Filologia germańska - studia online

Filologia germańska - studia online

Filologia germańska - studia online - kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

Wydawać by się mogło, że w dobie dynamicznego, ciągle postępującego rozwoju techniki i multimediów, konieczność posiadania kompetencji językowych oraz interpersonalnych powoli odchodzi do lamusa - przecież załatwienie jakiejkolwiek sprawy urzędowej, czy wymagającej kontaktu z ludźmi władającymi obcym językiem nie stanowi już żadnej przeszkody, Internet oferuje wszystko. Czy aby na pewno? Rozwijająca się gospodarka poszerza obszar swojego działania o państwa ościenne, a bez pracowników, którzy osiągnęli biegłość językową w zakresie przynajmniej jednego języka obcego, współpraca nie byłaby możliwa. Studia na kierunku filologia germańska - studia online wychodzą naprzeciw przyszłym studentom zainteresowanym historią oraz kulturą naszych najbliższych sąsiadów, chcącym zagłębić tajniki ich mowy. Nie przejmujesz się opinią społeczeństwa głoszącego antypatię względem języka niemieckiego? Jesteś w stanie zorganizować sobie czas, aby efektywnie studiować w nietypowym trybie online? Chciałbyś wiązać swoją przyszłość z nauczaniem języka niemieckiego bądź translatoryką? Jeśli odpowiedziałeś twierdząco na przynajmniej jedno z pytań, nie wahaj się dłużej i aplikuj na studia na kierunku filologia germańska - studia online!

 

Program studiów i przedmioty

W jaką wiedzę uposażą cię studia na kierunku filologia germańska - studia online? Przy pierwszym zetknięciu z formą studiów uświadomisz sobie, jak ważne będzie nauczenie się doskonałej organizacji czasu oraz samodyscypliny - studiowanie w trybie online, gdzie jedyną osobą pilnującą twoich postępów i uczestnictwa w zajęciach jesteś ty sam, wbrew pozorom nie jest takie proste. Kiedy już przyzwyczaisz się do organizacji zajęć, będziesz uczestniczył w nich z pełnym zaangażowaniem zagłębiając tajniki języka niemieckiego, począwszy od nauki najprostszych zwrotów pozwalających na podstawową komunikację z Niemcami, poprzez gramatykę, na prawidłowej wymowie skończywszy. W zależności od wybranej w toku studiów specjalności, odpowiednio ukształtujesz swoją przyszłą drogę zawodową. Wybierając specjalizację nauczycielską z elementami neurodydaktyki zostaniesz wprowadzony w zagadnienia pedagogiczne pozwalające zrozumieć, dlaczego dzieci są w stanie skupić swoją uwagę w pełni tylko na kilka minut i jak dobierać ćwiczenia, aby nauka była jak najbardziej efektywna. W ramach specjalizacji translatorsko - biznesowej dowiesz się na czym polega praca tłumacza, jakich kompetencji będziesz potrzebował, aby zostać tłumaczem przysięgłym oraz jak połączyć umiejętności językowe zdobyte na studiach ze skomplikowanym światem biznesu, którego być może staniesz się częścią.

 

Praca po studiach

Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent studiów na kierunku filologia germańska - studia online? W zależności, od drogi, na jaką zdecydujesz się jako student, w późniejszym czasie będziesz mógł wykonywać różne zajęcia. Kompetencje językowe oraz pedagogiczne pozwolą ci zostać nauczycielem niemieckiego, dzięki któremu nauka tego języka przestanie być najbardziej znienawidzoną czynnością szkolną wśród uczniów. Z powodzeniem podejmiesz się tłumaczeń zarówno w biurach i korporacjach, jak i swojej własnej działalności gospodarczej. Ponadto otworzy się przed tobą możliwość pracy we wszelkich wydawnictwach naukowych, biurach podróży oraz placówkach dyplomatycznych.

WAŻNE TEMATY

Co zdawać na maturze?

Aby dostać się na kierunek filologia germańska - studia online na Akademii Humanistyczno - Ekonomicznej w Łodzi w procesie rekrutacji brane jest pod uwagę świadectwo maturalne upoważniające do podjęcia studiów wyższych oraz opłata semestralna.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK FILOLOGIA GERMAŃSKA - STUDIA ONLINE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU FILOLOGIA GERMAŃSKA - STUDIA ONLINE

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Filologiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując na kierunku filologia germańska - studia online

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • praktycznej umiejętności używania języka niemieckiego
 • lingwistyki stosowanej
 • historii i kultury Niemiec oraz krajów niemieckojęzycznych
 • literatury Niemiec
 • nauczania języka niemieckiego

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku filologia germańska - studia online

Absolwent kierunku filologia germańska - studia online znajdzie zatrudnienie w/jako:

 • nauczyciel niemieckiego
 • tłumacz lub tłumacz przysięgły (po wykonaniu odpowiednich kursów)
 • pracownik międzynarodowych korporacji
 • pracownik branży turystycznej i biur podróży
 • pracownik placówek dyplomatycznych
 • pracownik wydawnictw naukowych

W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU FILOLOGIA GERMAŃSKA - STUDIA ONLINE

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU FILOLOGIA GERMAŃSKA - STUDIA ONLINE

Komentarze (0)