DZIENNIKARSTWO I KULTURA MEDIÓW

DZIENNIKARSTWO I KULTURA MEDIÓW

DZIENNIKARSTWO I KULTURA MEDIÓW studia-kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Media często bywają nazywane czwartą władzą. Określenie to wiąże się z ich siłą opiniotwórczą. Prasa, telewizja i inne media wpływają na światopogląd społeczeństwa i wpływa na ich wybory czy gusta. Wykonywanie zawodu dziennikarza wiąże się z dużą odpowiedzialnością, lecz jednocześnie może sprawiać dużo satysfakcji i przyjemności.

Nic dziwnego, że coraz więcej ludzi decyduje się na związanie z nim swojej przyszłości zawodowej. Umożliwiają to studia na niezwykle interesującym i przyszłościowym kierunku dziennikarstwo i kultura mediów. Jest on skierowany do wszystkich tych, którzy są świadomi roli, jaką pełnią media w dzisiejszym świecie i chcieliby poznać ich specyfikę oraz prawa rządzące światem medialnym. Jeżeli jesteś jedną z tych osób i chciałbyś zyskać nowe umiejętności i wiedzę przy jednoczesnym rozwijaniu swoich pasji to aplikuj na dziennikarstwo i kulturę mediów.

 

Czego nauczysz się na kierunku dziennikarstwo i kultura mediów?

 

Studia na kierunku dziennikarstwo i kultura mediów charakteryzują się dużą różnorodnością poruszanych tematów i szerokim wachlarzem zajęć z zakresu kilku dziedzin wiedzy. Jako student skupisz się na kilku istotnych aspektach pracy dziennikarskiej, których poznanie jest niezbędne do wykonywania tego zawodu.

W trakcie kursu zaznajomisz się z historią mediów oraz dowiesz się jakie zmiany zachodziły w nich na przestrzeni lat. Co więcej skupisz się na przyswajaniu wiedzy językoznawczej i będziesz uczestniczył w zajęciach z kultury języka, który jest najważniejszym narzędziem komunikacyjnym. Jednak program studiów, przede wszystkim zakłada kształtowanie umiejętności praktycznych i poznawanie warsztatu pracy dziennikarskiej.

W trakcie kursu będziesz musiał dokonać wyboru specjalizacji, która najbardziej odpowiada twoim zainteresowaniom oraz planom zawodowym. Zadecydujesz pomiędzy dziennikarstwem internetowym a mediami regionalnymi.

 

Jaka praca po tym kierunku?

 

Po ukończeniu studiów na kierunku dziennikarstwo i kultura mediów będziesz miał wiedzę z zakresu szeroko pojętego dziennikarstwa i innych aspektów, które składają się na specyfikę tej dyscypliny. Uzyskana wiedza teoretyczna oraz umiejętności praktyczne sprawią, że bez problemu znajdziesz zatrudnienie w swoim zawodzie. W trakcie studiów będziesz przede wszystkim przygotowywany do pracy na stanowisku dziennikarza prasowego, radiowego lub telewizyjnego. Co więcej będziesz miał wszelkie kompetencje do znalezienia zatrudnienia w agencjach reklamowych i działach public relations.

Równie ciekawą opcją jest praca w zawodzie rzecznika prasowego czy w działach promocji. Jako absolwent tego interesującego kierunku będziesz mógł pracować w mediach internetowych, jako bloger lub administrator portalu. Ponadto, możesz wykonywać pracę redaktora lub korektora w redakcjach czasopism i wydawnictwach. Po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach drugiego stopnia i zdobywać dalsze wykształcenie i rozwijać swoje zainteresowania.

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku dziennikarstwo i kultura mediów powinieneś zdać maturę z języka polskiego, języka obcego nowożytnego, WOS-u, historii, matematyki lub geografii.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK DZIENNIKARSTWO I KULTURA MEDIÓW

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

CZĘSTO WYBIERANE

Miasto
SORTOWANIE:

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU DZIENNIKARSTWO I KULTURA MEDIÓW

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Dziennikarstwo i informacja

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU DZIENNIKARSTWO I KULTURA MEDIÓW:

 • znajomość historii mediów
 • wiedza językoznawcza
 • znajomość zasad kultury języka
 • umiejętność tworzenia tekstów użytkowych
 • umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy
 • język obcy

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

DZIENNIKARSTWO I KULTURA MEDIÓW STUDIA NIESTACJONARNE

DZIENNIKARSTWO I KULTURA MEDIÓW STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

DZIENNIKARSTWO I KULTURA MEDIÓW STUDIA I STOPNIA

DZIENNIKARSTWO I KULTURA MEDIÓW STUDIA II STOPNIA

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU DZIENNIKARSTWO I KULTURA MEDIÓW:

 • radio
 • telewizja
 • redakcje prasowe
 • wydawnictwa (redaktor, korektor)
 • media internetowe
 • działy marketingu i promocji
 • rzecznik prasowy
 • agencje reklamowe
 • działy public relations

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU DZIENNIKARSTWO I KULTURA MEDIÓW

Komentarze (0)