Physics and Astronomy

Physics and Astronomy

Dodaj do ulubionych

Physics and Astronomy studia - kierunek studiów

Studia na kierunku Physics and Astronomy to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

Studia na kierunku physics and astronomy
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia II stopnia
Czas trwania 2 lata (studia II stopnia)

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności physics and astronomy możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) | physics and astronomy - uczelnie >

Opis kierunku

Kierunek Physics and Astronomy ma charakter międzydyscyplinarny. Unikatowa propozycja kształcenia umożliwi Ci zdobycie wiedzy zarówno w zakresie fizyki, jak i astronomii. Studenci niejako sami decydują o dziedzinie dominującej poprzez dobór przedmiotów. Studia w tym zakresie prowadzone są w języku angielskim. Będziesz miał/a okazję poznać największe odkrycia astronomiczne, które nieustannie kształtują wyobrażenia człowieka o świecie.

 

Praca po studiach

Absolwenci ze swobodą odnajdują się w szkołach doktorskich zarówno w kraju, jak i za granicą. Mogą pracować w ośrodkach badawczych, a także zajmują się obsługą zaawansowanych urządzeń i systemów komputerowych. Ich zawodowym i naukowym celem jest popularyzacja nauki w zakresie fizyki i astronomii.

JAKIE WYMAGANIA REKRUTACYJNE?

Pamiętaj, że studia magisterskie przeznaczone są dla osób, które ukończyły już studia pierwszego lub drugiego stopnia bądź jednolite studia magisterskie, dlatego w trakcie rekrutacji z pewnością będziesz musiał/a przedstawić dyplom ukończenia kształcenia w danym zakresie. W zależności od trybu kształcenia proces rekrutacyjny wygląda inaczej. 

 

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK PHYSICS AND ASTRONOMY

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

Physics and astronomy stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: stacjonarne

Physics and Astronomy - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Physics and astronomy studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Physics and astronomy studia II stopnia

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku physics and astronomy

Forma studiów
Poziom studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU PHYSICS AND ASTRONOMY?

Studia na kierunku Physics and Astronomy tworzone są w interdyscyplinarny sposób, a głównym językiem, w którym prowadzone są zajęcia, jest język angielski. W trakcie zdobywanego wykształcenia będziesz miał/a okazję dołączyć do zespołów badawczych szukających odpowiedzi na takie pytania, jak chociażby fakt, w jaki sposób nanocząsteczka złota może wpływać na świecenie pojedynczych molekuł lub czy można zmierzyć skład atmosfery planet w układach pozasłonecznych.

Propozycja kształcenia Physics and Astronomy jest idealna dla osób, które chcą wejść w świat naukowców na najwyższym poziomie. W ramach zajęć będziesz miał/a okazję korzystać z naukowego sprzętu badawczego.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku Physics and Astronomy możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Kierunek Physics and Astronomy umożliwia Ci zdobycie wiedzy odnoszącej się zarówno do astronomii, jak i fizyki. Astronomia uchodzi za najstarszą naukę przyrodniczą, a jednocześnie za naukę, która nieustannie kształtuje Nasze wyobrażenie o świecie. W trakcie zdobywanej wiedzy dowiedz się, na czym polega detekcja fal grawitacyjnych, a także jak odkrywa się pozasłoneczne układy planetarne i nowe, nieznane planetoidy w pobliżu Ziemi.

Fizyka z kolei ułatwi wyjaśnienie fundamentalnych procesów, które zachodzą w przyrodzie. Zrozumiesz ogólne i powszechne prawa, które rządzą światem, a także nauczysz się rozwiązywać problemy z wykorzystaniem metod naukowych popartych symulacjami komputerowymi.

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU PHYSICS AND ASTRONOMY?

Studia na kierunku Physics and Astronomy trwają 2 lata (studia II stopnia).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU PHYSICS AND ASTRONOMY?

Absolwenci kierunku Physics and Astronomy specjalizują się w obsłudze zaawansowanych urządzeń i systemów komputerowych. Zawodowo zajmują się popularyzacją nauki, a także poznawaniem mikro i nano-świata oraz najodleglejszych zakątków kosmosu.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku Physics and Astronomy:

 • ośrodki badawcze
 • firmy zajmujące się analizą statystyczną danych
 • branża IT
 • ośrodki badawcze
 • planetaria
 • placówki naukowe i naukowo-badawcze

Absolwenci studiów astronomicznych i fizycznych w tym zakresie odnajdą się w szkołach doktorskich zarówno w kraju, jak i za granicą.

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU PHYSICS AND ASTRONOMY

Komentarze (0)