Analityka medyczna - Kraków

Analityka medyczna - Kraków

Analityka medyczna - Kraków

Studia w Krakowie

analityka medyczna

Odkryj kierunek analityka medyczna w Krakowie i sprawdź, gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

15.02.2023

Analityka medyczna - studia Kraków 2023 | woj. małopolskie

Studia na kierunku analityka medyczna w Warszawie to studia jednolite magisterskiektórych program kształcenia trwa 5 lat (studia jednolite) i kończy się uzyskaniem dyplomu magistra. Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym). 

Studia na kierunku analityka medyczna w Krakowie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia jednolite magisterskie
Czas trwania 5 lat (studia jednolite magisterskie)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku analityka medyczna w Krakowie rozpocznie się 1 czerwca 2023 r. i potrwa do 14 lipca 2023 r. | Analityka medyczna Kraków - terminy rekrutacji >

Uczelnie

W Krakowie analitykę medyczną możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznejUniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie (Wydział Farmaceutyczny UJ).
 

Opis kierunku

Osoby, które interesują się medycyną, chemią i biologią, ale nie chciałyby wiązać swojej przyszłości z zawodem lekarza, mogą rozważyć studia na kierunku analityka medyczna. Program obejmuje m.in. zajęcia związane z organizacją pracy w laboratorium, czy podstawowymi metodami diagnostycznymi. Studenci mają szansę zgłębić zagadnienia z zakresu np. anatomii, chemii, biofizyki, czy prawa medycznego.

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Praca po studiach

Umiejętności z dziedziny analityki medycznej są niezbędne w pracy w medycznych laboratoriach diagnostycznych, czy placówkach ochrony zdrowia. Absolwenci mogą również pracować w jednostkach naukowo-badawczych.

czytaj dalej wszystko o Analityka medyczna - Kraków

Zobacz, na jakich uczelniach w Krakowie jest kierunek ANALITYKA MEDYCZNA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Analityka medyczna stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek analityka medyczna w Krakowie?

Wszystkie propozycje edukacyjne, prezentowane przez poszczególne uczelnie w Krakowie, charakteryzuje pewien regulamin, ustalany przez daną uczelnię.

Zatem każdy z przyszłych kandydatów na studia medyczne na kierunku Analityka medyczna powinien przygotować się do zdawania następujących przedmiotów maturalnych, aby zwiększyć swoje szansę na rozpoczęcie kierunku: matematyka, język angielski, fizyka, biologia, chemia oraz fizyka. Warto zgłębić informacje zawarte na stronie internetowej uczelni, aby sprawdzić, czy ustalenia rekrutacyjne są aktualne.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Analityka medyczna w Krakowie

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ANALITYKA MEDYCZNA?

 

Analityka medyczna jest kierunkiem, który zawiera w sobie elementy kształcenia, odpowiednie dla kilku różnych dziedzin edukacji. Są to studia podyplomowe, adresowane do posiadaczy wykształcenia wyższego magisterskiego z biologii, chemii oraz nauk pokrewnych. Analityka medyczna powstała w celu poszerzenia posiadanych kompetencji studentów o wiedzę merytoryczną z zakresu podstaw niemal wszystkich nauk medycznych, uposażenie ich w konkretne umiejętności niezbędne w pracy laboratoryjnej, a także udoskonalenie kompetencji interpersonalnych, pozwalających na podejmowanie efektywnej współpracy z podwykonawcami z różnych dziedzin. Kierunek ten możesz podjąć na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

Jako że niektóre uczelnie w Krakowie zdecydowały się na zaproponowanie studentom możliwości podejmowania kierunków studiów w trybie niestacjonarnym, to komfort zdobywania wykształcenia może wydać ci się wyższy przez organizację własnego czasu na swój sposób. Wybierając Analitykę medyczną w trybie zaocznym, będziesz uczęszczał w weekendowych zjazdach, odbywających się od piątku do niedzieli, najczęściej co dwa lub trzy tygodnie.

Takie kierunki studiów w Krakowie, jak na przykład Analityka medyczna są adresowane do konkretnego grona przyszłych kandydatów do podjęcia kształcenia wyższego. Jeżeli chcesz związać swoją przyszłość z kierunkiem i zawodem o tej specyfice, powinieneś wykazywać zainteresowanie szeroko rozumianymi naukami przyrodniczymi, takimi jak biologia, chemia, biotechnologia oraz fizyka. Ponadto przyda ci się nieco kreatywności, przydatnej podczas planowania przebiegu różnych badań. Zatem jeżeli posiadasz analityczny umysł, lubisz nauki przyrodnicze i ścisłe, a praca w laboratorium byłaby spełnieniem twoich marzeń, to studia na kierunku Analityka medyczna prawdopodobnie okażą się strzałem w dziesiątkę!

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku analityka medyczna możemy podzielić na:

1. Typ:

  • Studia jednolite magisterskie

 

2. Tryb:

  • studia stacjonarne

 

Studia na kierunku analityka medyczna w Krakowie realizowane są w ramach jednolitych studiów magisterskich. Studia jednolite magisterskie trwają pięć lat. Uczelnie w Krakowie umożliwiają kształcenie w trybie stacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku. Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

Studia w Krakowie na kierunku Analityka medyczna zawierają w prezentowanym programie kształcenia kilka interdyscyplinarnych dziedzin nauki, przez co uchodzą za propozycję niezwykle prestiżową. Jako student nauczysz się wykonywania serologii grup krwi, zgłębisz techniki pobierania materiału biologicznego, poznasz znaczenie takich pojęć, jak na przykład:

  • diagnostyka parazytologiczna
  • diagnostyka izotopowa
  • propedeutyka medycyny

 

Ponadto zgłębisz obszerny materiał teoretyczny, stanowiący podstawę pod kształtowanie specjalistycznych umiejętności praktycznych.

Ile trwają studia na kierunku analityka medyczna w Krakowie?

Studia na kierunku analityka medyczna w Krakowie trwają 5 lat (studia jednolite).

Analityka medyczna w Krakowie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
jednolite magisterskie 5 lat magister

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ANALITYKA MEDYCZNA?

Absolwenci studiów na kierunku Analityka medyczna są przygotowywani głównie do podjęcia pracy naukowej w:

  • laboratoriach
  • ośrodkach badawczych i badawczo-rozwojowych
  • szpitalach
  • klinikach
  • gabinetach weterynaryjnych, które wymagają wykonywania bieżących badań materiału genetycznego

 

Zatem jako absolwent studiów podyplomowych na opisywanym kierunku, najpewniej będziesz mógł liczyć na stanowisko diagnosty laboratoryjnego w różnych specyficznych placówkach i laboratoriach.

Gdzie studiować na kierunku analityka medyczna w Krakowie?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie

Uczelnie na których można studiować kierunek analityka medyczna w Krakowie

czytaj dalej uczelnie w Krakowie

Uczelnie w Krakowie - kierunek analityka medyczna:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet Jagielloński w Krakowie (Wydział Farmaceutyczny UJ) stacjonarne studia jednolite więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed procesem rekrutacji na studia na kierunku Analityka medyczna w Krakowie?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Analityka medyczna Kraków studia jednolite magisterskie


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Analityka medyczna Kraków studia stacjonarne

Kierunki medyczne w Krakowie

Rozwiń

19 Uczelni w Krakowie

Może zadajesz sobie pytanie, czy Kraków jest miastem studenckim? Odpowiedź brzmi: tak! Co roku, tysiące maturzystów przybywa do naszego miasta, wybierając wśród dziesięciu publicznych i dziewięciu niepublicznych uczelni wyższych, tym samym dokonując jednej z kluczowych decyzji w swoim życiu. Co na to wpływa? Atmosfera, jaka tu panuje oraz bogata i różnorodna oferta edukacyjna, turystyczna i kulturalna. Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują krakowskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Krakowie

 

 

Komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia