Analityka medyczna - Kraków

Analityka medyczna - Kraków

Analityka medyczna - Kraków

Studia w Krakowie

analityka medyczna

Odkryj kierunek analityka medyczna w Krakowie i sprawdź, gdzie możesz studiować

Analityka medyczna - studia Kraków | woj. małopolskie

Analityka medyczna jest kierunkiem, który zawiera w sobie elementy kształcenia, odpowiednie dla kilku różnych dziedzin edukacji. Są to studia podyplomowe, adresowane do posiadaczy wykształcenia wyższego magisterskiego z biologii, chemii oraz nauk pokrewnych. Analityka medyczna powstała w celu poszerzenia posiadanych kompetencji studentów o wiedzę merytoryczną z zakresu podstaw niemal wszystkich nauk medycznych, uposażenie ich w konkretne umiejętności niezbędne w pracy laboratoryjnej, a także udoskonalenie kompetencji interpersonalnych, pozwalających na podejmowanie efektywnej współpracy z podwykonawcami z różnych dziedzin. Kierunek ten możesz podjąć na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

Jako że niektóre uczelnie w Krakowie zdecydowały się na zaproponowanie studentom możliwości podejmowania kierunków studiów w trybie niestacjonarnym, to komfort zdobywania wykształcenia może wydać ci się wyższy przez organizację własnego czasu na swój sposób. Wybierając Analitykę medyczną w trybie zaocznym, będziesz uczęszczał w weekendowych zjazdach, odbywających się od piątku do niedzieli, najczęściej co dwa lub trzy tygodnie.

Takie kierunki studiów w Krakowie, jak na przykład Analityka medyczna są adresowane do konkretnego grona przyszłych kandydatów do podjęcia kształcenia wyższego. Jeżeli chcesz związać swoją przyszłość z kierunkiem i zawodem o tej specyfice, powinieneś wykazywać zainteresowanie szeroko rozumianymi naukami przyrodniczymi, takimi jak biologia, chemia, biotechnologia oraz fizyka. Ponadto przyda ci się nieco kreatywności, przydatnej podczas planowania przebiegu różnych badań. Zatem jeżeli posiadasz analityczny umysł, lubisz nauki przyrodnicze i ścisłe, a praca w laboratorium byłaby spełnieniem twoich marzeń, to studia na kierunku Analityka medyczna prawdopodobnie okażą się strzałem w dziesiątkę!

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W KRAKOWIE JEST KIERUNEK ANALITYKA MEDYCZNA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek analityka medyczna w Krakowie?

Wszystkie propozycje edukacyjne, prezentowane przez poszczególne uczelnie w Krakowie, charakteryzuje pewien regulamin, ustalany przez daną uczelnię.

Zatem każdy z przyszłych kandydatów na studia medyczne na kierunku Analityka medyczna powinien przygotować się do zdawania następujących przedmiotów maturalnych, aby zwiększyć swoje szansę na rozpoczęcie kierunku: matematyka, język angielski, fizyka, biologia, chemia oraz fizyka. Warto zgłębić informacje zawarte na stronie internetowej uczelni, aby sprawdzić, czy ustalenia rekrutacyjne są aktualne.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Terminy rekrutacji na uczelniach 2020/2021

I stopnia i jednolite II stopnia
Uniwersytet Jagielloński w Krakowie Uniwersytet Jagielloński w Krakowie Termin rekrutacji I stopnia:
od 01.07.2020
do 23.08.2020
Termin rekrutacji II stopnia:
od 22.07.2020
do 01.09.2020
Dowiedz się więcej

Terminy rekrutacji mogą się różnić w zależności od wybranego kierunku. Uczelnie mogą prowadzić także dodatkowe nabory, które z reguły trwają do 30 września lub 15 października. Szczegółowe informacje znajdziesz klikając powyższy przycisk "Dowiedz się więcej".

KIERUNKI MEDYCZNE W KRAKOWIE

Rozwiń

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ANALITYKA MEDYCZNA?

 

Program studiów i przedmioty

Studia w Krakowie na kierunku Analityka medyczna zawierają w prezentowanym programie kształcenia kilka interdyscyplinarnych dziedzin nauki, przez co uchodzą za propozycję niezwykle prestiżową. Jako student nauczysz się wykonywania serologii grup krwi, zgłębisz techniki pobierania materiału biologicznego, poznasz znaczenie takich pojęć, jak na przykład:

  • diagnostyka parazytologiczna
  • diagnostyka izotopowa
  • propedeutyka medycyny

 

Ponadto zgłębisz obszerny materiał teoretyczny, stanowiący podstawę pod kształtowanie specjalistycznych umiejętności praktycznych.

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

ANALITYKA MEDYCZNA KRAKÓW STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

ANALITYKA MEDYCZNA KRAKÓW STUDIA JEDNOLITE MAGISTERSKIE

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ANALITYKA MEDYCZNA?

Absolwenci studiów na kierunku Analityka medyczna są przygotowywani głównie do podjęcia pracy naukowej w:

  • laboratoriach
  • ośrodkach badawczych i badawczo-rozwojowych
  • szpitalach
  • klinikach
  • gabinetach weterynaryjnych, które wymagają wykonywania bieżących badań materiału genetycznego

 

Zatem jako absolwent studiów podyplomowych na opisywanym kierunku, najpewniej będziesz mógł liczyć na stanowisko diagnosty laboratoryjnego w różnych specyficznych placówkach i laboratoriach.

19 Uczelni w Krakowie

Może zadajesz sobie pytanie, czy Kraków jest miastem studenckim? Odpowiedź brzmi: tak! Co roku, tysiące maturzystów przybywa do naszego miasta, wybierając wśród dziesięciu publicznych i dziewięciu niepublicznych uczelni wyższych, tym samym dokonując jednej z kluczowych decyzji w swoim życiu. Co na to wpływa? Atmosfera, jaka tu panuje oraz bogata i różnorodna oferta edukacyjna, turystyczna i kulturalna. Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują krakowskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Krakowie

 

 

Komentarze (0)