Biofizyka molekularna i komórkowa

Biofizyka molekularna i komórkowa

Biofizyka molekularna i komórkowa studia - kierunek studiów

 
Dla kogo ten kierunek
Trudno uwierzyć, że największe organizmy żywe, których masa często przekracza kilkaset ton składają się z komórek wielkości uniemożliwiającej zobaczenie ich gołym okiem. Wyspecjalizowani naukowcy, dzięki technicznemu dorobkowi dzisiejszych czasów, są w stanie z niesamowitą precyzją wnikać do wnętrza komórek i dowolnie je interpretować. Pomimo dynamicznego rozwoju techniki i nauk biologicznych, wciąż wiele kwestii związanych z budową i funkcjonowaniem organizmów żywych pozostaje niewyjaśnionych. Kierunek biofizyka molekularna i komórkowa ma na celu "stworzyć" szeregi specjalistów walczących z niepoznanymi dotąd zagadnieniami, które kryje przed nami biologiczny świat, którego jesteśmy częścią. Czy wiedziałeś, że cykl życia tkanki nie kończy się po śmierci organizmu? Kto będzie idealnym aplikantem na te studia? osoba zainteresowana mechanizmami działania organizmów żywych, wirusów i bakterii, zafascynowana otaczającym ją światem i chcąca zgłębić go od podszewki. Jeśli czujesz, że cechy te opisują właśnie ciebie, nigdy nie miałeś problemów z nauką biologii, fizyki i chemii - aplikuj!
 
Program studiów i przedmioty
Czego nauczysz się w toku studiów na kierunku biofizyka molekularna i komórkowa? Mechanizmów działania organizmów począwszy od budowy pojedynczej komórki, na ogromnych ekosystemach skończywszy. Dowiesz się, jak ważne są z pozoru nieistotne powiązania między poszczególnymi organizmami i jak wielki wpływ mają także na ciebie. Zanim jednak wkroczysz na drogę naukową, wykładowcy przypomną ci niezbędną wiedzę elementarną z nauk przyrodniczych, którą zacząłeś zgłębiać na lekcjach w szkole. Przestanie być ci obca wiedza z zakresu chemii - zrozumiesz jakie pierwiastki chemiczne składają się na poszczególne organizmy żywe i jaki mają wpływ na ich poprawne działanie. Nie same organizmy żywe pozostają przedmiotem badań biofizyki molekularnej i komórkowej - wiedza o ekosystemach i środowiskach ich życia będzie równie nieoceniona. W siatce studiów zawrze się również genetyka, zoologia, chronobiologia, czy neuroetnologia - spokojnie, najpierw poznasz znaczenie tych słów.
 
Praca po studiach
Gdzie podejmiesz pracę po ukończeniu studiów na kierunku fizyka molekularna i komórkowa? chcąc działać jako naukowiec, będziesz mógł postarać się o posadę pracownika laboratorium biologicznego. Zatrudnienie znajdziesz także w branży farmaceutycznej. Będziesz mógł czuwać nad wytwarzaniem leków i ich dystrybucją lub staniesz za apteczną ladą doradzając klientom, jakie medykamenty będą najlepsze na ich dolegliwości. Jeśli bliższe twojemu sercu są organizmy roślinne, zajmiesz się przemysłem biotechnologicznym, gdzie zagłębisz tajniki wytwarzania kosmetyków i żywności z roślin. Z otwartymi ramionami przyjmą cię też szkoły i uczelnie wyższe, gdzie podzielisz się swoją wiedzą z innymi.

WAŻNE TEMATY

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

W toku rekrutacji na studia na kierunku biofizyka molekularna i komórkowa na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie brane są pod uwagę wyniki egzaminu maturalnego z następujących przedmiotów: matematyka, chemia, fizyka, biologia.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK BIOFIZYKA MOLEKULARNA I KOMÓRKOWA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU BIOFIZYKA MOLEKULARNA I KOMÓRKOWA

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Biologiczne i przyrodnicze

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując biofizykę molekularną i komórkową

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
 • biologii
 • chemii
 • fizyki
 • genetyki
 • fizjologii 
 • anatomii

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

BIOFIZYKA MOLEKULARNA I KOMÓRKOWA STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

BIOFIZYKA MOLEKULARNA I KOMÓRKOWA STUDIA I STOPNIA

BIOFIZYKA MOLEKULARNA I KOMÓRKOWA STUDIA II STOPNIA

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku biofizyka molekularna i komórkowa.

Absolwent kierunku biofizyka molekularna i komórkowa znajdzie zatrudnienie w/jako:
 • laboratoriach
 • szpitalach i innych placówkach medycznych
 • aptekach
 • służbie zdrowia
 • nauczyciel chemii, biologii lub fizyki

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU BIOFIZYKA MOLEKULARNA I KOMÓRKOWA

Komentarze (0)