Socjologia stosowana i antropologia społeczna - Warszawa

Socjologia stosowana i antropologia społeczna - Warszawa

Studia na kierunku socjologia stosowana i antropologia społeczna w Warszawie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Uniwersytet Warszawski

Uniwersytet Warszawski

Socjologia stosowana i antropologia społeczna stopień: (I)  (II), czas trwania: 2 lata • 3 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

12.01.2024

Socjologia stosowana i antropologia społeczna studia Warszawa 2024| woj. mazowieckie

Studia na kierunku Socjologia stosowana i antropologia społeczna w Warszawie to studia licencjackie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistraStudia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

Socjologia stosowana i antropologia społeczna - Warszawa
Studia na kierunku socjologia stosowana i antropologia społeczna w Warszawie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku socjologia stosowana i antropologia społeczna w Warszawie rozpocznie się 6 czerwca 2024 r. i potrwa do 10 lipca 2024 r. | Socjologia stosowana i antropologia społeczna Warszawa - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia w Warszawie 2024/2025 na kierunku socjologia stosowana i antropologia społeczna możesz podjąć na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie Warszawskim (Wydział Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji UW).
 

Opis kierunku

Ciekawą Cię wszelkie zjawiska i problemy społeczne? Interesujesz się historią, psychologią i analizujesz motywacje kryjące się za wieloma ludzkimi zachowaniami? Jeśli odpowiadasz na te pytania twierdząco, to studia w Warszawie na kierunku socjologia stosowana i antropologia społeczna zostały stworzone dla Ciebie! Otrzymasz rozległą wiedzę socjologiczną, rozwiniesz warsztat analityczno-metodologiczny, przyjrzysz się różnorodnym stylom życia i nowym prądom kulturowym. Ponadto, zapoznasz się z licznymi zagadnieniami z obszaru psychologii, historii filozofii, logiki, polityki społecznej, etyki, a także prawa. Student nauczy się wykorzystywać teoretyczną wiedzę w praktyce, sporządzając przeróżne badania, analizy, ekspertyzy i interpretacje szeroko rozumianych zjawisk społecznych.

 

Praca po studiach

W zakres kompetencji absolwentów tego kierunku wchodzić będzie między innymi identyfikowanie, a także diagnozowanie wszelkich problemów i zjawisk społecznych. Wiedza i kompetencje miękkie posiadane przez nich pozwolą na zawodowe realizowanie się w agencjach marketingowych, działach HR czy ośrodkach zajmujących się badaniem opinii publicznej. Ponadto, socjologowie mogą szukać zatrudnienia w administracji publicznej i krajowej, organizacjach pozarządowych, a także w ośrodkach badania opinii publicznej i oświatowo-edukacyjnych.

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek socjologia społeczna z antropologią kulturową w Warszawie?

Studia socjologiczne każdego roku wybierane są przez wielu absolwentów szkół średnich – to świadczy o ich popularności. Znalezienie się na listach osób przyjętych nie powinno być jednak niczym trudnym, jeśli odpowiednio wcześnie przygotujesz się do procesu rekrutacji.

Przedmioty, dzięki którym twoje nazwisko będzie widniało na listach osób przyjętych, to przykładowo: WOS, historia, dowolnie wybrany język obcy nowożytni, matematyka oraz język polski. Pamiętaj, by część z wybranych przez siebie przedmiotów zdawać na poziomie rozszerzonym.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU SOCJOLOGIA STOSOWANA I ANTROPOLOGIA?

Socjologia to nauka, która ma bardzo długą tradycję. Sami każdego dnia ulegamy jej wpływom, choć nie zawsze mamy tego świadomość. Każdy z nas zastanawiał się bowiem nie raz nad tym, co kształtuje społeczne zachowania, co wpływa na nasze interakcje z innymi ludźmi, czy wreszcie – jak zmiany ekonomiczne i polityczne odciskają się na nastrojach społecznych. W dużym uproszczeniu tym właśnie zajmuje się socjologia. W praktyce oznacza to, że socjologia po prostu bada zmiany, jakie zachodzą w funkcjonowaniu społeczeństw.

Antropologia społeczna to nauka, która bada z kolei wpływ zmian kulturowych na społeczne zachowania. Okazuje się zatem, że studia na kierunku socjologia stosowana i antropologia społeczna mają charakter interdyscyplinarnej nauki. Jeśli jesteś osobą, która może poszczycić się naturą refleksyjną i uwielbiasz analizować ludzkie zachowania, to tego typu kierunki czekają właśnie na ciebie!

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku socjologia stosowana i antropologia społeczna możemy podzielić na:

1. Typ:

  • Studia I stopnia (licencjackie)
  • Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
  • studia stacjonarne
  • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku socjologia stosowana i antropologia społeczna w Warszawie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają trzy lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające dwa lata.
Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 
Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
 

2. Program studiów i przedmioty

Kierunki studiów takie jak socjologia stosowana i antropologia społeczna nie znajdują się w ofercie każdego dowolnie wybranego ośrodka akademickiego. To poważna dyscyplina, zajmująca się prowadzeniem rozbudowanych badań. Jeżeli chcesz być częścią tej nauki i marzą ci się studia w stolicy, to czeka na ciebie propozycja przygotowana przez jeden z najlepszych ośrodków kształcenia wyższego w Polsce, czyli przez Uniwersytet Warszawski.

Każdy przyszły student, który przystępuje do procesu rekrutacji powinien zapoznać się najpierw z programem kształcenia, który obowiązuje na danym kierunku studiów. To pozwoli uniknąć rozczarowań w przyszłości. W charakter studiów socjologicznych wpisana jest interdyscyplinarna formuła nauczania, więc wśród przedmiotów odnajdziesz przykładowo zajęcia poświęcone także:

  • psychologii
  • filozofii

 

Ważną część kształcenia stanowić będzie także poznanie zaplecza metodologicznego, które pozwoli na wykorzystywanie teoretycznej wiedzy podczas prowadzania badań socjologicznych.

Uczelnie w Warszawie - kierunek socjologia stosowana i antropologia społeczna:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet Warszawski (Wydział Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji UW) stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Ile trwają studia na kierunku socjologia stosowana i antropologia społeczna w Warszawie?

Studia na kierunku Socjologia stosowana i antropologia społeczna w Warszawie, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Socjologia stosowana i antropologia społeczna w Warszawie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU SOCJOLOGIA STOSOWANA I ANTROPOLOGIA?

Studia socjologiczne, z racji interdyscyplinarnego charakteru, pozwalają na rozpoczęcie wielu różnorodnych aktywności po zakończeniu studiów. Powinieneś odpowiednio wcześnie zastanowić się, jak chcesz, by wyglądała twoja kariera. Świadomość własnych upodobań i predyspozycji stanowić będzie realny punkt odniesienia na aktualnym rynku pracy.

Socjologowie mogą pracować we wszelkiego rodzaju biurach opinii publicznej. Twoja wiedza i umiejętności pozwolą ci na trafne diagnozowanie problemów i tendencji społecznych. Będziesz wiedział, jak je analizować i opisywać. Swoje badania możesz publikować nie tylko w prasie specjalistycznej, lecz także popularnonaukowej. Możesz także rozpocząć karierę korporacyjną – dzięki świetnej analizie tendencji społecznych będziesz mógł realizować się w:

  • działach HR
  • działach szkoleń

Gdzie studiować na kierunku socjologia stosowana i antropologia społeczna w Warszawie?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Uniwersytecie Warszawskim.

Uczelnie na których można studiować kierunek socjologia stosowana i antropologia społeczna w Warszawie

czytaj dalej uczelnie w Warszawie

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Socjologia stosowana i antropologia społeczna w Warszawie?

Poziom i tryb studiów


Socjologia stosowana i antropologia społeczna w Warszawie

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie

 #MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia