Administracja studia II stopnia Katowice i woj. śląskie

Administracja studia II stopnia Katowice i woj. śląskie

Administracja studia II stopnia Katowice i woj. śląskie

Studia II stopnia w Katowicach i woj. śląskim

administracja

Odkryj administrację w Katowicach i woj. śląskim i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Administracja studia II stopnia (magisterskie) Katowice i woj. śląskie

Studia na kierunku administracja na uczelniach śląskich to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Uniwersytecie Śląskim w Katowicach oraz kilku niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym. 

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia (to zdanie dodajemy jeśli są specjalności lub ścieżki). Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Administracja studia II stopnia Katowice i woj. śląskie

Zobacz, na jakich uczelniach w Katowicach i woj. śląskim jest kierunek administracja

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Śląski w Katowicach

Uniwersytet Śląski w Katowicach

Jednostka prowadząca

Administracja stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne
Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa im. Wojciecha Korfantego w Katowicach

Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa im. Wojciecha Korfantego w Katowicach

Jednostka prowadząca

Uczelnie, gdzie administracja jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Śląski w Katowicach

Uniwersytet Śląski w Katowicach

Jednostka prowadząca

Politologia stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku politologia

Wyższa Szkoła Bankowa w Chorzowie

Wyższa Szkoła Bankowa w Chorzowie

Jednostka prowadząca

Bezpieczeństwo narodowe stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku bezpieczeństwo narodowe

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek administracja w Katowicach i woj. śląskim?

Aby zostać studentem kierunku administracja będziesz musiał przedstawić dyplom ukończenia studiów licencjackich lub inżynierskich.

Wszyscy kandydaci muszą pamiętać o konieczności dostarczenia wymaganych dokumentów rekrutacyjnych, których listę znajdziesz na oficjalnej stronie internetowej wybranej uczelni wyższej.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Administracja w Katowicach i woj. śląskim - zasady rekrutacji

Jak wyglądają studia na kierunku administracja w Katowicach?

Administracja to nadal jeden z popularniejszych i chętnie wybieranych kierunków. Jako, że zapotrzebowanie na pracowników administracyjnych nieustannie utrzymuje się na wysokim poziomie, to ukończenie tego typu studiów daje dużą szansę na zdobycie ciekawej i perspektywicznej pracy zgodnej ze swoim wykształceniem. Jeżeli ty także chciałbyś związać swoją przyszłość z pracą biurową lub urzędniczą oraz zdobyć kompleksową wiedzę z zakresu różnorodnych dziedzin, to koniecznie aplikuj na kierunek administracja w Katowicach.

Jeżeli zdecydujesz się aplikować na powyższy kierunek będziesz musiał spełnić kilka istotntnych warunków. Jedną z ważniejszych kwestii będzie zainteresowanie naukami humanistycznymi, społecznymi i prawnymi oraz chęć rozwoju w tym kierunku. Dodatkowym atutem będą także rozwinięte zdolności organizacyjne oraz zaangażowanie w wykonywaną pracę.

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku administracja możemy podzielić na:

1. Typ:

  • Studia I stopnia (licencjackie)
  • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

  • studia stacjonarne
  • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku administracja na uczelniach śląskich realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata. 

Uczelnie śląśkie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Program studiów i przedmioty

Program kształcenia na kierunku administracja w Katowicach będzie oscylował wokół nauk ekonomicznych, prawnych i społecznych. Studenci, którzy aplikują na studia prawnicze będą mogli korzystać z bogatej oferty zajęć i warsztatów praktycznych. W planie znajdą się między innymi następujące przedmioty:

  • system polityczny państwa
  • polityka regionalna
  • zamówienia publiczne
  • kontrola w administracji
  • pomoc socjalna

Jako student zdobędziesz także specjalistyczną wiedzę z zakresu wybranych dziedzin prawa, między innymi prawa podatkowego, handlowego czy bankowego oraz nauczysz się stosować regulacje prawne w praktyce. Ponadto, rozwiniesz swoje zdolności z obszaru zarządzania i marketingu, a także wykształcisz zdolności przywódcze, które z powodzeniem wykorzystasz na stanowiskach kierowniczych.

Wszyscy studenci będą zobowiązani do wyboru specjalizacji, która będzie najbardziej dopasowana do ich potrzeb i planów zawodowych. Aktualną ofertę modułów specjalnościowych znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku administracja na uczelniach śląskich, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Studia drugiego stopnia na kierunku administracja trwają dwa lata, czyli cztery semestry. Po tym czasie uzyskasz tytuł magistra, który otworzy przed tobą wiele zawodowych drzwi.

Jaka praca po studiach?

Studia prawnicze w Katowicach kształcą doskonałych specjalistów, którzy bez problemu odnajdują się na obecnym, niezwykle wymagającym rynku pracy. Dlatego też po ukończeniu kierunku administracje będziesz miał wiele możliwości rozwoju zawodowego.

Jako absolwent znajdziesz zatrudnienie w jednostkach administracji rządowej i samorządowej. Ponadto, doskonale sprawdzisz się na stanowiskach kierowniczych i menedżerskich w różnego rodzaju instytucjach i firmach prywatnych. Równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości z działami HR czy public relations.

Absolwenci często decydują się na pracę w kancelariach prawnych czy różnego rodzaju urzędach. Dobrym pomysłem będzie także założenie własnej działalności gospodarczej o profilu dopasowanym do twojego wykształcenia. Dodatkowo, po ukończeniu studiów magisterskich możesz kontynuować naukę na studiach trzeciego stopnia i tym samym rozpocząć działalność naukową.

Gdzie studiować na kierunku administracja (studia II stopnia) na uczelniach śląskich?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek administracja (studia II stopnia) na uczelniach śląskich:

czytaj dalej uczelnie w Katowicach

Kierunki prawnicze i administracja w Katowicach i woj. śląskim

Popularne kierunki prawnicze i administracja niestacjonarne w Katowicach i woj. śląskim

19 Uczelni w Katowicach i woj. śląskim

W samych Katowicach studiuje około 80 tys., osób, a w całej metropolii nawet 200 tys. Oprócz Uniwersytetu Ekonomicznego i Politechniki Śląskiej (czyli dwóch najlepiej rozwijających się szkół w regionie) studenci mogą wybierać spośród renomowanych publicznych uczelni o innych profilach: Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, Akademii Muzycznej, Uniwersytetu Śląskiego, Akademii Sztuk Pięknych oraz uczelni niepublicznych.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują śląskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Katowicach#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

POZOSTAŁE UCZELNIE W KATOWICACH I WOJ. ŚLĄSKIM NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK ADMINISTRACJA

Komentarze (0)