STUDIA DOKTORANCKIE W ZAKRESIE NAUK MATEMATYCZNO - PRZYRODNICZYCH

STUDIA DOKTORANCKIE W ZAKRESIE NAUK MATEMATYCZNO - PRZYRODNICZYCH

Dodaj do ulubionych

STUDIA DOKTORANCKIE W ZAKRESIE NAUK MATEMATYCZNO - PRZYRODNICZYCH studia – kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Matematyka często nazywana jest królową nauk. Trudno nie zgodzić się z tym popularnym stwierdzeniem, ponieważ osiągnięcia z zakresu tej dyscypliny są wykorzystywane na szeroką skalę w różnych działach przemysłu i gospodarki, a specjaliści z tego obszaru są doceniani na całym świecie. Jednak obecnie, równie dużą popularnością cieszą się dziedziny przyrodnicze, a w dobie rozwoju myśli ekologicznej i zwracania coraz większej uwagi na otaczające nas środowisko naturalne wzrasta zapotrzebowanie na pracowników z tego typu wykształceniem.

Nic więc dziwnego, ze studia ścisłe od lat są chętnie wybierane przez studentów, którzy chcą zyskać szansę na atrakcyjną pracę dopasowaną do swoich zainteresowań. Część z nich decyduje się na kontynuację nauki na studiach doktoranckich, dzięki którym mogą rozwinąć swoją wiedzę i rozpocząć karierę naukową. Jeżeli więc jesteś osobą ambitną, która lubi stawiać sobie wysokie cele, to studia na kierunku studia doktoranckie w zakresie nauk matematyczno- przyrodniczych będą dla ciebie odpowiednim wyborem.

 

 

Czego nauczysz się na kierunku studia doktoranckie w zakresie nauk matematyczno-przyrodniczych?

 

 

Jako że są to studia trzeciego stopnia będziesz miał szansę ugruntować swoją dotychczasową wiedzę z obszaru nauk ścisłych i wzbogacić ją o zupełnie nowe aspekty.

W trakcie kursu będziesz uczęszczał na liczne, niezwykle rozwijające zajęcia i warsztaty praktyczne, dzięki którym zdobędziesz cenne kwalifikacje zawodowe i rozwiniesz swoje kompetencje. Jednak najwięcej czasu poświęcisz swojej pracy dyplomowej i zapoznaniu się z zasadami redakcji tekstów naukowych.

W ofercie studiów przewidziano także możliwość uczestnictwa w interesujących konferencjach naukowych, które umożliwią Ci poznanie najnowszych osiągnięć naukowych z zakresu matematyki i nauk przyrodniczych oraz możliwość przedstawienia własnych dokonań badawczych. Co więcej, rozwiniesz także swoje zdolności językowe, niezwykle istotne w karierze naukowej.

 

 

Jaka praca po tym kierunku?

 

 

Jako absolwent tych niezwykle perspektywicznych i interesujących studiów doktoranckich będziesz miał szansę zdobyć atrakcyjną pracę zgodną z twoim wykształceniem. W trakcie kursu, przede wszystkim zostaniesz kompleksowo przygotowany do rozpoczęcia kariery naukowej i związania swojej przyszłości z polskimi i zagranicznymi uczelniami wyższymi. Ponadto, zdobyte kompetencje i kwalifikacje sprawią, że idealnie odnajdziesz się jako pracownik specjalistycznych wydawnictw naukowych.

Równie ciekawym rozwiązaniem jest zatrudnienie w ośrodkach badawczych lub nowoczesnych laboratoriach. Umiejętności i wiedza dydaktyczna oraz metodyczna umożliwi Ci pracę w zawodzie wykładowcy akademickiego lub nauczyciela na wybranym szczeblu edukacji. Dodatkowo, znajomość języka obcego otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem tego niezwykle perspektywicznego kierunku musisz przedstawić dyplom ukończenia studiów magisterskich. Dodatkowo, wszyscy kandydaci przejdą rozmowę kwalifikacyjną, na której opowiedzą o swoich osiągnięciach naukowych i planach zawodowych.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK STUDIA DOKTORANCKIE W ZAKRESIE NAUK MATEMATYCZNO - PRZYRODNICZYCH

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku studia doktoranckie w zakresie nauk matematyczno - przyrodniczych

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Zobacz inne kierunki Matematyczne i statystyczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU STUDIA DOKTORANCKIE W ZAKRESIE NAUK MATEMATYCZNO – PRZYRODNICZYCH:

   • wiedza matematyczna
   • wiedza przyrodnicza
   • znajomość najnowszych osiągnięć naukowych z zakresu nauk ścisłych
   • umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy teoretycznej
   • znajomość języka obcego
   • umiejętność redagowania tekstów naukowych
   • umiejętność przedstawienia własnych dokonań naukowych
   • wiedza dydaktyczna
   • wiedza metodyczna

   Czas trwania studiów na kierunku studia doktoranckie w zakresie nauk matematyczno - przyrodniczych na poszczególnych uczelniach

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miejscowość
   Województwo
   SORTOWANIE:
   I stopnia II stopnia jednolite

   Brak wyników

   Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

   JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU STUDIA DOKTORANCKIE W ZAKRESIE NAUK MATEMATYCZNO – PRZYRODNICZYCH:

   • uczelnie wyższe
   • wykładowca akademicki
   • nauczyciel
   • wydawnictwa naukowe
   • ośrodki badawcze
   • międzynarodowe firmy i korporacje
   • specjalistyczne laboratoria

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU STUDIA DOKTORANCKIE W ZAKRESIE NAUK MATEMATYCZNO - PRZYRODNICZYCH

   Komentarze (0)