Akustyka studia - kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

Studia magisterskie na kierunku Akustyka to ciekawa propozycja dla absolwentów Reżyserii dźwięku lub kierunków pokrewnych, takich jak: fizyka, matematyka czy informatyka. Chcesz wiedzieć jak powstają fale akustyczne i jak się je wykorzystuje we współczesnej nauce? Dzięki studiom na kierunku Akustyka dowiesz się tego i wiele więcej! Jeżeli zatem myślisz o ciekawych studiach magisterskich to Akustyka może być świetnym początkiem Twojej przyszłej kariery w tym zakresie!

 

Program studiów i przedmioty

Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Akustyka? Zanim zostaniesz studentem Akustyki musisz zdać egzamin z zakresu Twoich możliwości słuchowych. Składa się on z dwóch etapów. Pierwszy to rozmowa kwalifikacyjna, podczas której zostanie zagrana linia melodyczna, którą będziesz musiał odtworzyć głosowo. Kolejno odbędzie się test z zakresu wiadomości o muzyce. Będąc studentem zdobędziesz wiedzę z zakresu sygnałów akustycznych, modeli słuszenia, cieczy magnetycznych oraz modeli propagacji oraz zjawisk hipertermicznych w medycynie.

 

Praca po studiach

Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent kierunku Akustyka? Po ukończeniu studiów będziesz mógł pracować w studiach fonograficznych, radiowych, telewizyjnych i teatralnych, w filmowych grupach produkcyjnych przy nagłośnieniu koncertów i imprez plenerowych oraz w szkolnictwie – po ukończeniu specjalności nauczycielskiej, zgodnie ze standardami kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela. Jeżeli zatem widzisz siebie w jednej z powyższych profesji to Akustyka może być kierunkiem, który warto wziąc pod uwagę podczas wyboru Twojej przyszłej ścieżki kariery!

WAŻNE TEMATY

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku akustyka, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: studia II stopnia.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK AKUSTYKA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Specjalności na kierunku akustyka

UCZELNIE, GDZIE AKUSTYKA JAKO SPECJALNOŚĆ / ŚCIEŻKA KSZTAŁCENIA

Specjalności na kierunku fizyka

Politechnika Wrocławska

Politechnika Wrocławska

Jednostka prowadząca / profil kierunku

Elektronika  stopień: (I)  (II)

Specjalności na kierunku elektronika

CZĘSTO WYBIERANE

Miasto
SORTOWANIE:

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU AKUSTYKA

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Studia I stopnia

Zobacz inne kierunki Fizyczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując akustykę

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
 • treści podstawowych: fizyki, matematyki oraz informatyki,
 • sygnałów akustycznych w procesie wspomagania osób niedowidzących,
 • kształcenia słuchu,
 • cieczy magnetycznych oraz zjawisk hipertermicznych w medycynie,
 • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posiada umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu kierunku kształcenia.

Jak wyglądają studia na kierunku akustyka?

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek akustyka można realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarny. Pierwsza opcja będzie idealnym wyborem dla osób, które chcą w pełni poświęcić się nauce. Jeżeli natomiast zależy Ci na połączeniu innych aktywności, na przykład pracy zawodowej, ze zdobywaniem wykształcenia to zdecyduj się na studia zaoczne.

Studenci, którzy aplikują na powyższe studia zdobędą przede wszystkim wszechstronne wykształcenie fizyczne.

 

2. Program studiów i przedmioty

W czasie studiów na kierunku akustyka będziesz miał okazję zdobyć wszechstronną i kompleksową wiedzę z zakresu nauk technicznych, fizycznych i matematycznych. W siatce zajęć znajdzie się wiele ciekawych przedmiotów oscylujących wokół tych tematów, między innymi:

 • elektryczność i magnetyzm
 • wprowadzenie do akustyki
 • elektronika
 • akustyka mowy
 • audiometria totalna

Jako student dowiesz się więcej na temat teorii drgań oraz rozwiniesz swoje zdolności z zakresu fizyki, co pozwoli Ci zrozumieć proces powstawania hałasu i jego wpływu na słuch. Program nauczania zakłada także realizacje obieralnych modułów specjalizacyjnych, których aktualną listę znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych uczelni wyższych.

 

3. Nabywane umiejętności

Oprócz wiedzy teoretycznej, w czasie studiów wykształcisz cenne umiejętności praktyczne. Przede wszystkim nauczysz się odpowiedniej diagnostyki i badania słuchu. Ponadto, poznasz specyfikę działania aparatów słuchowych i dowiesz się jak dobierać je do konkretnego pacjenta.

W siatce zajęć znajdzie się także lektorat z języka obcego, dzięki któremu rozwiniesz swoje zdolności językowe i zwiększysz swoje szanse na międzynarodową karierę.

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

AKUSTYKA STUDIA NIESTACJONARNE

AKUSTYKA STUDIA STACJONARNE

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Kierunek akustyka można realizować zarówno na pierwszym, jak i drugim stopniu. Studia pierwszego stopnia trwają trzy lata i kończą się nadaniem tytułu licencjata. Natomiast po ukończeniu studiów drugiego stopnia i zaliczeniu pracy dyplomowej zdobędziesz tytuł magistra.

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

AKUSTYKA STUDIA I STOPNIA

AKUSTYKA STUDIA II STOPNIA

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku akustyka

Absolwent kierunku akustyka znajdzie zatrudnienie w/jako:
 • pracownik w studiach fonograficznych,
 • pracownik w studiach radiowych,
 • pracownik firmy nagłaśniającej,
 • pracownik firmy konsultingowej,
 • pracownik firmy marketingowej.

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU AKUSTYKA

Komentarze (0)