PUBLIKOWANIE WSPÓŁCZESNE

PUBLIKOWANIE WSPÓŁCZESNE

PUBLIKOWANIE WSPÓŁCZESNE studia – kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Publikowanie współczesne to niezwykle nowoczesny i innowacyjny kierunek studiów pierwszego stopnia. Jego program jest nijako odpowiedzią na potrzeby dynamicznego i prężnie zmieniającego się rynku wydawniczego. Współcześnie, w dobie rozwoju nowoczesnych technologii informatycznych oraz zwiększenia się popularności nowych mediów, w branży tej zaszły bardzo duże zmiany, które całkowicie wpłynęły na postrzeganie tej dyscypliny.
W związku z tego typu tendencjami, pojawiło się zapotrzebowanie na specjalistów doskonale orientujących się w meandrach i zawiłościach rynku wydawniczego. Jeżeli więc jesteś osobą o licznych zainteresowaniach z zakresu nauk humanistycznych, doskonale orientujesz się dokonaniach współczesnej kultury i literatury oraz chciałbyś związać z nią swoją przyszłość zawodową, to powinieneś wziąć udział w rekrutacji na ten kierunek!
 
 
Czego nauczysz się podczas studiów na kierunku publikowanie współczesne?
Ze względu na niezwykle innowacyjną i nowatorską formę tych prestiżowych studiów będziesz miał szansę ugruntować swoją dotychczasową wiedzę humanistyczną i z zakresu nauk społecznych oraz wzbogacić ją o zupełnie nowe, istotne elementy. W ofercie kształcenia przewidziano liczne warsztaty i zajęcia teoretyczne, dzięki którym dowiesz się więcej na temat zagadnień oscylujących wokół książki. Zaznajomisz się z jej bogatą historią, zmianami zachodzącym w recepcji społecznej oraz poznasz jej różnorodne formy wydawnicze.
W trakcie kursu, nauczysz się także szczegółowych wymogów edytorskich i ich zastosowania w praktyce oraz zagłębisz się w meandry grafiki komputerowej oraz projektowania i składu tekstu. Co więcej, będziesz miał okazję korzystać z najnowszych programów graficznych oraz edytorskich, na co dzień stosowanych przez profesjonalistów w tej branży. Uzyskaną wiedzę teoretyczną wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, dzięki którym zdobędziesz cenne doświadczenie oraz kwalifikacje zawodowe. Wszyscy studenci skupią się także na rozwijaniu i doskonaleniu swoich kompetencji językowych, których znajomość jest niezwykle dużym atutem na współczesnym rynku pracy.
 
 
Jaka praca po tym kierunku?
Jako absolwent tych niezwykle nowatorskich i perspektywicznych studiów będziesz miał gruntowną wiedzę i kompetencje praktyczne z obszaru kwestii powiązanych z naukami humanistycznymi, rynkiem wydawniczym oraz innymi, istotnymi dziedzinami. Po ukończeniu studiów bez problemu znajdziesz atrakcyjną i dopasowaną do twoich predyspozycji, prace. Przede wszystkim będziesz kompleksowo przygotowany do związania swojej przyszłości z branżą wydawniczą, szczególnie na stanowisku redaktora, edytora czy specjalisty od składu tekstu.
Ponadto, możesz pracować w różnorodnych instytucjach kultury i sztuki oraz we wszystkich typach bibliotek. Równie ciekawym wyborem może okazać się zatrudnienie w administracji, na wszystkich szczeblach edukacji oraz w ośrodkach badawczo-naukowych. Ponadto, bardzo dobra znajomość języka angielskiego sprawi, że bez problemu znajdziesz pracę poza granicami naszego kraju. Dodatkowo, po zakończeniu studiów magisterskich możesz kontynuować naukę na studiach doktoranckich i rozważyć wybór ścieżki naukowej.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Jako że publikowanie współczesne to studia drugiego stopnia, w procesie rekrutacji powinieneś przedstawić dyplom ukończenia studiów z obszaru pokrewnych dyscyplin naukowych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK PUBLIKOWANIE WSPÓŁCZESNE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Warszawski

Uniwersytet Warszawski

Jednostka prowadząca

Publikowanie współczesne stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Terminy rekrutacji na uczelniach 2020/2021

Tryb studiów
Typ studiów
Miejscowość
Województwo
SORTOWANIE:
I stopnia i jednolite II stopnia Dodatkowa rekrutacja
Uniwersytet Warszawski Uniwersytet Warszawski stac.STUDIA STACJONARNE Termin rekrutacji I stopnia:
od 13.07.2020
do 12.08.2020
Termin rekrutacji II stopnia:
od 05.05.2020
do 16.09.2020
Termin dodatkowej rekrutacji:
od 05.09.2020
do 01.10.2020
Dowiedz się więcej
niestac.STUDIA NIESTACJONARNE Termin rekrutacji I stopnia:
do 13.09.2020
Termin rekrutacji II stopnia:
do 16.09.2020
Termin dodatkowej rekrutacji:
Dowiedz się więcej

Terminy rekrutacji mogą się różnić w zależności od wybranego kierunku. Uczelnie mogą prowadzić także dodatkowe nabory, które z reguły trwają do 30 września lub 15 października. Szczegółowe informacje znajdziesz klikając powyższy przycisk "Dowiedz się więcej".

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU PUBLIKOWANIE WSPÓŁCZESNE

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Humanistyczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU PUBLIKOWANIE WSPÓŁCZESNE:

 • znajomość historii i recepcji książki
 • znajomość specyfiki rynku wydawniczego
 • umiejętność składu tekstu
 • zdolności edytorskie
 • znajomość języka obcego
 • umiejętność projektowania okładek książek
 • umiejętność skutecznego zbierania informacji
 • znajomość nowych mediów
 • znajomość nowoczesnych programów informatycznych stosowanych w rynku wydawniczym
 • znajomość specjalistycznej terminologii

Jak wyglądają studia na kierunku publikowanie współczesne?

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek publikowanie współczesne realizuje program z zakresu nauk ekonomicznych i humanistycznych dlatego też po jego ukończeniu zdobędziesz kompleksowe wykształcenie związane z tym obszarem tematycznym.

Powyższy kierunek można realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i zaocznym, dzięki czemu każdy będzie mógł wybrać opcję dopasowaną do swoich potrzeb i planów. W przypadku studiów stacjonarnych zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku. Natomiast studia niestacjonarne realizują zjazdy w wybranej weekendy semestru.

 

2. Program studiów i przedmioty

Studenci, którzy aplikują na kierunek publikowanie współczesne będą mieli okazję rozwinąć swoją wiedzę z obszaru dziennikarstwa oraz szeroko pojętych nauk humanistycznych i ekonomicznych. W planie znajdzie się wiele ciekawych przedmiotów związanych z powyższymi zagadnieniami, między innymi:

 • Źródła informacji w pracy wydawniczej
 • Podstawy organizacji i zarządzania
 • Pismo tradycja i współczesność
 • Problemy badawcze edytorstwa bibliologicznego

Jako student dowiesz się więcej na temat współczesnego rynku wydawniczego i nowoczesnych technologii informatycznych, stosowanych na co dzień w branży wydawniczej. Ponadto, będziesz miał okazję poznać specyfikę funkcjonowania nowych mediów i ich miejsca we współczesnym społeczeństwie.

 

3. Nabywane umiejętności

Kierunek publikowanie współczesne ma w dużej mierze charakter praktyczny, dzięki czemu będziesz miał możliwość zdobycia istotnych umiejętności i kwalifikacji zawodowych. Przede wszystkim, skupisz się na rozwijaniu swoich kompetencji wydawniczych i tym samym nauczysz się redagowania, korekty czy projektowania określonej pozycji książkowej.

Ponadto, zyskasz zdolności z obszaru zarządzania oraz poznasz nowoczesne techniki marketingowe, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Program nauczania zakłada także realizacje lektoratu z języka obcego, na którym poznasz specjalistyczną terminologię branżową.

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

PUBLIKOWANIE WSPÓŁCZESNE STUDIA NIESTACJONARNE

PUBLIKOWANIE WSPÓŁCZESNE STUDIA STACJONARNE

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia pierwszego stopnia na kierunku publikowanie współczesne trwają trzy lata, czyli sześć semestrów. Po upływie tego czasu i obronie pracy dyplomowej zdobędziesz tytuł licencjata.

Czas trwania studiów na kierunku publikowanie współczesne na poszczególnych uczelniach

Tryb studiów
Typ studiów
Miejscowość
Województwo
SORTOWANIE:
I stopnia II stopnia jednolite
Uniwersytet Warszawski Uniwersytet Warszawski stac. I stopnia:
3 lata
(licencjat)
II stopnia:
-
jednolite:
-
Dowiedz się więcej
niestac. I stopnia:
3 lata
(licencjat)
II stopnia:
-
jednolite:
-
Dowiedz się więcej

Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

PUBLIKOWANIE WSPÓŁCZESNE STUDIA I STOPNIA

Przedmioty maturalne brane pod uwagę w procesie rekrutacji na kierunek publikowanie współczesne na poszczególnych uczelniach

Tryb studiów
Typ studiów
Miejscowość
Województwo
SORTOWANIE:
Uniwersytet Warszawski Uniwersytet Warszawski Przedmioty:

biologia, chemia, filozofia, fizyka, fizyka i astronomia, geografia, historia, historia muzyki, historia sztuki, informatyka, język obcy, język polski, język łaciński i kultura antyczna, matematyka, wiedza o społeczeństwie

Dowiedz się więcej

Szczegółowe informacje na temat wymagań rekrutacyjnych należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

Orientacyjne limity miejsc na kierunku publikowanie współczesne na poszczególnych uczelniach

Tryb studiów
Typ studiów
Miejscowość
Województwo
SORTOWANIE:
I stopnia II stopnia jednolite
Uniwersytet Warszawski Uniwersytet Warszawski stac. I stopnia:
45
II stopnia:
-
jednolite:
-
Dowiedz się więcej
niestac. I stopnia:
40
II stopnia:
-
jednolite:
-
Dowiedz się więcej

Szczegółowe informacje na temat limitów należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

Progi punktowe na kierunek publikowanie współczesne na poszczególnych uczelniach

Tryb studiów
Typ studiów
Miejscowość
Województwo
SORTOWANIE:
I stopnia II stopnia jednolite
Uniwersytet Warszawski Uniwersytet Warszawski stac. I stopnia:
49,64
II stopnia:
-
jednolite:
-
Dowiedz się więcej
niestac. I stopnia:
zapytaj uczelnię
II stopnia:
-
jednolite:
-
Dowiedz się więcej

Szczegółowe informacje na temat progów należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU PUBLIKOWANIE WSPÓŁCZESNE:

 • redaktor
 • korektor tekstów
 • specjalista do spraw składu tekstu
 • projektant okładek
 • różnorodne instytucje kultury
 • administracja
 • biblioteki
 • księgarnie
 • media
 • wydawnictwa
 • redakcje czasopism
 • placówki badawczo-naukowe
 • edukacja

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU PUBLIKOWANIE WSPÓŁCZESNE

Komentarze (0)