MATEMATYKA I STATYSTYKA studia-kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Znane przysłowie mówi, że matematyka jest królową wszystkich nauk. Niewątpliwie jest to prawda, ponieważ przejawia się ona w różnych dyscyplinach i branżach, a jej znajomość otwiera wiele zawodowych drzwi. Specjaliści z zakresu tej dziedziny są coraz chętniej zatrudniani nie tylko na rodzimym, lecz także międzynarodowym rynku pracy.
Powstaje wiele kierunków, które umożliwiają rozwijanie swoich umiejętności matematycznych i zdobycie kwalifikacji zawodowych. Jednym z nich jest matematyka i statystyka. Studia te skierowane są do wszystkich osób o dużych zdolnościach z obszaru nauk ścisłych i chcieliby zająć się nimi zawodowo. Jeżeli więc ten opis idealnie do ciebie pasuje i chciałbyś spróbować swoich sił w tej branży to studia matematyka i statystyka będą dla ciebie idealnym wyborem.
 
Czego nauczysz się na kierunku matematyka i statystyka?
 
W trakcie studiów zdobędziesz wiedzę z zakresu aspektów związanych z naukami ścisłymi. Jako student będziesz uczestniczył w zajęciach, które przybliżą Ci specyfikę tych dyscyplin. Nauczysz się wielu nowych rzeczy, między innymi zasad rachunku prawdopodobieństwa czy procesów stochastycznych. Ponadto, zaznajomisz się z teorią termodynamiki, elektrodynamiki i mechaniki Newtona.
Podczas nauki będziesz musiał dokonać wyboru specjalizacji, która najlepiej odda twoje zainteresowania i plany zawodowe. Zadecydujesz pomiędzy matematyką, a statystyką i analizą danych. Wszystkie zajęcia będą prowadzone przez wybitnych specjalistów i praktyków z obszaru matematyki, którzy podzielą się z tobą swoim doświadczeniem i wiedzą. Uzyskaną wiedzę teoretyczną będziesz mógł wykorzystać podczas obowiązkowych praktyk studenckich, dzięki którym zyskasz nowe kwalifikacje i zainteresowania.
 
Jaka praca po tym kierunku?
 
Po ukończeniu studiów na kierunku matematyka i statystyka będziesz miał gruntowną wiedzę z zakresu nauk ścisłych. Zaznajomisz się z najważniejszymi teoriami i zagadnieniami z obszaru matematyki i statystyki oraz zdobędziesz cenne umiejętności praktyczne. Uzyskane kwalifikacje umożliwią Ci zdobycie ciekawej i perspektywicznej pracy w wielu interesujących zawodach.
Jako absolwent możesz znaleźć zatrudnienie w sektorze bankowym i ubezpieczeniowym. Ponadto idealnie odnajdziesz się w zawodzie analityka danych, który jest ceniony również poza granicami naszego kraju. Umiejętności matematyczne umożliwią Ci znaleźć pracę w branży logistycznej lub IT. Znajomość języka obcego otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery.
Dodatkowo po ukończeniu specjalistycznego przygotowania pedagogicznego będziesz mógł pracować jako nauczyciel matematyki na wszystkich szczeblach kształcenia. Ponadto, po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych i zdobywać dalsze wykształcenie i jednocześnie rozwijać swoje pasje.
 

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

W rekrutacji na tego typu kierunki najczęściej pod uwagę brane są wyniki maturalne z takich przedmiotów jak: matematyka, język obcy nowożytny, fizyka, chemia, geografia, biologia.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK MATEMATYKA I STATYSTYKA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Wrocławska

Politechnika Wrocławska

Jednostka prowadząca / profil kierunku

Matematyka i statystyka  stopień: (I)

Specjalności na kierunku matematyka i statystyka

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU MATEMATYKA I STATYSTYKA

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Studia I stopnia

Zobacz inne kierunki Matematyczne i statystyczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU MATEMATYKA I STATYSTYKA:

 • znajomość zasad rachunku prawdopodobieństwa
 • znajomość teorii termodynamiki i elektrodynamiki
 • wiedza z zakresu nauk matematycznych
 • znajomość teorii mechaniki Newtona
 • znajomość języka obcego
 • umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

MATEMATYKA I STATYSTYKA STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

MATEMATYKA I STATYSTYKA STUDIA I STOPNIA

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU MATEMATYKA I STATYSTYKA:

 • sektor bankowy
 • sektor ubezpieczeniowy
 • firmy informatyczne
 • przemysł logistyczny
 • analityk danych
 • przemysł energetyczny
 • przemysł motoryzacyjny
 • przemysł farmaceutyczny

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU MATEMATYKA I STATYSTYKA

Komentarze (0)