Dodaj do ulubionych

NAUKI FIZYCZNE - Fizyka studia – kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Fizyka to dyscyplina naukowa, która ma duży wpływ na całą, otaczającą nas rzeczywistość. Obecnie znajduje ona zastosowanie zarówno w codziennym życiu i przemyśle, między innymi w medycynie. Już we wczesnych etapach nauki poznajemy meandry tej niezwykle bogatej i złożonej dziedziny wiedzy, która determinuje wiele aspektów życia.

Jednak aby dogłębnie poznać jej specyfikę i konkretne działy konieczne jest kontynuowanie nauki na studiach wyższych, co daje szansę na zdobycie perspektywicznego i interesującego zawodu. Część studentów decyduje się na późniejsze aplikowanie na studia doktoranckie, dzięki którym mogą prowadzić działalność naukową i poznać najnowsze wyniki badań fizycznych. Jeżeli więc jesteś osobą ambitną i chciałbyś się rozwijać w kierunku nauk ścisłych, to weź udział w rekrutacji na studia doktoranckie na kierunku nauki fizyczne – fizyka.

 

 

Czego nauczysz się na kierunku nauki fizyczne – fizyka?

 

 

W trakcie studiów na kierunku nauki fizyczne – fizyka będziesz miał szansę ugruntować swoją wiedzę z poprzednich etapów kształcenia oraz zyskasz nowe, cenne umiejętności i kwalifikacje. Jako student będziesz uczestniczył w licznych, niezwykle rozwijających wykładach oraz warsztatach prowadzonych przez wybitnych naukowców oraz praktyków zawodowych.

Jednak przede wszystkim skupisz się na swojej pracy dyplomowej, którą zaprezentujesz w ostatnim roku studiów. W ofercie kursu przewidziano także zajęcia fakultatywne dzięki, którym rozwiniesz swoje zainteresowania. Ponadto będziesz miał dostęp do nowocześnie wyposażonych laboratoriów i najnowszej aparatury badawczej dzięki czemu będziesz mógł skupić się na praktycznej stronie fizyki.

Wszyscy doktoranci tego prestiżowego i przyszłościowego kierunku będą mieć okazję uczestniczenia w konferencjach naukowych, gdzie zaprezentują własne badania naukowe oraz poznają najnowsze osiągnięcia w dziedzinie fizyki.

 

 

Jaka praca po tym kierunku?

 

 

Jako absolwent tego niezwykle perspektywicznego kierunku zyskasz gruntowne wykształcenie z obszaru nauk fizycznych i innych pokrewnych dziedzin wiedzy. Dzięki zdobytej wiedzy i umiejętnościom praktycznym będziesz miał szansę na ciekawą i atrakcyjną pracę w swoim zawodzie. Po ukończeniu studiów, przede wszystkim będziesz przygotowany do podjęcia pracy naukowej w ośrodkach badawczych i nowoczesnych laboratoriach.

Ponadto, idealnie odnajdziesz się jako pracownik polskich oraz zagranicznych uczelni wyższych, gdzie będziesz mógł prowadzić swoją działalność naukową. Równie ciekawą opcją będzie związanie swojej przyszłości ze specjalistycznymi wydawnictwami naukowymi. Jako że jest to bardzo perspektywiczna dyscyplina naukowa, bez problemu będziesz mógł rozpocząć karierę na arenie międzynarodowej.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać doktorantem studiów nauki fizyczne – fizyka powinieneś spełnić kilka istotnych warunków. Wszyscy kandydaci są zobowiązani do przedstawienia dyplomu ukończenia studiów magisterskich oraz zaświadczenia o uzyskanej średniej. Ponadto będziesz musiał wziąć udział w rozmowie kwalifikacyjnej na której opowiesz o swoich osiągnięciach naukowych i planach badawczych.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK NAUKI FIZYCZNE - FIZYKA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   NAUKI FIZYCZNE - Fizyka - zasady rekrutacji

   • Terminy rekrutacji

   • Czas trwania

   • Przedmioty maturalne

   • Limity

   • Progi

   Poziom i tryb studiów

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku nauki fizyczne - fizyka

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU NAUKI FIZYCZNE – FIZYKA:

   • wiedza z zakresu fizyki
   • znajomość różnorodnych działów fizyki
   • umiejętność korzystania z nowoczesnej aparatury badawczej
   • znajomość najnowszych wyników badań naukowych
   • umiejętność tworzenia i redagowania tekstów naukowych
   • znajomość fizyki doświadczalnej
   • umiejętność wykorzystania zdobytej wiedzy teoretycznej w praktyce

   JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU NAUKI FIZYCZNE – FIZYKA:

   • polskie i zagraniczne uczelnie wyższe
   • ośrodki badawcze
   • laboratoria
   • specjalistyczne wydawnictwa naukowe
   • kariera międzynarodowa
   • instytuty badawcze

   Zobacz inne kierunki Fizyczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU NAUKI FIZYCZNE - FIZYKA

   Komentarze (0)