Neurobiologia - Kraków

Neurobiologia - Kraków

Neurobiologia - Kraków

Studia w Krakowie

neurobiologia

Odkryj neurobiologię w Krakowie i sprawdź, gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Neurobiologia studia Kraków 2021 | woj. małopolskie

Studia na kierunku neurobiologia to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym.

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Neurobiologia - Kraków

Zobacz, na jakich uczelniach w Krakowie jest kierunek neurobiologia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Jednostka prowadząca

Neurobiologia stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek neurobiologia w Krakowie?

Zainteresowanie studiami na kierunku neurobiologia jest na tyle duże, że przyszli kandydaci powinni we właściwy sposób przygotować się do procesu rekrutacji. W ten sposób zwiększą swoje szanse na pokonanie konkurentów.

Zatem zadbaj o wysokie wyniki maturalne, najlepiej na poziomie rozszerzonym, jeśli chcesz rozpocząć studia licencjackie lub postaraj się o uzyskanie możliwie wysokich ocen na dyplomie studiów pierwszego stopnia, jeśli wkrótce aplikujesz na studia magisterskie.

Nie zapomnij ponadto o zapoznaniu się ze stroną internetową wybranej krakowskiej uczelni wyższej. Znajdziesz tam wszelkie szczegóły dotyczące procesu rekrutacji.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Neurobiologia w Krakowie - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

NEUROBIOLOGIA KRAKÓW STUDIA I STOPNIA

NEUROBIOLOGIA KRAKÓW STUDIA II STOPNIA


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

NEUROBIOLOGIA KRAKÓW STUDIA STACJONARNE

Jak wyglądają studia na kierunku neurobiologia w Krakowie?

Neurobiologia jest kierunkiem, który cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem osób zafascynowanych mózgiem, układem nerwowym człowieka oraz ich wpływem na procesy poznawcze, sposób odbierania rzeczywistości, a nawet ludzki charakter i osobowość. Jedno jest pewne – jeśli wybierzesz neurobiologię, nie zaznasz nudy!

Kierunek ten umożliwi ci uzyskanie interdyscyplinarnej, wszechstronnej wiedzy i umiejętności, odnoszących się do technik badania dysfunkcji w obrębie mózgu oraz prowadzenia badań naukowych, zmierzających między innymi do polepszenia jakości życia osób zmagających się z chorobami neurodegeneracyjnymi i nieodwracalnymi uszkodzeniami układu nerwowego.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku neurobiologia możemy podzielić na:

 

1. Typ

 • Studia I stopnia (licencjackie)

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 

Studia na kierunku neurobiologia w Krakowie mają charakter dwustopniowy. W praktyce oznacza to, że można je realizować na pierwszym oraz drugim stopniu. Osoby decydujące się na kształcenie licencjackie powinny być przygotowane na trzyletnią naukę, która zostanie zwieńczona uzyskaniem przez nich dyplomu potwierdzającego posiadanie stosownych kompetencji.

Studia magisterskie drugiego stopnia trwają najczęściej dwa lata i pozwalają na znaczące poszerzenie wiedzy i umiejętności wyniesionych z poprzedniego etapu kształcenia.

Krakowską neurobiologię możesz realizować stacjonarnie, czyli podczas pięciu dni roboczych każdego tygodnia roboczego i zgodnie z planem zajęć obowiązującym na wybranej przez ciebie uczelni.

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Interdyscyplinarność studiów na kierunku neurobiologia pozwoli ci na zdobycie i ugruntowanie wielu cenionych na współczesnym, międzynarodowym rynku pracy kompetencji. Studenci poznają ludzką fizjologię i anatomię, dowiadują się o psychologicznych i społecznych konsekwencjach chorób neurodegeneracyjnych oraz urazów mózgu, w sposób szczegółowy zapoznają się z budową oraz funkcjami mózgu i całego układu nerwowego.

Aby nadążyć za postępami technologicznymi, przyszli absolwenci neurobiologii nauczą się obsługi specjalistycznych programów i aparatury służącej do diagnozy i terapii wybranych dysfunkcji. Warto również wspomnieć o poznaniu podstaw psychologii, co wpłynie w sposób pozytywny na jakość komunikacji z przyszłymi pacjentami.

Ile trwają studia na kierunku neurobiologia w Krakowie?

Studia na kierunku neurobiologia trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Gdzie studiować na kierunku neurobiologia w Krakowie?

Uczelnia, na której można studiować neurobiologię:

 • Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Jaka praca po studiach na kierunku neurobiologia w Krakowie?

Neurobiologia jest dziedziną na tyle szeroką i interdyscyplinarną, że pozwala absolwentom na swobodne poruszanie się po współczesnym rynku pracy. Dzięki wiedzy i umiejętnościom z zakresu biologii, chemii, fizyki, radiologii, a nawet nauk społecznych, które wyniesiesz ze studiów neurobiologicznych, będziesz mógł pracować w specjalistycznych placówkach, zajmujących się przeprowadzaniem badań przy użyciu technik neurobiologicznych.

Jeżeli zamarzysz o rozpoczęciu i rozwijaniu kariery naukowej, z powodzeniem zatrudnisz się w laboratoriach biomedycznych i związanych z diagnozą.

Jako że wiele nauk, takich jak medycyna, farmacja czy weterynaria, czynnie korzysta z dorobku neurobiologii, jej absolwenci mogą połączyć siły ze specjalistami branży pokrewnych podczas pracy dla przemysłu medycznego lub farmaceutycznego. Absolwenci mogą również zatrudnić się w placówkach dydaktycznych.

 

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku neurobiologia:

 • Laboratoria diagnostyczne i biomedyczne,

 • Jednostki badawcze

 • Instytucje doradcze i konsultingowe, związane z naukami neurobiologicznymi,

 • Firmy produkujące i dystrybuujące sprzęt do diagnozy neurobiologicznej,

 • Przemysł medyczny, farmaceutyczny, weterynaryjny,

 • Placówki oświatowe,

 • Uczelnie wyższe.

Kierunki medyczne w Krakowie

Rozwiń

19 Uczelni w Krakowie

Może zadajesz sobie pytanie, czy Kraków jest miastem studenckim? Odpowiedź brzmi: tak! Co roku, tysiące maturzystów przybywa do naszego miasta, wybierając wśród dziesięciu publicznych i dziewięciu niepublicznych uczelni wyższych, tym samym dokonując jednej z kluczowych decyzji w swoim życiu. Co na to wpływa? Atmosfera, jaka tu panuje oraz bogata i różnorodna oferta edukacyjna, turystyczna i kulturalna. Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują krakowskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Krakowie


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

  

Komentarze (0)