Farmacja studia niestacjonarne Kraków

Studia niestacjonarne w Krakowie

farmacja

Odkryj farmację w Krakowie i sprawdź gdzie możesz studiować 

 

Dodaj do ulubionych

06.12.2022

Farmacja studia niestacjonarne Kraków 2023

Studia na kierunku farmacja w Warszawie to studia jednolite magisterskiektórych program kształcenia trwa 5,5 roku (studia jednolite) i kończy się uzyskaniem dyplomu magistra.

Studia na kierunku farmacja w Krakowie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia jednolite magisterskie
Czas trwania 5,5 roku (studia jednolite magisterskie)

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnymStudia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

czytaj dalej wszystko o Farmacja studia niestacjonarne Kraków

Jakie są ceny studiów na kierunku farmacja w Krakowie?

Kierunek farmacja można realizować w dwóch trybach, stacjonarnym i niestacjonarnym. Wybór studiów niestacjonarnych wiąże się z koniecznością uiszczenia odpowiednich opłat, których wysokość jest indywidualnie ustalana przez władze konkretnej uczelni. Ostateczna kwota jest zależna od wielu czynników wewnętrznych oraz zewnętrznych i na przestrzeni czasu może ulec zmianie. Dlatego też niezwykle istotne jest, abyś przed przystąpieniem do rekrutacji dokładnie zapoznał się z regulaminem opłat oraz wszystkimi aktualnościami dostępnymi na stronach internetowych uczelni. Ośrodki akademickie często przygotowują także szeroki wachlarz promocji i zniżek, które mogą znacząco wpłynąć na ostateczną wysokość czesnego.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Farmacja w Krakowie - zasady rekrutacji

 

Gdzie studiować na kierunku farmacja (niestacjonarne) w Krakowie?

Uczelnie na których można studiować kierunek farmacja (niestacjonarne) w Krakowie

 • Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

 

Jak wyglądają studia na kierunku farmacja w Krakowie?

1. Dla kogo ten kierunek?

Farmacja to nauka o lekach, zarówno tych syntetycznych, biologicznych, jak i naturalnych. Farmaceuci zajmują się sporządzaniem, wytwarzaniem, wydawaniem produktów leczniczych oraz wieloma innymi rzeczami, między innymi badaniami klinicznymi. Ich praca jest niezwykle ważna, ponieważ niemożliwe jest funkcjonowanie bez leków, często ratujących życie i zdrowie ludzi na całym świecie. Dlatego też zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie nieustannie rośnie. Odpowiedzią na tego typu potrzeby i tendencje panujące na obecnym rynku pracy jest kierunek farmacja w Krakowie.

Osoby, które zdecydują się aplikować na farmację muszą interesować się naukami ścisłymi, w szczególności chemią, biologią oraz matematyką, a także naukami medycznymi. Istotnymi cechami, które powinien posiadać każdy farmaceuta jest odpowiedzialność, skrupulatność, dokładność i dobra organizacja pracy. Jeżeli ten opis idealnie do ciebie pasuje to studia medyczne w Krakowie powinny być twoim wyborem.

 

2. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku farmacja możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia jednolite magisterskie

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku farmacja w Krakowie realizowane są w ramach jednolitych studiów magisterskich. Studia jednolite magisterskie trwają 5,5 roku.

Uczelnie w Krakowie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

3. Gdzie studiować?

Studia medyczne w Krakowie cieszą się bardzo dużą popularnością, a ze względu na swoją długą i bogatą tradycję, z roku na rok są coraz chętniej wybierane przez studentów. Dlatego też coraz częściej można znaleźć je w ofercie krakowskich uczelni. Obecnie kierunek farmacja w trybie niestacjonarnym możesz realizować na Wydziale Farmaceutycznym Uniwersytetu Jagiellońskiego. Uczelnia ta cieszy się dobrą renomą, a jej ukończenie jest gwarancją wszechstronnego wykształcenia i stabilnej pozycji na rynku pracy.

 

4. Praca po studiach

Kierunki studiów w Krakowie kształcą specjalistów, którzy doskonale odnajdują się zarówno na polskim, jak i międzynarodowym rynku pracy. Podobnie jest z absolwentami farmacji. Po ukończeniu studiów medycznych, otworzy się przed tobą wiele zawodowych drzwi i możliwości rozwoju.

Przede wszystkim, zostaniesz kompleksowo przygotowany do zawodu farmaceuty, który będziesz mógł realizować w aptekach ogólnodostępnych i szpitalnych. W tego typu miejscach będziesz odpowiedzialny za wydawanie, a także przygotowywanie leków. Ponadto, idealnie sprawdzisz się na stanowisku kierownika apteki. Równie ciekawym miejscem, w którym możesz wykorzystać swoją wiedzę medyczną jest hurtownia farmaceutyczna. Inne, równie interesujące opcje to zatrudnienie w firmach farmaceutycznych lub laboratoriach i ośrodkach naukowo-badawczych. Absolwenci doskonale radzą sobie także z pracą naukową i często odnajdują się jako pracownicy specjalistycznych wydawnictw, redakcji czasopism naukowych czy uczelni wyższych. 

 

5. Program studiów

Program nauczania na studiach medycznych zachowuje równowagę pomiędzy treściami teoretycznymi, a praktycznymi, co zapewnia studentom wszechstronne, wieloaspektowe wykształcenie. Tematyka zajęć będzie oscylować głównie wokół nauk ścisłych, ze szczególnym uwzględnieniem chemii i matematyki, biologicznych i oczywiście medycznych. Tak szeroki zakres kształcenia, pozwoli Ci realizować się na kilku polach jednocześnie.

 

W programie studiów na kierunku farmacja znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • chemia organiczna
 • biologia z genetyką
 • biofizyka
 • chemia leków
 • farmakognozja
 • psychologia z socjologią
 • patofizjologia

 

oraz wiele innych. Prócz zajęć obligatoryjnych, studenci będą mogli korzystać z bogatej oferty przedmiotów fakultatywnych oraz kół naukowych. Ponadto, jako student rozwiniesz swoje zdolności językowe i wzbogacisz je o znajomość specjalistycznej terminologii, co niewątpliwie wpłynie na twoje przyszłe życie zawodowe i zwiększy twoje szanse na międzynarodową karierę. Jednak aby dogłębnie poznać specyfikę zawodu farmaceuty i branżę farmaceutyczną od podszewki, konieczna będzie realizacja sześciomiesięcznego stażu w aptece, który będzie warunkiem zaliczenia studiów, a dodatkowo umożliwi Ci zdobycie cennego doświadczenia zawodowego. Wszystkie dokładne informacje związane z programem nauczania oraz praktykami studenckimi znajdziesz na oficjalnej stronie internetowej uczelni.

Ile trwają studia na kierunku farmacja w Krakowie?

W programie studiów na kierunku farmacja znajdziesz takie przedmioty jak np.:

Studia w Krakowie w większości można realizować w tak zwanym systemie bolońskim, który zakłada podział na studia licencjackie/inżynierskie oraz magisterskie. Jednak niektóre kierunki nie podlegają powyższemu systemowi. Należy do nich farmacja, którą można realizować tylko w trybie jednolitych studiów magisterskich. Studenci, którzy zdecydują się aplikować na studia medyczne, na naukę będą musieli poświęcić pięć lat oraz dodatkowe pół roku na staż, który stanowi integralną część studiów. Po zakończeniu studiów magisterskich możesz także kontynuować naukę na studiach doktoranckich i rozpocząć karierę naukową.

 

Farmacja w Krakowie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
jednolite magisterskie 5,5 roku magister farmacji

Jaka praca po ukończeniu studiów na kierunku farmacja w Krakowie?

Absolwenci studiów medycznych doskonale odnajdują się zarówno na polskim, jak i międzynarodowym rynku pracy. Zawód farmaceuty jest doceniany i potrzebny bez względu na czasy i okoliczności, dlatego też po ukończeniu farmacji bez problemu znajdziesz zatrudnienie w branży dopasowanej do twojego wykształcenia i umiejętności.

Przede wszystkim będziesz miał wiedzę i umiejętności niezbędne do związania swojej przyszłości z aptekami ogólnodostępnymi i szpitalnymi, gdzie będziesz odpowiedzialny za wydawanie i wytwarzanie leków oraz kosmetyków leczniczych. Ponadto, idealnie odnajdziesz się w różnego rodzaju hurtowniach oraz firmach farmaceutycznych. Absolwenci często decydują się na rozpoczęcie kariery naukowej i podjecie pracy w specjalistycznych wydawnictwach, redakcjach czasopism, mediach lub ośrodkach naukowo-badawczych. Równie ciekawą opcją może być podjęcie zatrudniania w charakterze wykładowcy na uczelniach wyższych.

Farmaceuci znajdą pracę także w jednostkach administracyjnych, między innymi w Inspekcji Farmaceutycznej. Jednak musisz pamiętać, że od pracownika na tym stanowisku wymaga się dokładnej znajomości prawa farmaceutycznego, co umożliwia wnikliwą kontrolę rożnego rodzaju aptek. Jako absolwent możesz zostać kierownikiem lub właścicielem apteki lub związać się zawodowo z laboratoriami medycznym. Co więcej, znajomość języka obcego oraz specjalistycznej terminologii medycznej sprawi, ze bez problemu znajdziesz pracę także na arenie międzynarodowej, gdzie doceniany jest zawód farmaceuty. Ponadto, po ukończeniu studiów magisterskich zasadne będzie kontynuowanie nauki na studiach podyplomowych lub doktoranckich, dzięki czemu zyskasz nowe, interesujące perspektywy zawodowe.

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek farmacja w Krakowie?

W procesie rekrutacji na kierunek farmacja w trybie niestacjonarnym, w zależności od uczelni, decyduje:

 • złożenie wymaganych dokumentów w terminie (w przypadku zbyt dużej ilości zgłoszeń zasady kwalifikacji takie same jak na studia stacjonarne)
 • kolejność złożenia wymaganych dokumentów

Uczelnie w Krakowie są przygotowane na przyjęcie dużej ilości chętnych, którzy chcą rozwijać swoją wiedzę i zdobyć przyszłościowe wykształcenie. Jednak musisz pamiętać, że aby dostać się na wymarzone studia musisz spełnić kilka warunków. Najważniejszym z nich jest zdanie egzaminu maturalnego z przedmiotów obowiązkowych oraz wybranych dodatkowych. Dokładne informacje na temat wymagań znajdziesz na stronach rekrutacyjnych poszczególnych uczelni w Krakowie.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek farmacja w Krakowie?

Studia medyczne, mimo swojego wymagającego programu nauczania, cieszą się dużą popularnością wśród studentów, którzy chcą zdobyć przyszłościowe wykształcenie i stabilny, doceniany na rynku pracy, zawód. Jeżeli ty także zdecydujesz się aplikować na kierunek farmacja w Krakowie, powinieneś wcześniej zastanowić się nad następującymi kwestiami:

 • Czy interesujesz się tematyką związaną z naukami matematycznymi, chemicznymi, biologicznymi i medycznymi i chciałbyś realizować się w tym kierunku?
 • Czy jesteś osobą odpowiedzialną i zorganizowaną i potrafiłbyś wykorzystać te cechy w swojej pracy zawodowej?
 • Czy jesteś gotowy poświęcić prawie sześć lat na naukę zawodu farmaceuty?

 

Jeżeli odpowiedziałeś twierdząco na minimum jedno z powyższych pytań, to studia na kierunku farmacja będą dla ciebie odpowiednim wyborem. Aby dostać się na wymarzone studia konieczne będzie spełnienie pewnych warunków. Najważniejszą kwestią jest jak najlepsze zaliczenie egzaminu maturalnego z języka polskiego, matematyki, języka obcego nowożytnego oraz wybranych przedmiotów dodatkowych, do których należy: biologia, chemia lub fizyka. Dużym atutem będą także punkty uzyskane za udział w konkursach i olimpiadach naukowych. Ponadto, wszyscy kandydaci mają obowiązek przedstawienia zaświadczenia od lekarza medycy pracy.

Po pozytywnym przejściu procesu rekrutacyjnego, będziesz musiał przestrzegać harmonogramu dostarczenia wymaganych dokumentów. Najczęściej należą do nich: świadectwo maturalne, podanie o przyjęcie na studia, określona ilość zdjęć legitymacyjnych oraz zaświadczenie od lekarza. Dopiero po dopełnieniu wszystkich formalności, oficjalnie zostaniesz studentem kierunku lekarskiego. Wszystkie niezbędne informacje i aktualności znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni. Warto, abyś przed przystąpieniem do rekrutacji, szczegółowo się z nimi zapoznał.

Jakie opinie mają studia na kierunku farmacja w Krakowie?

Studia medyczne w Krakowie, z roku na rok są coraz chętniej wybierane przez studentów, którzy chcą zdobyć przyszłościowy zawód i kompleksowe wykształcenie. Kierunek farmacja może liczyć na wiele pozytywnych opinii.

Tak wypowiada się o nim Marlena, studentka czwartego roku:

Wybierając studia wahałam się pomiędzy chemią, a farmacją. Zawsze byłam umysłem ścisłym i fascynował mnie świat takich nauk jak biologia i chemia. Zdecydowałam się na farmację, ponieważ dzięki wykształceniu medycznemu będę mogła pomagać innym ludziom. Studia te umożliwiają mi wykształcenie praktycznych umiejętności, które kiedyś niewątpliwie wykorzystam w swoim życiu zawodowym. Polecam je wszystkim osobom, które jak ja mają umysł ścisły.

Kierunki medyczne w Krakowie

Rozwiń

Komentarze (0)