Architektura informacji studia - kierunek studiów

Obecnie prowadzenie firmy nie sprowadza się wyłącznie do rozbudowywania sieci kontaktów, działań reklamowych i tworzenia ofert, którym nie oprze się żaden klient. Ważne staje się również zaistnienie i zdobycie silnej pozycji w Internecie. Dlatego posiadanie dobrze zaprojektowanej strony internetowej przystosowanej do najbardziej wymagających klientów przyczynia się do osiągnięcia sukcesu biznesowego. Proces tworzenia witryny jest długotrwały i uczestniczy w nim wielu specjalistów. Coraz częściej nad przebiegiem tych prac czuwa architekt informacji.

 

Dla kogo ten kierunek

Kim jest architekt informacji? To osoba, która koordynuje współpracę między grafikami, informatykami i programistami. Ustala główne cele strony i czuwa nad tym by strona je osiągała. Planuje zmiany tak by zostały dostosowane do aktualnych potrzeb użytkowników serwisu. W związku z tym został utworzony nowy kierunek, którego zadaniem jest kształcenie specjalistów w tej dziedzinie. Jeśli jesteś ciekawy co proponują studia na kierunku Architektura informacji zapoznaj się z ofertą.

 

Program studiów i przedmioty

Program studiów skupia się nie tylko na przekazaniu wiedzy teoretycznej ale również obejmuje zajęcia praktyczne, dzięki którym rozwiniesz swoje umiejętności w zakresie projektowania i tworzenia serwisów internetowych. Poznasz zasady jak najlepszego prezentowania treści oraz wyszukiwania informacji. Na zajęciach z cyberbezpieczeństwa zdobędziesz wiedzę na temat potencjalnych ataków, dowiesz się w jaki sposób chronić dane użytkowników strony czy środki finansowe firmy.

 

Praca po studiach

Gdzie znajdziesz pracę jako absolwent kierunku Architektura informacji? Przede wszystkim w działach IT, firmach zajmujących się obsługą serwisów internetowych i w mediach społecznościowych. Zatrudnienie czeka na Ciebie również w instytucjach rządowych i samorządowych. Zatem jeśli interesuje Cię wirtualny świat, jesteś kreatywny i lubisz wyzwania te studia są stworzone dla Ciebie!

WAŻNE TEMATY

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na architektura informacji, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty: język polski

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK ARCHITEKTURA INFORMACJI

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Specjalności na kierunku architektura informacji

Specjalności na kierunku filologia polska

Specjalności na kierunku informatologia z biznesowym językiem angielskim

CZĘSTO WYBIERANE

Miasto
SORTOWANIE:

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU ARCHITEKTURA INFORMACJI

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Studia I stopnia

Zobacz inne kierunki Filologiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując architekturę informacji

Absolwent będzie posiadać wiedzę z zakresu:
 • projektowania przestrzeni informacyjnych,
 • projektowania funkcjonalnego komunikatu wizualnego,
 • posługiwania się odpowiednimi strategiami i metodami projektowania raz analizowania przestrzeni informacyjnych,
 • wizualizacji informacji,
 • architektury stron internetowych.

Jak wyglądają studia na kierunku architektura informacji?

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek architektura informacji jest dostępny zarówno w trybie stacjonarnym, jak i zaocznym. Wybierając pierwszą opcję musisz być przygotowany na codzienne uczestnictwo w zajęciach. W przypadku studiów niestacjonarnym zjazdy odbywają się w określone weekendy semestru.

Studenci, którzy aplikują na powyższy kierunek zdobędą wszechstronne wykształcenie z zakresu nauk humanistycznych i informatycznych.

 

2. Program studiów i przedmioty

Kierunek architektura informacji łączy w sobie zagadnienia z pogranicza nauk humanistycznych, socjologicznych, a nawet informatycznych, dzięki czemu studenci mają szansę zdobyć wszechstronne i przyszłościowe wykształcenie. W siatce zajęć znajdzie się wiele ciekawych i rozwijających zajęć, takich jak:

 • Architektura baz danych
 • Edukacja informacyjna
 • Podstawy digitalizacji
 • Rzeczywistość rozszerzona

Jako student zagłębisz się także w świat współczesnych mediów i dowiesz się więcej na temat przetwarzania konkretnych informacji. Program kształcenia zakłada także realizacje obieralnych modułów specjalizacyjnych, których aktualną listę znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni.

 

3. Nabywane umiejętności

Jako student kierunku architektura informacji wykształcisz szereg umiejętności praktycznych, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Przede wszystkim dowiesz się w jaki sposób pozyskiwać i zarządzać informacjami. Ponadto, poznasz specyfikę mediów oraz portali społecznościowych, a także nauczysz się tworzyć serwisy internetowe. Uzyskaną wiedzę i kompetencje z powodzeniem wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, dzięki którym zdobędziesz doświadczenie i kwalifikacje zawodowe.

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

ARCHITEKTURA INFORMACJI STUDIA NIESTACJONARNE

ARCHITEKTURA INFORMACJI STUDIA STACJONARNE

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Kierunek ten można realizować zarówno na pierwszym, jak i drugim stopniu. Jeżeli zdecydujesz się na pierwszą opcję na naukę poświęcisz trzy lata, czyli sześć semestrów. Po upływie tego czasu i obronie pracy dyplomowej zyskasz tytuł licencjata. Studia drugiego stopnia trwają dwa lata i kończą się nadaniem tytułu magistra.

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

ARCHITEKTURA INFORMACJI STUDIA I STOPNIA

ARCHITEKTURA INFORMACJI STUDIA II STOPNIA

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku architektura informacji

Absolwent kierunku architektura informacji znajdzie zatrudnienie jako:
 • projektant serwisów internetowych,
 • projektant grafiki,
 • specjalista od użyteczności,
 • manager zawartości serwisu internetowego,
 • pracownik instytucji kulturalnych.

W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU ARCHITEKTURA INFORMACJI

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU ARCHITEKTURA INFORMACJI

Komentarze (0)