Polityka społeczna - Warszawa

Polityka społeczna - Warszawa

Studia na kierunku polityka społeczna w Warszawie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej oraz 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Uniwersytet Warszawski

Uniwersytet Warszawski

Polityka społeczna stopień: (I), czas trwania: 3 lata
forma: stacjonarne

Uczelnie, gdzie polityka społeczna jako specjalność / ścieżka kształcenia

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

Politologia stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne

Specjalności na kierunku politologia

12.01.2024

Polityka społeczna studia Warszawa 2024 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku Polityka społeczna w Warszawie to studia licencjackie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistraStudia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym).

Polityka społeczna - Warszawa
Studia na kierunku polityka społeczna w Warszawie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku polityka społeczna w Warszawie rozpocznie się 6 czerwca 2024 r. i potrwa do 22 września 2024 r. | Polityka społeczna Warszawa - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia w Warszawie 2024/2025 na kierunku polityka społeczna możesz podjąć w ramach kierunku lub specjalności na 2 uczelniach publicznych: Uniwersytecie Warszawskim (Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych UW) oraz Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie (Wydział Społeczno-Ekonomiczny UKSW).
 

Opis kierunku

Polityka społeczna jest jednym z tych obszarów, który w ostatnim czasie zaczyna odgrywać coraz większe znaczenie w kształtowaniu gospodarki. W praktyce oznacza to więc coraz większe zapotrzebowanie na specjalistów z wszechstronnym wykształceniem z pogranicza nauk społecznych czy prawnych. Polityka społeczna w Warszawie to studia obfitujące w przedmioty takie jak europejski system ubezpieczeń społecznych, podstawy zarządzania czy prawo socjalne. Uczestnicy zajęć zapoznają się z zasadami przedsiębiorczości i innowacji społecznej, nauczą się efektywnie pozyskiwać i wydatkować finansowanie unijne, zgłębią również tajniki tworzenia programów społecznych odpowiadających lokalnym problemom.

 

Praca po studiach

Przykłady te pokazują, jak bardzo zróżnicowany jest program tego szczególnego kierunku! Jego absolwenci dysponują wszechstronnymi kompetencjami, umożliwiającymi pracę w różnorodnych instytucjach zajmujących się polityką społeczną, piastując takie stanowiska jak np. specjalista ds. rozwoju lokalnego, doradca ds. public relations, specjalista ds. badań społecznych, strateg kampanii wyborczych czy koordynator projektów społecznych. Czekają na nich także wszelkie instytucje publiczne związane ze świadczeniem pomocy społecznej. Politycy społeczni dobrze odnajdą się również w jednostkach administracji samorządowej i euroregionów.

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek polityka społeczna w Warszawie?

Kierunki studiów takie jak polityka społeczna odnoszą się do wielu różnorodnych aspektów związanych z naukami społecznymi i politologicznymi. W praktyce oznacza to, że przedmioty uwzględniane w rekrutacji na ten kierunek będą mieć wiele wspólnego z tymi dyscyplinami.

Jeśli chciałbyś rozpocząć studia w Warszawie, to swoje przygotowania zacznij już dziś. Szczególnie dobrze przygotuj się z przedmiotów takich jak WOS, historia, geografia, czy nawet matematyka i dowolnie wybrany język obcy nowożytni.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU POLITYKA SPOŁECZNA?

Współcześnie każde państwo dąży do tego, by obywatele, którzy w nim żyją otrzymali najlepsze warunki rozwoju. Dziś ważne są warunki pracy, godne płace, wsparcie socjalne, zrównoważony dostęp do kultury. Polityka społeczna to interdyscyplinarna nauka z pogranicza wielu dziedzin, która zajmuje się dążeniem do utworzenia jak najlepszego modelu społecznego w danym państwie. Czerpie ona z takich nauk jak politologia, socjologia, czy prawo. Założenia polityki społecznej znajdziesz w każdym programie wyborczym partii, ponieważ to ona ma największe znaczenie dla głosujących obywateli.

Studia na kierunku polityka społeczna zadedykowane są zatem dla osób, dla których dbałość o aspekty społeczne ma największe znaczenie. Musisz być także miłośnikiem nauk prawnych i politologicznych, ponieważ to one odgrywać będą decydujące znaczenie podczas twoich wszystkich lat nauki. Zastanów się także, czy posiadasz predyspozycje, które na pewno wzmocnią efekty twojej nauki. Podczas wykonywania tego zawodu liczą się bowiem empatia, otwartość i tolerancja.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku polityka społeczna możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
 • studia stacjonarne

 

Studia na kierunku polityka społeczna w Warszawie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają trzy lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające dwa lata.
Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku. Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
 

2. Program studiów i przedmioty

Studia na kierunku polityka społeczna znalazły się w ofercie uczelni, które znajdziesz w dziale poniżej. Możesz mieć pewność, że nad twoim wykształceniem czuwać będą najlepsi wykładowcy, którzy wiedzą, że dziś wiedza powinna stanowić podwaliny dla umiejętności, ponieważ to one najbardziej doceniane są na aktualnym rynku pracy. Zanim podejmiesz jednak ostateczną decyzję, zastanów się, czy forma studiów, która znalazła się w ofercie warszawskiej uczelni będzie ci odpowiadać.

Program kształcenia na kierunkach studiów takich jak polityka społeczna ma interdyscyplinarny charakter, ponieważ studenci muszą zdobyć szeroką wiedzę z zakresów takich jak politologia, prawo i socjologia. W siatce dydaktycznej znajdują się przedmioty, które odnoszą się do różnorodnych obszarów polityki społecznej. Będą to przykładowo:

 • polityka edukacyjna, mieszkaniowa, czy ochrony zdrowia
 • proces polityki publicznej
 • statystyka społeczna
 • finanse publiczne
 • diagnozowanie społeczne

 

To tylko nieliczne przykłady zajęć i wykładów, które zostały wpisane w plan tego kierunku.

Uczelnie w Warszawie - kierunek polityka społeczna:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet Warszawski (Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych UW) stacjonarne I stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Ile trwają studia na kierunku polityka społeczna w Warszawie?

Studia na kierunku Polityka społeczna w Warszawie, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Polityka społeczna w Warszawie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU POLITYKA SPOŁECZNA?

Uczelnie w Warszawie robią wszystko, by zapewnić swoim studentom wykształcenie, które pozwoli na znalezienie stabilnego zatrudnienia po zakończeniu edukacji. Dziś dodatkowo kwestie związane z polityką społeczną zajmują centralny problem. Każda z partii politycznych chce wprowadzić taki program, który zadowolić by miał najwięcej grup społecznych. W swojej pracy zajmowałbyś się głównie realizacją tego planu i udzielaniem pomocy obywatelom.

Do twoich podstawowych miejsc zatrudnienia można by zaliczyć:

 • urzędy
 • organy administracji rządowej i samorządowej
 • organizacje pozarządowe
 • fundacje oraz instytucje obywatelskie

 

Studia na kierunku polityka społeczna mają interdyscyplinarny charakter, co także przekłada się na wiele możliwości pracy. Będziesz mógł realizować się wszędzie tam, gdzie potrzebna jest praca z ludźmi.

Gdzie studiować na kierunku polityka społeczna w Warszawie?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Uniwersytet Warszawski oraz jako specjalność na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Uczelnie na których można studiować kierunek polityka społeczna w Warszawie

czytaj dalej uczelnie w Warszawie

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Polityka społeczna w Warszawie?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Polityka społeczna Warszawa studia i stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Polityka społeczna Warszawa studia stacjonarne

Polityka społeczna Warszawa studia niestacjonarne

Polityka społeczna w Warszawie

Popularne kierunki humanistyczne w Warszawie

Pokaż wszystkie

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie

 #MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Pozostałe uczelnie w Warszawie na których jest kierunek POLITYKA SPOŁECZNA

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

kalkulator maturalny

matura 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2024

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Polityka społeczna w miastach

Nadchodzące wydarzenia