Journalism and communication studies

Journalism and communication studies

Dodaj do ulubionych

Journalism and communication studies studia - kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

Szukasz ciekawego kierunku studiów w języku angielskim z zakresu nauk społecznych? Czujesz, że chciałbyś wykorzystać Twoje zdolności komunikacyjne i przełożyć je na życie zawodowe? Jeżeli tak to Journalism and communication studies mogą być świetnym początkiem Twojej przyszłej kariery zawodowej w tej dziedzinie!

 

Program studiów i przedmioty

Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Journalism and communication studies? Przede wszystkim skupisz się na redagowaniu tekstów, stron oraz portali internetowych. Ponadto nauczysz się wykorzystywać portale społecznościowe do komunikacji biznesowej. Nacisk kładziony będzie także na wiedzę teoretyczną z zakresu mediów masowych w Polsce i w Europie. Co więcej, rozwiniesz także swoje umiejętności miękkie, dzieki takim przedmiotem jak: komunikacja międzykulturowa czy strategie komunikacyjne. Dzięki zajęciom prowadzonym w języku angielskim będziesz mógł podjąć pracę nie tylko w naszym kraju, ale także za granicą.

 

Praca po studiach

Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent kierunku Journalism and communication studies? Po ukończeniu studiów będziesz mógł pracować jako redaktor gazety lub portalu internetowego, specjalisty do spraw marketingu albo public relations czy rzecznik prasowy. Jak widzisz możliwości jest naprawdę dużo, więc jeżeli świetnie czujesz się w komunikacji interpersonalnej to Journalism and communication skills może być świetnym kierunkiem dla Ciebie!

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na journalism and communication studies, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: język polski, język obcy, WOS, historia, biologia, fizyka, matematyka, chemia.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK JOURNALISM AND COMMUNICATION STUDIES

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku journalism and communication studies

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Zobacz inne kierunki Dziennikarstwo i informacja

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Wiedza, którą zdobędziesz, studiując journalism and communication studies

   Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
   • rozumienia najważniejszych pojęć oraz kategorii filozoficznych, własnej interpretacji istoty najwaniejszych nurtów filozoficznych w dziejach człowieka, rozumienia współczesnych kierunków filozoficznych i ich roli w yciu jednostki i społeczeństwa,
   • rozumienia mechanizmów oraz uwarunkowań decydujących o funkcjonowaniu mediów masowych w wybranych państwach oraz w skali ogólnowiatowej, porównywania i klasyfikowania rónych systemów medialnych; analizy rynku medialnego pod ktem prawnym, politologicznym i ekonomicznym,
   • rozumienia oraz samodzielnej interpretacji podstawowych pojęć i kategorii socjologicznych; oceny mechanizmów rządzących zachowaniem jednostki i większych grup społecznych; rozumienia zmian zachodzących w strukturach społecznych,
   • rozumienia kategorii i pojęć ekonomicznych, samodzielnej interpretacji procesów i zjawisk ekonomicznych, rozumienia podstawowych narzdzi ekonomicznych i ich wykorzystywania do charakterystyki konkretnych zagadnień gospodarczych; rozumienia zależności między różnymi procesami i zjawiskami ekonomicznymi,
   • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posiada umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu kierunku kształcenia.

   Czas trwania studiów na kierunku journalism and communication studies na poszczególnych uczelniach

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miejscowość
   Województwo
   SORTOWANIE:
   I stopnia II stopnia jednolite

   Brak wyników

   Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

   Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku journalism and communication studies

   Absolwent kierunku journalism and communication studies znajdzie zatrudnienie w/jako:
   • redaktor gazety,
   • redaktor portalu internetowego,
   • specjalista do spraw marketingu,
   • specjalista do spraw public relations,
   • rzecznik prasowy. 

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU JOURNALISM AND COMMUNICATION STUDIES

   Komentarze (0)