Psychologia medyczna - Warszawa

Psychologia medyczna - Warszawa

Studia na kierunku psychologia medyczna w Warszawie możesz podjąć na.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Poziom studiów
    Forma studiów
      Czas trwania
        Więcej filtrów

        Nie znaleziono uczelni spełniających kryteria wyszukiwania

        15.01.2024

        Psychologia medyczna studia Warszawa 2024 | woj. mazowieckie

        Studia na kierunku psychologia medyczna to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata. Studia możesz podjąć w trybie niestacjonarnym.

        Psychologia medyczna - Warszawa
        Studia na kierunku psychologia medyczna w Warszawie
        Rok akademicki 2024/2025
        Forma studiów
        Poziom studiów
        Czas trwania

        Uczelnie

        Studia w Warszawie 2024/2025 na kierunku psychologia medyczna możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej: Wyższej Szkole Rehabilitacji w Warszawie.
         

        Opis kierunku

        Psychologia medyczna – czego można nauczyć się podczas kształcenia w Warszawie na tym kierunku? Studia te mają charakter interdyscyplinarny i pozwalają połączyć dorobek psychologii klinicznej oraz medycyny. Dziś rośnie bowiem coraz bardziej zapotrzebowanie na specjalistów, którzy będą wiedzieli, jak zadbać o dobrostan pacjentów podczas ich terapii. Program kształcenia przewiduje realizację przedmiotów takich jak psychologia procesów poznawczych, pamięć i uczenie się, diagnoza psychologiczna, podstawy neuropsychologii czy psychologia nieprzystosowania społecznego.

         

        Praca po studiach

        Jaka kariera czeka absolwentów psychologii medycznej? Będą oni przygotowani do podjęcia pracy przykładowo w publicznych i niepublicznych placówkach służby zdrowia, hospicjach stacjonarnych czy oddziałach opieki paliatywnej. Co istotne, dzięki obszernemu programowi kształcenia na tym kierunku studiów, absolwenci będą posiadali wiedzę i niezbędne umiejętności do pracy z pacjentami w różnym wieku. Fachowe przygotowanie do pracy w zawodzie psychologa medycznego pozwolą na podejmowanie efektywnej współpracy z innymi przedstawicielami sektora ochrony zdrowia.

        Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek psychologia medyczna?

        Maturzyści chcący rozpocząć studia wyższe powinni zorientować się na początku, jakie przedmioty zdawać podczas egzaminów maturalnych. Ich uprzednia znajomość pomoże dobrze przygotować się do egzaminów. Warto sprawdzić również odpowiednio wcześnie, które z przedmiotów opłaca się zdawać na poziomie rozszerzonym – wtedy bowiem szanse na znalezienie się na listach osób przyjętych znacznie wzrastają.

        Jak wyglądają studia na kierunku psychologia medyczna?

        Psychologia medyczna jest kierunkiem studiów o charakterze interdyscyplinarnym. Dlaczego? Łączy ona w sobie zarówno podstawy psychologii klinicznej, jak i współczesnej medycyny. Zakłada ona także profilaktyczne podejście do zdrowia psychicznego, które dziś na szczęście coraz rzadziej jest bagatelizowane. Zaczęliśmy dostrzegać bowiem, że wewnętrzna równowaga psychiczna pozwala zachować spokój w niemal każdej dziedzinie życia.

        Uczelnie w Warszawie, na których można rozpocząć psychologię medyczną, przygotowały więc nowoczesny program kształcenia, który pozwala otrzymać rozbudowane kwalifikacje z pogranicza psychologii zdrowia i medycyny behawioralnej. Studenci podczas wszystkich semestrów kształcenia uczestniczyć będą w wykładach i ćwiczeniach praktycznych, które umożliwią zdobycie konkretnych kwalifikacji zawodowych.

         

        Typ i tryb studiów

        Studia na kierunku psychologia medyczna możemy podzielić na:

        1. Typ:

        • studia I stopnia (licencjackie).

        2. Tryb:

        • studia niestacjonarne.

        Osoby, które chciałyby kształcić się na kierunku takim jak psychologia medyczna będą mogły zrobić to na studiach I stopnia. Będą one czasem zdobywania najważniejszej wiedzy czy kwalifikacji, które umożliwią już pierwszy zawodowy start na rynku zatrudnienia. Studia I stopnia są również czasem przygotowań do obrony pierwszej pracy dyplomowej – licencjackiej. Po ich zakończeniu absolwenci mogą również zdecydować się na kontynuację nauki na studiach II stopnia.

        Dziś coraz większą popularnością cieszą się również studia niestacjonarne. Pozwalają one na kształcenie wyższe tym osobom, którym zależy na znacznie większej elastyczności. Zajęcia odbywają się wtedy podczas weekendowych zjazdów. Należy wziąć jednak pod uwagę, że kształcenie w trybie niestacjonarnym wiąże się zawsze z uiszczaniem opłat za czesne. Trzeba więc na początku przeanalizować swoją sytuację finansową.

        Zdobywana wiedza i umiejętności

        Interdyscyplinarny program kształcenia sprawia, że studenci psychologii medycznej w Warszawie otrzymają rozbudowaną wiedzę z wielu różnorodnych obszarów. Obejmuje ona oczywiście doskonałą znajomość nauk biologicznych, medycyny czy różnorodnych odmian psychologii – społecznej, różnic indywidualnych czy uzależnień.

        Studenci uczestniczyć będą także w ćwiczeniach klinicznych, które ukierunkowane są przede wszystkim na zdobycie praktycznych kwalifikacji zawodowych. W trakcie trzech lat nauczą się oni między innymi, jak pracować z pacjentem, jego rodziną czy zespołem klinicznym. Duże znaczenie w trakcie kształcenia będzie mieć również rozwój kompetencji miękkich, które w pracy psychologa odgrywają szczególne znaczenie.

        Uczelnie w Warszawie - kierunek psychologia medyczna:

        Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  

        Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

        Ile trwają studia na kierunku psychologia medyczna w Warszawie?

        Studia na kierunku psychologia medyczna trwają 3 lata.

        Jaka praca po studiach na kierunku psychologia medyczna w Warszawie?

        Dziś zwiększa się nasza świadomość na temat zdrowia psychicznego. To przekłada się również na nieustannie rosnące zapotrzebowanie na specjalistów, którzy posiadać będą odpowiednie kwalifikacje. Warto pamiętać o tym, by korzystać z pomocy i wsparcia osób dysponujących wykształceniem psychologicznym. Tylko rzetelne umiejętności sprawią, że dany specjalista będzie wiedział, jak najlepiej wesprzeć nasze psychiczne zdrowie.

        Możliwości zatrudnienia po ukończeniu kierunku takiego jak psychologia medyczna:

        • publiczne i niepubliczne placówki służby zdrowia;
        • oddziały opieki paliatywnej;
        • zakłady opiekuńczo-lecznicze;
        • infolinia medyczna;
        • hospicja itd.

        Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Psychologia medyczna w Warszawie?

         

        STUDIA W WARSZAWIE - ważne informacje

        kierunki studiów w Warszawie

        studia w Warszawie

         

        PSYCHOLOGIA MEDYCZNA - ważne informacje

        studia medyczne w Warszawie

        studia medyczne w Polsce

        zasady rekrutacji na studia

        komentarze (0)

        Teraz najważniejsze

        kalkulator maturalny

        matura 2025

        arkusze maturalne

        wyniki matur 2024

        rekrutacja na studia

        studia

        kierunki studiów

        studia podyplomowe

         

        Ciekawe

         


        gdzie studiować

         

         

        Nadchodzące wydarzenia