Kierunki studiów obejmujące tę tematykę łączy teorię z praktyką, co pozwala studentom na rozwijanie umiejętności nie tylko w zakresie fizyki, ale też w zastosowaniach inżynieryjnych i technologicznych. W początkowych latach nauki studenci uczą się na temat fizyki klasycznej, elektromagnetyzmu czy termodynamiki.
Poznają później zaawansowane tematy w zakresie zastosowania fizyki, takich jak nanotechnologia, fizyka medyczna. Realizują projekty badawcze pod kierunkiem wykładowcy. Mają też możliwość odbycia praktyk w przemyśle lub instytucjach badawczych.
Kształcenie prowadzone jest w ramach specjalności w zakresie komputerowego modelowania. Podczas ćwiczeń studenci wykonują eksperymenty, uczą się obsługiwania urządzeń pomiarowych oraz analizowania danych.
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku applied physics możemy podzielić na:
1. Typ:
2. Tryb:
2. Zdobywana wiedza i umiejętności
Absolwenci potrafią zbierać, przetwarzań i interpretować dane eksperymentalne. Identyfikują problemy techniczne i formułują efektywne rozwiązania na podstawie wiedzy teoretycznej. Mają doświadczenie w przeprowadzaniu eksperymentów w laboratoriach, w tym obsługują sprzęt laboratoryjny.
Korzystają z języków programowania do analizy danych i modelowania zjawisk fizycznych. Tworzą też symulację zjawisk fizycznych, co pozwala na wizualizację i analizę skomplikowanych procesów.
Skutecznie komunikują wyniki badań oraz prezentują projekty przed różnymi audytoriami. Współpracują w grupach projektowych, co jest istotne w kontekście pracy w laboratoriach czy projektach badawczych.