, że są to tylko orientacyjne zarobki i w rzeczywistości mogą się one różnić pomiędzy sobą. Wpływ na to ma wiele czynników. Wahania pomiędzy stawkami uzależnione są m.in. od wykształcenia, stażu pracy, doświadczenia, znajomości języków lub nawet miejsca pracy. Wynagrodzenia mogą różnić się między poszczególnymi województwami, a nawet miastami. 

Gdzie studiować na kierunku psychologia w biznesie w Warszawie?

Studia możesz podjąć na kilku niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych: Wyższej Szkole Bankowej w Warszawie oraz jako specjalność na Uczelni Techniczno-Handlowej im. H. Chodkowskiej w Warszawie.

Kierunek psychologia w biznesie - uczelnie w Warszawie

czytaj dalej uczelnie w Warszawie

Uczelnie w Warszawie - kierunek psychologia w biznesie:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uczelnia Techniczno - Handlowa im. H. Chodkowskiej w Warszawie stacjonarne, niestacjonarne studia I i II stopnia więcej
Uczelnia WSB Merito w Warszawie stacjonarne, niestacjonarne studia I stopnia więcej
Uczelnia Łukaszewski w Warszawie online studia I stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek psychologia w biznesie w Warszawie?

Studia psychologiczne to jeden z tych kierunków, który od wielu lat cieszy się wyjątkową popularnością. Jednak warto podkreślić, że nie są to studia odpowiednie dla wszystkich absolwentów szkół średnich. Przed przystąpieniem do procesu rekrutacji warto, abyś odpowiedział sobie na kilka dodatkowych pytań:

 • Czy nauka przedmiotów ścisłych – takich jak matematyka i biologia – nigdy nie stanowiła dla ciebie problemu?
 • Czy interesują cię aspekty związane z funkcjonowaniem ludzkiej psychiki?
 • Czy cechuje cię duża uważność i jesteś wrażliwy na problemy innych ludzi?
 • Czy interesują cię różne aspekty zarządzania i biznesowego funkcjonowania?

 

Jeżeli odpowiadasz na te pytania twierdząco, to znaczy, że być może studia na kierunku psychologia w biznesie są stworzone właśnie dla ciebie.

Jednak podstawą twojego działania powinna być świetna orientacja w wymogach rekrutacyjnych, które obowiązują na uczelniach w Warszawie. Bowiem tylko jak najlepsze wyniki z egzaminu maturalnego mogą sprawić, że zostaniesz przyjęty na wymarzone studia. Przedmioty rekrutacyjne można podzielić na ogół na kilka grup, które są różnie punktowane. W puli przedmiotów dodatkowych znajdują się: biologia, chemia lub historia, czy nawet filozofia i historia sztuki. Oczywiście, im więcej przedmiotów zdasz na poziomie rozszerzonym, tym większa szansa, że z powodzeniem dostaniesz się na studia na kierunku psychologia w biznesie.

Jeżeli lubisz się uczyć i osiąganie dobrych wyników w nauce nie stanowi dla ciebie problemu, to warto, abyś rozważył wzięcie udziału w olimpiadzie przedmiotowej. Bycie jej laureatem lub finalistą znacznie zwiększy twoje szanse na dostanie się na studia. W przypadku studiów psychologicznych warto rozważyć olimpiady takie jak:

 • Olimpiada Wiedzy Biologicznej;
 • Olimpiada Matematyczna;
 • Olimpiada Języka Angielskiego;
 • Ogólnopolski Turniej Wiedzy Psychologicznej.

 

Ostatnim etapem rekrutacji jest na ogół terminowe dostarczenie wszystkich dokumentów. Także, jeżeli twoje nazwisko zasili już listy osób przyjętych, to nie możesz spocząć na laurach. Zorientuj się, jakie dokumenty musisz dostarczyć w pierwszej kolejności, tak by zachować swoje miejsce. Na ogół w pierwszej kolejności należy przynieść zdjęcia do legitymacji, świadectwo maturalne oraz skany dowodu osobistego. To pakiet podstawowych dokumentów, które pozwolą przygotować twój profil studenta.

 

STUDIA W WARSZAWIE - ważne informacje

kierunki studiów w Warszawie

studia w Warszawie

 

PSYCHOLOGIA W BIZNESIE - ważne informacje

psychologia w biznesie studia

studia psychologiczne i społeczne w Warszawie

studia psychologiczne i społeczne w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Jakie opinie mają studia na kierunku psychologia w biznesie w Warszawie?

Studia na kierunku psychologia w biznesie wybierane są na ogół przez osoby z pasją, dla których kształcenie nie było w żaden sposób przypadkowe.

Martyna, studentka drugiego roku, mówi:

Już w liceum wiedziałam, że chcę wybrać taki kierunek studiów, który ściśle związany będzie z psychologią. Cieszę się, że mam możliwość studiowania psychologii w biznesie, bo wierzę, że ten obszar daje wiele bardzo różnorodnych możliwości zawodowego rozwoju!

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Psychologia w biznesie Warszawa studia i stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Psychologia w biznesie Warszawa studia stacjonarne

Psychologia w biznesie Warszawa studia niestacjonarne

Kierunki psychologiczne i społeczne w Warszawie

slawistyka
Rozwiń

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie

 #MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia