Agroinżynieria - Wrocław

Studia we Wrocławiu

agroinżynieria

Odkryj kierunek agroinżynieria we Wrocławiu i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

25.07.2022

Agroinżynieria studia Wrocław 2022 | woj. dolnośląskie

Studia na kierunku Agroinżynieria to studia inżynierskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu inżyniera.

Studia na kierunku agroinżynieria w mieście Wrocławiu
Rok akademicki 2022/2023
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku agroinżynieria w mieście Wrocławiu rozpocznie się 1 maja 2022 r. i potrwa do 30 września 2022 r. | Agroinżynieria Wrocław - terminy rekrutacji >

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym.

Opis kierunku

Studia we Wrocławiu na kierunku agroinżynieria to studia skupiające się na rozwijaniu umiejętności i przekazywaniu wiedzy z zakresu nowoczesnych technik oraz technologii w obszarze rolnictwa, a także prowadzenia i zarządzania gospodarstwem rolnym czy przedsiębiorstwami funkcjonującymi w sferze przetwórstwa i obrotu rolnego. Program studiów dostarcza studentom wiedzy między innymi z zakresu analizy ekonomicznej, zarządzania produkcją zarówno w małych i średnich, jak i dużych przedsiębiorstwach, które są związane z działalnością rolniczą. Studenci poznają również zaawansowane programy graficzne i obliczeniowe, które są wykorzystywane przy projektowaniu, eksploatacji i produkcji maszyn oraz urządzeń funkcjonujących i użytkowanych w rolnictwie.

 

Praca po studiach

Absolwenci z zakresu agroinżynierii, dzięki zdobytej wiedzy oraz kompetencjom z zakresu funkcjonowania i zarządzania przedsiębiorstwami rolnymi, ale i również kwalifikacji w projektowaniu, konstruowaniu oraz eksploatacji zarówno maszyn, jak i innych pojazdów przeznaczonych dla rolnictwa bez problemu znajdą pracę między innymi przy prowadzeniu i  zarządzaniu gospodarstwem rolnym czy przedsiębiorstwami ze sfery przetwórstwa i obrotu rolnego.

czytaj dalej wszystko o Agroinżynieria - Wrocław

Zobacz, na jakich uczelniach w mieście Wrocławiu jest kierunek agroinżynieria

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu

Agroinżynieria stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek agroinżynieria?

Osoby, które zastanawiają się nad wyborem kierunku agroinżynieria, aby przystąpić do procesu rekrutacji, muszą zdać maturę na poziomie podstawowym i złożyć komplet wymaganych dokumentów.

Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku agroinżynieria:

 • język polski,
 • język obcy,
 • biologia,
 • chemia,
 • fizyka,
 • geografia,
 • informatyka,
 • matematyka.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Agroinżynieria w mieście Wrocławiu

Jak wyglądają studia na kierunku agroinżynieria we Wrocławiu?

Studia we Wrocławiu na kierunku agroinżynieria skupiają się przede wszystkim na wykształceniu cennych i potrzebnych umiejętności praktycznych, które przydadzą się i będą wykorzystywane w przyszłej pracy zawodowej.

Jest to propozycja kształcenia, dla osób chcących nabyć profesjonalną wiedzę dotyczącą między innymi technik rolniczych od wykwalifikowanych ekspertów i praktyków. Program studiów realizowany jest przy zaawansowanym zapleczu technicznym i badawczym, dzięki któremu studenci mają możliwość nabycia wiedzy oraz potrzebnych umiejętności z zakresu najnowszych technologii stosowanych w rolnictwie.

Studenci zdobędą również wiedzę z zakresu technik rolniczych stosowanych zarówno w produkcji roślinnej, jak i zwierzęcej, zapoznają się z zagadnieniami z obszaru prawa gospodarczego, rolnego z zakresu fizjologii roślin, matematyki, technologii produkcji roślinnej, mikrobiologii, tworzenia biznesplanu, systemów produkcji zwierzęcej oraz zarządzania.

 

Typ i tryb studiów

Studia na kierunku Agroinżynieria możemy podzielić na:

1.  Typ:

 • studia I stopnia (inżynierskie)

2.  Tryb:

 • studia stacjonarne

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

Agroinżynieria to studia skupiające się na wykształceniu praktycznych umiejętności, dzięki którym studenci zdobędą praktyczną wiedzę i kompetencje przede wszystkim z zakresu fizyki, matematyki, biologii oraz chemii, z którym to działów wiedza jest niezbędna do zrozumienia procesów, które zachodzą w obszarach inżynierii rolniczej.

Studenci będą mieli możliwość uczestniczenia w rozwijających wykładach, warsztatach praktycznych i szerokiej ofercie zajęć teoretycznych i ćwiczeń. Program studiów dostarcza również między innymi wiedzę z zakresu zagadnień dotyczących grafiki inżynierskiej, materiałoznawstwa, projektowania, układów oraz systemów technicznych, które są wykorzystywane w technice rolniczej.

Studenci zdobędą również specjalistyczną wiedzę w obszarze technologii, systemów, technik i urządzeń, które są wykorzystywane w przedsiębiorstwach zajmujących się przetwórstwem rolno-spożywczym, produkcji zwierzęcej, maszyn wykorzystywanych do prac przy produkcji polowej, eksploatacji urządzeń rolniczych czy wykorzystywania układów mechatronicznych w systemach nowoczesnego rolnictwa i poznają zagadnienia związane z prawem, ekonomiką rolnictwa, zarządzaniem i logistyką, odnawialnymi źródłami energii stosowanymi w rolnictwie czy prowadzeniem działalności gospodarczej.

Ile trwają studia na kierunku agroinżynieria we Wrocławiu?

Studia na kierunku Agroinżynieria trwają 3,5 roku (studia I stopnia).

 

Agroinżynieria w mieście Wrocławiu - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3,5 roku inżynier

Jaka praca po studiach na kierunku agroinżynieria we Wrocławiu?

Uczelnie we Wrocławiu kładą nacisk na rozwijanie umiejętności oraz zdobywaniu kompetencji potrzebnych do rozpoczęcia pracy w zawodzie po ukończeniu studiów.

Absolwenci studiów na kierunku agroinżynieria, posiadając szeroką wiedzę oraz umiejętności z obszaru tematyki rolniczej, a także zarządzania i ekonomii, mają wiele możliwości zawodowych. 

Absolwenci między innymi mogą rozpocząć pracę w przedsiębiorstwach funkcjonujących w sferze przetwórstwa i obrotu rolnego, a także mogą świadczyć usługi doradcze czy pracować w charakterze menadżera w obszarze szeroko rozumianej gospodarki żywnościowej.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku Agroinżynieria:

 • gospodarstwa rolne,
 • przedsiębiorstwa sfery przetwórstwa i obrotu rolnego,
 • biura konstrukcyjne,
 • jednostki doradcze,
 • jednostki administracyjne.

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek agroinżynieria we Wrocławiu?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Agroinżynieria Wrocław studia i stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Agroinżynieria Wrocław studia stacjonarne

Kierunki biologiczne i przyrodnicze w mieście Wrocławiu

Rozwiń

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2022

 

Teraz najważniejsze

wyniki matur 2022

matura poprawkowa 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia