JOURNALISM AND NEW MEDIA

JOURNALISM AND NEW MEDIA

Dodaj do ulubionych

JOURNALISM AND NEW MEDIA studia-kierunek studiów

Studia na kierunku journalism and new media to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

Studia na kierunku journalism and new media
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia)

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności journalism and new media możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym) | journalism and new media - uczelnie >

Opis kierunku

Journalism and new media to studia skierowane do pasjonatów dziennikarstwa, którzy chcieliby rozwinąć swój warsztat i zdobyć wszechstronną wiedzę z zakresu szeroko pojętych nauk humanistycznych i społecznych. Program zakłada realizację treści związanych z dziennikarstwem internetowym i marketingiem. Studenci będą mieli szansę rozwinąć umiejętności praktyczne i nauczyć się tworzenia komunikatów prasowych, redakcji tekstów czy podejmowania działań marketingowych.

 

Praca po studiach

Absolwenci znajdą zatrudnienie w redakcjach prasowych, radiowych i telewizyjnych. Ponadto mogą podjąć zatrudnienie w agencjach marketingowych i reklamowych lub założyć własną działalność gospodarczą.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Decydując się na złożenie aplikacji na kierunek journalism and new media warto odpowiednio wcześniej zapoznać się z informacjami zawartymi na oficjalnej stronie internetowej uczelni. W przypadku wyższych szkół niepublicznych konieczne jest zaliczenie egzaminu maturalnego, dostarczenie dokumentów oraz wniesienie opłaty. Przyszli studenci muszą także wykazać się znajomością języka angielskiego na poziomie umożliwiającym swobodną komunikację.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK JOURNALISM AND NEW MEDIA

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Collegium Civitas w Warszawie

Collegium Civitas w Warszawie

Journalism and new media stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne

Specjalności na kierunku journalism and new media

JOURNALISM AND NEW MEDIA - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Journalism and new media studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Journalism and new media studia I stopnia

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku journalism and new media

Forma studiów
Poziom studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Studia I stopnia

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU JOURNALISM AND NEW MEDIA?

Journalism and new media to studia, które powstały jako odpowiedź na potrzeby współczesnego świata. Rozwój internetu i mediów społecznościowych spowodował wzrost zapotrzebowania na specjalistów do spraw nowych mediów. W ramach kształcenia studenci będą mieli możliwość rozwoju na kilku polach jednocześnie i poznania zagadnień związanych z szeroko pojętym dziennikarstwem tradycyjnym i internetowym. Poza tym skupią się na podnoszeniu swoich kwalifikacji zawodowych oraz rozwijaniu kompetencji językowych, dzięki którym zwiększą swoje szanse na karierę międzynarodową.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku journalism and new media możemy podzielić na:

1. Poziom:

2. Forma:

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Osoby, które aplikują na powyższe studia licencjackie będą miały możliwość rozwinięcia wszechstronnej wiedzy na temat dziennikarstwa, w tym dziennikarstwa internetowego. W ramach kształcenia skupią się na rozwijaniu umiejętności praktycznych, które z powodzeniem wykorzystają w przyszłej pracy zawodowej.

Przede wszystkim nauczą się redakcji i edycji tekstów, formułowania notatek prasowych i wypowiedzi radiowych. Co więcej, poznają zasady wykorzystywania metod z obszaru marketingu internetowego oraz pisania treści w oparciu o zasady SEO. Program kształcenia umożliwi im także poszerzenie kwalifikacji z zakresu montażu wideo i audio z wykorzystaniem zaawansowanych programów i narzędzi komputerowych. Jako że zajęcia będą prowadzone w języku angielskim, studenci podniosą swoje kompetencje językowe i zwiększą szanse na karierę międzynarodową.

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU JOURNALISM AND NEW MEDIA?

Studia na kierunku journalism and new media będą trwały trzy lata (studia I stopnia).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU JOURNALISM AND NEW MEDIA?

Po ukończeniu studiów na kierunku journalism and new media oraz zdobyciu wszechstronnej wiedzy i kwalifikacji, absolwenci bez problemu znajdą zatrudnienie na współczesnym rynku pracy. Przede wszystkim zostaną kompleksowo przygotowani do pracy w redakcjach prasowych, radiowych i telewizyjnych. Ponadto mogą związać swoją przyszłość z redakcjami internetowymi oraz wydawnictwami, gdzie będą odpowiedzialni za redakcje i edycje tekstów. Dzięki znajomości języka obcego idealnie odnajdą się jako pracownicy firm i instytucji międzynarodowych.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku journalism and new media:

 • redakcje prasowe
 • redakcje telewizyjne
 • redakcje radiowe
 • wydawnictwa
 • redakcje internetowe
 • firmy i instytucje międzynarodowe
 • własna działalność gospodarcza.

Zobacz inne kierunki Dziennikarstwo i informacja

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU JOURNALISM AND NEW MEDIA

Komentarze (0)

wsaib

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • ul. Marcinkowskiego 2-6, Wrocław Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
 • Dni Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJiYIsI9x0_UYRxah2a6T5Asc https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/cb81d-wsb-w-gdańsku.jpg Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku
 • ul. Komandorska 118/120  53-345 Wrocław  https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJA9Y2DELCD0cRMbXaXGADe8E Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
 • ul. Leśna 1, 75-582 Koszalin https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/6d087-pwsz-koszalin.jpg Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie
 • ul. Pigonia 1, Rzeszów https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJM5haPPj6PEcRAXpvuNl9L0M https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/d0984-uniwersytet-rzeszowski.jpg Uniwersytet Rzeszowski
 • Dzień otwarty https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ86W4KGNXIkcR0hLbEH2iYgQ https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/d8fa8-up-studia-lublin.jpg Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie