akustyka studia

Akustyka studia - kierunek studiów

Studia magisterskie na kierunku Akustyka to ciekawa propozycja dla absolwentów Reżyserii dźwięku lub kierunków pokrewnych, takich jak: fizyka, matematyka czy informatyka. Chcesz wiedzieć jak powstają fale akustyczne i jak się je wykorzystuje we współczesnej nauce? Dzięki studiom na kierunku Akustyka dowiesz się tego i wiele więcej! Jeżeli zatem myślisz o ciekawych studiach magisterskich to Akustyka może być świetnym początkiem Twojej przyszłej kariery w tym zakresie!

Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Akustyka? Zanim zostaniesz studentem Akustyki musisz zdać egzamin z zakresu Twoich możliwości słuchowych. Składa się on z dwóch etapów. Pierwszy to rozmowa kwalifikacyjna, podczas której zostanie zagrana linia melodyczna, którą będziesz musiał odtworzyć głosowo. Kolejno odbędzie się test z zakresu wiadomości o muzyce. Będąc studentem zdobędziesz wiedzę z zakresu sygnałów akustycznych, modeli słuszenia, cieczy magnetycznych oraz modeli propagacji oraz zjawisk hipertermicznych w medycynie.

Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent kierunku Akustyka? Po ukończeniu studiów będziesz mógł pracować w studiach fonograficznych, radiowych, telewizyjnych i teatralnych, w filmowych grupach produkcyjnych przy nagłośnieniu koncertów i imprez plenerowych oraz w szkolnictwie – po ukończeniu specjalności nauczycielskiej, zgodnie ze standardami kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela. Jeżeli zatem widzisz siebie w jednej z powyższych profesji to Akustyka może być kierunkiem, który warto wziąc pod uwagę podczas wyboru Twojej przyszłej ścieżki kariery!

 

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując akustykę

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
  • treści podstawowych: fizyki, matematyki oraz informatyki,
  • sygnałów akustycznych w procesie wspomagania osób niedowidzących,
  • kształcenia słuchu,
  • cieczy magnetycznych oraz zjawisk hipertermicznych w medycynie,
  • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posiada umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu kierunku kształcenia.
 

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku akustyka

Absolwent kierunku akustyka znajdzie zatrudnienie w/jako:
  • pracownik w studiach fonograficznych,
  • pracownik w studiach radiowych,
  • pracownik firmy nagłaśniającej,
  • pracownik firmy konsultingowej,
  • pracownik firmy marketingowej.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku akustyka, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: studia II stopnia.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Popularne miasta, które oferują studia na kierunku AKUSTYKA

Gdzie studiować i jakie wymagania na kierunek Akustyka

AKUSTYKA - Szkoły wyższe, uczelnie i wymagania

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Zobacz inne kierunki Fizyczne

Komentarze (0)