NAUCZANIE FIZYKI studia-kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Fizyka to niezwykle rozbudowana dyscyplina naukowa, składająca się z wielu interesujących działów, których poznanie jest niezbędne do zrozumienia całokształtu tej rozwiniętej i skomplikowanej dziedziny. Nauki fizyczne, współcześnie znajdują zastosowanie w wielu branżach, między innymi medycznej, dlatego też nieustannie wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów z obszaru tej dziedziny, którzy dodatkowo potrafiliby podzielić się swoją wiedzą z innymi.

Jako odpowiedź na tego typu potrzeby powstał niezwykle interesujący i rozwijający kierunek, nauczanie fizyki. Jeżeli więc interesują Cię nauki ścisłe, a dodatkowo chciałabyś zająć się nauczaniem w szkołach, to studia na tym kierunku będą dla Ciebie idealnym wyborem.

 

Czego nauczysz się na kierunku nauczanie fizyki?

 

Ze względu na interdyscyplinarny charakter studiów zdobędziesz wiedzę z obszaru kilku dziedzin, skłądajacych się na bogatą dyscyplinę naukową, jaką jest fizyka oraz inne nauki pokrewne. W trakcie kursu będziesz uczęszczał na liczne, niezwykle rozwijające zajęcia, dzięki którym zyskasz wiedzę teoretyczną oraz niezwykle istotne umiejętności praktyczne.

Jako student będziesz miał szansę dowiedzieć się więcej na temat nauk matematycznych, fizyki kwantowej, elektrodynamiki, termodynamiki czy astronomii. Ponadto, oprócz kompetencji z obszaru nauk ścisłych, skupisz się na rozwijaniu swoich zdolności pedagogicznych i dydaktycznych. Nauczysz się jak w interesujący i skuteczny sposób przekazać wiedzę innym i zainteresować fizyką następne pokolenia. Co więcej, podczas studiów poznasz nowoczesne metody i techniki nauczania oraz zaznajomisz się z ogólnopolskim systemem oceniania.

Uzyskaną wiedzę teoretyczną wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, które zrealizujesz w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Będziesz miał szansę rozwinąć także swoje kompetencje językowe z wybranego przez siebie języka obcego.

 

Jaka praca po tym kierunku?

 

Po ukończeniu studiów na kierunku nauczanie fizyki będziesz miał wszechstronne wykształcenie i gruntowną wiedzę z obszaru nauk fizycznych oraz oscylujących wokół pedagogiki, dydaktyki i psychologii. Zdobyte umiejętności praktyczne i wiedza teoretyczna sprawią, że zyskasz szansę na zdobycie ciekawej i rozwijającej pracy. Przede wszystkim będziesz kompleksowo przygotowany do zawodu nauczyciela fizyki, zarówno w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych.

Ponadto idealnie odnajdziesz się w organizacjach rządowych i pozarządowych, między innymi w Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej czy w Instytucie Badań Edukacyjnych. Równie ciekawym rozwiązaniem jest związanie swojej przyszłości ze specjalistycznymi wydawnictwami lub ośrodkami badawczo-naukowymi. Co więcej, po ukończeniu studiów możesz kontynuować naukę na dalszych szczeblach edukacji i zdobywać wykształcenie, dzięki któremu zyskasz nowe perspektywy zawodowe.

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku nauczanie fizyki musisz przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych z obszaru pokrewnych nauk.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK NAUCZANIE FIZYKI

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Specjalności na kierunku fizyka

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU NAUCZANIE FIZYKI

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Fizyczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU NAUCZANIE FIZYKI:

 • wiedza fizyczna i matematyczna
 • wiedza z zakresu astronomii
 • wiedza z zakresu elektrodynamiki
 • wiedza z zakresu termodynamiki i fizyki statycznej
 • znajomość fizyki kwantowej
 • znajomość języka obcego na poziomie B2
 • znajomość specjalistycznej terminologii
 • umiejętności pedagogiczne i dydaktyczne
 • znajomość podstaw psychologii
 • umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy teoretycznej

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

NAUCZANIE FIZYKI STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

NAUCZANIE FIZYKI STUDIA I STOPNIA

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU NAUCZANIE FIZYKI:

 • szkoły podstawowe
 • szkoły ponadpodstawowe
 • organizacje rządowe i pozarządowe
 • kuratorium
 • ośrodki metodyczne
 • Okręgowa Komisja Egzaminacyjna
 • Instytut Badań Edukacyjnych
 • Ośrodek Rozwoju Edukacji
 • specjalistyczne wydawnictwa

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU NAUCZANIE FIZYKI

Komentarze (0)