Filologia germańska - studia online

Filologia germańska - studia online

Studia na kierunku filologia germańska - studia online możesz podjąć na 2 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie online

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
  Więcej filtrów
  Poziom studiów
  Forma studiów
  Czas trwania
  Akademia Humanistyczno - Ekonomiczna w Łodzi

  Akademia Humanistyczno - Ekonomiczna w Łodzi

  Filologia germańska - studia online +

  Filia w Sieradzu  stopień: (II) , czas trwania: 2 lata ,
  forma: online

  Studia online AHE w Łodzi  stopień: (II) , czas trwania: 2 lata ,
  forma: online

  Filia w Jaśle  stopień: (II) , czas trwania: 2 lata ,
  forma: online

  Filia w Wodzisławiu Śląskim  stopień: (II) , czas trwania: 2 lata ,
  forma: online

  Filia w Trzciance  stopień: (II) , czas trwania: 2 lata ,
  forma: online

  Specjalności na kierunku filologia germańska - studia online

  Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie

  Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie

  Filologia germańska - studia online stopień: (I), czas trwania: 3 lub 3,5 roku
  forma: online

  Specjalności na kierunku filologia germańska - studia online

  Filologia germańska - studia online - kierunek studiów

  Studia na kierunku filologia germańska - studia online to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

  Studia na kierunku filologia germańska - studia online
  Rok akademicki 2023/2024
  Forma studiów online
  Poziom studiów studia I i II stopnia
  Czas trwania 3 lub 3,5 roku (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

  Terminy rekrutacji

  Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku filologia germańska - studia online rozpocznie się 1 marca 2023 r. i potrwa do 30 października 2023 r. | filologia germańska - studia online - terminy rekrutacji >

  Uczelnie

  Studia na kierunku filologia germańska - studia online możesz podjąć na 2 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie online | filologia germańska - studia online - uczelnie >

  Opis kierunku

  Chcesz zadbać o rozwój kompetencji lingwistycznych i dysponować wyższym wykształceniem, ale studia o tradycyjnej formule kolidują z twoimi innymi aktywnościami? Wybierz więc filologię germańską – studia online. Przez większość czasu będziesz się kształcić za pośrednictwem platform e-learningowych. Liczba zjazdów zostanie bowiem ograniczona do niezbędnego minimum.

   

  Praca po studiach

  W trakcie kształcenia zapoznasz się szczegółowo z gramatyką języka niemieckiego oraz rozwiniesz swoje słownictwo. Otrzymasz także szersze wykształcenie humanistyczne – czekać na ciebie będą zajęcia poświęcone historii, literaturze czy sztuce Niemiec. Jako filolog germański będziesz mógł pracować jako nauczyciel lub tłumacz – w zależności od specjalności, którą wybierzesz w trakcie nauki.

  Co zdawać na maturze?

  Aby dostać się na kierunek filologia germańska - studia online na Akademii Humanistyczno - Ekonomicznej w Łodzi w procesie rekrutacji brane jest pod uwagę świadectwo maturalne upoważniające do podjęcia studiów wyższych oraz opłata semestralna.

  szczegółowe wymagania na uczelniach

  Filologia germańska - studia online - zasady rekrutacji

  • Terminy rekrutacji

  • Czas trwania

  • Przedmioty maturalne

  • Limity

  • Progi

  Wiedza, którą zdobędziesz, studiując na kierunku filologia germańska - studia online

  Program studiów i przedmioty

  W jaką wiedzę uposażą cię studia na kierunku filologia germańska - studia online? Przy pierwszym zetknięciu z formą studiów uświadomisz sobie, jak ważne będzie nauczenie się doskonałej organizacji czasu oraz samodyscypliny - studiowanie w trybie online, gdzie jedyną osobą pilnującą twoich postępów i uczestnictwa w zajęciach jesteś ty sam, wbrew pozorom nie jest takie proste.

  Kiedy już przyzwyczaisz się do organizacji zajęć, będziesz uczestniczył w nich z pełnym zaangażowaniem zagłębiając tajniki języka niemieckiego, począwszy od nauki najprostszych zwrotów pozwalających na podstawową komunikację z Niemcami, poprzez gramatykę, na prawidłowej wymowie skończywszy

  W zależności od wybranej w toku studiów specjalności, odpowiednio ukształtujesz swoją przyszłą drogę zawodową.

  Wybierając specjalizację nauczycielską z elementami neurodydaktyki zostaniesz wprowadzony w zagadnienia pedagogiczne pozwalające zrozumieć, dlaczego dzieci są w stanie skupić swoją uwagę w pełni tylko na kilka minut i jak dobierać ćwiczenia, aby nauka była jak najbardziej efektywna.

  W ramach specjalizacji translatorsko - biznesowej dowiesz się na czym polega praca tłumacza, jakich kompetencji będziesz potrzebował, aby zostać tłumaczem przysięgłym oraz jak połączyć umiejętności językowe zdobyte na studiach ze skomplikowanym światem biznesu, którego być może staniesz się częścią.

   

  Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • praktycznej umiejętności używania języka niemieckiego
  • lingwistyki stosowanej
  • historii i kultury Niemiec oraz krajów niemieckojęzycznych
  • literatury Niemiec
  • nauczania języka niemieckiego

  Jak wyglądają studia na kierunku filologia germańska – studia online?

   

  1. Typ i tryb studiów

  Program kształcenia na powyższych studiach będzie oscylować głównie wokół nauk humanistycznych i filologicznych.

   

  Studia na kierunku filologia germańska - studia online możemy podzielić na:

  1. Poziom:

   

  2. Forma:

   

  Na kierunku filologia germańska - studia onlinbe większość zajęć będzie realizowana za pomocą specjalistycznej platformy e-learningowej. W ciągu semestru odbędą się tylko trzy obowiązkowe weekendowe zjazdy.

  Studia online nie oznaczają tego, że wszystko co związane z byciem studentem odbywa się na platformie zdalnego nauczania w ciągu trwania semestru przez Internet. Pomimo ich wirtualnego charakteru i tak należy kilka razy fizycznie pojawić się na uczelni na zajęciach w siedzibie uczelni w trakcie zjazdów.

   

  2. Program studiów i przedmioty

  Jako student kierunku filologia germańska – studia online zdobędziesz kompleksowe wykształcenie filologiczne oraz wszechstronną wiedzę na temat kultury, historii czy literatury niemieckiej. W siatce zajęć znajdzie się wiele interesujących przedmiotów, między innymi takich jak:

  • Literatura krajów obszaru językowego
  • Literatura współczesna
  • Antropologia kulturowa
  • Gramatyka kognitywna

  Studenci będą także zobowiązani do wyboru specjalizacji, która będzie odpowiadać ich zainteresowaniom oraz planom zawodowym. Aktualną ofertę specjalizacji znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych.

   

  3. Nabywane umiejętności

  W czasie studiów na powyższym kierunku zdobędziesz wiele umiejętności praktycznych i kwalifikacji zawodowych. Przede wszystkim skupisz się na praktycznej nauce języka niemieckiego oraz jego wykorzystania w mowie i piśmie.

  Ponadto nauczysz się dokonywać tłumaczeń ustnych i pisemnych w obrębie języka polskiego oraz niemieckiegoJako student poznasz także specjalistyczną terminologię biznesową, dzięki czemu zwiększysz swoje szanse na karierę w środowisku międzynarodowym.

  W zależności od wybranej specjalizacji wykształcisz zdolności pedagogiczne i dydaktyczne, które z powodzeniem wykorzystasz w zawodzie nauczyciela języka niemieckiego. Studenci dowiedzą się także w jaki sposób analizować i interpretować wybrane teksty literatury niemieckiej.

   

  4. Dla kogo ten kierunek

  Wydawać by się mogło, że w dobie dynamicznego, ciągle postępującego rozwoju techniki i multimediów, konieczność posiadania kompetencji językowych oraz interpersonalnych powoli odchodzi do lamusa - przecież załatwienie jakiejkolwiek sprawy urzędowej, czy wymagającej kontaktu z ludźmi władającymi obcym językiem nie stanowi już żadnej przeszkody, Internet oferuje wszystko. Czy aby na pewno?

  Rozwijająca się gospodarka poszerza obszar swojego działania o państwa ościenne, a bez pracowników, którzy osiągnęli biegłość językową w zakresie przynajmniej jednego języka obcego, współpraca nie byłaby możliwa.

  Studia na kierunku filologia germańska - studia online wychodzą naprzeciw przyszłym studentom zainteresowanym historią oraz kulturą naszych najbliższych sąsiadów, chcącym zagłębić tajniki ich mowy.

  Nie przejmujesz się opinią społeczeństwa głoszącego antypatię względem języka niemieckiego? Jesteś w stanie zorganizować sobie czas, aby efektywnie studiować w nietypowym trybie online? Chciałbyś wiązać swoją przyszłość z nauczaniem języka niemieckiego bądź translatoryką?

  Jeśli odpowiedziałeś twierdząco na przynajmniej jedno z pytań, nie wahaj się dłużej i aplikuj na studia na kierunku filologia germańska - studia online!

   

  5. Gdzie studiować filologia germańska - studia online

  Popularne uczelnie na których można studiować kierunek filologia germańska - studia online:

  Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

  Studia na kierunku filologia germańska - studia online trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

  Kierunek filologia germańska – studia online można realizować na drugim stopniu kształcenia. W tym przypadku na naukę poświęcisz dwa lata, czyli cztery semestry. Po tym czasie uzyskasz tytuł magistra.

  Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku filologia germańska - studia online

  Praca po studiach

  Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent studiów na kierunku filologia germańska - studia online? W zależności, od drogi, na jaką zdecydujesz się jako student, w późniejszym czasie będziesz mógł wykonywać różne zajęcia.

  Kompetencje językowe oraz pedagogiczne pozwolą ci zostać nauczycielem niemieckiego, dzięki któremu nauka tego języka przestanie być najbardziej znienawidzoną czynnością szkolną wśród uczniów. Z powodzeniem podejmiesz się tłumaczeń zarówno w biurach i korporacjach, jak i swojej własnej działalności gospodarczej.

  Ponadto otworzy się przed tobą możliwość pracy we wszelkich wydawnictwach naukowych, biurach podróży oraz placówkach dyplomatycznych.

   

  Absolwent kierunku filologia germańska - studia online znajdzie zatrudnienie w/jako:

  • nauczyciel niemieckiego
  • tłumacz lub tłumacz przysięgły (po wykonaniu odpowiednich kursów)
  • pracownik międzynarodowych korporacji
  • pracownik branży turystycznej i biur podróży
  • pracownik placówek dyplomatycznych
  • pracownik wydawnictw naukowych

  Poziom i forma studiów

  Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

  Filologia germańska - studia online studia I stopnia

  Filologia germańska - studia online studia II stopnia

  Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku filologia germańska - studia online

  Filtrowanie
  Województwo
  Miasto
  Poziom studiów
  Forma studiów

  Zobacz inne kierunki filologiczne

  Filtrowanie
  Województwo
  Poziom studiów

  Zobacz inne kierunki filologiczne - podyplomowe

  Filtrowanie
  Województwo
  Poziom studiów

  W jakich firmach możesz pracować po kierunku filologia germańska - studia online

  Miasta, które oferują studia na kierunku Filologia germańska - studia online

  Teraz najważniejsze

  matura 2024

  zmiany na maturze 2024

  arkusze maturalne

  wyniki matur 2023

  rekrutacja na studia

  studia

  kierunki studiów

  studia podyplomowe

   

  Ciekawe

   


  gdzie studiować

   

   

  Nadchodzące wydarzenia

  Komentarze (0)