Nauki fizyczne – astronomia

Nauki fizyczne – astronomia

Dodaj do ulubionych

Nauki fizyczne – astronomia studia – kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

Astronomia jest jedną z najstarszych nauk przyrodniczych. Nic dziwnego – ludzie od początku swojego istnienia byli otaczani przez sklepienie niebieskie, które podczas bezchmurnych nocy zamieniało się w powierzchnię znaczoną nieskończoną ilością małych, świecących punktów, które pomimo wrażenia, że są na wyciągnięcie ręki, jednocześnie zdawały się być oddalone o niepojętą wówczas przez ludzki umysł odległość. Tajemniczość nocnego nieba wzbudzała ciekawość prehistorycznych filozofów, którzy zaczęli snuć pierwsze refleksje i domysły na temat istoty kosmosu. W dzisiejszych czasach niezwykłego dorobku cywilizacyjnego o wszechświecie wiemy znacznie więcej, chociaż wciąż istnieje zupełnie niezbadany grunt mogący stanowić doskonałe pole do popisu dla przyszłych badaczy zainteresowanych astronomią. Właśnie dla nich powstały studia na kierunku nauki fizyczne – astronomia. Od dziecka lubiłeś oglądać gwiazdy, a niebo stanowiło dla ciebie największą i jednocześnie najbardziej fascynującą tajemnicę świata? Chciałbyś brać czynny udział w badaniach kosmosu? Twoim ulubionym przedmiotem w szkole od zawsze była fizyka? Jeśli odpowiedziałeś twierdząco na większość pytań, to studia na kierunku nauki fizyczne – astronomia z pewnością okażą się dla ciebie najlepszym z możliwych wyborów. 

 

Program studiów i przedmioty
Czego nauczysz się w trakcie studiów na kierunku nauki fizyczne – astronomia? Wiedza i umiejętności, które zdobędziesz będą prawie tak rozległe, jak sam kosmos. Początkowo przypomnisz sobie znane już zagadnienia z dziedziny fizyki oraz matematyki, co da ci dobry wstęp do rozeznania w skomplikowanych obliczeniach będących nieodłącznym elementem wszystkich dziedzin nauki z pogranicza fizyki i astronomii. Od podszewki poznasz wszystkie procesy fizyczne zachodzące w otaczającym nas świecie. W sposób szczegółowy poznasz budowę oraz ewolucję i procesy powstawania gwiazd. Zagłębisz fizykę układów planetarnych ze szczególnym uwzględnieniem Słońca, a ponadto tajniki obsługi specjalistycznych programów komputerowych i symulatorów układu słonecznego przestaną być ci obce. 

 

Praca po studiach
Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent studiów na kierunku nauki fizyczne – astronomia? Wszędzie tam, gdzie będziesz mógł zagłębiać swoje zainteresowanie tematyką poruszaną już na etapie studiów. Z otwartymi ramionami przyjmą cię właściciele ośrodków badawczych oraz planetariów. Będziesz mógł zająć posadę w zespołach naukowych realizujących międzynarodowe programy badawcze z zakresu fizyki i astronomii. Jeśli zależy ci na zaszczepieniu pasji do tej jednej z najciekawszych dziedzin nauk ścisłych w najmłodszych umysłach, a ponadto znajdziesz chwilę na wykonanie odpowiednich kursów specjalistycznych, z powodzeniem rozpoczniesz karierę nauczyciela fizyki lub wykładowcy akademickiego. Wybór będzie należał tylko do ciebie.

Co zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia kierunku nauki fizyczne – astronomia, w procesie rekrutacji na większości uczelni brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: język obcy nowożytny, fizyka, matematyka.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK NAUKI FIZYCZNE – ASTRONOMIA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku nauki fizyczne - astronomia

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Zobacz inne kierunki Fizyczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Wiedza, którą zdobędziesz, studiując na kierunku nauki fizyczne – astronomia

   Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

   • procesów fizycznych
   • budowy i ewolucji gwiazd
   • fizyki układów planetarnych
   • fizyki Słońca
   • stosowania podstawowych modeli matematycznych i fizycznych do opisu procesów zachodzących w obiektach astronomicznych
   • metod numerycznych
   • obsługi specjalistycznych programów komputerowych

   Czas trwania studiów na kierunku nauki fizyczne – astronomia na poszczególnych uczelniach

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miejscowość
   Województwo
   SORTOWANIE:
   I stopnia II stopnia jednolite

   Brak wyników

   Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

   Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku nauki fizyczne – astronomia

   Absolwent kierunku nauki fizyczne – astronomia znajdzie zatrudnienie w/jako:

   • ośrodkach badawczych
   • planetariach
   • zespołach prowadzących obserwacje satelitarne 
   • grupach naukowych realizujących międzynarodowe programy badawcze 
   • nauczyciel fizyki i astronomii.

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU NAUKI FIZYCZNE – ASTRONOMIA

   Komentarze (0)