Filologia hiszpańska - Warszawa

Filologia hiszpańska - Warszawa

Studia na kierunku filologia hiszpańska w Warszawie możesz podjąć na 3 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym (dziennym), niestacjonarnym oraz online.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Więcej filtrów
Wszechnica Polska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie

Wszechnica Polska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie

Filologia hiszpańska stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne
Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie

Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie

Filologia hiszpańska stopień: (I), czas trwania: 3 lub 4 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne, online

Specjalności na kierunku filologia hiszpańska

Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie

Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie

Filologia hiszpańska stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Filologia hiszpańska w Warszawie - uczelnie niepubliczne


15.01.2024

Filologia hiszpańska studia Warszawa 2024 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku Filologia hiszpańska w Warszawie to studia licencjackie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra. Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

Filologia hiszpańska - Warszawa
Studia na kierunku filologia hiszpańska w Warszawie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne, online
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania od 3 do 4 lat (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku filologia hiszpańska w Warszawie rozpocznie się 15 marca 2024 r. i potrwa do 30 października 2024 r. | Filologia hiszpańska Warszawa - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia w Warszawie 2024/2025 na kierunku filologia hiszpańska możesz podjąć na 3 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych: Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie, Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie oraz Wszechnicy Polskiej Akademii Nauk Stosowanych w Warszawie.
 

Opis kierunku

Marzysz, by filmy Pedro Almodovara oglądać w oryginale? Uwielbiasz południowy klimat Europy? Fascynuje Cię architektura Gaudiego? A może chętnie odkrywasz burzliwą historię Hiszpanii? Jeśli tak, to studia na kierunku filologia hiszpańska w Warszawie przyniosą ci niemało satysfakcji! Dzięki nim nauczysz się między innymi płynnego posługiwania się jednym z najbardziej popularnych języków świata. W siatce programowej iberystyki nie może zabraknąć także przedmiotów poświęconych literaturze, historii czy kulturze. Uczestnicy zajęć mogą spodziewać się przedmiotów, takich jak np. literatura Hiszpanii, redakcja tekstów naukowych, czy gramatyka opisowa języka hiszpańskiego.

 

Specjalności

Współczesne studia z filologii hiszpańskiej charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.
 

Praca po studiach

Oprócz tego w programie kształcenia odnajdziesz przedmioty, dzięki którym z bliska przyjrzysz się literaturze, kulturze czy sztuce Hiszpanii. Po zakończeniu kształcenia z powodzeniem swoją karierę rozwiniesz w sektorze turystycznym. Będziesz mógł pracować również jako nauczyciel, tłumacz czy pracownik instytucji dyplomatycznych. Niektórzy absolwenci wybierają ścieżkę zawodową w międzynarodowych przedsiębiorstwach jako specjaliści ds. redakcji tekstów reklamowych, komunikacji czy copywriterzy, wykorzystując umiejętności językowe zdobyte podczas nauki.

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek filologia hiszpańska w Warszawie?

Dowolnie wybrany język obcy nowożytni, język polski, WOS, historia, czy nawet filozofia, historia sztuki lub język łaciński z elementami kultury łacińskiej – jak widzisz, jest w czym wybierać! Pamiętaj, że to właśnie dzięki tym przedmiotom będziesz mieć szansę, by znaleźć się na listach osób przyjętych i rozpocząć niesamowitą przygodę z językiem i kulturą hiszpańską.

Naukę do matury potraktuj poważnie – na studia dostają się wyłącznie najlepsi absolwenci szkół średnich, więc zrób wszystko, by stać się jednym z nich!

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU FILOLOGIA HISZPAŃSKA?

Uwielbiasz brzmienie języka hiszpańskiego? Fascynuje cię kultura i sztuka tej części Europy? Jeśli tak, to możesz z powodzeniem pomyśleć o studiach na kierunku filologia hiszpańska. Zajmują się one bowiem badaniem języka i sztuki tamtego kręgu kulturowego. To idealna propozycja dla osób, które uwielbiają naukę nowych języków obcych, ponieważ to główne założenie studiów filologicznych.

Zastanów się, czy intensywna nauka słówek, długa lista lektur, długie godziny gramatyki nie przerażą cię. Ten profil kształcenia powinien być wybierany przede wszystkim przez pasjonatów, którzy wiedzą, jak ważna jest dbałość o pielęgnację poszczególnych języków. Studia na kierunku filologia przyniosą ci mnóstwo satysfakcji, jeśli dostrzegasz piękno tego języka i chciałbyś dogłębniej poznać jego kulturę i sztukę.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku filologia hiszpańska możemy podzielić na:

1. Typ:

  • Studia I stopnia (licencjackie)
  • Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
  • studia stacjonarne
  • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku filologia hiszpańska w Warszawie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają trzy lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające dwa lata.
Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 
Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
 

2. Program studiów i przedmioty

Dziś większość ośrodków akademickich w Polsce kładzie duży nacisk na kierunki, które mają wpisane w swój charakter kształcenie filologiczne. Abiturienci tych profili kształcenia dysponują bowiem wszechstronną wiedzą, dzięki której będą mogli odnaleźć się podczas różnorodnych form zawodowego rozwoju. Jeśli marzy ci się nauka wyższa w stolicy, to będziesz mógł rozważyć ofertę, która została przygotowana przez uczelnie, które znajdziesz w dziale poniżej.

Jeśli wybierzesz studia na kierunku filologia hiszpańska, to musisz mieć świadomość, że czeka cię wiele godzin poświęconych na intensywną naukę języka. Podstawowy cel twojego kształcenia to biegłe opanowanie kompetencji lingwistycznych. By było to możliwe będziesz musiał szczegółowo zapoznać się z:

  • tajnikami gramatyki opisowej języka hiszpańskiego 
  • historycznymi uwarunkowaniami gramatyki języka hiszpańskiego

 

Oprócz tego czeka cię także mnóstwo zajęć, podczas których zgłębisz literaturę hiszpańską. Poznasz także historię Hiszpanii oraz jej sztukę.

Uczelnie w Warszawie - kierunek filologia hiszpańska:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie stacjonarne, niestacjonarne, online I stopnia więcej
Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej
Wszechnica Polska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Ile trwają studia na kierunku filologia hiszpańska w Warszawie?

Studia na kierunku Filologia hiszpańska w Warszawie, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Filologia hiszpańska w Warszawie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia od 3 do 4 lat licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU FILOLOGIA HISZPAŃSKA?

Kierunki studiów takie jak filologia hiszpańska będą przede wszystkim atrakcyjne dla tych osób, które uwielbiają naukę języków. Jeśli i tobie opanowywanie nowych zwrotów i słówek przychodzi wybitnie łatwo, możesz mieć pewność, że i twoja kariera zawodowa szybko nabierze rozpędu. Jako abiturient filologii hiszpańskiej będziesz mógł się realizować przede wszystkim w korporacjach o międzynarodowym zasięgu, ponieważ tam twoje kompetencje językowe zostaną docenione w szczególności.

Poza tym czekać będą na ciebie różne inne możliwości zawodowego rozwoju. Możesz pracować w biurach tłumaczeń lub zdobyć uprawnienia, które uczynią cię tłumaczem przysięgłym. Jeśli dostrzegasz piękno języka i jesteś wrażliwy na jego tkankę, to możesz współpracować z wydawnictwami jako tłumacz i translator. Pamiętaj jednak, że ta praca nierzadko wymaga artyzmu. Czeka także na ciebie także kariera w sektorze edukacyjnym. Swoją karierę zawodową będziesz mógł rozwijać w:

  • prywatnych szkołach językowych
  • państwowych placówkach edukacyjnych

Gdzie studiować na kierunku filologia hiszpańska w Warszawie?

Studia możesz podjąć na kilku niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych: Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie, Wszechnicy Polskiej Szkole Wyższej w Warszawie oraz Wyższej Szkole Turystyki i Języków Obcych w Warszawie.

Uczelnie na których można studiować kierunek filologia hiszpańska w Warszawie

czytaj dalej uczelnie w Warszawie

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Filologia hiszpańska w Warszawie?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Filologia hiszpańska Warszawa studia i stopnia

Filologia hiszpańska Warszawa studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Filologia hiszpańska Warszawa studia stacjonarne

Filologia hiszpańska Warszawa studia niestacjonarne

Filologia hiszpańska w Warszawie

Popularne kierunki filologiczne w Warszawie

Pokaż wszystkie

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia