Publikowanie cyfrowe i sieciowe

Publikowanie cyfrowe i sieciowe

Studia na kierunku publikowanie cyfrowe i sieciowe możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
Więcej filtrów
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Uniwersytet Wrocławski

Uniwersytet Wrocławski

Publikowanie cyfrowe i sieciowe stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Publikowanie cyfrowe i sieciowe studia - kierunek studiów

Studia na kierunku Publikowanie cyfrowe i sieciowe to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia na kierunku publikowanie cyfrowe i sieciowe
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku publikowanie cyfrowe i sieciowe rozpocznie się 1 czerwca 2024 r. i potrwa do 11 lipca 2024 r. | publikowanie cyfrowe i sieciowe - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia na kierunku publikowanie cyfrowe i sieciowe możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym | publikowanie cyfrowe i sieciowe - uczelnie >

Specjalności

Współczesne studia z publikowania cyfrowgo i sieciowgo charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

Popularne specjalności na kierunku publikowanie cyfrowe i sieciowe: digitalizacja i publikowanie zbiorów, instructional designer – projektant materiałów dydaktycznych i szkoleniowych.

 
Wymagania

W procesie rekrutacji na studia 2024/2025 na kierunku publikowanie cyfrowe i sieciowe najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: historia sztuki, informatyka, język polski, język obcy, matematyka, dowolny przedmiot.

*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku publikowanie cyfrowe i sieciowe:

 • dowolny przedmiot,
 • historia sztuki,
 • informatyka,
 • język obcy,
 • język polski,
 • matematyka.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Publikowanie cyfrowe i sieciowe - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując publikowanie cyfrowe i sieciowe

Program studiów i przedmioty

Przykładowe przedmioty w programie studiów na kierunku publikowanie cyfrowe i sieciowe: edytory grafiki, historia mediów, komunikacja w teorii i praktyce, podstawy edytorstwa, praca w programie inDesign.

Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku publikowanie cyfrowe i sieciowe? Studia kształcą w zakresie wiedzy dotyczącej szeroko pojętego sektora informacji. Zdobędziesz wiedzę na temat publikacji cyfrowej oraz ich procesu tworzenia, dystrybucji, przechowywania, archiwizacji, a także użytkowania.

Co więcej, obce nie będą Ci nowoczesne technologie wykorzystywanej w branży informacyjnej oraz komunikacyjnej. Nacisk będzie także kładziony na kształtowanie umiejętności miękkich dotyczących komunikacji interpersonalnej. Kierunek skierowany jest bowiem do osób lubiących współpracować z ludźmi, a dodatkowo posługują się nienaganną polszczyzną.

 

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
 • tworzenia publikacji elektronicznych,
 • wiedzy teoretycznej z zakresu sektora informacyjnego oraz komunikacyjnego,
 • sposobu funkcjonowania publikacji cyfrowych oraz sieciowych w Internecie,
 • nowoczesnych technologii stosowanych w publikacjach cyfrowych,
 • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posiada umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu kierunku kształcenia.

Jak wyglądają studia na kierunku publikowanie cyfrowe i sieciowe?

 

1. Typ i tryb studiów

Osoby chcące zdobyć wyższe wykształcenie mogą wybierać pomiędzy studiami stacjonarnymi i niestacjonarnymi. Kierunek publikowanie cyfrowe i sieciowe można realizować w dwóch powyższych trybach. Jeżeli jesteś osobą dyspozycyjną wybierz pierwszą opcją, w której zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku. Jeżeli natomiast chciałbyś połączyć naukę z innymi aktywnościami, zdecyduj się na studia niestacjonarne, które realizują tryb zajęć weekendowych.

Program nauczania na powyższych studiach będzie oscylował wokół nauk dziennikarskich.

 

Studia na kierunku Publikowanie cyfrowe i sieciowe możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

 

2. Program studiów i przedmioty

Ze względu na interdyscyplinarny program nauczania na kierunku publikowanie cyfrowe i sieciowe będziesz miał okazję zdobyć wszechstronną wiedzę z zakresu dziennikarstwa, informatyki, medioznawstwa oraz edytorstwa. W siatce zajęć znajdzie się wiele ciekawych i zarazem rozwijających przedmiotów, o tematyce powiązanej z powyższymi zagadnieniami. Oto wybrane z nich:

 • Podstawy edytorstwa
 • Ocena i selekcja dokumentów
 • Prawo autorskie w pracy wydawcy
 • Zarządzanie kolekcjami e-dokumentów

 

3. Nabywane umiejętności

Jako student kierunku publikowanie cyfrowe i sieciowe, zdobędziesz kompleksowe wykształcenie humanistyczne. Przede wszystkim nauczysz się tworzenia, publikacji oraz dystrybucji publikacji cyfrowych. Ponadto poznasz zasady redagowania tekstu oraz obsługi specjalistycznego programu edytorskiego InDesign. Studenci rozwiną także zdolności z zakresu marketingu, reklamy oraz public relations.

 

4. Dla kogo ten kierunek

Publikacje cyfrowe to obecnie główny środek komunikacji internetowej. Prawie każda firma posiada stronę internetową, na której umieszcza różnego rodzaju artykuły oraz informacje. Dla przeciętnego czytelnika treść tego artykułu oraz jego wygląd może wydawać się przypadkowy.

Jednak ich tworzenie to nie bułka z masłem i wymaga właściwych umiejętności. Możesz je zdobyć dzięki studiom na kierunku publikowanie cyfrowe i sieciowe! Jeżeli zatem masz „lekkie pióro” i posługujesz się nienaganną polszczyzną to publikowanie cyfrowe i sieciowe może być świetnym kierunkiem dla Ciebie!

 

5. Gdzie studiować Publikowanie cyfrowe i sieciowe

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek Publikowanie cyfrowe i sieciowe:

 

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku Publikowanie cyfrowe i sieciowe trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Studia pierwszego stopnia na kierunku publikowanie cyfrowe i sieciowe będą trwały trzy lata, czyli sześć semestrów i zakończą się nadaniem tytułu licencjata. Jeżeli zdecydujesz się na studia drugiego stopnia, na naukę poświęcisz dwa lata, czyli cztery semestry. Po upływie tego czasu i obronie pracy dyplomowej zdobędziesz tytuł magistra.

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku publikowanie cyfrowe i sieciowe

Praca po studiach

Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent kierunku publikowanie cyfrowe i sieciowe? Po ukończeniu studiów będziesz mógł pracować w wydawnictwach publikacji tradycyjnych i cyfrowych, redakcjach portali internetowych czy firmach prowadzących digitalizację publikacji.

Co więcej,pracę będziesz mógł podjąć w bibliotekach cyfrowych, instytucjach naukowych czy księgarniach internetowych. Ponadto, nic nie stoi na przeszkodzie do pracy w działach firm zajmujących się promocją lub marketingiem lub wydawnictwem. Jeżeli zatem widzisz siebie w jednej z powyższych profesji to publikowanie cyfrowe i sieciowe może być świetnym początkiem Twojej przyszłej kariery zawodowej w tym zakresie!

 

Absolwent kierunku publikowanie cyfrowe i sieciowe znajdzie zatrudnienie w/jako:
 • pracownik w wydawnictwach publikacji tradycyjnych oraz cyfrowych,
 • pracownik w redakcjach portali internetowych,
 • pracownik w firmach prowadzących digitalizację publikacji,
 • pracownik w bibliotekach cyfrowych,
 • pracownik działu promocji w firmie.

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Publikowanie cyfrowe i sieciowe studia niestacjonarne

Publikowanie cyfrowe i sieciowe studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Publikowanie cyfrowe i sieciowe studia I stopnia

Publikowanie cyfrowe i sieciowe studia II stopnia

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku publikowanie cyfrowe i sieciowe

Filtrowanie
Województwo
Miasto
Poziom studiów
Forma studiów

Zobacz inne kierunki dziennikarstwo i informacja

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

W jakich firmach możesz pracować po kierunku publikowanie cyfrowe i sieciowe

Miasta, które oferują studia na kierunku Publikowanie cyfrowe i sieciowe

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

Komentarze (0)