PUBLIKOWANIE WSPÓŁCZESNE

PUBLIKOWANIE WSPÓŁCZESNE

Studia na kierunku publikowanie współczesne możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
Więcej filtrów
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Uniwersytet Warszawski

Uniwersytet Warszawski

Publikowanie współczesne stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

PUBLIKOWANIE WSPÓŁCZESNE studia – kierunek studiów

Studia na kierunku Publikowanie współczesne to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia na kierunku publikowanie współczesne
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku publikowanie współczesne rozpocznie się 6 czerwca 2024 r. i potrwa do 10 lipca 2024 r. | publikowanie współczesne - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia na kierunku publikowanie współczesne możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym | publikowanie współczesne - uczelnie >

Wymagania

W procesie rekrutacji na studia 2024/2025 na kierunku publikowanie współczesne najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: język polski, historia, biologia, chemia, filozofia, fizyka, fizyka i astronomia, geografia, informatyka, język obcy, matematyka, wiedza o społeczeństwie, historia muzyki, historia sztuki, język łaciński i kultura antyczna.

*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku publikowanie współczesne:

 • biologia,
 • chemia,
 • filozofia,
 • fizyka,
 • fizyka i astronomia,
 • geografia,
 • historia,
 • historia muzyki,
 • historia sztuki,
 • informatyka,
 • język łaciński i kultura antyczna,
 • język obcy,
 • język polski,
 • matematyka,
 • wiedza o społeczeństwie.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

PUBLIKOWANIE WSPÓŁCZESNE - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU PUBLIKOWANIE WSPÓŁCZESNE:

Czego nauczysz się podczas studiów na kierunku publikowanie współczesne?

Ze względu na niezwykle innowacyjną i nowatorską formę tych prestiżowych studiów będziesz miał szansę ugruntować swoją dotychczasową wiedzę humanistyczną i z zakresu nauk społecznych oraz wzbogacić ją o zupełnie nowe, istotne elementy.
W ofercie kształcenia przewidziano liczne warsztaty i zajęcia teoretyczne, dzięki którym dowiesz się więcej na temat zagadnień oscylujących wokół książki. Zaznajomisz się z jej bogatą historią, zmianami zachodzącym w recepcji społecznej oraz poznasz jej różnorodne formy wydawnicze.
W trakcie kursu, nauczysz się także szczegółowych wymogów edytorskich i ich zastosowania w praktyce oraz zagłębisz się w meandry grafiki komputerowej oraz projektowania i składu tekstu.
Co więcej, będziesz miał okazję korzystać z najnowszych programów graficznych oraz edytorskich, na co dzień stosowanych przez profesjonalistów w tej branży.
Uzyskaną wiedzę teoretyczną wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, dzięki którym zdobędziesz cenne doświadczenie oraz kwalifikacje zawodowe.
Wszyscy studenci skupią się także na rozwijaniu i doskonaleniu swoich kompetencji językowych, których znajomość jest niezwykle dużym atutem na współczesnym rynku pracy.
 

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie takim jak:

 • znajomość historii i recepcji książki
 • znajomość specyfiki rynku wydawniczego
 • umiejętność składu tekstu
 • zdolności edytorskie
 • znajomość języka obcego
 • umiejętność projektowania okładek książek
 • umiejętność skutecznego zbierania informacji
 • znajomość nowych mediów
 • znajomość nowoczesnych programów informatycznych stosowanych w rynku wydawniczym
 • znajomość specjalistycznej terminologii

Jak wyglądają studia na kierunku publikowanie współczesne?

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek publikowanie współczesne realizuje program z zakresu nauk ekonomicznych i humanistycznych dlatego też po jego ukończeniu zdobędziesz kompleksowe wykształcenie związane z tym obszarem tematycznym.

Powyższy kierunek można realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym, dzięki czemu każdy będzie mógł wybrać opcję dopasowaną do swoich potrzeb i planów. W przypadku studiów stacjonarnych zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku. Natomiast studia niestacjonarne realizują zjazdy w wybranej weekendy semestru.

 

Studia na kierunku Publikowanie współczesne możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

 

2. Program studiów i przedmioty

Studenci, którzy aplikują na kierunek publikowanie współczesne będą mieli okazję rozwinąć swoją wiedzę z obszaru dziennikarstwa oraz szeroko pojętych nauk humanistycznych i ekonomicznych. W planie znajdzie się wiele ciekawych przedmiotów związanych z powyższymi zagadnieniami, między innymi:

 • Źródła informacji w pracy wydawniczej
 • Podstawy organizacji i zarządzania
 • Pismo tradycja i współczesność
 • Problemy badawcze edytorstwa bibliologicznego

Jako student dowiesz się więcej na temat współczesnego rynku wydawniczego i nowoczesnych technologii informatycznych, stosowanych na co dzień w branży wydawniczej. Ponadto, będziesz miał okazję poznać specyfikę funkcjonowania nowych mediów i ich miejsca we współczesnym społeczeństwie.

 

3. Nabywane umiejętności

Kierunek publikowanie współczesne ma w dużej mierze charakter praktyczny, dzięki czemu będziesz miał możliwość zdobycia istotnych umiejętności i kwalifikacji zawodowych. Przede wszystkim, skupisz się na rozwijaniu swoich kompetencji wydawniczych i tym samym nauczysz się redagowania, korekty czy projektowania określonej pozycji książkowej.

Ponadto, zyskasz zdolności z obszaru zarządzania oraz poznasz nowoczesne techniki marketingowe, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Program nauczania zakłada także realizacje lektoratu z języka obcego, na którym poznasz specjalistyczną terminologię branżową.

 

4. Dla kogo ten kierunek

Publikowanie współczesne to niezwykle nowoczesny i innowacyjny kierunek studiów pierwszego stopnia. Jego program jest nijako odpowiedzią na potrzeby dynamicznego i prężnie zmieniającego się rynku wydawniczego.
Współcześnie, w dobie rozwoju nowoczesnych technologii informatycznych oraz zwiększenia się popularności nowych mediów, w branży tej zaszły bardzo duże zmiany, które całkowicie wpłynęły na postrzeganie tej dyscypliny.
W związku z tego typu tendencjami, pojawiło się zapotrzebowanie na specjalistów doskonale orientujących się w meandrach i zawiłościach rynku wydawniczego.
Jeżeli więc jesteś osobą o licznych zainteresowaniach z zakresu nauk humanistycznych, doskonale orientujesz się dokonaniach współczesnej kultury i literatury oraz chciałbyś związać z nią swoją przyszłość zawodową, to powinieneś wziąć udział w rekrutacji na ten kierunek!

 

5. Gdzie studiować Publikowanie współczesne

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek Publikowanie współczesne:

 

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku Publikowanie współczesne trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Studia pierwszego stopnia na kierunku publikowanie współczesne trwają trzy lata, czyli sześć semestrów. Po upływie tego czasu i obronie pracy dyplomowej zdobędziesz tytuł licencjata.

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU PUBLIKOWANIE WSPÓŁCZESNE:

Jaka praca po tym kierunku?

Jako absolwent tych niezwykle nowatorskich i perspektywicznych studiów będziesz miał gruntowną wiedzę i kompetencje praktyczne z obszaru kwestii powiązanych z naukami humanistycznymi, rynkiem wydawniczym oraz innymi, istotnymi dziedzinami.
Po ukończeniu studiów bez problemu znajdziesz atrakcyjną i dopasowaną do twoich predyspozycji, prace. Przede wszystkim będziesz kompleksowo przygotowany do związania swojej przyszłości z branżą wydawniczą, szczególnie na stanowisku redaktora, edytora czy specjalisty od składu tekstu.
Ponadto, możesz pracować w różnorodnych instytucjach kultury i sztuki oraz we wszystkich typach bibliotek. Równie ciekawym wyborem może okazać się zatrudnienie w administracji, na wszystkich szczeblach edukacji oraz w ośrodkach badawczo-naukowych.
Ponadto, bardzo dobra znajomość języka angielskiego sprawi, że bez problemu znajdziesz pracę poza granicami naszego kraju. Dodatkowo, po zakończeniu studiów magisterskich możesz kontynuować naukę na studiach doktoranckich i rozważyć wybór ścieżki naukowej.

 

Absolwent kierunku Publikowanie współczesne znajdzie zatrudnienie jako/w takich miejscach jak:
 • redaktor
 • korektor tekstów
 • specjalista do spraw składu tekstu
 • projektant okładek
 • różnorodne instytucje kultury
 • administracja
 • biblioteki
 • księgarnie
 • media
 • wydawnictwa
 • redakcje czasopism
 • placówki badawczo-naukowe
 • edukacja

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Publikowanie współczesne studia niestacjonarne

Publikowanie współczesne studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Publikowanie współczesne studia I stopnia

Publikowanie współczesne studia II stopnia

Zobacz inne kierunki humanistyczne

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Zobacz inne kierunki humanistyczne - podyplomowe

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Miasta, które oferują studia na kierunku PUBLIKOWANIE WSPÓŁCZESNE

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

Komentarze (0)