Kierunek lekarsko-dentystyczny Kraków

Kierunek lekarsko-dentystyczny Kraków

Kierunek lekarsko-dentystyczny Kraków

Studia w Krakowie

lekarsko-dentystyczny

Odkryj kierunek lekarsko-dentystyczny w Krakowie i sprawdź gdzie możesz studiować

Kierunek lekarsko-dentystyczny - studia Kraków | woj. małopolskie

Zdrowy, zadbany uśmiech jest wizytówką każdego człowieka. Prawidłowy stan uzębienia spełnia nie tylko rolę estetyczną, ale również zdrowotną. Nawet niewielka próchnica negatywnie wpływa na zdrowie układu sercowo-naczyniowego i osłabia odporność organizmu. Studia medyczne na Kierunku lekarsko-dentystycznym, czyli inaczej mówiąc stomatologii, są jednym z najbardziej wymagających, najatrakcyjniejszych i jednocześnie najchętniej wybieranych dziedzin kształcenia przez osoby zainteresowane naukami przyrodniczymi i pragnące zdobyć prestiżowy zawód.

Dobry dentysta, który nie będzie narzekał na brak klientów, musi przejść przez cykl kilkuletniego kształcenia i nieustannie być na bieżąco w kwestii nowych trendów w medycynie i stomatologii. Dlatego też jeżeli wybierzesz Kierunek lekarsko-dentystyczny w Krakowie, twoja nauka będzie trwała tak długo, jak będziesz praktykował wyuczony zawód. Studia w Krakowie na opisywanym kierunku z pewnością zagwarantują ci szanse na samorozwój oraz dobrą pracę.

Kierunek lekarsko-dentystyczny wymaga ambicji, pasji, zaangażowania i konkretnych predyspozycji. Zastanawiasz się, jakie cechy wrodzone ułatwiają zdobywanie wiedzy kierunkowej i dają większą szansę na odniesienie sukcesu w przyszłości? Istotne jest przede wszystkim szerokie zainteresowanie dziedzinami przyrodniczymi, ze szczególnym uwzględnieniem biologii. Prawdopodobnie żaden lekarz czy stomatolog nie mógłby dobrze wykonywać swojego zawodu, jeżeli by go nie lubił. Ponadto dobrze, abyś wykazywał dużą empatię i posiadał wysokie kompetencje interpersonalne, gdyż z pewnością pomogą ci one w komunikacji z pacjentem i poprawie komfortu jego leczenia. Jako że kierunek ten jest uznawany za jeden z najtrudniejszych, do jego zgłębiania przyda ci się sporo ambicji i zaangażowania. Z takim zestawem predyspozycji zarówno studia, jak i przyszła praca okażą się dla ciebie przyjemnością.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W KRAKOWIE JEST KIERUNEK KIERUNEK LEKARSKO-DENTYSTYCZNY

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek lekarsko-dentystyczny w Krakowie?

Podjęcie kształcenia na kierunkach medycznych najczęściej wiąże się z dość dużymi wymaganiami rekrutacyjnymi. Dlatego jeżeli myślisz o rozpoczęciu kierunku lekarsko-dentystycznego, zadbaj o wysokie wyniki z matematyki, biologii, chemii, fizyki oraz języka angielskiego.

Odwiedź stronę internetową uczelni, która cię interesuje, aby poznać wysokość opłat i inne szczegóły związane z tą kwestią.

szczegółowe wymagania na uczelniach

KIERUNKI MEDYCZNE W KRAKOWIE

Rozwiń

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU LEKARSKO-DENTYSTYCZNYM?

 

Program studiów i przedmioty

Takie kierunki studiów w Krakowie, jak na przykład Kierunek lekarsko-dentystyczny, wiąże się z dość dużą odpowiedzialnością – każdy z wykładowców staje przed trudnym zadaniem uposażenia przyszłych stomatologów w szeroką wiedzę i umiejętności, pozwalające na wywiązanie się z odpowiedzialnych zadań zawodowych. Filarem pod rozwój specjalistycznych kompetencji kierunkowych są podstawy nauk przyrodniczych, takich jak biologia, chemia oraz fizyka. Właśnie te przedmioty będziesz spotykał najczęściej, jeżeli zdecydujesz się studiować stomatologię. Poznasz zagadnienia związane z:

 • protetyką
 • stomatologią zachowawczą
 • ortodoncją
 • farmakologią
 • pediatrią
 • chirurgią szczękową
 • stomatologią dziecięcą

 

Dzięki czemu staniesz się profesjonalnym specjalistą, zdolnym do wzięcia odpowiedzialności za stan uzębienia i komfort leczenia każdego ze swoich pacjentów.

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

KIERUNEK LEKARSKO-DENTYSTYCZNY KRAKÓW STUDIA JEDNOLITE MAGISTERSKIE

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU LEKARSKO-DENTYSTYCZNYM?

Zdobycie tytułu absolwenta Kierunku lekarsko-dentystycznego pozwoli ci na znalezienie zatrudnienia w:

 • prywatnych i publicznych zakładach opieki zdrowotnej
 • gabinetach stomatologicznych, ortodontycznych, czy protetycznych
 • własnej działalności gospodarczej
 • uczelniach wyższych na stanowisku wykładowcy

 

Niezależnie od obranej ścieżki zawodowej, otrzymasz gwarancję prestiżowej pracy, wiążącej się z wysokimi zarobkami – uczelnie w Krakowie zadbają o twoje gruntowne wykształcenie.

19 Uczelni w Krakowie

Może zadajesz sobie pytanie, czy Kraków jest miastem studenckim? Odpowiedź brzmi: tak! Co roku, tysiące maturzystów przybywa do naszego miasta, wybierając wśród dziesięciu publicznych i dziewięciu niepublicznych uczelni wyższych, tym samym dokonując jednej z kluczowych decyzji w swoim życiu. Co na to wpływa? Atmosfera, jaka tu panuje oraz bogata i różnorodna oferta edukacyjna, turystyczna i kulturalna. Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują krakowskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Krakowie


 


 

Komentarze (0)