Elektroradiologia - Kraków

Elektroradiologia - Kraków

Elektroradiologia - Kraków

Studia w Krakowie

elektroradiologia

Odkryj kierunek elektroradiologia w Krakowie i sprawdź, gdzie możesz studiować

Elektroradiologia studia Kraków | woj. małopolskie

Elektroradiologia jest kierunkiem z pogranicza nauk medycznych i technicznych, gdyż łączy w sobie zagadnienia związane z anatomią i fizjologią człowieka oraz zgłębianiem konkretnych umiejętności praktycznych, które odnoszą się do budowy i obsługi specjalistycznego sprzętu do diagnostyki różnorakich dysfunkcji zdrowotnych.

Niektóre uczelnie w Krakowie postanowiły zwiększyć komfort zdobywania wiedzy swoim studentom poprzez zaproponowanie im możliwości podjęcia wybranych kierunków studiów dwojako – w ramach trybu stacjonarnego oraz zaocznego. Elektroradiologia jest jednym z tych dziedzin wiedzy. Jeżeli myślisz o zdobywaniu wykształcenia dzięki zajęciom i wykładom odbywającym się przez pięć dni roboczych każdego tygodnia, wybierz tryb stacjonarny. Jeśli natomiast chciałbyś kształcić się jedynie w weekendy, bo na przykład chcesz podjąć pracę zawodową, tryb zaoczny okaże się najbardziej odpowiedni.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W KRAKOWIE JEST KIERUNEK ELEKTRORADIOLOGIA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek elektroradiologia w Krakowie?

W związku z tym, że elektroradiologia w Krakowie jest jedną z bardziej pragmatycznych propozycji kształcenia, najprawdopodobniej podczas rekrutacji napotkasz sporą konkurencję.

Przedmiotami, które pomogą ci ją pokonać, będą najprawdopodobniej: matematyka, język obcy nowożytny, informatyka oraz fizyka. Szczegóły znajdziesz na stronie internetowej wybranej przez ciebie placówki edukacyjnej.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Terminy rekrutacji na uczelniach 2020/2021

I stopnia i jednolite II stopnia
Uniwersytet Jagielloński w Krakowie Uniwersytet Jagielloński w Krakowie Termin rekrutacji I stopnia:
od 01.07.2020
do 23.08.2020
Termin rekrutacji II stopnia:
od 22.07.2020
do 01.09.2020
Dowiedz się więcej

Terminy rekrutacji mogą się różnić w zależności od wybranego kierunku. Uczelnie mogą prowadzić także dodatkowe nabory, które z reguły trwają do 30 września lub 15 października. Szczegółowe informacje znajdziesz klikając powyższy przycisk "Dowiedz się więcej".

KIERUNKI MEDYCZNE W KRAKOWIE

Rozwiń

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ELEKTRORADIOLOGIA?

 

Program studiów i przedmioty

Inżynierskie kierunki studiów w Krakowie zakładają zaprezentowanie przyszłym abiturientom i pracownikom sektorów technicznych szeregu interdyscyplinarnej wiedzy i umiejętności, niezwykle cenionych na rynku pracy. Studenci Elektroradiologii zdobywają wszechstronną wiedzę medyczną, uzupełnioną pragmatycznymi wiadomościami technicznymi. Studiując Elektroradiologię, poznasz:

  • ludzką anatomię i fizjologię
  • w jaki sposób wykonuje się badania z wykorzystaniem fal radiowych i dźwiękowych
  • budowę i działanie innowacyjnej aparatury diagnostycznej
  • podstawy psychologii i innych nauk społecznych, dzięki którym współpraca z każdym pacjentem okaże się efektywna

 

Studia medyczne na kierunku Elektroradiologia to innowacyjna propozycja edukacyjna, pasująca do dynamicznej specyfiki obecnych czasów. Mimo, że wskazanie profilu idealnego kandydata na jakikolwiek kierunek jest zadaniem trudnym, to z czystym sumieniem można powiedzieć, że kandydaci na Elektroradiologię powinni wykazywać szerokie zainteresowanie naukami ścisłymi oraz umiejętnościami z zakresu matematyki, fizyki oraz informatyki.

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

ELEKTRORADIOLOGIA KRAKÓW STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

ELEKTRORADIOLOGIA KRAKÓW STUDIA I STOPNIA

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ELEKTRORADIOLOGIA?

Studia w Krakowie na kierunku Elektroradiologia uposażą cię w komplet dobrze ugruntowanych kompetencji o specyfice w pełni odpowiadającej na zapotrzebowanie dzisiejszego, dynamicznie rozwijającego się rynku pracy. Nie ulega wątpliwości, że osoby posiadające tytuł inżyniera są atrakcyjnymi pracownikami w oczach właścicieli rozmaitych przedsiębiorstw, dlatego wachlarz możliwości zawodowych po ukończeniu opisywanego kierunku powinien być na tyle szeroki, aby wybrać idealny zawód dla siebie. Abiturienci Elektroradiologii znajdują pracę w:

  • zakładach medycyny nuklearnej
  • zakładach diagnostyki obrazowej 
  • pracowniach rentgenowskich
  • firmach zajmujących się dystrybucją sprzętu medycznego

19 Uczelni w Krakowie

Może zadajesz sobie pytanie, czy Kraków jest miastem studenckim? Odpowiedź brzmi: tak! Co roku, tysiące maturzystów przybywa do naszego miasta, wybierając wśród dziesięciu publicznych i dziewięciu niepublicznych uczelni wyższych, tym samym dokonując jednej z kluczowych decyzji w swoim życiu. Co na to wpływa? Atmosfera, jaka tu panuje oraz bogata i różnorodna oferta edukacyjna, turystyczna i kulturalna. Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują krakowskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Krakowie

 

 

Studia na Wydziale Mechanicznym 

Komentarze (0)