Inżynieria biomedyczna - Kraków

Inżynieria biomedyczna - Kraków

Inżynieria biomedyczna - Kraków

Studia w Krakowie

inżynieria biomedyczna

Odkryj inżynieriię biomedyczną w Krakowie i sprawdź, gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

16.02.2023

Inżynieria biomedyczna studia Kraków 2023 | woj. małopolskie

Studia na kierunku inżynieria biomedyczna to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym

Studia na kierunku inżynieria biomedyczna w Krakowie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia), 1,5 roku (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku inżynieria biomedyczna w Krakowie rozpocznie się 5 czerwca 2023 r. i potrwa do 26 lipca 2023 r. | Inżynieria biomedyczna Kraków - terminy rekrutacji >

Uczelnie

W Krakowie inżynierię biomedyczną możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznejAkademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie (Wydział Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej AGH).
 

Opis kierunku

W jaki sposób rozwiązania techniczne wykorzystywać w dziedzinach takich jak medycyna, czy ochrona środowiska? Tego, między innymi, można dowiedzieć się, studiując kierunek inżynieria biomedyczna. Biomateriały, bionanotechnologia, elektronika i informatyka medyczna – kierunek pozwala na zgłębienie m.in. takich zagadnień. Wykorzystywanie nowoczesnej aparatury terapeutycznej i diagnostycznej to codzienność dla absolwentów studiów.

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Praca po studiach

Firmy, które specjalizują się w projektowaniu i produkcji technologii wykorzystywanych w medycynie i ochronie środowiska, to świetne miejsca do rozwijania kariery przez absolwentów kierunku. Osoby, które ukończyły studia, sprawdzą się również w placówkach ochrony zdrowia, czy jednostkach naukowo-badawczych.

czytaj dalej wszystko o Inżynieria biomedyczna - Kraków

Zobacz, na jakich uczelniach w Krakowie jest kierunek INŻYNIERIA BIOMEDYCZNA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

Inżynieria biomedyczna stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek inżynieria biomedyczna w Krakowie?

Jeżeli chciałbyś w przyszłości studiować na kierunku inżynieria biomedyczna w Krakowie, powinieneś wiedzieć, że kandydatów na studia o charakterze technicznym nie brakuje, ponieważ to właśnie one mogą zagwarantować dobrze płatną pracę w wielu obszarach zawodowych.

Jako przyszły kandydat zadbaj o uzyskanie możliwie wysokich wyników na egzaminie maturalnym, najlepiej na poziomie rozszerzonym. Aby sprawdzić aktualność postanowień rekrutacyjnych, odwiedź stronę internetową wybranej uczelni wyższej.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Inżynieria biomedyczna w Krakowie

Jak wyglądają studia na kierunku inżynieria biomedyczna w Krakowie?

Inżynieria biomedyczna to kierunek interdyscyplinarny, a więc przyszli studenci powinni spodziewać się zetknięcia z obszernym materiałem programowym. Głównym celem powstania tych studiów jest wyposażenie studentów w kompetencję z zakresu zastosowania informatyki i inżynierii w medycynie, biologii i dziedzinach pokrewnych.

Wybierając inżynierię biomedyczną w Krakowie, wybierasz wysoką jakość kształcenia. Jako przyszły absolwent zgłębisz podstawy telemedycyny, poznasz najważniejsze zagadnienia z obszaru elektroniki, elektrotechniki oraz biomechaniki, a podczas warsztatowych zajęć praktycznych nauczysz się obsługi specjalistycznych narzędzi informatycznych i inżynierskich, które z powodzeniem zastosujesz podczas praktyki zawodowej w przyszłości.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku inżynieria biomedyczna możemy podzielić na:

 

1. Typ

  • Studia I stopnia (inżynierskie)

  • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

  • studia stacjonarne

 

Studia pierwszego stopnia na kierunku inżynieria biomedyczna w Krakowie składają się z siedmiu semestrów, co w praktyce oznacza, że studenci będą uczyć się przez trzy i pół roku. Po upływie tego czasu, pod warunkiem terminowego zaliczenia wszystkich egzaminów, otrzymają dyplom z tytułem inżyniera.

Następnie absolwenci mogą kontynuować zdobywanie cennych, interdyscyplinarnych kompetencji podczas nauki na studiach magisterskich drugiego stopnia. Potrwają one półtora roku i poszerzą twoje zawodowe możliwości.

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Inżynieria biomedyczna jest kierunkiem skrojonym na miarę osób o wszechstronnych zainteresowaniach, dotyczących przede wszystkim dziedzin technicznych, inżynierskich oraz medycznych.

Studenci uczą się eksplorowania i właściwej interpretacji danych biomedycznych, poznają podstawy telemedycyny oraz uczą się cyfrowego przetwarzania sygnałów.

Przyszli absolwenci inżynierii biomedycznej stają się profesjonalistami, którzy opanowali metody uczenia maszynowego oraz rozwiązywania problemów związanych z dużymi zbiorami danych.

Jak sam widzisz, zakres materiału poruszanego na kierunku inżynieria biomedyczna jest imponujący. Dzięki temu staniesz się cennym pracownikiem współczesnego rynku pracy.

Ile trwają studia na kierunku inżynieria biomedyczna w Krakowie?

Studia na kierunku inżynieria biomedyczna trwają 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia).

Inżynieria biomedyczna w Krakowie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3,5 roku inżynier
studia II stopnia 1,5 roku magister inżynier

Jaka praca po studiach na kierunku inżynieria biomedyczna w Krakowie?

Takie kierunki jak inżynieria biomedyczna w Krakowie gwarantują uzyskanie szerokich kompetencji, dzięki którym znalezienie dobrze płatnej i zadowalającej pracy na międzynarodowym rynku pracy nie powinno być problemem.

Absolwenci mogą rozpocząć karierę naukową w specjalistycznych laboratoriach biologicznych i chemicznych, gdzie przy pomocy specjalistycznej aparatury zajmą się analizowaniem próbek na potrzeby na przykład sądownictwa. Jednostki kliniczne i ambulatoryjne staną przed nimi otworem ze względu na zapotrzebowanie na specjalistów biegłych w praktycznym wykorzystywaniu aparatury medycznej.

Ponadto będziesz mógł pomyśleć o pracy w ośrodkach naukowo-badawczych, poradniach medycznych oraz przedsiębiorstwach zajmujących się dystrybucją wyrobów medycznych i farmaceutycznych.

Doskonałą alternatywą dla pracy w jednostkach naukowych będzie możliwość zatrudnienia na uczelniach wyższych na stanowisku wykładowcy akademickiego. Osoby przedsiębiorcze i mające pomysł na rozwój własnego biznesu mogą postarać się o założenie własnej działalności gospodarczej.

 

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku inżynieria biomedyczna:

  • Szpitale,

  • Jednostki kliniczne i ambulatoryjne,

  • Poradnie medyczne,

  • Laboratoria,

  • Ośrodki naukowo-badawcze,

  • Centra diagnostyczne.

Gdzie studiować na kierunku inżynieria biomedyczna w Krakowie?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie.

Uczelnia, na której można studiować inżynierię biomedyczną:

czytaj dalej uczelnie w Krakowie

Uczelnie w Krakowie - kierunek inżynieria biomedyczna:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie (Wydział Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej AGH) stacjonarne studia I i II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed procesem rekrutacji na studia na kierunku Inżynieria biomedyczna w Krakowie?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Inżynieria biomedyczna Kraków studia i stopnia

Inżynieria biomedyczna Kraków studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Inżynieria biomedyczna Kraków studia stacjonarne

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne w Krakowie

Pokaż wszystkie

Kierunki inżynierskie i techniczne w Krakowie

Rozwiń

19 Uczelni w Krakowie

Może zadajesz sobie pytanie, czy Kraków jest miastem studenckim? Odpowiedź brzmi: tak! Co roku, tysiące maturzystów przybywa do naszego miasta, wybierając wśród dziesięciu publicznych i dziewięciu niepublicznych uczelni wyższych, tym samym dokonując jednej z kluczowych decyzji w swoim życiu. Co na to wpływa? Atmosfera, jaka tu panuje oraz bogata i różnorodna oferta edukacyjna, turystyczna i kulturalna. Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują krakowskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Krakowie


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia