Zarządzanie jakością i analiza żywności - Wrocław

Zarządzanie jakością i analiza żywności - Wrocław

Studia na kierunku zarządzanie jakością i analiza żywności w mieście Wrocławiu możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym).

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu

Zarządzanie jakością i analiza żywności stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku
forma: stacjonarne

30.01.2024

Zarządzanie jakością i analiza żywności studia Wrocław 2024 | woj. dolnośląskie

Zarządzanie jakością i analiza żywności to bardzo ważny kierunek studiów, który konstruowany jest interdyscyplinarnie. Pewnie niejednokrotnie zastanawiałeś/aś się jak duże znaczenie surowce roślinne i zwierzęce mają dla przemysłu spożywczego i w jaki sposób się te surowce przetwarza. Produkcja żywności, określenie jej właściwości i jakości, a także wszelkie technologie, które są pomocne w tym procesie to tylko nieliczne kwestie, które są poruszane w trakcie całego etapu kształcenia.

Zarządzanie jakością i analiza żywności - Wrocław
Studia na kierunku zarządzanie jakością i analiza żywności w mieście Wrocławiu
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia), 1,5 roku (studia II stopnia)

Przyszli studenci powinni wykazywać zainteresowanie biologią i chemią, ponieważ to na tych naukach opiera się program kształcenia. Ważne są także predyspozycje kierownicze, które pozwolą zarządzać i wypracować stanowisko menedżera. Techniczne studia we Wrocławiu poszukują umysłów analitycznych, które odnajdą się w pracy z najnowszymi oprogramowaniami informatycznymi, a przede wszystkim w pracy w laboratorium.

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek zarządzanie jakością i analiza żywności we Wrocławiu?

Kandydaci na studia biologiczne i przyrodnicze we Wrocławiu w ramach zarządzania jakością i analizy żywności muszą spełniać określone wymagania rekrutacyjne. Obowiązkowo musisz zdać język polski i język obcy nowożytny oraz matematykę na poziomie podstawowym.

Warto zadbać o dobre wyniki także z przedmiotów dodatkowych, to znaczy z biologii, chemii, fizyki i astronomii, matematyki. Egzaminy te warto zdawać na poziomie rozszerzonym. Uczelnie we Wrocławiu biorą pod uwagę także wyniki uzyskane w olimpiadach i konkursach przedmiotowych.

Szczegółów szukaj na stronach internetowych uczelni bądź skontaktuj się telefonicznie lub osobiście z dziekanatem/sekretariatem wybranej placówki.

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE JAKOŚCIĄ I ANALIZA ŻYWNOŚCI?

 

Program studiów i przedmioty

Zarządzanie jakością i analiza żywności łączy umiejętności kierownicze i menedżerskie z wiedzą na temat technologii produkcji żywności. Uczelnie we Wrocławiu, które mają w swojej ofercie tego typu studia biologiczne i przyrodnicze, znajdziesz w dziale poniżej. Aktualnie wszystkie uczelnie w Polsce starają się być na bieżąco z zapotrzebowaniami aktualnego rynku pracy i w porozumieniu z pracodawcami starają się zadbać o wykształcenie młodych umysłów.

Plan zajęć wypełniony jak takimi przedmiotami jak na przykład:

 • mikrobiologia ogólna i żywności 
 • chemia żywności
 • zasady żywienia człowieka
 • higiena i toksykologia żywności
 • zarządzanie jakością i bezpieczeństwem żywności
 • analiza rynku
 • rachunkowość

 

Program kształcenia obejmuje zajęcia związane stricte z biologią i chemią, ale także powiązane z ekonomią czy grafiką inżynierską. Zajęcia realizowane są w dużej części w trakcie laboratoriów, a także w formie ćwiczeń i wykładów.

Uczelnie w mieście Wrocławiu - kierunek zarządzanie jakością i analiza żywności:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu (Wydział Biotechnologii i Nauk o Żywności) stacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE JAKOŚCIĄ I ANALIZA ŻYWNOŚCI?

Kierunek zarządzanie jakością i analiza żywności we Wrocławiu umożliwia zdobycie tytułu inżyniera z zakresu nauk rolniczych w dyscyplinie technologia żywności i żywienia. Studenci są przygotowywani do zarządzania jakością oraz analizowania żywności, którą poddają ocenie w zakresie jakości produktów spożywczych. Projektują i wdrażają również systemy zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego.

Studenci uczą się, w jaki sposób wykorzystać nowe technologie informatyczne w zakresie obliczeń statystycznych oraz w jaki sposób pozyskiwać i przetwarzać informacje z zakresu zarządzania jakością i analizy żywności. Absolwenci zatrudniani są w:

 • stacjach sanitarno-epidemiologicznych
 • laboratoriach i innych placówkach badawczych
 • zakładach przemysłu spożywczego
 • zakładach żywienia zbiorowego i gastronomii
 • jednostkach akredytujących i certyfikujących Systemy Zarządzania Jakością

Poziom i tryb studiów


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Zarządzanie jakością i analiza żywności Wrocław studia stacjonarne

Zarządzanie jakością i analiza żywności w mieście Wrocławiu

25 Uczelni we Wrocławiu

Wrocław jest jednym z największych ośrodków akademickich. Na 10 uczelniach publicznych i kilkunastu niepublicznych studiuje blisko 100 tysięcy studentów. Według rankingów oceniających blisko 200 szkół wyższych, uczelnie we Wrocławiu są jednymi z najlepszych w kraju.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują wrocławskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów we Wrocławiu

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

komentarze (0)

wsaib

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • Drzwi otwarte Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku
 • Dzień Otwarty Wydziału Prawa i Administracji UŁ https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJkzVRdi_LG0cRIMXhgRsDc2Q https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/45afd-uniwersytet-lodzki-kierunki.jpg Uniwersytet Łódzki
 • Drzwi Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJiVhlHiMJqkcR3LRNnD9vans Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie
 • ul. Okopowa 59,  , 01-043 Warszawa https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=ul.%20Okopowa%2059%20warszawa https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/5068d-aeh-vizja.jpg Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie
 • Dni otwarte https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/a4759-akademia-muzyczna-Lodz.jpg Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi
 • ul. św. Jadwigi 12, Wrocław https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJe5O2FNnpD0cRJYDVarV7L1g https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/05309-wyzsza-szkola-prawa-wroc.jpg Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu