Filologia germańska - Kraków

Filologia germańska - Kraków

Filologia germańska - Kraków

Studia w Krakowie

filologia germańska

Odkryj kierunek filologia germańska w Krakowie i sprawdź, gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Filologia germańska - studia Kraków 2021 | woj. małopolskie

Studia na kierunku Filologia germańska w Krakowie to studia licencjackie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym)Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Filologia germańska - Kraków

Zobacz, na jakich uczelniach w Krakowie jest kierunek filologia germańska

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Jednostka prowadząca

Filologia germańska stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne
Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

Jednostka prowadząca

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek filologia germańska w Krakowie?

Chyba nikogo nie dziwi fakt, że studia filologiczne są propozycją, na którą decyduje się szerokie grono przyszłych aplikantów. Oznacza to, że jeżeli zdecydujesz się na rozpoczęcie Filologii germańskiej w Krakowie, będziesz musiał liczyć się z konkurencją.

Żeby zwiększyć swoje szanse aplikacyjne, uzyskaj wysokie wyniki z języka angielskiego, języka niemieckiego, historii, historii sztuki, geografii, filozofii, języka francuskiego, języka hiszpańskiego, języka polskiego, języka włoskiego, języka rosyjskiego, języka łacińskiego i kultury antycznej oraz wiedzy o społeczeństwie, gdyż są to przedmioty odgrywające główną rolę w procesie rekrutacji na większości uczelni.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Filologia germańska w Krakowie - zasady rekrutacji

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

FILOLOGIA GERMAŃSKA KRAKÓW STUDIA I STOPNIA

FILOLOGIA GERMAŃSKA KRAKÓW STUDIA II STOPNIA


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

FILOLOGIA GERMAŃSKA KRAKÓW STUDIA STACJONARNE

FILOLOGIA GERMAŃSKA KRAKÓW STUDIA NIESTACJONARNE

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku filologia germańska w Krakowie

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU FILOLOGIA GERMAŃSKA?

 

Filologia germańska to, tuż obok Filologii angielskiej, najczęściej wybierany kierunek studiów z kanonu nauk humanistycznych, niepozbawiony podstaw dziedzin społecznych. Opisywana dziedzina kształcenia jest bardzo często podejmowana nie tylko przez osoby zainteresowane związaniem swojego przyszłego życia zawodowego z dowolnym aspektem tego kierunku, ale również przez tych, którzy chcieliby hobbystycznie kształcić się w zakresie językoznawstwa i kultury niemieckiej.

Filologiczne kierunki studiów w Krakowie stanowią atrakcyjną propozycję edukacyjną dla licznego grona przyszłych studentów, którzy chcieliby rozwijać posiadane już kompetencje językowe, uczyć się nowych, pogłębiać informacje o niemieckojęzycznych kręgach kulturowych oraz przede wszystkim, marzących o związanie swojej przyszłości z takim zawodem, który wymaga codziennego posługiwania się językiem niemieckim. Sylwetka idealnego kandydata na Filologię germańską pokrywa się z zamiłowaniem do nauki języków, aspirowania do miana poligloty, zainteresowaniem dorobkiem kulturowym i literackim Niemiec, a także chęcią połączenia swojej przyszłości z codziennym używaniem tego języka. Jeżeli dysponujesz wymienionymi cechami, to nie wahaj się dłużej i aplikuj na uczelnie w Krakowiektóre posiadają w swojej ofercie studia na kierunku Filologia germańska.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku filologia germańska możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku filologia germańska w Krakowie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.

Uczelnie w Krakowie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

Niektórym wydawać by się mogło, że nauka na Filologii germańskiej oscyluje jedynie wokół zagadnień ściśle związanych z językiem, to znaczy jego leksyką, gramatyką, czy translatoryką. Prawda jest jednak taka, że studenci tego kierunku filologicznego zdobywają również wszechstronną wiedzę o historii, kulturze, literaturze, a nawet ekonomii Niemiec i krajów niemieckojęzycznych. W ten sposób każdy z absolwentów jest w pełni świadomy swojego wykształcenia i potrafi w stu procentach wykorzystać posiadane kompetencje. Przedmioty, które najprawdopodobniej napotkasz na drodze swojego kształcenia, to między innymi:

 • publicystyka niemiecka
 • wstęp do językoznawstwa i literaturoznawstwa
 • trening interkulturowy
 • komunikacja międzykulturowa
 • praktyczna nauka języka niemieckiego
 • gramatyka opisowa języka niemieckiego

Ile trwają studia na kierunku filologia germańska w Krakowie?

Studia na kierunku Filologia germańska w Krakowie, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Gdzie studiować na kierunku filologia germańska w Krakowie?

Uczelnie na których można studiować kierunek filologia germańska w Krakowie

 • Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
 • Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

 

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU FILOLOGIA GERMAŃSKA?

Studia w Krakowie na kierunku Filologia germańska powstały w kilku określonych celach. Pierwszym z nich jest odpowiedź na szerokie zainteresowanie młodych ludzi, którzy marzą o zdobyciu szerokiej wiedzy i umiejętności z pogranicza językoznawstwa, fonologii, gramatyki, a także kultury i sztuki twórców niemieckich. Kolejnym z celów jest wykwalifikowanie specjalistów, którzy będą w stanie zająć się wypełnianiem obowiązków zawodowych w:

 • szkołach
 • świetlicach środowiskowych
 • szkołach językowych
 • innych placówkach oświatowych

 

Jako absolwent zatrudnisz się również w międzynarodowych korporacjach, które opierają swoje działanie na nawiązywaniu kontaktów z kontrahentami zagranicznymi. Swobodne władanie językiem niemieckim będzie cenną umiejętnością dla biur tłumaczeniowych, organów administracji samorządowej oraz rządowej. Jak sam widzisz, wachlarz możliwości zawodowych jest niezwykle szeroki.

Kierunki filologiczne w Krakowie

Rozwiń

Popularne kierunki filologiczne niestacjonarne w Krakowie

19 Uczelni w Krakowie

Może zadajesz sobie pytanie, czy Kraków jest miastem studenckim? Odpowiedź brzmi: tak! Co roku, tysiące maturzystów przybywa do naszego miasta, wybierając wśród dziesięciu publicznych i dziewięciu niepublicznych uczelni wyższych, tym samym dokonując jednej z kluczowych decyzji w swoim życiu. Co na to wpływa? Atmosfera, jaka tu panuje oraz bogata i różnorodna oferta edukacyjna, turystyczna i kulturalna. Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują krakowskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Krakowie

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

  

Komentarze (0)