Metalurgia studia - kierunek studiów

Chcesz zaostać ekspertem w zakresie przetwarzania oraz użytkowania metali i stopów w różnych gałęziach przemysłu? Studia na kierunku Metalurgia dadzą Ci bez wątpienia taką możliwość! Co więcej, będziesz przygotwany do twórczej pracy z użyciem nowoczesnych technologii metali i stopów. Jeżeli zatem interesuje Cię świat metalurgii i chciałbyć przełożyć swoje zainteresowania na przyszłą karierę to może być to kierunek dla Ciebie!

Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Metalurgia? Studią kształcą w zakresie metalurgii ekstrakcyjnej, przetwórstwa metali i stopów, nauki o materiałach, recyklingu metali, utylizacji odpadów technologicznych, techniki cieplnej, informatyki, podstaw automatyki oraz ekologii. Do wyboru, w zależności od uczelni, jest wiele ciekawych specjalizacji, które obejmują takie tematy jak: komputerowe modelowanie procesów metalurgicznych, metaloznawstwo i obróbka cieplna, metalurgia ekstrakcyjna, plastyczna przeróbka metal,technika cieplnaczy czy piece przemysłowe i ochrona środowiska Jednak niezależnie od specalizacji czekają na Ciebie takie przedmioty jak: informatyka, komputerowe wspomaganie prac inżynierskich, czy podstawy projektowania z wykorzystaniem programów CAD/CAM. Jedno jest pewne – na pewno nie będziesz się nudzić!

Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent kierunku Metalurgia? Po ukończeniu studiów będziesz mógł pracować w firmach zajmujących się przetwórstwem metali i stopów, laboratoriach specjalistycznych czy biurach projektowych. Nic nie stoi też na przeszkodzie by założyć własną działalność gospodarczą w tej dziedzinie. Z wielu ankiet wynika, że niemal wszyscy studenci kierunku Metalurgia znajdują ciekawą pracę w zawodzie. Nie powinieneś zatem mieć problemu z jej znalezieniem od razu po zakończeniu studiów. Jeżeli zatem Twoją mocną strona jest fizyka oraz matematyka to Metalurgia może być świetnym kierunkiem dla Ciebie!

WAŻNE TEMATY

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku metalurgia, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: matematyka, biologia, chemia, fizyka z astronomią, geografia, informatyka, język obcy.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK METALURGIA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Zobacz inne kierunki Inżynierskie - techniczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując metalurgię

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
  • pomiaru podstawowych wielkoci fizycznych, analizy zjawisk fizycznych, rozwiązywania problemów technicznych w oparciu o prawa fizyk,
  • stosowania metod analitycznych w badaniach materiałów – głównie w metalurgii, posługiwania się aparatur badawcza; oceny struktury i własności metali i stopów metali,
  • stosowania zasad termodynamiki do opisu zjawisk fizycznych i modelowania matematycznego procesów cieplnych, stosowania zasad techniki cieplnej, projektowania i eksploatacji urządzeń energetycznych,
  • projektowania technologii metalurgicznych i ich stosowania w celu wytwarzania materiałów inynierskich,
  • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posiada umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu kierunku kształcenia.

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku metalurgia

Absolwent kierunku metalurgia znajdzie zatrudnienie w/jako:
  • pracownik w firmach zajmujących się przetwórstwem metali i stopów,
  • pracownik w laboratoriach specjalistycznych,
  • pracownik w biurach projektowych,
  • pracownik przemysłu metalurgicznego,
  • pracownik jendostek doradczych.

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU METALURGIA

Komentarze (0)