Ratownictwo medyczne - Kraków

Ratownictwo medyczne - Kraków

Advertisement

Ratownictwo medyczne - Kraków

 

Dodaj do ulubionych

13.02.2023

Ratownictwo medyczne studia Kraków 2023 | woj. małopolskie

Studia na kierunku Ratownictwo medyczne w Krakowie to studia licencjackie, których program kształcenia trwa 3 lub 3,5 roku (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata.

Studia na kierunku ratownictwo medyczne w Krakowie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania od 3 do 3,5 roku (studia I stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku ratownictwo medyczne w Krakowie rozpocznie się 15 maja 2023 r. i potrwa do 29 września 2023 r. | Ratownictwo medyczne Kraków - terminy rekrutacji >

Uczelnie

W Krakowie ratownictwo medyczne możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie (Wydział Nauk o Zdrowiu UJ) oraz 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym.
 
Opis kierunku
W czasie studiów na kierunku ratownictwo medyczne studenci rozwiną kompleksową wiedzę z zakresu nauk medycznych. Dowiedzą się więcej na temat anatomii i fizjologii człowieka, biologii i mikrobiologii, farmakologii czy zdrowia publicznego. Nauczą się także udzielania pierwszej pomocy, resuscytacji, zaopatrywania ran czy tamowania krwotoków. Studenci rozwiną także zdolności z zakresu samoobrony i negocjacji w sytuacjach kryzysowych.
 
Wymagania
W procesie rekrutacji na studia w Krakowie na kierunku ratownictwo medyczne w roku akademickim 2023/2024 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: biologia, chemia, język angielski, matematyka. szczegółowe wymagania >
 
Ceny
Studia stacjonarne na kierunku ratownictwo medyczne w uczelniach publicznych są bezpłatne. Z kolei za naukę w uczelniach niepublicznych oraz na studiach niestacjonarnych w uczelniach publicznych będziemy musieli zapłacić. Cena za pierwszy rok studiów wynosi około 7500 zł.  Wykaz opłat za studia na kierunku ratownictwo medyczne w Krakowie >
 
Praca po studiach
Absolwenci znajdą zatrudnienie w zespołach ratownictwa medycznego, szpitalnych oddziałach ratunkowych, prywatnych klinikach, szpitalach polowych oraz w jednostkach wojskowych.

czytaj dalej wszystko o Ratownictwo medyczne - Kraków

Zobacz, na jakich uczelniach w Krakowie jest kierunek RATOWNICTWO MEDYCZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Ratownictwo medyczne stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne
Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie

Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie

Ratownictwo medyczne stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek ratownictwo medyczne w Krakowie?

W procesie rekrutacji na studia na kierunku ratownictwo medyczne najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • biologia
 • chemia
 • język angielski
 • matematyka

 

Ratownictwo medyczne należy do prestiżowego grona kierunków medycznych. Jeżeli chciałbyś rozpocząć studia w Krakowie, to przygotowania do egzaminu dojrzałości musisz rozpocząć już dziś. Przedmiotem, na któremu musisz poświęcić najwięcej uwagi jest niewątpliwie biologia. Zdawanie jej na maturze stanowi bowiem warunek obligatoryjny. Oprócz tego możesz wybrać jeden spośród przedmiotów takich jak: chemia, język angielski i matematyka. Konkurencja jest zawsze bardzo duża, więc aby mieć pewność, że twoje nazwisko zasili listy osób przyjętych, musisz zdawać te egzaminy na poziomie rozszerzonym.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Ratownictwo medyczne w Krakowie

Najczęściej zadawane pytania

Gdzie studiować ratownictwo medyczne w Krakowie

Studia stacjonarne na ratownictwie medycznym oferuje jedna uczelnia publiczna w Krakowie (Uniwersytet Jagielloński w Krakowie). Kierunek ten można studiować także niestacjonarnie w jednej prywatnej szkole wyższej (Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie).

Gdzie studiować ratownictwo medyczne bezpłatnie w Krakowie

Bezpłatnie ratownictwo medyczne można studiować tylko w jednej uczelni krakowskiej – Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

Gdzie studiować ratownictwo medyczne niestacjonarnie w Krakowie

Niestacjonarną naukę na studiach na ratownictwie medycznym można podjąć tylko w jednej szkole wyższej w Krakowie – Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie. Studia niestacjonarne na tym kierunku są w tym mieście płatne.

Ile kosztują studia niestacjonarne na ratownictwie medycznym w Krakowie

Studia na kierunku ratownictwo medyczne w trybie niestacjonarnym można podjąć tylko w jednej uczelni w Krakowie (Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie). Za niestacjonarną naukę należy zapłacić, a cena za jeden rok akademicki wynosi 6800 zł. ceny - ratownictwo medyczne Kraków > 

Czy są studia niestacjonarne bezpłatne

Niestety w Krakowie żadna ze szkół wyższych nie oferuje kandydatom możliwości bezpłatnego studiowania w trybie niestacjonarnym. Taką naukę można podjąć tylko w ramach studiów stacjonarnych na uczelni publicznej.

Pokaż wszystkie

Jak wyglądają studia na kierunku ratownictwo medyczne w Krakowie?

Studia medyczne w Krakowie na kierunku ratownictwo medyczne możesz rozpocząć zarówno w trybie stacjonarnym, czyli dziennym, jak i niestacjonarnym – zaocznym. Zanim podejmiesz decyzję, zastanów się, który z tych trybów jest dla ciebie najbardziej atrakcyjny. Studia dzienne na państwowej uczelni nie wiążą się z opłatami z czesne, a ćwiczenia i wykłady organizowane są w trakcie trwania tygodnia – nauka jest płynna, a ty masz nieustanny kontakt z kadrą profesorską.

Z kolei studia zaoczne to idealne rozwiązanie dla wszystkich tych osób, które chciałby równolegle rozwijać swoją karierę zawodową. Zajęcia bowiem odbywają się podczas weekendowych zjazdów naukowych. Należy przy tym pamiętać, że studia zaoczne wiążą się z uiszczaniem opłat za czesne, a część materiału teoretycznego trzeba opanowywać we własnym zakresie.

 

1. Dla kogo ten kierunek

Ratownictwo medyczne najogólniej można określić jako zespół bardzo fachowej pomocy doraźnej, która udzielana jest jako pierwsza. Zakres działań, wchodzący w skład ratownictwa medycznego, obejmuje ratowanie życia i zdrowia ludzkiego w przypadku nagłych zdarzeń losowych i zachorowań. To studia bardzo trudne i wymagające, a osoby, które je wybierają, muszą cechować się prawdziwym powołaniem. Współcześnie bowiem nawet nie wyobrażamy sobie, jak mogłoby wyglądać nasze życie, gdyby nie pomoc ratowników medycznych właśnie.

To oni na ogół pojawiają się natychmiastowo na przykład na miejscu wypadku i robią wszystko, by ochronić nasze życie i zdrowie. Wiąże się to oczywiście z działaniem w bardzo trudnych warunkach i pod presją czasu. Zatem jeżeli myślisz o studiach na kierunku ratownictwo medyczne, to musisz mieć bardzo rozległą wiedzę z zakresu nauk medycznych, a także cechować się dużą odpornością psychiczną. To kierunek dla prawdzie wytrwałych!

 

2. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku ratownictwo medyczne możemy podzielić na:

 

1. Poziom studiów:

2. Forma:

 

Studia na kierunku ratownictwo medyczne w Krakowie realizowane są w ramach pierwszego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lub 3,5 roku.

Uczelnie w Krakowie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

3. Gdzie studiować

Studia w Krakowie na kierunku ratownictwo medyczne możesz podjąć na dwóch uczelniach. Będą to oczywiście Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Wybór poszczególnych ośrodków akademickich nie jest zbyt duży w przypadku tego kierunku, ponieważ są to studia bardzo specjalistyczne, na których nie powinna znaleźć się żadna przypadkowa osoba.

 

4. Praca po studiach

Ratownicy medyczni nie muszą martwić o swoje aktywności zawodowe w przyszłości. W Polsce wciąż potrzebna jest wykwalifikowana i prężnie rozwijająca się kadra medyczna, którą cechuje nie tylko wiedza, ale szereg specjalistycznych umiejętności. Wszystkie te elementy zostaną zdobyte przez studentów podczas studiów w Krakowie. Po zakończeniu edukacji mogą oni rozpocząć pracę w systemie Państwowego Ratownictwa Medycznego oraz na oddziałach ratunkowych. W ramach swojej pracy absolwenci potrafią ocenić stan zdrowia pacjenta, wydać wstępną diagnozę oraz przeprowadzić pierwsze czynności ratownicze, które często mają najważniejszy charakter w procesie ratowania życia i zdrowia.

Ratownicy medyczni mogą pełnić funkcje dyspozytorów, współpracować z jednostkami, które zajmują się ratownictwem górskim i wodnym. Możliwości zawodowych jest naprawdę bardzo dużo. Absolwenci tego kierunku mogą także znaleźć zatrudnienie w Policji, Straży Pożarnej, czy wojskowości. Słowem – wszędzie tam, gdzie potrzebna jest profesjonalna i rzetelna współpraca z ratownikami medycznymi. Oprócz tego osoby, które ukończyły te studia medyczne, mogą występować w roli edukatorów, kształcących podstawową wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy, ponieważ to ona niejednokrotnie ratuje życie.

 

5. Program studiów i przedmioty

Każda osoba, która decyduje się na studia na kierunku ratownictwo medyczne powinna mieć świadomość, że czeka ją czas bardzo intensywnej nauki. Uczelnie w Krakowie kształcą tylko najlepszych profesjonalistów, więc wymagania stawiane przed studentami są naprawdę duże. Ratownik medyczny to na ogół pierwsza osoba, która dociera do poszkodowanego i to on musi przeprowadzić pierwsze badania, wydać wstępną diagnozę i podejmować decyzje, od których często zależy czyjeś życie. Już ten powierzchowny opis czynności pokazuje, że ratownik medyczny musi dysponować rozbudowanym aparatem kompetencji. Zatem przedmioty, z którymi będą się stykać studenci w całym toku kształcenia, będą obejmować zagadnienia takie jak:

 • anatomia i fizjologia człowieka;
 • patologia ogólna;
 • medyczne czynności ratunkowe;
 • kwalifikowana pierwsza pomoc;
 • chirurgia, traumatologia ruchu i wiele, wiele innych.

 

W przypadku studiów na kierunku ratownictwo medyczne bardzo ważnym przedmiotem jest psychologia. Ratownicy medyczni muszą dysponować wyjątkowo dobrą odpornością psychiczną, często działają w bardzo dużym stresie i pod presją czasu, a ich komunikacja z najbliższym otoczeniem musi pozostać jasna, klarowna i rzeczowa. Zatem psychologia to przedmiot, który przyszłym ratownikom medycznym pozwoli rozwijać wszystkie te niezwykle ważne kompetencje miękkie.

Dodatkowo ratownicy medyczni powinni dysponować wysoko rozwiniętą kondycją fizyczną, ponieważ niejednokrotnie zdarzy się tak, że w przyszłości będą pracować w trudnych warunkach. W praktyce oznacza to, że na studentów krakowskich uczelni czeka szereg zajęć praktycznych.

 

W programie studiów na kierunku ratownictwo medyczne znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 

Ratownictwo medyczne zalicza się do grona kierunków medycznych, zatem kształcenie teoretyczne musi ściśle łączyć się z praktyką. Uczelnie w Krakowie ściśle współpracują ze szpitalami i klinikami, tak by studenci mogli kształcić się i doskonalić swoje umiejętności w najbardziej kompetentnym otoczeniu. Jeżeli opis studiów na kierunku medycznym nie zniechęcił cię i nie przeraził, to znaczy, że śmiało możesz je uwzględniać w swoich pomaturalnych planach.

Ile trwają studia na kierunku ratownictwo medyczne?

Ile trwają studia na kierunku ratownictwo medyczne?

Studia na kierunku Ratownictwo medyczne w Krakowie trwają od 3 do 3,5 roku (studia I stopnia).

Ratownictwo medyczne to jeden z tych kierunków studiów w Krakowie, który obejmuje tylko studia licencjackie. Oznacza to w praktyce, że studenci kształcą się przez trzy lata i otrzymują praktyczną wiedzę i umiejętności, umożliwiające pracę ratownika medycznego. Etap finalizujący naukę na tym kierunku obejmuje obronę pracy licencjackiej, jednak to jeszcze nie wszystko.

Każda osoba, która kończy studia, musi podejść do Państwowego Egzaminu z Ratownictwa Medycznego. Dopiero otrzymanie na nim pozytywnego wyniku sprawia, że absolwenci mogą w pełni rozwijać swoją pracę zawodową. To najbardziej wymierna i uczciwa forma sprawdzenia, czy osoby, które zdecydowały się na naukę na tym kierunku, przygotowywane są do wykonywania tego odpowiedzialnego zawodu.

Ratownictwo medyczne w Krakowie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia od 3 do 3,5 roku licencjat
Jaka praca po studiach na kierunku ratownictwo medyczne w Krakowie?

Jaka praca po studiach na kierunku ratownictwo medyczne w Krakowie?

Każda osoba, która kończy studia, zastanawia się, jakie malują się przed nią perspektywy zawodowe. Ratownicy medyczni to jedna z tych grup, która w ogóle nie powinna się martwić przyszłą pracą. Mogą oni rozwijać swoją karierę zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Absolwenci krakowskich medyczni przygotowani są do pełnienia specjalistycznych funkcji związanych z szeroko rozumianym ratownictwem medycznym. Mogą oni pracować w zintegrowanym zespole ratownictwa medycznego. Co to oznacza w praktyce? Pracę w:

 • szpitalnych oddziałach ratunkowych;
 • izbach przyjęć;
 • wyjazdowych oddziałach ratownictwa medycznego;
 • centrach powiadamiania dyspozytorskiego;
 • lotniczym pogotowiu ratunkowym i wielu innych miejscach.

Ratownicy medyczni zajmują się bowiem przeprowadzeniem pierwszych i najważniejszych czynności ratunkowych, wydawaniem wstępnych diagnoz i podejmowaniem dalszych decyzji, mających na celu ratowanie życia osób poszkodowanych. Absolwenci tego kierunku mogą podejmować współpracę z innymi służbami takimi jak: Policja I Straż Pożarna. Ratownicy medyczni znajdą także zatrudnienie jako edukatorzy i szkoleniowcy, którzy kształcą z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Gdzie studiować na kierunku ratownictwo medyczne w Krakowie?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej: Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie.

W rekrutacji na studia I stopnia na kierunku ratownictwo medyczne, w roku akademickim 2022/2023, Uniwersytet Jagielloński w Krakowie oferuje 50 miejsc w ramach bezpłatnych studiów stacjonarnych. Ponadto na kandydatów czekają jeszcze miejsca na studiach płatnych na uczelni prywatnej. Cena za pierwszy rok studiów wynosi około 7500 zł.

 

Uczelnie na których można studiować kierunek ratownictwo medyczne w Krakowie

 

czytaj dalej uczelnie w Krakowie

 

Ratownictwo medyczne studia stacjonarne - uczelnie w Krakowie
 
Ratownictwo medyczne studia niestacjonarne - uczelnie w Krakowie
 
Ratownictwo medyczne  studia - uczelnie publiczne (państwowe) w Krakowie
 
Ratownictwo medyczne studia - uczelnie niepubliczne (prywante) w Krakowie
 

Limity miejsc

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc na poszczególnych kierunkach, kandydaci przyjmowani są w ramach określonych limitów – w tym celu tworzona jest lista rankingowa, będąca wynikiem postępowania kwalifikacyjnego. Na studia dostają się te osoby, które zdobyły odpowiednią liczbę punktów.

Limity miejsc na kierunku ratownictwo medyczne w Krakowie:

 • Uniwersytet Jagielloński w Krakowie: 50

*Uczelnie publiczne, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2022/2023)

 

Ile kosztują studia

Osoby, które chcą rozpocząć bezpłatna naukę, mogą podjąć studia stacjonarne w uczelni publicznej. Za studia niestacjonarne w publicznych szkołach wyższych oraz za studia oferowane przez znaczną większość prywatnych uczelni należy z kolei zapłacić.

 • Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie – 7500 zł

*Ceny za pierwszy rok studiów (rekrutacja 2022/2023). Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni.

 

Kiedy wyniki rekrutacji

Uczelnie w indywidualnie ustalonych przez siebie terminach publikują wyniki rekrutacji na poszczególne studia. Kandydaci otrzymują odpowiednie informacje w prywatnych profilach w systemie IRK lub ERK – w ten sposób mogą oni poznać swoją liczbę zdobytych w postępowaniu kwalifikacyjnym punktów oraz dowiedzieć się, które miejsce na liście rankingowej zajmują.

Terminy wyników rekrutacji na studia 2022 w uczelniach publicznych w Krakowie:

 • Uniwersytet Jagielloński w Krakowie – 15.07.2022

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2022/2023)

Dowiedz się więcej wyniki rekrutacji na studia

 

Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne

Dokumenty rekrutacyjne najczęściej składa się osobiście w siedzibie wybranej uczelni. Niektóre szkoły wyższe pozwalają jednak zakwalifikowanym kandydatom doręczyć kompletny zestaw za pośrednictwem poczty elektronicznej lub tradycyjnej.

 

Kiedy składamy dokumenty na studia

Uczelnie samodzielnie ustalają indywidualne dla siebie terminy, w których zakwalifikowani kandydaci mogą składać dokumenty rekrutacyjne. Zazwyczaj etap ten rozpoczyna się tuż po ogłoszeniu list rankingowych i trwa on kilka dni. Należy pospieszyć się z dopełnieniem wszystkich niezbędnych formalności, ponieważ spóźnienie lub niespełnienie któregokolwiek z wymogów wynikających z zasad rekrutacji może zakończyć się dla kandydata skreśleniem z listy osób zakwalifikowanych ma studia.

Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia

Terminy składania dokumentów na studia 2022 w uczelniach publicznych w Krakowie:

 • Uniwersytet Jagielloński w Krakowie – od 05.07.2022 do 07.07.2022

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2022/2023)

** Dane dotyczące wymagań, cen, limitów, terminów mają charakter poglądowy i mogą się różnić dla poszczególnych kierunków studiów. Dokładne dane należy sprawdzić na stronach internetowych uczelni.

Uczelnie w Krakowie - kierunek ratownictwo medyczne:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie stacjonarne, niestacjonarne studia I stopnia więcej
Uniwersytet Jagielloński w Krakowie (Wydział Nauk o Zdrowiu UJ) stacjonarne studia I stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek ratownictwo medyczne w Krakowie?

Uczelnie w Krakowie co roku przyciągają bardzo wiele osób chętnych. To prestiżowe miasto akademickie, które w swojej ofercie ma mnóstwo interesujących i nowatorskich kierunków. Część kandydatów zastanawia się nad wyborem kierunku z prestiżowej grupy medycznej. Zaliczyć można do nich właśnie ratownictwo medyczne. Jednak jeżeli poważnie myślisz o kształceniu na tym kierunku, to musisz mieć świadomość, że nie są to studia odpowiednie dla każdej osoby, który kończy szkołę średnią. Profesjonalny ratownik medyczny to ktoś, kto:

 • posiada rozbudowaną wiedzę z zakresu nauk medycznych;
 • przygotowany jest na poszerzenie swojej wiedzy przez całe życie;
 • potrafi działać pod presją czasu i nie boi się wyzwań;
 • świetnie współpracuje w grupie i nie ma problemów z komunikacją.

 

Proces rekrutacji i przedmioty

Jeżeli myślisz, że ta uproszczona charakterystyka mogłaby pasować do ciebie, to możesz poważnie pomyśleć o aplikowaniu na studia w Krakowie na kierunek ratownictwo medyczne. Twoją podstawową bronią powinno być jednak jak najlepsze przygotowanie do egzaminu dojrzałości. Przedmioty, które musisz uwzględnić w swoich maturalnych planach to przede wszystkim biologia oraz do wyboru: matematyka, chemia lub język obcy nowożytni.

Zastanów się, który z przedmiotów z drugiej grupy sprawi, że twoja nauka w przyszłości będzie w nieznaczny sposób ułatwiona. Dobre przygotowanie do matury musi mieć perspektywiczny charakter – tylko dzięki temu swoją wiedzę będziesz mógł wykorzystywać podczas przyszłych lat nauki.

Jeżeli jesteś ciekawy świata, a swojej edukacji nie ograniczasz jedynie do niezbędnego minimum, to możesz pomyśleć o wzięciu udziału w olimpiadzie przedmiotowej. To niezwykłe wyzwanie dla osób, które chcą sprawdzić swoją wiedzę. Konkurencja jest bardzo duża, jednak laureaci i finaliści olimpiad mają niemalże zapewnione miejsce na wymarzonym kierunku. W przypadku ratownictwa medycznego w Krakowie możesz rozważyć:

 • Olimpiadę Biologiczną;
 • Olimpiadę Matematyczną;
 • Olimpiadę Chemiczną;
 • Olimpiadę Wiedzy Technicznej.

Nie zapomnij także o bardzo ważnym elemencie procedury rekrutacyjnej, czyli o terminowym złożeniu wszystkich dokumentów. Na samym początku najprawdopodobniej będziesz musiał dostarczyć teczkę, w której znajdą się skany dowodu osobistego, świadectwo maturalne oraz zdjęcia do legitymacji studenckiej. W przypadku studiów medycznych ważną rolę odgrywa zaświadczenie wystawiane przez lekarza medycyny pracy – ono określa twoje predyspozycje do wykonywania tego trudnego zawodu.

 

STUDIA W KRAKOWIE - ważne informacje

kierunki studiów w Krakowie

studia w Krakowie

 

RATOWNICTWO MEDYCZNE - ważne informacje

ratownictwo medyczne studia

studia medyczne w Krakowie

studia medyczne w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Jakie opinie mają studia na kierunku ratownictwo medyczne w Krakowie?

Studia na kierunku ratownictwo medyczne są niewątpliwie trudne i wymagające, jednak wciąż znajdują się w obrębie zainteresowań młodych ludzi.

 

Piotr, student trzeciego roku, mówi:

Lubię pracę w grupie, nie boję się wyzwań i chciałem swoją wiedzę teoretyczną wykorzystywać w praktycznym działaniu, które wiem, że może uratować komuś życie. Studia na kierunku ratownictwo medyczne nie mogą być wybierane przez przypadek!

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Ratownictwo medyczne Kraków studia i stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Ratownictwo medyczne Kraków studia stacjonarne

Ratownictwo medyczne Kraków studia niestacjonarne

Kierunki medyczne w Krakowie

Rozwiń

19 Uczelni w Krakowie

Może zadajesz sobie pytanie, czy Kraków jest miastem studenckim? Odpowiedź brzmi: tak! Co roku, tysiące maturzystów przybywa do naszego miasta, wybierając wśród dziesięciu publicznych i dziewięciu niepublicznych uczelni wyższych, tym samym dokonując jednej z kluczowych decyzji w swoim życiu. Co na to wpływa? Atmosfera, jaka tu panuje oraz bogata i różnorodna oferta edukacyjna, turystyczna i kulturalna. Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują krakowskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Krakowie

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia