Zarządzanie i dowodzenie - Warszawa

Zarządzanie i dowodzenie - Warszawa

Studia na kierunku zarządzanie i dowodzenie w Warszawie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie

Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie

12.01.2024

Zarządzanie i dowodzenie studia Warszawa 2024 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku Zarządzanie i dowodzenie w Warszawie to studia licencjackie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistraStudia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

Zarządzanie i dowodzenie - Warszawa
Studia na kierunku zarządzanie i dowodzenie w Warszawie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku zarządzanie i dowodzenie w Warszawie rozpocznie się 6 maja 2024 r. i potrwa do 2 sierpnia 2024 r. | Zarządzanie i dowodzenie Warszawa - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia w Warszawie 2024/2025 na kierunku zarządzanie i dowodzenie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej: Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie (Wydział Zarządzania i Dowodzenia ASW).
 

Opis kierunku

Zarządzanie i dowodzenie to studia, dzięki którym można otrzymać wszechstronną wiedzę i kwalifikacje związane między innymi z analizą procesów gospodarczych. Studenci wnikliwie przyglądają się również kontekstów, które mają szczególny wpływ na kształtowanie danych przemian. W trakcie kształcenia rozszerzyć można także wiedzę z zakresu dowodzenia. Studenci poznają zasady kierowania działaniami formacji zorganizowanych do realizacji określonych celów – zarówno w obszarze militarnym, jak i poza nim. W procesie zdobywania tych kwalifikacji wykorzystywane są osiągnięcia nauki o zarządzaniu ze szczególnym uwzględnieniem specyfiki organizacji wojskowych.

 

Specjalności

Współczesne studia z zarządzania i dowodzenia charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

Popularne specjalności na kierunku zarządzanie i dowodzenie w Warszawie: dowodzeniezarządzanie jakościązarządzanie systemami informacyjnymizarządzanie w organizacji publicznejzarządzanie zasobami ludzkimi... specjalności na zarządzaniu i dowodzeniu w Warszawie >

 

Praca po studiach

Absolwenci po zakończeniu nauki znajdą zatrudnienie między innymi w służbach zbrojnych RP. Z powodzeniem znajdą pracę w krajowych i zagranicznych instytucjach naukowych, jednostkach administracji samorządowej i publicznej, a także w organizacjach publicznych. Specjaliści ds. zarządzania i dowodzenia są chętnie zatrudniani również w firmach związanych z przemysłem obronnym oraz w instytucjach resortu obrony narodowej.

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek zarządzanie i dowodzenie w Warszawie?

Przedmioty, dzięki którym twoje nazwisko znajdzie się na listach osób przyjętych na kierunek zarządzanie i dowodzenie, to przykładowo: informatyka, geografia, matematyka, wiedza o społeczeństwie. Pamiętaj także o intensywnej nauce dowolnie wybranego języka obcego nowożytnego.

W procesie rekrutacji duże znaczenie ma także poziom, na jakim zdawane były wybrane przedmioty. Weź pod uwagę, że część z nich opłaca się zdawać na poziomie rozszerzonym!

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE I DOWODZENIE?

Umiejętności dowódcze można uznać za pewien dar, czy predyspozycje, na kanwie których swoją sławę budowali przykładowo Napoleon Bonaparte, czy Józef Piłsudski. Dziś jednak sama intuicja nie wystarcza, by jak najlepiej sprawdzać się na stanowiskach przywódczych. Liczy się szereg kompetencji, umiejętności oraz wiedzy historycznej, czy społecznej. Studia na kierunku zarządzanie i dowodzenie mogą poszczyć się długą tradycją akademicką, która w założeniu przygotowywać ma do pracy na odpowiedzialnych stanowiskach dowódczych.

Rola osoby dowodzącej ma niezwykłe znaczenie podczas różnych sytuacji zagrożenia. To od dowódcy zależy bowiem powodzenie misji, poczucie bezpieczeństwa i zaufanie społeczne. Na barkach dowódcy spoczywają bardzo odpowiedzialne zadania, którym nie każda osoba będzie w stanie podołać. Jeśli jednak czujesz, że postawa patriotyczna nie jest ci obca, to studia w Warszawie na kierunku zarządzanie i dowodzenie powinny być dla ciebie naturalnym wyborem.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku zarządzanie i dowodzenie możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:
 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku zarządzanie i dowodzenie w Warszawie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają trzy lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające dwa lata.
Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.
Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
 

2. Program studiów i przedmioty

Kierunki studiów takie jak zarządzanie i dowodzenie powinny znajdować się w ofercie specjalistycznych ośrodków, które wiedzą, jak najlepiej kształcić w tym zakresie. Dlatego też jeżeli marzą ci się studia na tym kierunku, to będziesz mieć szansę, by rozpocząć je na uczelniach, które znajdziesz w dziale poniżej. Możesz mieć pewność, że czuwać będzie nad tobą kadra najlepszych specjalistów do spraw obronności.

Co znajduje się w ofercie kształcenia na kierunku zarządzanie i dowodzenie? Przede wszystkim będziesz uczyć się, jak podczas praktycznego działania wykorzystywać teoretyczne zdobycze zarządzania. Wśród przedmiotów z modułu kierunkowe, które będą na ciebie czekać, znajdują się przykładowo:

 • operacje i techniki operacyjne
 • zarządzanie kryzysowe

 

Będziesz mógł także wybrać przedmioty takie jak: przywództwo i motywowanie, czy zarządzanie ryzykiem i historię wojen.

 

Uczelnie w Warszawie - kierunek zarządzanie i dowodzenie:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie (Wydział Zarządzania i Dowodzenia) stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Ile trwają studia na kierunku Zarządzanie i dowództwo w Warszawie?

Studia na kierunku Zarządzanie i dowodzenie w Warszawie, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Zarządzanie i dowodzenie w Warszawie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE I DOWODZENIE?

Kierunki studiów takie jak zarządzanie i dowództwo dadzą ci bardzo konkretny profil wykształcenia, który pozwoli ci przede wszystkim na podejmowanie współpracy z służbami mundurowymi. Możesz pełnić tam stanowiska eksperckie i doradcze. Jako absolwent tego kierunku będziesz doskonale przygotowany do tego, by zarządzać obronnością państwa.

Czeka na ciebie praca w:

 • administracji samorządowej i rządowej
 • organizacjach pożytku publicznego
 • firmach ochroniarskich
 • przemyśle obronnym
 • jednostkach sił zbrojnych 

 

Możesz ubiegać się o zatrudnienie w Policji, Wojsku, czy Straży Granicznej oraz Straży Miejskiej. Kompetencje z z obszaru zarządzania będziesz mógł także wykorzystać w różnego rodzaju korporacjach, zarówno o profilu publicznym, jak i prywatnym.

Gdzie studiować na kierunku zarządzanie i dowodzenie w Warszawie?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie.

Uczelnie na których można studiować kierunek zarządzanie i dowodzenie w Warszawie

czytaj dalej uczelnie w Warszawie

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Zarządzanie i dowodzenie w Warszawie?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Zarządzanie i dowodzenie Warszawa studia i stopnia

Zarządzanie i dowodzenie Warszawa studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Zarządzanie i dowodzenie Warszawa studia stacjonarne

Zarządzanie i dowodzenie Warszawa studia niestacjonarne

Zarządzanie i dowodzenie w Warszawie

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie# MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia zarządzanie wybrać

Studia na kierunku Zarządzanie - wszystko co musisz wiedzieć

Studia zarządzanie w Warszawie

Jakie są kierunki zarządzanie w Warszawie

Co zdawać na maturze

 

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia