Psychologia medyczna - Warszawa

Psychologia medyczna - Warszawa

Psychologia medyczna - Warszawa

Studia w Warszawie

psychologia medyczna

Odkryj kierunek psychologia medyczna w Warszawie i sprawdź, gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

15.02.2023

Psychologia medyczna studia Warszawa 2023 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku psychologia medyczna to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata. Studia możesz podjąć w trybie niestacjonarnym.

Studia na kierunku psychologia medyczna w Warszawie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów
Poziom studiów
Czas trwania

Uczelnie

W Warszawie psychologię medyczną możesz studiować w ramach kierunku na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej: Wyższej Szkole Rehabilitacji w Warszawie.
 

Opis kierunku

Psychologia medyczna – czego można nauczyć się podczas kształcenia w Warszawie na tym kierunku? Studia te mają charakter interdyscyplinarny i pozwalają połączyć dorobek psychologii klinicznej oraz medycyny. Dziś rośnie bowiem coraz bardziej zapotrzebowanie na specjalistów, którzy będą wiedzieli, jak zadbać o dobrostan pacjentów podczas ich terapii.

 

Praca po studiach

Jaka kariera czeka absolwentów psychologii medycznej? Będą oni przygotowani do podjęcia pracy przykładowo w publicznych i niepublicznych placówkach służby zdrowia, hospicjach stacjonarnych czy oddziałach opieki paliatywnej. Fachowe przygotowanie do pracy w zawodzie psychologa medycznego pozwolą na podejmowanie efektywnej współpracy z innymi przedstawicielami sektora ochrony zdrowia.

czytaj dalej wszystko o Psychologia medyczna - Warszawa

Uczelnie, gdzie psychologia medyczna jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Wyższa Szkoła Rehabilitacji w Warszawie

Wyższa Szkoła Rehabilitacji w Warszawie

Psychologia stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku psychologia

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek psychologia medyczna?

Maturzyści chcący rozpocząć studia wyższe powinni zorientować się na początku, jakie przedmioty zdawać podczas egzaminów maturalnych. Ich uprzednia znajomość pomoże dobrze przygotować się do egzaminów. Warto sprawdzić również odpowiednio wcześnie, które z przedmiotów opłaca się zdawać na poziomie rozszerzonym – wtedy bowiem szanse na znalezienie się na listach osób przyjętych znacznie wzrastają.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Psychologia medyczna w Warszawie

Jak wyglądają studia na kierunku psychologia medyczna?

Psychologia medyczna jest kierunkiem studiów o charakterze interdyscyplinarnym. Dlaczego? Łączy ona w sobie zarówno podstawy psychologii klinicznej, jak i współczesnej medycyny. Zakłada ona także profilaktyczne podejście do zdrowia psychicznego, które dziś na szczęście coraz rzadziej jest bagatelizowane. Zaczęliśmy dostrzegać bowiem, że wewnętrzna równowaga psychiczna pozwala zachować spokój w niemal każdej dziedzinie życia.

Uczelnie w Warszawie, na których można rozpocząć psychologię medyczną, przygotowały więc nowoczesny program kształcenia, który pozwala otrzymać rozbudowane kwalifikacje z pogranicza psychologii zdrowia i medycyny behawioralnej. Studenci podczas wszystkich semestrów kształcenia uczestniczyć będą w wykładach i ćwiczeniach praktycznych, które umożliwią zdobycie konkretnych kwalifikacji zawodowych.

 

Typ i tryb studiów

Studia na kierunku psychologia medyczna możemy podzielić na:

1. Typ:

  • studia I stopnia (licencjackie).

2. Tryb:

  • studia niestacjonarne.

Osoby, które chciałyby kształcić się na kierunku takim jak psychologia medyczna będą mogły zrobić to na studiach I stopnia. Będą one czasem zdobywania najważniejszej wiedzy czy kwalifikacji, które umożliwią już pierwszy zawodowy start na rynku zatrudnienia. Studia I stopnia są również czasem przygotowań do obrony pierwszej pracy dyplomowej – licencjackiej. Po ich zakończeniu absolwenci mogą również zdecydować się na kontynuację nauki na studiach II stopnia.

Dziś coraz większą popularnością cieszą się również studia niestacjonarne. Pozwalają one na kształcenie wyższe tym osobom, którym zależy na znacznie większej elastyczności. Zajęcia odbywają się wtedy podczas weekendowych zjazdów. Należy wziąć jednak pod uwagę, że kształcenie w trybie niestacjonarnym wiąże się zawsze z uiszczaniem opłat za czesne. Trzeba więc na początku przeanalizować swoją sytuację finansową.

Zdobywana wiedza i umiejętności

Interdyscyplinarny program kształcenia sprawia, że studenci psychologii medycznej w Warszawie otrzymają rozbudowaną wiedzę z wielu różnorodnych obszarów. Obejmuje ona oczywiście doskonałą znajomość nauk biologicznych, medycyny czy różnorodnych odmian psychologii – społecznej, różnic indywidualnych czy uzależnień.

Studenci uczestniczyć będą także w ćwiczeniach klinicznych, które ukierunkowane są przede wszystkim na zdobycie praktycznych kwalifikacji zawodowych. W trakcie trzech lat nauczą się oni między innymi, jak pracować z pacjentem, jego rodziną czy zespołem klinicznym. Duże znaczenie w trakcie kształcenia będzie mieć również rozwój kompetencji miękkich, które w pracy psychologa odgrywają szczególne znaczenie.

Ile trwają studia na kierunku psychologia medyczna w Warszawie?

Studia na kierunku psychologia medyczna trwają 3 lata.

Jaka praca po studiach na kierunku psychologia medyczna w Warszawie?

Dziś zwiększa się nasza świadomość na temat zdrowia psychicznego. To przekłada się również na nieustannie rosnące zapotrzebowanie na specjalistów, którzy posiadać będą odpowiednie kwalifikacje. Warto pamiętać o tym, by korzystać z pomocy i wsparcia osób dysponujących wykształceniem psychologicznym. Tylko rzetelne umiejętności sprawią, że dany specjalista będzie wiedział, jak najlepiej wesprzeć nasze psychiczne zdrowie.

Możliwości zatrudnienia po ukończeniu kierunku takiego jak psychologia medyczna:

  • publiczne i niepubliczne placówki służby zdrowia;
  • oddziały opieki paliatywnej;
  • zakłady opiekuńczo-lecznicze;
  • infolinia medyczna;
  • hospicja itd.

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Psychologia medyczna w Warszawie?

 

STUDIA W WARSZAWIE - ważne informacje

kierunki studiów w Warszawie

studia w Warszawie

 

PSYCHOLOGIA MEDYCZNA - ważne informacje

studia medyczne w Warszawie

studia medyczne w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Kierunki medyczne w Warszawie

Rozwiń

Komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia