Zarządzanie studia zaoczne Rzeszów

Zarządzanie studia zaoczne Rzeszów

Studia na kierunku zarządzanie w Rzeszowie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej oraz 3 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
niestacjonarne

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska (filia w Rzeszowie)

Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska (filia w Rzeszowie)

Zarządzanie stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: niestacjonarne

Specjalności na kierunku zarządzanie

Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza

Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza

WSPIA Rzeszowska Szkoła Wyższa

WSPIA Rzeszowska Szkoła Wyższa

Zarządzanie stopień: (I), czas trwania: 3 lata
forma: niestacjonarne

Uczelnie, gdzie zarządzanie jako specjalność / ścieżka kształcenia

Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza

Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza

Logistyka stopień: (I)  (II), czas trwania: 4 lata • 2 lata
forma: niestacjonarne

Ścieżki kształcenia na kierunku logistyka

Pokaż więcej
Uniwersytet Rzeszowski

Uniwersytet Rzeszowski

Studia miejskie stopień: (II), czas trwania: 2 lata
forma: niestacjonarne

Specjalności na kierunku studia miejskie

Pokaż więcej
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie

Logistyka stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
forma: niestacjonarne

Specjalności na kierunku logistyka

Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska (filia w Rzeszowie)

Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska (filia w Rzeszowie)

Pedagogika stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: niestacjonarne
Pokaż więcej
WSPIA Rzeszowska Szkoła Wyższa

WSPIA Rzeszowska Szkoła Wyższa

Bezpieczeństwo wewnętrzne stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: niestacjonarne

Specjalności na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne

Pokaż więcej

18.04.2024

Zarządzanie - studia niestacjonarne (zaoczne) Rzeszów | woj. podkarpackie

Zarządzanie w Rzeszowie w formie niestacjonarnej to 3-letnie studia I stopnia (licencjackie) lub 2-letnie studia II stopnia (magisterskie), których program oferuje 51 różnych specjalności. Studia z zarządzania w trybie niestacjonarnym można podjąć na 4 uczelniach. Ceny na zarządzaniu w Rzeszowie w 2024 r. zaczynają się od 4900 zł za pierwszy rok studiów.

Zarządzanie studia zaoczne Rzeszów
Studia na kierunku zarządzanie w Rzeszowie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku zarządzanie w Rzeszowie rozpocznie się 22 kwietnia 2024 r. i potrwa do 26 września 2024 r. | Zarządzanie Rzeszów - terminy rekrutacji >

Opis kierunku

Jednym z najbardziej popularnych kierunków ostatnich lat jest zarządzanie. Studia pozwalają zdobyć wszechstronne wykształcenie, które z powodzeniem można wykorzystać na stanowiskach menadżerskich w różnych przedsiębiorstwach. Studenci zdobywają umiejętności związane z opracowywaniem strategii firmy, planowaniem finansów, czy zarządzania personelem. Program obejmuje m.in. podstawy ekonomii, marketingu, czy prawa gospodarczego. 

Uniwersalny charakter studiów pozwala na rozwój kariery zawodowej w działach różnych firm, np.: w marketingu, finansach, zasobach ludzkich, czy administracji. Zdobyte kompetencje mogą również pozwolić na prowadzenie własnej działalności gospodarczej. 

 

Uczelnie

W Rzeszowie zarządzanie możesz studiować w ramach kierunku lub specjalności na 2 uczelniach publicznych: Uniwersytecie Rzeszowskim, Politechnice Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza oraz 3 niepublicznych (prywatnej) szkole wyższej: Collegium Humanum - Szkole Głównej Menedżerskiej, WSPIA Rzeszowskiej Szkole Wyższej, Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie.

 

Ceny

Ceny za studia niestacjonarne na kierunku zarządzanie w Rzeszowie w 2024 roku waha się od 4900 zł do 6600 zł za pierwszy rok studiów.

Sprawdź ceny - zarządzanie w Rzeszowie.

 

Jakie są wymagania na studia niestacjonarne (zaoczne) na kierunku zarządzanie w Rzeszowie

Zdawać by się mogło, że niestacjonarne kierunki studiów w Rzeszowie nie wymagają od przyszłych kandydatów solidnego przygotowania. Nic bardziej mylnego. Co prawda niektóre uczelnie decydują się na przyjęcie kandydatów zgodnie z kolejnością zgłoszeń, jednak warto pamiętać o ogromnym zainteresowaniu opisywanym kierunkiem, co z kolei stwarza konkurencję.

 

W procesie rekrutacji na kierunek zarządzanie w trybie niestacjonarnym, w zależności od uczelni, decyduje:

 • złożenie wymaganych dokumentów w terminie (w przypadku zbyt dużej ilości zgłoszeń zasady kwalifikacji takie same jak na studia stacjonarne)
 • kolejność złożenia wymaganych dokumentów

Jeżeli liczba kandydatów przekroczy liczbę dostępnych miejsc, uczelnie w Rzeszowie decydują się na konkurs świadectw. Zapoznaj się ze stroną internetową wybranej uczelni, aby upewnić się, jakie są aktualnie obowiązujące wymagania rekrutacyjne.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia niestacjonarne (zaoczne) na kierunku Zarządzanie w Rzeszowie

Zarządzanie jest niewątpliwie jednym z najpopularniejszych i najbardziej atrakcyjnych kierunków studiów. Wiele polskich uczelni postanowiło zaoferować przyszłym kandydatom możliwość podjęcia nauki, jednym z miast, w których możesz studiować ten kierunek, jest Rzeszów.

Kształcenie kompetencji menedżerskich i doskonalenie posiadanych już umiejętności interpersonalnych jest procesem wymagającym szczególnego zaangażowania, ale również odpowiednich predyspozycji danego kandydata. Każdy, kto myśli o rozpoczęciu studiów na kierunku zarządzanie w Rzeszowie, powinien dobrze radzić sobie z pracą w grupie, szczególnie na pozycjach lidera.

Dodatkowym atutem okaże się umiejętność podejmowania mądrych decyzji pod presją stresu i czasu, a także zdolność do doskonałej organizacji przestrzeni wokół siebie. Pamiętaj, że zarządzanie możesz rozpocząć w trybie stacjonarnym oraz zaocznym. Wybierz drugą opcję, jeżeli chcesz uczyć się głównie w weekendy.

Jeżeli posiadane przez ciebie kompetencje pokrywają się z sylwetką idealnego kandydata na opisywany kierunek studiów, bez wahania aplikuj i daj sobie szansę na stabilną i dobrze płatną pracę w zawodzie!

 

Typ i tryb studiów


Studia na kierunku zarządzanie możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku zarządzanie w Rzeszowie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.

Uczelnie w Rzeszowie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów

Przebieg studiów na kierunku zarządzanie z ogromnym prawdopodobieństwem będzie się znacznie różnić w obrębie poszczególnych uczelni wyższych. Jednak niezależnie od tego, na jaką placówkę dydaktyczną zdecydujesz się ostatecznie, będziesz miał okazję przyswoić szeroką, interdyscyplinarną wiedzę i umiejętności, dzięki którym staniesz się prawdziwym ekspertem w swojej dziedzinie.

Jako student zarządzania napotkasz na swojej drodze treści programowe z takich dziedzin, jak socjologia, psychologia, czy ekonomia. Podczas praktycznych warsztatów nauczysz się nawiązywania skutecznych z biznesowego punktu widzenia relacji, posiądziesz zdolność do przeprowadzania negocjacji, a także poznasz kilka najbardziej pragmatycznych technik psychologicznych, które pozwolą ci zostać najlepszym liderem.

 

Czego się nauczysz na studiach

Studia na kierunku zarządzanie są popularną propozycją edukacyjną, którą postanawia podjąć liczne grono świeżo upieczonych maturzystów. Ci, którzy marzą o sprawowaniu funkcji kierowniczych, zasiadaniu na pozycji lidera oraz kształtowaniu swojej zawodowej przyszłości w najbardziej optymalny sposób, bez wątpienia powinni rozważyć podjęcie zarządzania. Przedmioty, które prawdopodobnie pojawią się na ścieżce twojej edukacji, to między innymi:

 • rachunkowość,
 • socjologia,
 • ekonomia,
 • matematyka,
 • podstawy marketingu,
 • analiza rynku,
 • techniki informacyjne.

Jeżeli chciałbyś podjąć studia w niestacjonarnym trybie kształcenia, a wciąż nie wiesz, z czym będzie się wiązała taka decyzja, zapoznaj się z treścią tego akapitu – wszystkie twoje wątpliwości powinny zostać rozwiane. Niestacjonarny charakter kształcenia wiąże się z obowiązkiem brania udziału w weekendowych, całodziennych zjazdach, odbywających się najczęściej co dwa lub trzy tygodnie, podczas których prezentowane są skoncentrowane treści dydaktyczne.

Studenci zarządzania zaocznego muszą zmierzyć się z obszernym materiałem, wprost proporcjonalnym do tego, który przyswajają studenci stacjonarni przez cały tydzień nauki. Warto wspomnieć, że niezależnie od ukończonego trybu edukacji, twoje szanse zawodowe po studiach na kierunku zarządzanie, będą bardzo przyszłościowe.

 

Jakie są ceny studiów na kierunku zarządzanie w Rzeszowie

Nie jest tajemnicą, że studiowanie w trybie zaocznym wiąże się z obowiązkiem uiszczania opłat za czesne. Zarządzanie nie jest w tym przypadku żadnym wyjątkiem – studenci, którzy zdecydowali się na pogłębianie swoich kompetencji menedżerskich, będą musieli zagospodarować odpowiednie zaplecze finansowe, dzięki któremu opłacą każdy semestr lub rok nauki.

Wysokość opłat, możliwość rozłożenia ich na raty oraz ewentualne zniżki najpewniej będą się różnić w obrębie różnych uczelni, dlatego aby wszystko było jasne, przeczytaj regulamin zamieszczony na stronie internetowej wybranej uczelni.

 

Gdzie studiować na kierunku zarządzanie w Rzeszowie

Uczelnie na których można studiować kierunek zarządzanie (zaoczne) w Rzeszowie:

czytaj dalej uczelnie w Rzeszowie

Uczelnie w Rzeszowie - kierunek zarządzanie:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska (filia w Rzeszowie) stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej
Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza (Wydział Zarządzania ) stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej
WSPIA Rzeszowska Szkoła Wyższa stacjonarne, niestacjonarne I stopnia więcej
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Ile trwają studia niestacjonarne (zaoczne) na kierunku Zarządzanie w Rzeszowie

Studia na kierunku zarządzanie w Rzeszowie, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Studia w Rzeszowie na kierunku Zarządzanie są odpowiedzią na potrzeby międzynarodowego rynku pracy oraz zainteresowanie samych maturzystów. Każdy kandydat na ten przyszłościowy kierunek powinien brać pod uwagę czas, jaki należy zagospodarować na jego ukończenie.

Zarządzanie składa się z dwóch komplementarnych etapów. Pierwszy z nich trwa trzy lata i zostaje zwieńczony uzyskaniem dyplomu licencjata, drugi natomiast ma charakter studiów magisterskich, dzięki którym kompetencje przyszłych absolwentów zostają wzbogacone. Warto rozważyć ukończenie obu etapów, aby ukształtować swoją przyszłość zawodową w najbardziej optymalny sposób.

Zarządzanie w Rzeszowie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

Jaka praca po studiach niestacjonarnych (zaocznych) na kierunku Zarządzanie w Rzeszowie

Możliwości zatrudnienia po ukończeniu studiów na kierunku zarządzanie w Rzeszowie są dosyć szerokie – w końcu każde przedsiębiorstwo potrzebuje kogoś, kto zdoła zarządzać procesami i pracą podwykonawców w sposób możliwie najbardziej efektywny. Zatem gdzie znajdziesz pracę, jeżeli ukończysz zarządzanie?

Praca w międzynarodowych przedsiębiorstwach produkcyjnych, handlowych, usługowych i związanych z każdą inną branżą, stanie przed tobą otworem. Będziesz mógł rozważyć podjęcie zatrudnienia w działach marketingu i promocji, administracji publicznej, a także w placówkach związanych bezpośrednio z doradztwem inwestycyjnym oraz personalnym.

Wielu absolwentów zarządzania decyduje się na poprowadzenie własnego biznesu – w końcu edukacja na studiach gwarantuje im uzyskanie wszystkich kompetencji, koniecznych do mądrego zarządzania dobrze prosperującą działalnością.

Jako absolwent tego przyszłościowego kierunku będziesz mógł również dzielić się posiadaną wiedzą i doświadczeniem, które będziesz sukcesywnie nabywać, na uczelniach wyższych, jeśli zdecydujesz się na podjęcie pracy wykładowcy akademickiego. Jak sam widzisz, możliwości generowane przez zarządzanie w Rzeszowie są niezwykle szerokie, dlatego prawdopodobnie każdy absolwent znajdzie idealną propozycję dla siebie, a wykonywane obowiązki zawodowe staną się czystą przyjemnością.

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Zarządzanie w Rzeszowie

Czynnikiem, który warto sprawdzić przed aplikacją na dowolny kierunek studiów, z pewnością jest kwestia odpowiednich predyspozycji. Jeżeli nie masz dostatecznej pewności, czy zarządzanie jest tym, co chciałbyś robić przynajmniej przez kilka najbliższych lat, spróbuj udzielić szczerych odpowiedzi na poniższe pytania. Być może w ten sposób ułatwisz sobie podjęcie ostatecznej decyzji.

 • Jesteś ambitny i zdeterminowany do osiągania sukcesów na szczeblach biznesowych?
 • Świetnie odnajdujesz się podczas współpracy grupowej, zwłaszcza jako przewodnik działań?
 • Marzysz o takim kierunku studiów, który uposaży cię w taką wiedzę i umiejętności, które przydadzą ci się nie tylko na gruncie zawodowym, ale również prywatnym?

 

Trzykrotna twierdząca odpowiedź może stanowić doskonały pretekst do rozpoczęcia edukacji na kierunku zarządzanie w Rzeszowie. Pamiętaj, że wybierając tryb niestacjonarny, staniesz przed nie lada wyzwaniem, polegającym na edukacji całodziennej. Wybierz mądrze!

Jeżeli nabrałeś stuprocentowej pewności co do studiowania zarządzania, postaraj się o uzyskanie możliwie wysokich wyników maturalnych z przedmiotów wiodących dla tego kierunku. Biletem wstępu do jego rozpoczęcia może okazać się udział w ogólnopolskich olimpiadach przedmiotowych. Ponadprzeciętnie uzdolnieni powinni rozważyć na przykład:

 • Olimpiadę Matematyczną,
 • Olimpiadę Historyczną,
 • Olimpiadę Geograficzną.

 

Zapisy na studia

Aby rozpocząć studia na kierunku zarządzanie w Rzeszowie, należy uprzednio zgłosić swoją kandydaturę za pośrednictwem formularza zamieszczonego na stronie internetowej każdej z uczelni wyższych. W trakcie rejestracji najpewniej podasz swoje dane osobowe oraz wyniki uzyskane na egzaminie dojrzałości. Pamiętaj, aby każda podawana przez ciebie informacja była zgodna z prawą. W przeciwnym wypadku twoja aplikacja prawdopodobnie zostanie odrzucona.

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku zarządzanie w Rzeszowie

Studia I stopnia

Rozwiń

Studia II stopnia

Rozwiń

Zarządzanie w Rzeszowie

Jakie opinie mają studia niestacjonarne (zaoczne) na kierunku Zarządzanie w Rzeszowie

Powiedzieć, że zarządzanie uchodzi za jeden z bardziej prestiżowych i elitarnych kierunków studiów, to jak nic nie powiedzieć. Nie wyklucza to jednak faktu, że wielu przyszłych kandydatów, rozważających właśnie ten kierunek, nie jest do końca zdecydowanych, czy ich wybór będzie dobry. Jeśli jesteś jednym z nich, poznaj opinie starszych kolegów.

Stanisław, student drugiego roku zarządzania w Rzeszowie, mówi:

„Studia zarządzanie stawiają na wykształcenie liderów, a więc tych osób, przed którymi otworzy się najwięcej perspektyw zawodowych. Zdecydowałem się na ten kierunek, bo cenię sobie dobre wybory, których pozytywne skutki będę mógł obserwować w przyszłości. Dlaczego Rzeszów? Po prostu bardzo lubię to miasto.”

komentarze (0)